Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
14. aug 2008

horajda sama sa asi tazko vysetris, na kolko cm si otvorena... 😨
intenzita kontrakcii nenapoveda na kolko si otvorena, mne napr. povedali ze rodime, ked som bola otvorena na sest cm. odporuca sa ist do porodnice, ked su kontrakcie pravidelne a cca kazdych 15 min...to mi povedala stanicna, ale myslim, ze je to prilis skoro. ked byvas fakt tak blizsko, mozes s tym vydrzat, ale ak chces aj epidural, zase aby ti ho stihli vcas podat...
nakoniec ked to na teba pride sama uvidis ako sa citis a aky mas z toho pocit a do nemocky iste prides v tu pravu chvilu...tak drzim palce.

mata78
14. aug 2008

ked so rodila našu prvu dcerku ( necelé dva roky ) tak manžel bol so mnou od rana ako ma priviezol o 8 do nemoc stale až do 3 hod rannej nasledujuceho dna. to asi zaleží aj trosku od pesonalu

claudinka
14. aug 2008

mno uvidime, ake to bude 😉 zvladneme babule, nebojte 🙂

horajda
15. aug 2008

ja si tiez neviem predstavit ze by som tam bola sama

claudinka
15. aug 2008

ahojte babule.. mam otazocku, ked si nechcem pravdepodobne zazmuvnit doktora a dalsiu poradnu mam mat uz v porodnici, ako sa to riesi? to pridem normalne na 9. poschodie alebo kam? kam mam zaklopat a komu co povedat, nech sa objednam alebo ma vezmu do poradne hned? nemam sajnu, ako to chodi..

ginger01
15. aug 2008

claudinka, poradne su v poliklinike /vedla nemocnici vlavo ta mala prizemna budova/ kazdy stvrtok od 8 h, je to na prizemi , prejdes velkou chodbou a v zadnej casti vlavo je vchod na gynekologiu /cez sklenene dvere/. Uvidis tam sediet a cakat kopec tehotnych... treba si doniest tehotensku knizku a moc v skumavke. Vysetruje sa v 3 ambulanciach. Je jedno, kam pojdes...Lekar sa ta na prvej prehliadke spyta, ci mas robenu kultivaciu posvy na streptokoky, ak nie, musi Ti ju spravit Tvoj lekar ...

livika
15. aug 2008

Claudinka:
ja som mala zazmluvneneho vopred a na prvu poradnu uz som isla k nemu,v objednanu hodku 😵

claudinka
15. aug 2008

ginger 😉 iba stvrtky, nijaky iny den v tyzdni? a neda sa tam za poplatok objednat, treba tam cakat v poradi? knizku a moc - to zvladnem.. kultivaciu hmh nejaky papier mam, ale ci to je prave ono 😒 co ma byt na tom papieri napisane? mam nejaky vysledkovy list a su tam vysledky z mikroskopie a nejake kultivacie, tak to bude snad ono 😉

livika u zazmluvnenych hej, ale neviem, ako to je u nezazmluvnenych.. ☹

pipka
15. aug 2008

Sofi, uz asi rodis, tak si to precitas az ked prides domov 😅 som z Ruzinova, teda partim tam, hoci byvame pri trnavskom myte, tak preto do Ruzinova 😉 Ja uz by som chcela cez vikend, brusko mi uz tvrdne coraz castejsie...tak uvidime dokedy vydrzim 😒 😅 ked som bola na poslednej poradni, tak mi doki povedal, ze mi sice da este jednu poradnu na buduci tyzden, no s najvacsou pravdepodobnostou sa vraj uvidime skor v porodnici....

ja uz by som to chcela mat za sebou a mat nasu Hanicku uz domka....hrozne sa bojim, aby bolo vsetko v poriadku, nechce sa mi v tomto teple moc prenasat 🙄

livika
15. aug 2008

claudinka:sorry,ja som zle citala.Myslela som,ze si chces zazmluvnit 😵 !

claudinka
15. aug 2008

livika 😀 nevadiii..

ginger01
15. aug 2008

claudinka bohuzial , iba vo stvrtok je poradna....preto ten naval tehuliek 😖
objednat sa neda, kedze nemas nikoho zazmluvneneho, takze ides len tak na slepo... ale hadam viac ako 2-3 hodky tam nebudes 😀 😉 , ved prid skor, aj o 7 30h a uvidis, pri ktorych dverach je najmenej ludi...aj ja som tak sla.
na tom papieri musi byt jasne napisane , ze streptokoky ... negativ alebo positiv

seva
15. aug 2008

ahojte maminy 😉 ,
otázka ... a keď si chcem zazmluvniť konkrétneho pôrodníka, stačí ísť k nemu na 1. "nemocničnú" poradňu ?
alebo sa s ním treba skontaktovať skôr ? ak áno, akým spôsobom ?
do tehu poradne som totiž chodila inde, no rodiť sa chystám do Ružinova, a netuším, akým spôsobom sa nakontaktovať na konkrétneho lekára ... poradíte mi ??

claudinka
15. aug 2008

ginger hmh.. streptokok je vlastne mam tu nieco ze staphylococcus sp. - to moze byt ono, nie? 😀
budem musiet tam ist teda skor.. este stastie, ze to nemam daleko od domu.. jeeej ty mas len dvojtyzdnove babenko? waaau take malilinke, musi byt radost 😉 cize najmenej ludi kde je.. super rady kujeeeem

seva tipujem ze ti da tvoj doky vymenny listok a tak pojdes priamo skontaktovat sa s tym tvojim.. asi osobne objednat alebo zavolat si a objednat - to uz neviem.. snad ti tu niekto poradi 😉

martinaj
15. aug 2008

ja ked som chodila rano do poradne do ruzinova tak som tam uz bola okolo 6,30 a iba raz som bola prva. tam sedia baby snad od siestej 😖

claudinka
15. aug 2008

jooj matus to naozaj? tak to aby som si zobrala aj vankus a paplonik 🙂

martinaj
15. aug 2008

nie ale ked som tam dosla 1.x tak okolo 7,15 tak som bola az nejaka 20.

claudinka
16. aug 2008

matus vsak uvidime, snad to tam ide rychlo jak na beziacom pase 🙂 pre istotu ale pojdem skor.. 😉

som sa chcela este nieco opytat, ale uuuplne som zabudla, co chcem 😀 ked si spomeniem, napisem 😝

aktak
17. aug 2008

poradne maju rozny lekari a ajv inom case, a bez cakania (objednas sa na konkretny cas), len zavolaj na info ci recepcio ci ako sa to vola a oni ti povedia, ja som rodila u Dr.Draba, poradna zacina tusim o 12:30 , objednaju ta na konktretny cas, UTZ je hned potom a medzi 13-14:00 si este aj epiduralku vybavis 🙂

zabka1003
17. aug 2008

aktak, tak ako to všetko dopadlo..
pôrod, pôrodnica, lekár pri pôrode?
napíš ak budeš mať čas pri malinkej, sme zvedavé 😉

pipka
17. aug 2008

aktak, vitaj doma, Adelka poslucha? 😕 😵

aktak
17. aug 2008

na prijme ma vybavili rychlo, o 23tej som prisla hore, dali mi len cipky lebo som bola na 7 cm a ze Yal by nezabral (nemyslim ale to je jedno), na sale mi anesteziologicka vynadala ze sme mali prist skor 😅 ale inak pohoda, vedla bola jedna mamicka a jedna akurat dorodila, ja som dostala tu novu salu s tym modernym kreslom, aj lopty tam boli ale je to jedno, o noc lepsie mi tam nebolo ako v tej starej 🙂 pol hodinu po pol noci sa narodila Adelka, ma dost sili takze dobre ze som mala tu EPI 😅 doktor bol uzasny, boli sme velmi radi ze tam bol cely cas s nami, sme pokecali 🙂 potom mi ukazali malu a nechala som si ju prilozit na obidva prsniky, potom som tam bola 2 hodky a sup na nadstandard, boli volne minimalne dve izby 😲
inak strava super, pediatri tiez, gynekologovia tiez v pohode, az na tie otravne vizity

ked budete mat problem s kojenim tak si pytajte radu, sami od seba vam neporadia ale ak narazite na dobru sestru tak vam pomoze

malinka je zlata, krasne papa a placka len malinko, zvykame si na seba 🙂

claudinka
17. aug 2008

aktak len tak dalej 😉 ako citam, dopadla si nad ocakavanie dobre celkom 🙂 bodaj by to aj mne islo tak rychlo 😀 a boli volne izby na nadstandarde

pipka
18. aug 2008

aktak , skoda ze sa nadstandart neda nejako rezervovat 😅 ako to tak citam...mali by tam spravit viac tych izieb 😀 ja dufam, ze tento tyzden to uz podobne pekne ako ty budem mat tiez za sebou 😉

evkavacka
18. aug 2008

Poraďte, stále rozmýšlam nad zazmluvnením pôrodníka. Aké máte skúsenosti? Je prístup lekárov horší, ak si ich nezazmluvníte? Ja rodím v Ružinove koncom septembra a zdá sa mi fakt nerozumné zazmlluvniť si lekára na základe referencií iných mamičiek.

livika
18. aug 2008

ja som mala zazmluvneneho a mala som sa ako v bavlnke 😅 !

evkavacka
18. aug 2008

livika: takže by si si zazmluvnila aj druhý krát? A meno lekára dáš? 🙂

livika
18. aug 2008

Urcite a toho isteho!
Rodila som u Doc.Holleho-je to primar.

evkavacka
18. aug 2008

Aha, tak k nemu je asi problém sa dostať, nie?

livika
18. aug 2008

Neviem,mala som to po znamosti!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre