Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nina55
24. okt 2011

@sakura .......uz som ta dlho nevidela na sukromnej teme - si bola asi "very bízi" 😀

vika34
24. okt 2011

@lipsa dakujem za PP aj
@tamoulik mi poslala,takže už som bola trochu v obraze,chcem iba vedieť prečo ste nesúhlasili s očkovaním ani s vit.K
JA Idem ešte 2.11. ku svojemu gyndošovi a potom už do nemocnice

nina55
24. okt 2011

@vika34 ja som s ockovanim suhlasim, ale az od veku 1 roka dietata, preto som si dala v Ružinove primarke Bielikovej podpisat, ze mi dieta ockovat nebudu. Neockovali a mala doteraz ockovana nie je. Nasa pediatricka s tym nejaky problem nema ale na pocudovanie ma s tym problem jej sestrička - no co by ste na to povedali? .....a furt ma nejaky komentar 😝

sussie259
24. okt 2011

@lipsa ahoj aj mne to prosim neposles co treba? aby som vedela a kt. ta rodil? ja chcem tiez ruzinov...aj moj gynekol. je tam porodnik... ja som si tam sice uz 3krat polezala na gynekol. . za ten cas co som tehotna..pre problemy s krckom :( . a tam boli velmi príjemní vsetci aj Dr. aj sestricky 🙂 tak ak budu aspon takto milí aj na porodnici, budem spokojna..

sakura
24. okt 2011

@nina55
nám ju dr meria každú poradňu..
Aj kámoška má bábo o týždeň staršie od našej a tiež má 8500 g. Takže na ten vek váha akurát 🙂

sakura
24. okt 2011

@nina55
xi xi xi tak tak 🙂))) Veď toto moje šidlo.... Si myslím že nám embryologička primiešala trošku besnoty do Ellušky 🙂))))

nina55
24. okt 2011

@sakura 😀 😀

vika34
24. okt 2011

@nina55 aha už rozumiem

mimave
24. okt 2011

@sussie259 ahoj, len som vam sem nakukla a neda mi len ti poviem tiez som rodila v ruzinove pred pol rokom a tiez som mala tu cest polezat chvilku na gynekologii, no s porodnicou( teda s 9.posch.) sa to neda porovnat co sa tyka hygieny a celkovo na oko dost humus,ale okrem jednej laktacnej sestry ktora si asi nema s kym zasexovat tak nervozna chodi do prace a vyvrsuje sa na vycerpanych maminach je tam supre personal. hlavne jedna laktacna, vola sa nagyova, tak ta je super a vzdy pomoze a super poradi, co sa tyka sestriciek ziadna zla skusenost, nemusis sa bat🙂

sussie259
24. okt 2011

@mimave super.. si ma potesila 🙂 bo som pocula dost zmiesane nazory. 🙂 a vsade sa vzdy najde nejaky magor. co dokaze zneprijemnit vsetko 🙂

mimave
24. okt 2011

@sussie259 nedalo mi nenapisat, lebo aj ja ked som isla rodit tak som pocuvala hrozostrasne historky o personale v ruzinove a prd, vobec to neni pravda, teda ked som zrovna nevystihla obdobie ze vsetkym naraz zvysovali platy 😀 , ale priprav sa na to ze napriklad na porodnici priamo nie je sprcha a zachod zrovna k nakusnutiu a ja som mala nadstandard lebo som chcela mat sprchu blizko- co je neocenitelna vec, a tiez ma to teda sklamalo,lebo bola som pozriet kamaratku na antolskej co mala tiez nadstandard a teda to sa neda porovnat... bohuzial. ale teda sestricky to dorovnalli vyborne. aj vam baby trochu zavidim podla mna je porod ten najkrajsi den v zivote ked prvykrat uvidis to krasne babatko,aj ked to boli strasne, ale hned zabudnes na vsetko, drzim palce

lipsa
25. okt 2011

@silvia74 ahoj, rosila som u Dr. Janeka a bola som max. spokojna. Je to moj gynekolog a tak ma uz poznal a ja jeho. To je podla mna obrovske plus. Posli mi do IP tvoju mailovu adresu a ten PP ti preposlem.
@tamoulik ahoj 🙂 dojcenie nastastie ok 🙂 mala sa krasne prisala hned na zaciatku. Krasne papa 🙂 velmi sa tomu tesim lebo z dojcenia som mala obavy.
Inak neda mi nespomenut temu ktora sa tu rozobera a to personal. V globale perfektny pristup ci uz porodnicke, sestonedelie alebo novorodenecke 🙂 bola som nadmieru spokojna ale zial najde sa vynimka. A pokazila to jedna sestricka z novorodeneckeho. Zial mala zrovna zmenu v case ked sa mne nalievali prsia a mala bola nervoznejsia. Namiesto toho aby nam pomohla, stacilo slovne povzbudit alebo... radsej ani nic nehovorit a neukazovat sa u nas na izbe. Neprijemna, arogantna, nasilna a neludska ... kazdopadne kvoli nej si nenecham pokazit dobry dojem z personalu. Naozaj sa nebojte, stretla som sa z ludskym a ochotnym pristupom. A verim ze ta spominana sestricka tam uz dlho nebude ;)

lipsa
25. okt 2011

@sussie259 posli mi tvoju mailovu adresu do Ip a preposlem 🙂 moj porodnik sa vola Dr. Janek, je uzasny 🙂

ajca123
25. okt 2011

no nedalo mi a napisem aj ja sem.... ja som rodila 2krat v Ruzinove a s porodnikama som bola vzdy spokojena a to som nemala ziadneho zaplateneho 🙂 , personal je tam bajecny 🙂
A aj potreti tam idem rodit 🙂
Ano WC a sprchy su tam hroza a des..... horsie ako na verejnych WC v meste

sussie259
25. okt 2011

@lipsa posielam ... a dakujem 🙂

katussska24
27. okt 2011

baby, pls. neviete ako to bude s tymi vypovedami doktorov v ruzinove? viem, ze odchadza vela chirurgov(take ak im neustupia...), ako to je s gyndou? hl. mr. krizko by ma zaujimal... 😕

kaaaty
28. okt 2011

Ahojte baby budem rodit v ruzinove zaciatkom marca....mate niektora skusenosti s dr Petrovou pri prorode? Ja k nej chodim uz dlhsie a aj cele tehotenstvo ona je trosku taka chladna...ale myslim ze ako odbornicka je skvela....len neviem ako to bude pri porode

woman04
30. okt 2011

Ahojte...neviete mi poradiť prosím,tie ,ktoré rodili teraz nedávno v Ružinove ,čo ste potrebovali svoje...napr.odsávačku,či je tam kanvica na vodu..detičky pri odchode,či treba poštolky a bavlnené plienky,alebo jednorázové..ďakujem 🙂

rebecca16
31. okt 2011

@woman04 ahoj ja som rodila pred 2 mesiacmi. Odsavacku ak potrebuješ, tak ti dajú. Majú erarne elektrické. Ak chces vlastnu, mozes priniest Postolky nepotrebujes, len jednorazovky. Kanvica tam myslím je, ale ja som nepouzila.

myshatko
31. okt 2011

@woman04 ahoj, ako pise rebecca16 - postolky nepotrebujes, len jednorazove, kanvica tam je, aj mikrovlnka aj chladnicka ;). S vlastnymi odsavackami mali trochu problem, argumentovali hygienou.

anaxamon
31. okt 2011

@woman04 ja som mala vlastnu odsavacku, prislo mi to hygienickejsie ako pouzivat tie ich erarne hoc ich mali vysterilizovane a pod. a ja som odsavacku veru ze pouzila hodne kedze mi malu naucili prve dni kym mi doslo mlieko na striekacku..☹ a nikto mi nepoveal makke f na moju odsavacku (mozno to bolo tym ze som sa ja sama tesila ako decko ze konecne mam mlieko a mozem aspon co to malej odsat🙂)) a plienky tiez nepotrebujes, teda papierove, daju ti 5 na den a staci to bohate, platene ti daju jednu a ked budes mat spinavu daju novu, ja som mala ale aj svoje na grcky a slinky a pod. (aj na pot vlastny kedze som rodila v prostriedku augusta), zober si nocnu koselu, na porod ti daju ich a potom sa isto budes lepsie citit co svojej ako ich aj ked mozes pouzivat ich. na odchod domov si dones oblecko pre babo ale oblecu ti ho sestricky.

poussin
31. okt 2011

@pegggy

ahoj. Ja som u MUDr. Hrabcaka rodila. Rodila som sekciou. Moj porodnik si vybral skuseneho operatera - MUDr. Kozolkovu. Kedze som mala spinalku bola som pri vedomi a vsetko som vnimala. Pani Kozolkova je razna zena, ale ma dobry zmysel pre humor. Vsetko prebehlo tak ako malo. Nemala som ziadne komplikacie. Dokonca ma ako prvu zasili vstrebatelnymi nitami - rana sa mi pekne zhojila. Nemozem povedat pol slova. Jedine co moze niekomu vadit je, ze pan Hrabcak nie je velmi zhovorcivy, ale ked sa ho spytas tak ti urcite odpovie 🙂

woman04
1. nov 2011

@anaxamon
@rebecca16
@myshatko ďakujem vám za odpovede,ste zlaté.. 🙂

lila77
1. nov 2011

ahojte od veci ale sa pridam som rodila u kocha tam sa to teraz plati som tam bola ked sa neplatilo a ak by ste chceli vyborny pristup krasne miesto a odbornikov keby v ruzinove dali vypovede naozaj vyborne toto nie je reklama sice zplatite ale 100 percent porod ako v hoteli aj vysoka uroven lekarov aj miesto je to na kramaroch

lila77
1. nov 2011

ziadne uplatky naozaj odbornici stale ti isti ako ked som bola ja a mozete i byt isti http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/

tehulka21
1. nov 2011

ahojte, chcem sa opytat rodila niektora z Vas u doktorky Behunovej? dakujem 🙂

biancaneve
1. nov 2011

@kaaaty ahoj kaaaty, ja som rodila u nej pred 20 mesiacmi...mala som planovanu sekciu, vsetko prebehlo bez komplikacii, chodila ma pozerat kazdy den, bola som tam tyzden, lebo mala mala silnu zltacku, takze bola velmi starostliva aj po porode. O tej chladnosti...je sice trocha ina ako ostati mozno, ale predsa ta zdrzanlivost je niekedy cennejsia ako prilisna milota az falos...

den22
1. nov 2011

ahojte ja som sice este len na zaciatku tehotenstva, ale uz teraz planujem rodit v ruzinove. Prve som rodila na antolskej a bolo to tam take priemerne. mala som velke problemy pri porode, ale potom uz tam bolo dobre, ale na ruzinov som dostala dobre referencie, tak neviem... Pevne verim, ze tam bude dost doktorv na normalnu starostlivost

jaavaa
4. nov 2011

@katussska24 moja sestra co ma rodit zaciatkom decembra sa dnes pytala sestricky a ta jej povedala,ze ak nestiahnu vypovede , nebude mat kto rodit a ak aj bude mat kto rodit ze tam nebudu detski lekari..ale konktetne neviem Krizka M. ja som u neho rodila pred rokom a bol strasne super 🙂 ....ze zatial nikto presne nevie co bude v decembri

kaby
4. nov 2011

@jaavaa
@katussska24 čo sa týka pôrodníc v BA, situácia bude kritická. Myslím, že aj v správach odznelo, že na pôrody bude jedna pôrodnica. Už teraz je to katastrofa....
Ale sama som zvedavá ako sa táto situácia bude riešiť... Obávam sa, že nijako.... Zas na všetko doplatí pacient, ktorý s problemami a poziadavkami lekarov nema nic spolocne.
Celkom by ma potesilo, ak by prispel do tejto diskusie niekto kompetentny, niekto kto je v porodnici Ruzinov ci inej zamestnany a ma informacie z prvej ruky....
Alebo nam nezostane nic ine, a mozeme zacat setrit 1500 eur na pôrod v sukromnom sanatoriu. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre