Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bibulienka
5. feb 2010

nie nadstandard sa plati az ked ta prepustia, resp. sestricka ti da papier a to moze ist muzicek vyplatit kym sa budes balit...lebo nevies kolko tam budes

ondrulka
5. feb 2010

tak už viem... len to mať všetko za sebou a byť s bábom doma 🙂

bibulienka
5. feb 2010

držím palce...

pietra
5. feb 2010

nadstandard sa plati, az ked ta tam prijmu. Hned po prijati mi sestricka vypisala papier, s tym manzel isiel do pokladne a zaplatil za 4 dni, doklad o zaplateni som odovzdala sestricke. A potom pri prespusteni bud potvrdia, ez je to uz zaplatene, alebo dopisu, kolko treba doplatit, ak sa v porodnici musi ostat dlhsie.

ondrulka
5. feb 2010

vdaka...a ešte sa môžem modliť aby sa mi aj ušlo miesto. Podla toho čo tu pozerám tak je tu kopec báb čo má približne moj termín 😎 . A to množstvo báb čo vídam vždy vo štvrtok v poradni...úúúha 😅

tikuska
5. feb 2010

Ty si zo Senice? To máme cez pár kopcov. 😀

ondrulka
5. feb 2010

tích kopcov je asi 😀 trošku viac Tikuska lebo bývam na tesnotku okresov pr Malackách..

tikuska
5. feb 2010

. . . prečo ideš do rodiť do Ružinova ? máš tam lekára ?

ondrulka
5. feb 2010

nemám tam lekára ale v Malackách ktoré sú od nás len 11km nejaký chytrák pred pár rokmi zrušil pôrodnicu a tak nám z okolia nič neostáva len sa hrabať do BA. Čo ti poviem, katastrofa. Od 36tt musím chodiť každý týždeň do poradne do nemocnice ktorú si vyberiem na pôrod, čo mi robí radosť v tomto počasí a s postavou minislona ha ha

tikuska
5. feb 2010

Ja som si v BA našla úžasného lekára, pretože to čo je tu na Myjave, s toho človeku behá mráz po chrbte.
Teraz síce stále pendlujeme do BA ale nevadí mi to, hlavne že maličký bude v dobrých rukách.
Ja už som ako dinosaurus v bublinkovej obálke, a už ma prestáva baviť robiť ubytovňu 😀 počkám ešte a potom pristúpim k deložovaniu 😀

busni
5. feb 2010

no ten nadstandard sa urcite oplati... na standarde su hrozne zachody a po porode potrebujes mat normalnu hygienu, co sa na standarde podla mna fakt neda... zaroven ked je vela porodov na standarde maju tri izby kde davaju az 4 baby aj so 4 babatkami... vyzera to podla mna ako polny lazaret a daleko to ma od normalneho prijemneho prostredia ake by zena mala mat po porode, aby bola v pohode a bez stresu a spustilo sa jej mlieko a mohla sa venovat len babatku... tak na tom madstandarde to je aspon o tu kupelnu a to jedlo a to ze ste len dve lepsie. tak ako tu mnohe pisali, urcite sa to oplati.

tikuska
5. feb 2010

Ja dúfam že ked pôjdem rodiť nebude to na čakačku a ujde sa mi nadštandard, lebo ako to tu čítam ten štandard musí byť ozaj katastrofa.
😖

dudu
5. feb 2010

ahojte babule,
ja by som sa chcela spytat ci nemate niektora skusenost s cisraskym v ruzinove a s tym ci moze byt pri spinalnom cisarskom aj manzel..?

ondrulka
6. feb 2010

dalšia mizerná skúsenosť so štandardom? No tak na sto pro sa pokusím o nadštandart 😀

busni
6. feb 2010

dudu, manzel na sale pri spinale nie je, je tam len zdravotnicky personal, lebo je to normalna operacia aj ked v spinale. manzel je na chodbe a ked ti vyberu dietatko daju ho do inej miestnosti, kde ho pozera pediatricka a tam moze byt aj manzel. pri tom cisarskom si ani neviem predstavit, co by tam manzel robil a kde by stal, lebo by len zavadzal 🙂 u mna tam boli dvaja gynekologovia, jedna anesteziologicka, jedna anesteziologicka sestra, jedna instrumentarka a dvaja osetrovatelia, to je sedem ludi, co je celkom dost. a vsetci tam boli mili a stale sa so mnou rozpravali o malickej, o mene a tak.

dudu
6. feb 2010

diky busni
ja som sa na to zabudla spytat, kamoska takto rodila v prahe a jej muz bol cely cas pri nej, tak som chcela vediet ci je to mozne aj u nas..

luci
6. feb 2010

chcem sa spytat...davaju este v ruzinove po porode ten darcekovy box???

bibulienka
6. feb 2010

ano..ked ti donesu babo daju ti tasku s vecami a vzorkami a ked ides domov dostanes klinik box

luci
6. feb 2010

a vie mi niekto povedat co v tom je??v tom boxe???? zistujem pre kamosku....
lebo ja som tam rodila davno,a urcite sa obsah aj zmenil...diky

bibulienka
6. feb 2010

su tam vzorky tusim prasok na pranie, nejake rady ako sa starat o babo, cumlik...v tej prvej taske bola flasa avent, mineralka vzorky premikov na zadocek, cumli...uz presne neviem lebo sme toho mali vela aj z porodnice aj od zdravotnej poistovne....mozno cerstvejsie maminy si budu viac pamatat...a mozno sa to za polrok zmenilo

pietra
6. feb 2010

mne sa to tiez vsetko pletie, co kde bolo, ale bolo toho vyrazne menej ako pred 2,5 rokom
tusim tam bolo mydlo, krem na zadocek, zubna pasta, Lucka, casopis Dieta (alebo mama a ja?), nalepka na auto, libenar

hanka274
7. feb 2010

luci, ano, obsahy sa menia, niekedy 1x za rok, niekedy 1x za 3mesiace...podla toho co chcu mat vyrobcovia "naplni boxu" v boxe...

simonka11
7. feb 2010

no tak od porodnice sme dostali : tašku , v ktorej bolo - 1 flašku Avent 125ml , rôzne reklamné letáčiky od roznych výrobcov , knizka od časopisu MAMa a Ja , vzorka samponu , bepanthen
a ked sa odchýdza z porodnice sme dostali kufrik : domestos na WC , Lucka dojcenska voda , vzorky kremikov sudocrem a ine , 2 pampers premium care newborn , čiastiace obrusku pampers 12 kusov , rozne knizky o babatku , kojeni a tiez mnozstvo reklamných letacikov........

luci
7. feb 2010

baby dakujem Vam 🙂

a este otazka: davaju este nejake ks plienok na den???pred rroam rokmi to bolo 6ks
a su este k dispozicii na nadstandarde vlozky???

busni
7. feb 2010

vlozky aj podlozky mas k dispozicii zadarmo aj na standarde aj na nad, plienky davaju Huggies 5ks na den, ale bezne sa stalo (zo 6 dni, co som tam bola asi tri dni), ze plienky neboli, takze nedali, tak je dobre priniest si vlastne zavisi to od obdobia a poctu deti, kolko maju plienok a kolko nie....

simonka11
8. feb 2010

luci : záviselo to aj od sestričky , niektorá nám kludne dala aj 10 plienok a dalsia ked videla , že tam este nejake mám nedala mi ani jednu...ale treba si pre istotu zobrta aj svoje plienocky......
vloziek , podloziek aj nocných kosiel je dam dost sa nemusis bat....si mozes zonrat kolko len chces...nachádzajú sa tam kde sestricky sedia a odtial si ich mamicky beru......

mizulienka
8. feb 2010

dievcata mam otazocku? 😉 vsetky mate zazmluvnenych porodnikov v ruzinove?
alebo sa nemusim bat a mozem ist aj iba tak na "blint" 😎

katulienka.
8. feb 2010

ahojte, viem, ze epiduralku treba mat vybavenu dopredu. vie niekto, kde sa to vybavuje???

ondrulka
8. feb 2010

katulienka chod do suterénu, miestnosť 014 každý den od po-pia od 13:00-14:00. bola tam taká milá doktorka čo berie po tri ženy naraz dnu a vysvetluje okolo toho čo a ako a vypíšeš dotazník, dokonca nám aj ukázala ako to vizerá...teda ja injekcie ani nič podobné nemusím 😅

makica
8. feb 2010

mizulienka, v Ruzinove som rodila v septembri a nemala som zazmluvneneho lekara. Lekarka ktora bola pri porode bola velmi mila, dokonca ma prisla pozriet na izbu a popestovala si aj nasho drobca 🙂. Takze zalezi od samotneho lekara, ci tu pracu vnima ako len pracu, alebo aj ako poslanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre