Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

m.i.r.i
15. máj 2010

tilda, ja som mala sekciu v Ruzinove..maleho mne aj spolubyvajucej doniesli na 3 den natrvalo...a poviem ti aj to bolo dost...ja som tiez myslela hrdinsky, ze budem chciet mat maleho pri sebe cim skor, ale ver mi, nie je to sranda, ked nevies prejst ani na wecko nieto este sa starat o dieta..prvy den po sekcii som len lezala a vstavanie na wc ci k stolu sa najest tvalo asi 20 minut a ked doniesli maleho, tak som len po leziacky skusala si ho prilozit...na ten 3 den to uz akotak slo, ale ta jazva take 3 dni dost boli, potom to je uz lepsie a lepsie..takze uprimne som nakoniec bola rada, ze prve dve noci som este maleho nemala, lebo sa ako-tak dalo vyspat..aj tak ti ho nosia kazde 3 hodky na prikladanie...my sme mali problem spustit mliecko, tak maly potom aj tak stale vela plakal..a neboj, drobca si uzijes este dost 😉

j.a.j.a.j.a
15. máj 2010

ahojte.....rozhodla som sa pre Ruzinov.....kedy byva poradna?

kadulka
15. máj 2010

j.a.j.a.j.a- poradňa je každý štvrtok.
ja mám termín pôrodu 28.mája, tak som zvedavá kedy to bude v skutočnosti. Teraz naposledy mi lekár kázal ísť na ultrazvuk, lenže ma objednali až na 27. mája, tak dúfam, že to nebude problém....

sendy1981
15. máj 2010

kadulka,ahoj,Prosim ta,nevies nahodou,mi poradit,ja som bola v poradni vo stvrtok,vysetril,dal mi iba papier podpisat,ze suhlasim dalsim postupom vytrenia,,,abla bla..a na konci bolo ,ze o tyzden kontrola a doplnit UZ,to bude asi ultrazvuk,len ze mi nik nepovedal,ze sa mam pripadne objednat,ani lekar ani sestricka,Tak neviem,ci tam mam zavolat,ci co,kym tam idem vo stvrtok,,,bola som vo dverach 53,,nevies poradit?ty si sa hned vtedy objednavala?a kde ?

sendy1981
15. máj 2010

nieze tam pridem,a spyta sa ma,ze preco som nebola,lebo ja mam termin uz 22.5, 🙂 dakujem ,A inak nemam zazmluvneneho lekara

jaja25
15. máj 2010

Baby, ak chcete ísť čím skôr na ultrazvuk, keď idete von z polikliniky choďte doprava a v tej budove, neviem na kt. poschodí vám spravia ultrazvuk buď na počkanie, alebo vám dajú veľmi skorý termín. Ale platí sa za to 10eur. Viem to od mojej sestry kt. to tak spravila a zobrali ju hneď bez objednania. 😉

kadulka
15. máj 2010

sendy-ahoj. no mne dala sestrička číslo na ultrazvuk, trvalo mi pol hoďku kým som sa tam dovolala a termín mi dali až na 27.5. keď som tej sestričke povedala, že by som potrebovala skorší termín lebo 20.teho musím ten UZ doložiť lekárovi, tak mi vynadala, že či si myslím, že to ide z jedného dňa na druhý a že mi dala prvý možný voľný termín. číslo tam je 02/48234769 / volala som tam r8no o siedmej.

kadulka
15. máj 2010

ale možno keď povieš, že máš termín 22.5. tak ti nájde aj skorší termín....vraj tam pozerajú nejaké prietoky- netuším čo to je....ale asi to potrebujú k pôrodu.

cheerlady
15. máj 2010

na prietokoch sa sleduje,ci je babatko dostatocne vyzivovane placentou 😉

j.a.j.a.j.a
16. máj 2010

kadulka-Dakujem,a su tam doobeda?
....ja mam termin na 28.jun .......dcerku som mala den pred terminom,teda len hodinku pred terminom🙂🙂🙂.....tvrdne mi casto brusko,obcas ma pycha v podbrusku,este aj cukrovka, tak dufam ze aspon mesiac este pocka v brusku
....ten ultrazvuk vypada zaujimavo🙂
....som zvedava jak to najdem...este som v ruzinove nebola....

sharmana
16. máj 2010

kočky kašlite na ultrazvuk v Ružinovskej poliklinike, tam je tá sestrička ozaj otrasná, aj mne dala termín až o 2,5 týždna, ja som nevydržala a objednala som sa v gynfive, síce sa dopláca 10 eur, ale to je jedno, vzali ma hned v ten den ako som zavolala, nečakala som tam a určite je to tam príjemnejšie... prípadne môžete ísť do hociktorej súkromnej kliniky a za poplatok vám tie prietoky urobia a zapíšu do knižky...
Ružinov má milion tehotných a jeden blbý uzv, na ktorý posielajú aj ženy pred operaciou, na prietoky aj vnutorne uzv...
proste vôbec nestíhajú, aj tí lekári, hádžu ich z gyn. a por. oddelení na poradne a uzv, niekedy ani nevedia, koho tam dať...
akože taká velká nemocnica by si to už mohla nejako zariadiť...

sharmana
16. máj 2010

sendy 1981. lekár na poradni ti mal dať v prvom rade výmenný lístok na uzv, bez neho ťa neobjednajú nikde na ultrazvuk...

tilda
16. máj 2010

m.i.r.i. - dik moc ze si napisala svoju skusenost.. no joooj, nie je mi veru vsetko jedno 😉

tilda
16. máj 2010

baby, pls, tokograficke vysetrenie je povinne? lebo kamoska bola (ide rodit na kramare o dva tyzdne), a mne o tom nikto nic nevavel.... ako to chodi v ruzinove?
dik moc 🙂

sendy1981
16. máj 2010

ok ,kocky,tak v tom pripade,ja vlastne pojdem za mojim lekarom k nam do Samorina,on tam ma komplet vsetko,ved on my doteraz robieval aj prietoky,aj vsetko..a pojdem tam v stredu,aby som vlastne vo stvrtok,uz mala vysledky UZ so sebou do Ruzinova cerstve..a nemusim u neho ani tolko cakat,ked to je takto,,mne lekar v Ba nedal ziadny vymnenny,iba napisane na papiery co so monou robil,a ze doplnit UZ,to bolo vsetko,a sestricka nebola bohvie co,tak koho to malo npadnut v tom zhone,ze sa mam pytat aj na UZ,,ale nevadi,a bohvie ci este stihnem stvrtok poradnu...Inak dakujem za info

kadulka
16. máj 2010

j.a.j.a.j.a.- áno, sú tam doobeda. poradňa je od 8.00 do tuším 14.00. musíš ísť na poliklinuku na prízemie, č.d. 53 ale pred tým si vypýtaj časenku na vrátnici, či informáciach....a pred tým ako ťa zoberú na časenku na vyšetrenie tak si daj spraviť tlak a moč, to robia v tých istých dverách-taká sestrička stále vykúka a robí to - inak ona je veľmi milá...
a to ideš už teraz do tej poradne? nie je to nejak skoro? lebo keď som tam bola minulý týždeň tak tam jednu babu poslali preč, že čo tam pre boha robí, že došla strašne skoro....že sa tak chodí najskôr 37. týždeň....
no a s tým ultrazvukom- asi si to pôjdem dať spraviť na to súkromné, nech to mám...myslíte, že mám zavolať tam kde som objednaná a zrušiť to? veľmi sa mi nechce po tej "ochote" sestričky ale nemôžem mať z toho problém????

sharmana
16. máj 2010

na poradne do nemocnice sa začína chodiť od 36tt, vtedy preberá tehotnú nemocnica od gynekologa, nevezmú tam len tú tehotnú, ktorá mala zároveň v 36tt ešte poradnu o svojho gynekologa, lebo by im to nepreplatila poisťovňa...

sharmana
16. máj 2010

ja som mala poslednú poradňu u svojho dr. v 35tt a v 36tt ma normálne vzali do nemocnice na poradňu... od tohto týždňa sa totiž chodí na pravidelné týždenné poradne...

sendy1981
16. máj 2010

baby vobec to nikde nie je napisane ze musite chodit tam kde budete rodit,posledny mesiac,!je to len pravidlo,ale nie je nato zakon§!Ked mas vas lekar v ambulancii vybavu,cize UZ,sono a co ja viem co,tak vas neposle urcite prec,Ja som isla minuly tyzden az do Ruzinova v 39tt,dovtedy ma moj vysetroval,a vobec nic nepovedali v nemocnici ze kde som bola doteraz,videli v knuzke,ze mam vsetky vysetrenia urobene,a bolo ok,A to mi povedal sam ,moj lekar osobne,ze vas nemozu poslat prec.,a idem teraz k nemu na UZ,lebo v Ruzinove ma neobjednavali nan..

j.a.j.a.j.a
16. máj 2010

aj mne sa zda ze je to skoro....piatok som bola u svojho pre vysledky,a povedal ze buduci tyzden uz mam ist do BA,....vobec nechapem tomuto systemu.......preco musime kazdy tyzden cestovat,ked svojho doktora mame po ruke???????????zbytocny stres:(................. taketo pravidlo sa im asi paci:(

pri malej som chodila k svojmu az po porod...v BA som dosla rovno do porodnice.......a nebol problem

j.a.j.a.j.a
16. máj 2010

kadulka-pre dobry pocit by som tam zavolala,ale ta prijemna sestricka,bude este prijemnejsia a zbytocne sa hnevat,to sa babetku nebude pacit........myslim ze su zvyknuty,a nebudes prva co si navstevu u nich rozmyslela......mozno tu prijemnu sestricku potesis🙂🙂🙂

sunny323
17. máj 2010

Ahojte, uz mam babo na svete veru.. chytilo ma to necakane, zo 7meho na 8ho o polnoci mi odtiekla voda, tak ma muz viezol do ruzinova, kde si ma nechali a celu noc kontrolovali.. Od 9,00 rano ma chytili kontrakcie, ktore sa stupnovali, 13,00 ma odviezli na salu a 13,25 bola mala na svete. POrod bol super rychly,ale tie kontrakcie au au au au.. ale da sa to prezit. Ja som mala zaplatenu aj epiduralku,ale nestihli mi ju pichnut, tak vsetko zaziva som mala,aj nastrihavanie,aj šitie.. ale to som uz ani necitila,lebo ma rozptylovali malou, ze mi ju hned dali na hrud. Aj muz bol pri porode, bolo to krasne, rychle.. TEraz uz sme doma, je to makacka, mala papa kazde 2 hodinky, tak nespime v noci Ale snad sa to upravi..
Co sa tyka nemocky, tak mala som nadstandart,ale bola tam plnka, tak som rada, ze som vobec dostala izbu. Strasne vela porodov je teraz, preplnene to tam bolo. Sestricky personal boli fajn, nemozem si stazovat. POmohli ked bolo treba a na stvrty den sme uz isli domov 🙂

marcy30
17. máj 2010

Sunny, gratulujem a zavidim taky porod. Vela zdravicka tebe aj malej 🙂

vivianaba
17. máj 2010

Sunny gratulujem k babatku a k uspesnemu porodu. U koho si rodila? A teda tym 'sitim zaziva' si ma moc nepotesila, to je v Ruzinove standard? Ja som si myslela ze to umrtvia lokalne. Nastrihu a sitia sa ja bojim viac ako celeho porodu, stacilo mi ked mi vyberali stehy po laparke bolelo to ako svina.

cheerlady
17. máj 2010

vivianaba ja som mala epi,ale ta odznela asi hodinu pred porodom-napriek tomu som nastrih necitila,ale sitie,to bolo ine kaffe! 😝 sil ma tristvrte hodinu bez umrtvenia,ja som myslela,ze odtial uteciem,este k tomu mal aj sproste poznamky,takze pre mna to bolo horsie ako samotny porod 🙄 a pritom videl ako som bola strasne potrhana a aj tak sil zaziva,mal na haku 😠 a to este nehovorim o tom,ze sa mu trhala nit,takze to nanovo presival s hrubsou-takze tam,kde ma uz predtym pichal,pichal znova 😅

vivianaba
17. máj 2010

Cheerlady - u koho si rodila? Mala si zaplateneho porodnika? Taketo praktiky ako popisujes ty a Sunny sa mi vobec nepacia 😠

cherryblossomgirl
18. máj 2010

Cheer a preco si nepoziadala o novu davku epi? na to sitie? nechapem. Ja som necitila jediny vpich ked ma sili a to som bola tiez potrhana krizom krazom.

luly13
18. máj 2010

ani ja som nastrih, ani sitie vobec necitila. epi som mala uplne celu perfektne rozplanovanu. a za to vdacim mojej dr. ta je znama tym, ze to vie naplanovat ;)

adelaine
18. máj 2010

kocky, chudatka 😢
ved ked si clovek zaplati tu PEDu, tak hadam preto, aby ju mal podanu vtedy, ked ju potrebuje,
a na skoleni anesteziologicka tvrdila, ze davaju zakazdym davku, ked ta predosla odoznieva...tak nechapem,
aspon v ruzinove to tak udajne je...alebo sa mylim?
vy ste rodili v ruzinove a u koho?

cheerlady
19. máj 2010

rodila som u Andela..ja som tiez nastrih necitila,ale sitie ano.nevedela som,ze sa na to dava znova epi,ja som myslela,ze to lokalne umrtvuju 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre