Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

macka.m
13. jan 2012

@monicka23 na webe? 🙂)) tak to je dobry vtip 🙂 ani zoznam lekarov tam clovek nenajde 🙂 zial, toto si clovek musi dostatocne dopredu zistovat... podla mna by mali mat prednasky castejsie ako 1x do mesiaca, ale to uz treba doriesit s kompetentnymi :/ vacsinou na epi posielaju ako ides do poradne v 36.tt, takze je realna sanca si to vcas vsimnut ak si poucenie nenechas na posl. chvilu...

monicka23
13. jan 2012

@macka.m ja som to aj presne tak myslela ako vtip 😀 s niecim takym clovek samozrejme nemoze ratat 😀
Ja nechodim na poradne do Ruzinova kedze moj gynekolog a porodnik v jednej osobe ktory ma bude rodit v Ruzinove ma aj sukromnu prax tak chodim len tam 😉

tigri
autor
13. jan 2012

Dievcata, neviete, je teraz naval v Ruzinove? ked som rodila dievcata, obe v maji, tak bol vzdy ruzinov preplneny....

monicka23
13. jan 2012

@tigri ja som bol vcera na prehliadke porodnice a mali dokonca volne aj nadst.izby aj porodny box sme videli kedze nikto nerodil - vraj sa to casto nestava 😉

macka.m
13. jan 2012

@monicka23 Ja viem, ja viem 🙂 inak ani ja tam nechodim, tiez ma moj dr. sukr. prax... tak mi napadlo, ked si bola na tej prehliadke, na kt. poschodi je porodnica? aby som vedela, kam mam zajst ked ma to uz chyti 🙂 Dik

monicka23
13. jan 2012

@macka.m najprv pojdes na centralny prijem co je logicke a potom na 9 poschodie,tam sa nase deturence narodia 🙂 ale este predtym si vystojis pri vytahoch asi tak 10min kym sa nad tebou nejaky zlutuje 😀 😀

alabama0011
13. jan 2012

@lutsy Mne vratili za jednu noc 🙂 nebolo volne skor a to som tam trcala 6 dni .. :-/

tigri
autor
13. jan 2012

@monicka23 SUPER 🙂 mna vzdy uz z porodnej saly hnali hned po porode na chodbu, co uz dalsia mamicka cakala na stol 😀 a pri druhom porode sa mi nepodarilo ani dostat na nadstandard, lebo ak sa ti tam nepodari dostat po 1.noci, uz ta nepremiestnia 😒

tak dufam, ze teraz bude porodnica prazdnejsia, dovolenkove deti pridu na rad v marci 😅

inac tie vytahy su tam uzasne a ked su navstevne hodiny, tak to chce fakt pevne nervy...ale inac je tam fajn

macka.m
13. jan 2012

@monicka23 ano, vytahy si doverne pamatam este z letnej hospitalizacie 🙂

monicka23
15. jan 2012

@tigri tak to aj ja dufam,ze nas tam bude pomenej 🙂 mozno sa tam aj stretneme,mame terminy blizko seba 🙂

tigri
autor
15. jan 2012

@monicka23 mozno ano, aj ked moja dr. sa vo stvrtok vyjadrila, ze bude rada, ked vydrzim do 38 tt, uz som otvorena, mam aj kratucky krcok a zmaknuty...v utorok mam opat poradnu, tak uvidim, ale sama citim, ze "polcas rozpadu" sa blizi 😀

tigri
autor
16. jan 2012

dievcata, a ako je s balenim nasiroko? vraj sa uz pri odchode z porodnice nebali? kamoska rodila pred rokom a vraj isli domov bez postoliek...ja ked som rodila pred 2, tak sa este balilo do prvej kontroly u ortopeda

katkamarosova
16. jan 2012

@tigri stále sa to mení..ked som rodila pred 2 rokmi povedali,že po novom sa to nemusí...aj tak som balila 🙂 ,pri 1 dietati sa balilo..to iste pri ošetrovaní pupčeka som bola dost nahnevaná...po novom sa pupček neošetruje liehom,takže nám ani nedávali-ked som prišla s malým domov,moja dr.zhrozila aký mal pupček neošetrení a zapalený

tigri
autor
16. jan 2012

@katkamarosova o tom liehu som pocula aj citala uz davnejsie, aj ked mne to pripada s liehom "bezpecnejsie"...no a nebalenie nasiroko len potesi 😉

monicka23
17. jan 2012

@tigri tak ja som dnes uz po poradni,nas polcas rozpadu sa este neblizi 😀 akoze moze to prist hocikedy ale moje telo a drobec v brusku tomu este nenasvedcuju 😀

monicka23
17. jan 2012

@tigri nam bolo povedane ze postolky na cestu domov nemusime mat,tak uvidime aka bude prax....

tigri
autor
17. jan 2012

@monicka23 ja som tiez dnes po poradni a od stvrtku velky posun nenastal, krpec ma malo cez 3kg, ale aspon som uz vsetko dovybavovala a poplatila v nemocnici a teraz mozem spokojne cakat....pozeram, ze ty uz mozes veselo rodit, vsak si zacala 38tt 🙂

jankaslamka
17. jan 2012

baby neviete nahodou ci je Krizko ml. v nemocnici? ci nema dovolenku nahodou

monicka23
17. jan 2012

@tigri no ja som papierovacky vybavila este minuly tyzden,nechala som tam kopec EUR a isla spokojne domov 😀 a ano,ja uz mozem rodit,uz som v 38tt 🙂 ale snad este chvilu vydrzime

monicka23
17. jan 2012

@jankaslamka neviem,ja nechodim na poradne do nemocnice ☹

kinderko7
18. jan 2012

baby ako je to teda s tou epiduralkou? Moj dr. vravi, ze staci prist o 13hod ktory kolvek den na konzultaciu a dohodneme sa co a ako? Ale citam, ze to tak nie je, ze to nie je kazdy den? Tak kedy sa da riesit tu epi? A ozaj, plati sa za nu na mieste, alebo az pri porode?

tigri
autor
18. jan 2012

@kinderko7 na to, aby ti ju pichli, musis prist na konzultaciu, ta byva kazdy pracovny den o 13tej (ak sa nemylim, cislo dveri 4007 (na chodbe kde je riaditelstvo)

potom byva 1x do mesiaca prednaska, kde sa o epiduralke dozvies viac a mozes sa vypytovat, to ale nie je povinne, ja som ani raz nebola

pri tej povinnej konzultacii dostanes iba papier o rizikach, vyplnis dotaznik a absolvujes pohovor s anesteziologom, ktory zhodnoti tvoj zdravotny stav a potvrdi ti ten dotaznik, ty si ho vlozis do tehotenskej knizky, aby si ho mohla pri porode predlozit

epi treba zaplatit pred porodom, kym to nemas zaplatene, nikto ti to nepichne...v nemocnici su 2 pokladne, jedna je v poliklinickej casti a druha non-stop fungujuca je v nemocnicnej casti pri urgentnom prijme, kvoli pripadnym stresom odporucam zaplatit vopred, doklad tiez odlozit do porodnice, ak by ti ju nepichli, vratia ti plnu ciastku okrem 10 eur za konzultaciu, da sa platit kartou

naozaj je lepsie si to vsetko dopredu pripravit, ja uz mam v taske do porodnice v euroobale pripravene vsetky potrebne papiere - zmluvu o vybere porodnika, dotaznik o epi, potvrdenie o uhrade, kopiu sobasneho listu

monicka23
19. jan 2012

@kinderko7 tak @tigri Ti to uplne detailne rozpisala 🙂
@tigri ja uz mam tiez vsetky papiere takto prichystane aby som potom nechaosila 🙂

kinderko7
19. jan 2012

@tigri a @monicka23 dakujem za infosky. Baby vy ste sikovne, musim si to hned buduci tyzdne vybavit aj ja 🙂 este raz dik za info.

janka830
20. jan 2012

@tigri ahoj v pôrodnici robia sono kĺbikov a podľa toho ti buď povedia že nemusíš baliť alebo ti odporučia že by si mala baliť...

tigri
autor
20. jan 2012

@janka830 dakujem

tigri
autor
24. jan 2012

@monicka23 ako ti dopadla dnesna poradna? u mna stav nezmeneny 🙂 akurat zajtra idem do ruzinova na ctg monitor

monicka23
24. jan 2012

@tigri ahojky 🙂 Ja mam tento tyzdne poradnu az zajtra a aj to az vecer,takze uvidime 🙂

tigri
autor
24. jan 2012

@monicka23 aha....tak potom napis 🙂

monicka23
25. jan 2012

@tigri hlasim spravy z pporadne,vsetko OK,maly je este vraj vysokoooo povedal doky 🙂 dalsia poradna o tyzden v stredu a zase vecer 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre