Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lea1333
4. nov 2011

ahojte baby dr harbulakova je este v ruzinove?

vika34
4. nov 2011

ahojte,som práve v Ružinove a nikto nič nevie čo sa bude diať v decembri,sestričky sú dosť z toho v strese,lebo nevedia čo bude dalej,ale zatiaľ tu všetko funguje,iba by som si už nezaplatila nadštandart,lebo nie je za čo ,iba naozaj že je wc 2 kroky miesto 15 krokov,ale vo velmi zlom stave,a dá sa vybrať z 3 jedál,no za 16 eur na deň sa to mne zdá trochu málo a sme 2 na izbe,ale na niektorých normálnych izbách sú tiež iba dve,takže tak

vika34
4. nov 2011

@lea1333 v sobotu mala nočnú,ale cez deň som ju tu nevidela

lea1333
4. nov 2011

@vika34 oki dakujem....

lea1333
4. nov 2011

@vika34 no na gynekologi to je strasne ja ked som tam lezela na nadsta.tak ani nevedeli ze som tam infuzka mi dotiekla a nikto mi ju neprisiel vybrat az ked som vysla na chodbu a povedala ze mam konec asi 2h a sestricka ze jej vy mate infuzku?no a jedlo uz vobec nic priatel mi nosil z domu jedlo.

katussska24
4. nov 2011

@jaavaa
@kaby baby no nepotesili ste ma... 😒 hlavne nechcem prist o dobreho doktora...ten sa tazko hlada 😢

nikitkad
8. nov 2011

@vika34 ma neplas ja mam v januari termin kdo ma tam odrodi co kam chcu ist!!

vika34
8. nov 2011

@nikitkad
nerob paniku do jANUARA SA TO VYRIEšI NEBOJ

tigri
autor
17. nov 2011

@tehulka21 poslala som ti IP

tigri
autor
17. nov 2011

@tehulka21 nedari sa mi to odoslat, skus sa mi ozvat ty cez internu postu

rybenka79
21. nov 2011

ahojte mamicky, poprosim vas o radu. tie ktore ste teraz v poslednej dobe rodili v Ruzinova v ramci nadstand. boli k dispozicii podlozky a vlozky? treba ich brat so sebou?
dakujem 🙂

lutsy
21. nov 2011

@rybenka79 vloziek a podloziek je tam kopu, nemusis si ich vobec brat 😉

rybenka79
21. nov 2011

@lutsy diky, tak to bolo aj pred 4 rokmi...ja len ci nastala nejaka zmena...dnes uz je vsetko realtivne 😉

pegggy
21. nov 2011

@rybenka79 môj názor je taký, že radšej si zobrať aj svoje, keď som bola prvý krát v ružinove vložky boli k dispozícii hneď na wcku a teraz /v piatok som sa vrátila z nemocky/ si musíš chodiť na chodbu zobrať, tak som mala aj svoje.
Inak celkovo veľké zmeny oproti tomu čo a ako sa robilo pred cca 2,5 rokom.

rybenka79
22. nov 2011

@pegggy gratulujem k syncekovi 🙂 tie zmeny myslis pozitivne ci negativne? dakujem

nina55
22. nov 2011

@vika34 jeee - ty uz mas odrodene: velka gratulacia (dlho som tu nebola tyzden sme teplotovali ☹ ). A ako to prebehlo? vsetko ok? 😉

breslerka
22. nov 2011

@pegggy ..A ake zmeny, ja som tiez rodila tam pred 2,5 rokm, v januari budem mat dalsie..su tie zmeny aspon pozitivne? 😒

vika34
22. nov 2011

@nina55 mala som planovaný cisarák,nakoniec mi zobrali krv pri prijatí a akutne ma brali hned ,lebo som mala veľmi zlé pečeňové testy,malý mi tlačil na pečeň,museli mi urobiť spinálku aj ked som chcela celkovú narkozu,ale som jedla a už nemohli čakať,pôrod v poriadku ,nadštandart je iba to ,že máš sprechu a wecko na izbe ,aj ked tá sprcha videla Máriu TEREZIU,na novorodeneckom sú sestričky ,ktoré sú aj fajn,aj horšie ,čím mladšia ,tým nepríjemnejšia,ale v pohode,bola som na izbe s mamničkou v rovnakom veku a v stredu som porodila a v nedelu by ma pustili,ale kvôli zlým krvným testom ma nechali až do pondelka,lebo ,že príde za mnou internista a samozrejme ,že nikto neprišiel ,zbytočne som si platila jednu noc navyše a poisťovňa tiež,ale dá sa to prežiť

pegggy
22. nov 2011

@breslerka zmeny napr. také, že vtedy sme museli pred a po kojení dieťa chodiť von na chodbu vážiť a zapisovať, teraz už nikto nekontroluje či dieťa priberá, už sme nedostali lieh a štvorce na ošetrovanie pupčeka, už raz denne chodila ošetrovať pupček sestrička, strava sa dosť zhoršila, ale to sa dá prežiť, presne ako píše @vika34 čim mladšia sestrička tým nepríjemnejšia, ale ja som problém nemala žiadny s nimi.
Prvý krát som bola na nadštandarde a aj teraz, tá sprcha a wcko na izbe za to stoja, aj keď to nieje žiadny luxus, ale mala som pri príjme a pôrode /keďže pri pôrodných boxoch je len jedno wcko/ tú česť ísť na obyč. oddelenie a tie wcka tam sú hrôza, sprchy som tam nevidela. Každý deň prišiel na vizitu iný doktor či na gynekologickú alebo detskú. Samozrejme v stredu veľké ofuky a upratovanie na veľkú vizitu, inak ledva pretrú dlážku.
A ´dalšia vec, ktorú keby som vedela tak si ani nedávam epidurál, pretože mi druhý krát vôbec nezaberal, doktor čo mi to pichal, povedal, že ak už som mala raz epidurál, môžu tam byť zrasty a preto to neúčinkuje, tak mi nakoniec dala ešte sestrička injekciu proti bolesti. Určite by som si v dnešnej dobe vybavila doktora, pretože baby čo zrejme nemali vybaveného doktora, sa tam trápili na izbe čakateliek od rána a nikto si ich ani nevšimol a odrodili až niekedy poobede.

vika34
22. nov 2011

@pegggy
ja som mala svojho operatéra a aj tá kočka čo bola so mnou na izbe ,kedže nám nosili jesť na izbu nepoznala som vlastne nikoho iného z oddelenia.Nakoniec mi velmi prišlo vhod ,že ten záchod bol tak blízko,lebo ja som bola dosť zavodnená,takže som chodila na malú aj 5 razy za noc,neviem si predstaviť ako by som sa trajdala na chodbu,hlavne ked ma ešte velmi bolela jazva.
Ani ja som nemala nejaký problém so sestričkami,len mi vadilo,že neprišli povedať každej mamičke ,kam si má ísť pre čisté veci,ked potrebuješ ,kam ísť pre odsávačku atd ,keby nebolo kolegyne vedľa mňa ,bola by som tam ako teľa,ked som rodila naposledy veľa vody pretieklo a vtedy som rodila v Podunajských a detská doktorka za mnou prišla už na Jisku ,a teraz som 3 dni nevidela pediatra a nemala som info o synovi,iba mi všetci hovorili,že keby nebol v poriadku už by za mnou niekto prišiel.
Po pravde na wecku na chodbe som ani nebola ,tak neviem ako vyzerajú,no hlavne že som už doma ,a mám odrodené,lebo ked pozerám správy nevyzerá to ružovo a to som mala termín 30.11.,tak som rada,že to muselo byť skôr,malý bol aj tak už dosť veľký,keby som rodila na termín,by mal aj cez 4 kg

rainbow0508
22. nov 2011

@breslerka A kedy v januari budes rodit? Tiez v Ruzinove? My to mame 6.1. oficialne...mozno sa tam aj stretneme 😉 🙂

rainbow0508
22. nov 2011

@kaby V tom sukromnom je to teraz 1200...chodim tam 😉

kohutovci
22. nov 2011

Ahojte dievcata,
citala som si na stranke nemocnice co si treba zabalit do porodnice.. mozete mi prosim poradit zoznam z vlastnej skusenosti? mam si zabalit dve tasky.. jednu na porod a druhu na lezanie.. ako je to s uskladnenim? hned ako ma prijmu si mozem dat veci na izbu ci az po porode sa dostanem na izbu? vravite, ze poporodne vlozky a podlozky netreba nosit? ako je to s koselami? mam si priniest aspon jednu svoju? pocula som ze tie nemocnicne gombiky dlho nevideli 😝 ako je to s kozmetikou a potrebami na kupanie babana? mozem si ho obliect do svojho ci musi byt v tom co mu daju v nemocnici? jooj vela otazok mam.. 🙂 ale idem rodit prvy krat.. a v nemocnici som bola naposledy .. fuha.. velmi velmi davno 🙂
za vsetky rady velmi pekne dakujem 🙂

pegggy
22. nov 2011

@vika34 tie sestričky si fakt tým vystihla. V podstate záujem žiadny, info o kojení ti ukázali na vešiak, že tu máte návod.... Ja som tiež rada, že to mám za sebou, lebo nevyzerá to dobre. Myslím, že v dnešnej dobe je fakt si to dopredu všetko zabezpečiť. Ak by som mala rodiť tretí krát, už by som zvažovala, či by som išla do ružinova.

pegggy
22. nov 2011

@kohutovci myslím, že ti stačí jedna taška, v ktorej budeš mať veci na celý pobyt. Pretože ako ťa prijmu ideš s taškou na chodbu/izbu čakateliek pred pôrodné boxy. Ja som prvý krát bola prijatá v noci, tak som mala svoju košelu aj župan, teraz som išla cez deň a pani v šatni mi nanútila erárnu košelu a župan, košela ako ktorá, niektorá sa dala pekne zapnúť a niektorá fakt gombíky dlho nevidela, videla som, že potom to mali baby zalepené leukoplastom. Takže v podstate je to na tebe, môžeš mať aj svoju košelu na pôrod a na pobyt. Ja som mala teraz na pôrod erarnu a na pobyt svoje. Na izbu ideš prvý krát až po pôrode, odvezú ťa aj s taškou. Pre bábätko nepotrebuješ žiadnu kozmetiku, dávajú 5 plienok na deň, je lepšie mať aj svoje, zober si vlhčené obrúsky, ja som mala aj svoje bavlnené plienky, pri kúpaní nepotrebuješ nič. Kúpe sa každý druhý deň, čo je tiež
@breslerka novinka. Mimčo musí byť oblečené v ich oblečku, vo svojom pôjde až domov.

kohutovci
22. nov 2011

@pegggy dakujem 🙂 a s tym pupcekom je to ako? treba si doniest radsej svoj lieh a osetrovat sama.. ci to robi sestra..

pegggy
22. nov 2011

@kohutovci nie netreba si nosiť svoje, to robí sestra a potom si to treba kúpiť na domov a doma ošetrovať liehom a gázovými štvorcami. 🙂

kohutovci
22. nov 2011

@pegggy dakujem 🙂

viki2912
22. nov 2011

ja som tam rodila...a som spokojna.mala som zapalteneho lekara,aj epidural,aj nadtsndart..ale taku lekraku si napamatem ako spominas...a to som mala rephlad.ja som mala divekyho a bola som spokojna...

kaby
23. nov 2011

Mamičky, ked vas citam, nechapem, preco dopustite, aby sa k vam niekto spraval tak ako spomínane mlade sestricky v ruzinovskej porodnici.... Bojite sa nieco povedat, vynadat niekomu alebo co vlastne... ? Ja to nechapem....
Ja by som sa kazdej takejto osoby opytala, aku cenu ma jej slusne spravanie a mily usmev..... Inak by zostali zaskocene...
Uz sa vobec ale vobec necudujem, preco mnohe zeny, ktore rodili tento rok v Kochu povazuju tento zaplateny porod za najlepsiu investiciu vo svojom zivote...
Ste predovsetkym zeny - ludia, nie kravy, ktore rodia ako na beziacom pase...... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre