Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

romy31
5. sep 2013

@vavrenka to aj mňa zaujíma

romy31
5. sep 2013

@tinushka13 dnes jej idem volať, na bud. týždeň hádam pôjdem k nej prvýkrát, tak uvidím po prvom stretnutí...a kto sa tebe osobne najviac z tých ružinovských pôrodníkov pozdával? Ako to tam prebieha po sekcii? Ako často nosia bábo a kedy ho dajú už na izbu na stálo?

maminab
5. sep 2013

má niekto z vás skusenosti so sekciou?? Môže byť pri mne muž počas zákroku , alebo musí čakať na chodbe? Ukážu mu po sekcii dieťa? Môže si ho odfotiť?..... dakujem 🙂

m.i.r.i
5. sep 2013

@maminab pri spinalnej moze muz pozerat cez presklenne dvere/okna...Nemoze byt priamo pri operacii, kvoli sterilite a tak..ale za sklom moze byt..moj ale veru na toto nemal zaludok, radsej cakal na chodbe🙂
Babatko mu ale ihned ukazu...a moze si ho aj hned odfotit..teda u nas videl maleho skor manzel ako ja..bezprostredne ako ho vybrali som ho ja pocula len zaplakat a niesli ho hned von, kde ho ukazali manzelovi a aj si ho odfotil este takeho neumyteho..ked ho sestricka umyvala potom a robila tie kontroly, tak ho normalne pre otecka podrzali na fotky...mne ho potom uz doniesli ukazat zabaleneho v perinke a cistuckeho..kym ma sili tak som sa nim kochala..potom ho ale aj tak niesli zasa prec..tatinko videl veru v tych prvych okamihoh maleho viac ako ja..takze v tomto ziaden strach...

maminab
5. sep 2013

@m.i.r.i Ďakujem veľmi pekne 🙂 Potešila si ma 🙂 Ešte jedna otázočka: 🙂 musíme zaplatiť poplatok za manžela?

tinushka13
5. sep 2013

@maminab Ja som mala sekciu. Muž ma čakal iba na tej chodbe. Nemohol ísť dovnútra.

tinushka13
5. sep 2013

@maminab ja som musela platiť a to ani nebol so mnou v sále ale iba na chodbe.. ☹ som čakal že nám poplatok vrátia.. no nevrátili,

maminab
5. sep 2013

@tinushka13 na chodbe? mala si spinálku? Takže to záleží od lekára?

tinushka13
5. sep 2013

@romy31 Celkovo sú tam milý. Pôrodníci sú fajn, ja som nemala s nimi nejakú zlú skúsenosť. Ale mala som dosť hlasnú hádku na chodbe s pediatričkou. Nepamätám sa ako sa volala viem že mala kratšie vlasy a bola neskutočne arogantná. Prišla na izbu, sadla si a sestričke povedala: "rozbalte mi to..ja nemam silu" a ťukala po stolu s čiernymi nechtami.. no mala som dosť.. a potom sa do mňa pustila a ja do nej😀
Po sekcii ti odporúčam hneď sa začať hýbať ..hneď ako to bude možné a " precitneš".. začni aj prstami na noháách. postupne sa naťahuj ako sa bude dať, otáčaj. bude to bolieť ale zvládnuť sa to dá. ja som na druhý deň chodila akoby nič. po 12 hodinách ťa postavia na nohy ☹ hlavne nezdvíhaj hlavu. bude sa ti točiť a bolieť. hlavu maj stále v pokoji. Malú mi priniesli hneď, Muža pustii za mnou na izbu hneď. tak preto som ju tam mohla mať. ako odišiel vyali ju. nosili mi ju iba prikladať. myslím že mne ju dali až na tretiu noc..tak som si veru oddychla a vyspala sa 😀 Ideš na sekciu? Ja osm počual že Oros je majster na sekcie. a môžem teda chváliť. všetko mám OK. druhé bejby budem u neho tiež.

tinushka13
5. sep 2013

@maminab Ja ani neviem či od lekára alebo je to normálne. rodila som dlho .. najskôr mi dávali vyvolávačku a zvracala som tak si ma prehadzovali zo sály do sály. Už som po 27 hodinách akosi nevnímala. Hej spinál.

maminab
5. sep 2013

@tinushka13 fííha, tak to bolo naozaj náročné a ťažké!! ešteže, to máš za sebou 🙂

m.i.r.i
5. sep 2013

@maminab s poplatkom ti neviem povedat, lebo ja som nesla na planovanu sekciu..takze ja som normalne platila za manzela, kedze bol pri mne cely den co som sa nazila rodit...pre nepostupujuci porod po 7 hodinach ma potom dali na sekciu..takze pre mna bola platba za manzela opravnena...ale..myslim si, ze treba platit, pretoze aj co som videla planovane sekcie, tak ta sice akoze naplanuju na urcitu hodinu, ale nemusi to tak ani byt...lebo ak sa vyskytnu akutne porody alebo sekcie, tak ty si trosku mozes aj pockat kym sa na teba dostane..a vlastne aj pred sekciou moze s tebou byt manzel na chodbe, je to velka podpora...

tinushka13
5. sep 2013

@maminab
@m.i.r.i Baby ono s tým poplatkom je to také divoké. Tá moja spolubývajúce si zaplatila manžela na sále. Rodila u tej Kozelkovej a ona ho akosi ZABUDLA zavolať k pôrodu. Chudák sedel na chodbe pri výťahoch.. 😠

tinushka13
5. sep 2013

@maminab najhoršie bolo asi to čakanie, že kedy konečne... už som sa nevedela dočkať. Som myslela, že keď sa mi ráno o 6,58 spustila vod, že okolo obeda bude malá vonku. No tej sa nechcelo. Moj krčok bol neporušený, v pôvodnom stave 😀 tak o 10,15 nasledujúci deň som sa dočkala. ale stojí to za to 😀 ďakujem

maminab
5. sep 2013

@m.i.r.i
@tinushka13
Ďakujem za reakciu! No uvidíme, ako to bude u nás!! Potom Vám dám vedieť, ako sme dopadli 🙂 Veľa zdravia 🙂

tinushka13
5. sep 2013

@maminab určite daj. Budem čakať. a kedy máš termín sekcie?

maminab
5. sep 2013

@tinushka13 ked neporodím skor, tak pôjdeme na to piatok 13 🙂

tinushka13
5. sep 2013

@maminab Jeeeej úžasný dátum máte 😀 ja som narodená 13 v piatok 😀 som čakala že aj Zaruška príde 13teho 😀 aj ocinko je 13teho 😀

romy31
5. sep 2013

@tinushka13 ja chcem skúsiť rodiť prirodzene, no som po jednej sekcii, tak sa chcem pripraviť sk na to. A to si bola na nadštandarde, keď si mohla mať muža na izbe?

Baby ako je to tam v poslednej dobe s izbami ? Dá sa dostať aj na nadštandard alebo je tam stále plno?

maminab
5. sep 2013

@tinushka13 fíííha, ste sa našli.............to je pekné 🙂 Ked som to povedala mužovi, tak sa zlakol! Mne sa ten dátum páči! nie som poverčivá.............a teraz dúfam, že to naozaj bude piatok 13..............to by bolo krásne!!

snopkulka
5. sep 2013

@maminab je to skvelý dátum, moja tetuška je narodená 13.septembra 😉

maminab
5. sep 2013

@snopkulka my sme mali síce vysnívaný dátum 16.9 na výročie svadby + narodeniny mojej sestry + meniny mojej krstnej.... ale bojím sa, že to asi dovtedy nevydržím!!! bude ako má byť!!! 🙂

tinushka13
5. sep 2013

@romy31 prvy den som bol na standarde.. bo ten NAD bol full.. ale ked si po cisarskom tak moze ist za ebou na izbu. aspon tak mi povedali. Myslim tym prvy den hned po porode

snopkulka
5. sep 2013

@maminab presne ako píšeš, tí prckovia presne vedia, kedy chcú prísť na svet 😵 Pri prvom som si veľmi priala, aby sa narodil 17.januára - v ten deň oslavovala jeho krstná mamina (dostala ho ako darček) 20-te narodeniny. Nakoniec sa narodil 18-teho januára 9.18h ráno 😀 svojský od narodenia, čo ti budem písať 😀 😀

13anit
5. sep 2013

@tinushka13 Súhlasím s tvojou reakciou. Ja som ležala na štandardnej trojposteľovej izbe po cisárskom, ako aj ďaľsie dve mamičky na izbe so mnou. Sestry sú ochotné, milé. A naopak, mamičky z nadštand. sa chodili k nám sťažovať presne na neochotu tamojších sestier a na plieseň v nadštand. kúpeľni. Takže, ja by som nemenila a bola som veľmi spokojná.

miub
5. sep 2013

@13anit
@tinushka13
Kočky,takých nás tu je asi viac, čo si na nadštandarde zažili svoje :(

romy31
5. sep 2013

baby to ozaj ten nadštandard nestojí za tie peniaze? Ja som bola na takom oddelení na kramároch a bola som veľmi spokojná

maminab
5. sep 2013

@13anit Som prekvapená!! Myslela som si , že nadštandard je na tom lepšie!!! Bola som rozhodnutá, že v prípade volnej nadstan. izby určite si zaplatím..... takže teraz som v pomykove............

magimary
5. sep 2013

@romy31 podľa mňa stojí za tie peniaze 😉
wecko a sprcha na izbe je na nezaplatenie (môžem porovnať aj štandard, aj nadštandard-zažila som obe verzie a dochádzanie na spoločnú chodbu a plačúci malý na izbe-ej veru-nemenila by som za sprchu priamo v izbe)
a, mmch. žiadnu pleseň som v sprchách nevidela 😉

/a teda nejde len o wecka, ale aj o stravovanie-na štandarde musíš ísť úplne dopredu a ak si v poslednej izbe, tak malinké ani nepočuješ, na nadštandarde ti prinesú obed priamo do izby a mnoho iných drobností/

ja by som oppakovane volila len nadštandard.

tinushka13
5. sep 2013

Tak my sme sa s kočkami prestriedali .. keď išla jedna jesť druhá strážila 😉 to sa dá poriešiť. To sprchovanie tiež až také hrozné. Aj keď v prvý deň na štandarde som si myslela , že to mám ďaleko vo sekcii.. no potom som išla na nadšt. tak mi to fakt bodlo mať "to svoje" a nakoniec som išla spať kvôli sestričkám a pediatričke a dalo sa zvyknúť na WC a sprchu mimo izby. podľa mňa jediné čo za tie prachy stojí je iba tá sprcha... inak nič viac. Telka ani nefungovala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre