Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nina55
15. jún 2011

@opica z tych dvoch radsej kozolkovu 😉

heni79
15. jún 2011

@seminkads
Kvôli EPI musíš ísť na prednášku? To je nejaká novinka? Ja som bola iba na ARO (vtedy to bolo v suteréne) a vyplnila som dotazník. Toť vsjo. 😉 No bolo to už dávnejšie. 😀

seminkads
15. jún 2011

@heni79 da sa to aj bez prednasky,ale lepsie je s nou,pretoze tam ti toho povedia ovela viac ako dr v ambulancii a mozes sa popytat na co chces,a poviem ti pytali sa statocne 🙂 prednasku urcite odporucam hlavne tym,ktore o EPI a podobnych veciach nemaju ani sajnu

heni79
15. jún 2011

@seminkads
Aha! Tak potom asi novinka. I keď ja som sa popýtala aj dr., s ktorou som prechádzala dotazník. Bola úplne super, vysvetlila všetko, čo som chcela. Iba neviem jej meno. Škoda. 🙂
A ešte lepšia bola tá, čo mi EPI pichala. Taká upokojujúca osoba, úplne zlatá. A ani jej meno neviem. 😅 No tej som sa aj poďakovala, keď mi to prišla vytiahnuť.

seminkads
15. jún 2011

@rebecca16 trva maximalne hodinku,akoze da sa to vybavit aj bez nej,ale tam ti povedia vsetko co chces vedieta mozes sa aj popytat co ta zaujima, EPI davaju ked si otvorena minimalne na 4,picha anesteziolog po miestnom znecitliveni,a davka zabera tak za cca 20minut a ucinkuje priblizne 1,5 az 2 hodky,pred kazdou davkou ta gyn vysetri a povie ci sa moze dat(lebo cca 30min pred samotnym porodom ti uz nedaju aby si vedela spolupracvat-citila kontrakcie)ale to vsetko ti povedia na tych prednaskach 🙂

seminkads
15. jún 2011

@heni79 ja som tiez chvilku kecala s tou dr,ale bolo nas tam asi 15 co na sme na nu cakali,a na tej prednaske vsetko pekne vysvetlili,ukazali obrazky a mohli sme sa aj pytat

rebecca16
16. jún 2011

@seminkads super dakujem za info....staci to riesit tak cca mesiac pred porodom ze?

katka040
16. jún 2011

@opica
ahoj, ja som rodila pred 3 tyzdnami u Kozolkovej, rodila ma aj pred 6rokmi, bola uplne super, kedze som prenasala den pred vyvolavackou ma dala hospitalizovat, a na druhy den hned rano mi dali vyvolavacku - sice sa im porod vyvolat nepodarilo, prisiel spontanne az o polnoci, takze sme ju museli o jednej v noci volat domov a do 10 min. bola uz pri mne na sale v porodnici, comu som bola strasne rada lebo som mala turbo rychly porod a o druhej bola mala uz na svete. Ja som sa s nou dohodla osobne a nezazmluvnovala som si ju cez nemocnicu. Bola potom par krat ma pozriet aj na oddeleni ze ako sa mam, no ja som s nou bola velmi spokojna - je super odbornicka a neni zasa niako stara, ja jej tipujem 54 rokov.

susanq
16. jún 2011

ahojte baby... stale zvazujem, kde rodit a kedze na nete clovek najde povacsinou naozaj len negativnejsie reakcie, pozitivne si maminky asi nechavaju pre seba, tak by som sa vas rada opytala na objektivny nazor na ruzinovsku nemocnicu. V zivote som nebola v nemocnici, nemam s nimi ziadne skusenosti, preto ma zaujimaju pomery, ake tam panuju. Ako je to s WC, ako je to s izbami, s personalom, ci je nejaka sanca dostat sa na nadstandard, ako je to na novorodeneckom. Nie som prilis fajnova, ale ak mam dat 230 € za zazmluvnenie, rada by som vedela, do coho idem. Zvazujem Dr. Kozolkovu, kedze odrodila par deti v nasej rodine, ale pocula som, ze je dost svojska a nie velmi otrle povahy by jej nemuseli prist na chut 🙂 napiste mi prosim vas nazor na to, ako ste sa v ruzinove citili, budem vam velmi vdacna, kedze som prvorodicka a nemam ani tak strach z porodu, ako skor zo spinavych zachodov :D:D

sirinka
16. jún 2011

@susanq tak stav na istotu a chod na antolsku....tie spolocne zachody su fakt dost zle a dostat nadstandart nie je vzdy jednoduche...
okrem toho na antolskej je lepsie novorodenecke odd....

susanq
16. jún 2011

@sirinka : no horsie je, ze nie si jedina, ktora mi to vravi :D fakt som skor naklonena k antolskej, mamicky sa o nej vyjadruju lepsie, takze pockam este na nazory, ktore ma bud utvrdia v tom, ze antolska alebo mi daju chrobaka do hlavy, ze hm, ten ruzinov nebude taky zly :D inak som pocula, ze v ruzinove je problem sa v spicke vobec dostat do vytahu a ze nie je ojedinely zjav vidiet mamicky s bruchami liezt hore na deviate po schodoch!

a dakujem za nazor, cenim si uprimnost 🙂

sirinka
16. jún 2011

@susanq no aj to je pravda, ale zase on ten yvtah casto stoji na prizemi, takze smerom hore to nie je problem, treba sa proste pretlacit cez ludi...
ale to su vsetko len kozmeticke vady....myslim, ze co sa tyka odbornosti a vedenia porodov, su tam v pohode, niet sa coho obavat, jedine negativum ja tam vidim naozaj v tom novorodeneckom odd. a nemam na mysli sestricky, tie uz teraz tiez boli v pohode a pekne pomahali s dojcenim, ale lekarky su tam take divne....

renatkas
16. jún 2011

@susanq ja som rodila Lukaska v Ruzinove, co sa tyka porodu tak uplne super, aj lekar aj vsetky porodne asistentky, fakt v tomto klobuk dole ako skvelo vykonavaju svoju pracu. Co sa tyka oddelenia kde lezis potom, no comment... na nadstandard som sa nedostala pre nedostatok miesta a potom uz sanca ze ta tam presunu je minimalna, rozhoduju o tom tie sestricky na standarde a niekedy sa hrali na dolezite... inak boli tam aj dobre aj neochotne sestricky,... a co sa tyka zachodov, uf tak to je kapitola sama o sebe, hnus, spina, rozhadzane krvave vlozky vsade po zachode, hajzlak obmotany na kluckach a kade tade, tym upratovackam to bolo jedno, oni len vysypali kos a bolo. Aj sprchy otras, ziadny zaves a ked tak totalne dotrhany a visel len na jednom kruzku takze ta aj tak kazdy videl. ked som sa na tie zachody opytala ci nemozu poprosit nejakeho spravcu aby zabezpecil aspon to aby sa dali zatvorit, lebo ani to sa nedalo, tak mi bolo povedane ze tie zachody su tak urobene schvalne aby mohli poskytnut prvu pomoc ked niekomu pride zle, no ale podla mna to sa da zabezpecit aj tak ze len vyberu kluc a nie ze si musis pridrzat zachod aby ta niekto nevidel ked caka na poradie a je obsadene... Potom mi jedna sestricka z nadstandardu vybavila izbu v tej casti - asi na 3.den, izby boli v poriadku aj zachody super, bolo to priamo na izbe takze s tou standardnou stranou sa to nedalo ani porovnat, ale zase tam som nemala ziadne informacie, prisla som tam a kebyze mi ta baba s ktorou som lezala na izbe nepovie ako to tam chodi tak vobec neviem ako je to s vyberom jedal, kedy sa kupe a aky je tam postup atd... cize tam ta mal kazdy na haku, trebalo sa na vsetko pytat inak ti nepovedali. Ale tak co sa tyka sestriciek to sa da prezit,aj ked budes dost citliva v tom obdobi ale ked sa budes pytat tak poradia...
Ja budem malu rodit urcite na Antolskej, aj ked vsade su sestricky aj take aj take, ale pre mna je hlavny dovod zachody a sprcha, inak sa to prezit da. Keby boli zachody ine tak rodim zase v Ruzinove, a to hlavne kvoli porodnym asistentkam, lebo tie boli ozaj skutocne spickove - teda moj nazor, neviem ake tu boli pred tym reakcie.

sasrnka
16. jún 2011

Viete mi poradit? Podpisovala som papiere o zazmluvneni lekara, ten si ich zobral na podpisanie a odovzdanie... Len som sa zabudla spytat, kde a kedy si ich teraz ja mozem vyzdvihnut... Som na to uplne zabudla. Viem, ze kedysi sa chodilo na prizemi do kancelarii, ale teraz netusim. A treba, aby som prisla osobne, ci moze ist po ne aj partner? Vdaka.

jankaslamka
16. jún 2011

@sasrnka fuha tak to netusim..mne tie papiere priniesol potom doktor osobne a dal mi ich priamo do ruk 😕

@susanq tak ja ti mozem povedat len z mojej strany ze super, urcite tam budem rodit znova ak by k tomu prislo...ale ja som bola na nadstandarte tak nemozem porovnat...nadstandart bol uplne v pohode..wecko so sprchou na izbe, cez obed si si vybrala menu na dalsi den, sestricky chodili ked napriklad babo dlhsie plakalo, ked si vysla na chodbu hned sa pytala ci sa daco stalo a ci daco nepotrebujem..ja osobne som vedela kedy sa kupe lebo nam to rano na vizite povedali doktorky a potom len pre nas sestricka sama prisla, ze ideme kupat..co sa tyka detskych doktoriek..no maminaaaa toto nemozeteeee.maminaaaa a preco robite totoooooo..a podobne..ale ze by ti povedala normalne co a ako to nie..ale ked si sa pytala tak povedala..no lebo ja prvorodicka som mala vsetko mat nastudovane asi aj so skusenostami 🙂)))

fanta
16. jún 2011

@sasrnka ja som rodila pred dvoma rokmi, tak ale hádam sa toho veľa nezmenilo, vtedy mi podpísané zmluvy dal lekár v ambulancii a potom som ich odniesla do pokladne, kde som to vyplatila, možno tou kanceláriou myslíš práve tie pokladne, lebo tie sú na prízemí, jedna na centrálnom príjme a druhá v tej nízkej poliklinike (ak ju už nezrušili)
Takže podľa mňa kľudne pre ne môže ísť aj partner, ak si ich už ty podpísala

fanta
16. jún 2011

@jankaslamka nooo tak ja som mala so sestričkami inú skúsenosť, aspoň teda s jednou, priniesli mi malú na stálo na izbu a ona vraví: ja nemám čas vám teraz ukazovať ako sa balí dieťa, atď....., tuto spolubývajúca vám to ukáže, akože stratila som reč 😠

seminkads
17. jún 2011

@rebecca16 uplne,ja som to tiez riesila dakych 7tyzdnov pred porodom(potom boli vianoce)inak by som sla tiez len 4tyzdne,len si dopredu kukni datumy prednasok 🙂

katkaajurko
18. jún 2011

@sasrnka na dalsej poradni ti ich lekar da podpisane a ty to mozes ist uhradit ...

adulik23
21. jún 2011

@opica ja som rodila minuly tyzden u kozolkovej a max. spokojnost. 😉 ma sice svoj styl, ale mne napriklad vyhovovalo, ze sa stale snazila odputavat pozornost od bolesti. aj ked sem tam vulgarnym sposobom. co sa tykalo komunikacie so mnou, tak bola mila, trpezliva napomocna ...

@susanq minulu stredu, ked ma dali na nadstandard, tak tam bolo volnych asi 6 posteli a napriklad vcera, ked ma prepustali, ta z nadstandarsku odchadzalo 7 mamiciek, takze dostat tam izbu je o nahode, ale nie je to az tak nerealne.
personal bol ako vsade - niekto milsi, ini nie, ale celkovo dobre. sestricky sa stale chodlili pytat, ci nieco nepotrebujeme a kocka co bola so mnou na izbe mala problemy s prisatim maleho, tak jej pomahali skoro pri kazdom jedeni. kazda sestricka sice radila nieco ine, ale ku koncu pobytu to uz zvladla aj bez pomoci, takze domo sla v pohode. 🙂

jankaslamka
21. jún 2011

@fanta fakt? kokso, tak som mala asi stastie na smenu alebo co...lebo bola jedna smena s velmi "ochotnou" sestrickou...ale ja som za nou nikdy nesla..bolo tak kopu inych ochotnejsich, tak naco sa nervovat...raz mi aj ta jedna nieco odvrkla ked som chcela pre malu jest, tak som si vystriehla druhu a problem bol vyrieseny 🙂))

fanta
21. jún 2011

@jankaslamka ostatné boli v pohode, ale keď som vedela, že má táto konkrétna smenu, tak som bola z toho nešťastná ☹

jankaslamka
21. jún 2011

@fanta mozno tam uz ani nepracuje 🙂

fanta
21. jún 2011

@jankaslamka staršia, nosí drdol a čierne vlasy?

jankaslamka
21. jún 2011

@fanta uz viem..taka pri sebe je dost, ze?

fanta
21. jún 2011

@jankaslamka čo ja viem, nebola tlstá, ale zase ani chudá

nina55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaslamka
21. jún 2011

@nina55 co ti sisi? sak su nadherne 😵 mala je ako babika...uzasna je..a ta celenka..joj na zjedenie 🙂

nina55
21. jún 2011

@jankaslamka sak saty stali len 1,5 € = su odtialto z MK z bazara (takze ziadny luxus) + celenka = ta je od jednej baby tiez z MK. Pre nu to robila dalsia mamicka, ktora sa venuje hackovaniu. Da sa u nej objednat, vola sa prsky a jej pracami som ja osobne ocarena. Pozri link http://www.sashe.sk/prskavka - da sa u nej aj objednat. Tie ciapocky su nadnerne 🙂 .

dena
21. jún 2011

ja som rodila pred piatimi rokmi a uz nikdy viac :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre