Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

boncusik
22. sep 2009

ahojte holky, kedže sa pomly ale iste blíži moj tremín tak vás každý en navštívim a prečítam a pomaly na na idú nervozity ako to zvládnem ako prvorodička ☹ ale kedže budem rodiť plánovaným cisarákom chcela som sa psýtať kolko pred termínom porodu ste išli na plánovaný cisarák, aj ste tam ležali alebo ráno prišli a hned išli na cisarák alebo boli nejaké prípravy typu intrené predoperačné ?

dakujem

lia
22. sep 2009

ja som bola na takom kurze o dojceni ,robi ho porodna asistentka(byvala) a radila nam ako na to,ale do porodu zabudnem 😅
dakujem za odpovede 😉
dufam,ze nebudeme mat problem 🙂

lia
22. sep 2009

boncusik,kto ta bude rodit??nemate niekto zoznam do porodnice??
myslim ruzinov

bibulienka
22. sep 2009

Ahoj Lia , zoznam co treba do porodnice je na oficialnej stranke FNsPBA pracovisko Ruzinov- novorodenecke oddelenie... tu je cely oficialny zoznam:

Čo si zobrať do pôrodnice:

1. Potrebné dokumenty
* karta poistenca
* identifikačná karta (občiansky preukaz)
* tehotenská knižka
2. Osobné veci
* hygienické potreby
* dojčenské podprsenky 1-2 ks
* vložky do dojčenskej podprsenky
* prezuvky, ponožky
* prezuvky do sprchy
* odsávačka mlieka podľa uváženia
3. Výbavička pre dieťa – počas pobytu v pôrodnice
* jednorazové plienky (u nás dostanú 4 plienky na deň)
* jednorazové vlhké hygienické vreckovky
* deka
* čiapočka
* rukavičky
4. Výbavička pre dieťa - v deň odchodu z pôrodnice
* bavlnené plienky 2 ks
* Poštolkove nohavičky
* košieľka, svetrík, dupačky, čiapka, ponožky – odporúčame bavlnené
* zavinovačka alebo spací vak s kapucňou
* nánožník alebo teplejšia deka podľa aktuálneho počasia

Prosíme mamičky, aby si ešte pred pôrodom zistili meno detského lekára, ktorý prevezme dieťa do starostlivosti po prepustení z pôrodnice.

lia
22. sep 2009

jej dakujemmmm 🙂 to som ani netusila,ze to maju na stranke
nevidim tam vlozky,takze netreba??
a pri vybavicke pocas pobytu pre dieta je deka,ja rodim v decembri.ked je babo v perinke,este treba prikryt dekou??
a potom pri odchode je zavinovacka,na co ked musi ist do autosedacky??
nanoznik je mysleny fusak asi,ze??

bibulienka
22. sep 2009

pre Lia: ked som bola v porodnici ja (nadstandard) bolo porodnickych vloziek dost, kazdy den dokladali, a ak sa minuli stacilo povedat sestricke a doplnila. co sa deky tyka v decembri mozno bude treba najma ak budes mat navstevu a babo bude v postielke na chodbe pri skle. ja som pri odchode mala len autosedacku - nanoznik bud do kocika alebo do sedacky-tu istu ulohu splni aj fusak...

lia
22. sep 2009

budem sa drzat teda tohto zoznamu,ved doma budem mat ,tak keby daco,tak mi donesie manzel
ake mate kojacie podprdy??

bibulienka
22. sep 2009

ja mam dve podprdy na kojenie take na doma- cele makke, daju sa odopinat aby sa dalo kojit bez vyzliekania- je to super...aj v noci uz po tme len odopnes a ides 😉 no a jednu mam taku peknu znackovu ked ideme niekam von, tiez sa da odopinat a ma trosku pevnejsie kosicky takze robi pekny tvar poprsia...
co sa tyka veci do porodnice... fakt si zober len to najnutnejsie...ved manzel pride za tebou a donesie ti co budes potrebovat, aj tak prides na to co ti treba az ked tam budes, ja som napr. nedala dopustit na absorbcne vlozky do podprdy ,a ak mas odsavacku zober si.. inak tam ti aj pozicaju...

radeli
22. sep 2009

Ahojte

chcela by som sa opytat, ci je pravda , ze v Ruzinove davaju pred porodom len cipok a nie klistir.
Alebo si mozme vybrat ???

byggyt
22. sep 2009

Ahojte baby,

Lia máš tam svojho doktora?
bibulienka prosím ťa ako je to s vložkami? môžem mať aj svoje? a na nohavičky nepindajú? to asi bolo hádam iba kedysi že ženy nesmeli mať nohavičky

lia
22. sep 2009

taku kosticovu kde si kupila bibulienka??absorpcne vlozky maju milion druhov,objednavam vsetko z Tommee T.,aj tie vlozky si objednam stadial.
a poporodne ake su dobre na doma??
ano byggyt mam,preco??ty nemas??

bibulienka
22. sep 2009

radeli: ano davaju len dva glycerinove cipky...klistyr nie
byggyt. mozes mat asi aj svoje ale myslim ze ich su celkom fajn, su dost velke a dost dobre saju, ja som mala tie sietkovane nohavicky, nesmies ich mat na vizite..inak sa o to nikto nestara, a je to fajn ked potrebujes chodit 🙂
lia: nemam kosticovu ale ten kosicek je taky pevny mam to z ma-ma predajne, maju tam velky vyber podprseniek. poporodne vlozky su fajn este aj doma-ja som ich kupila v lekarni zn.Samu, aj ja som mala v Ruzinove svojho doktora a neviem si ho vynachvalit...

lia
22. sep 2009

kto ta rodil bibulienka??
dakujem za super rady 😉

bibulienka
22. sep 2009

ja som rodila u mojho gynekologa Dr.Ferianec, velmi super odbornik...som velmi spokojna...nemas za co dakovat, aj ja som mala pred porodom vela otazok...dufam ze ti trocha moje "vedomosti" pomozu

lia
22. sep 2009

jujj,nech to uz mam za sebou 🙂
poznam ferianca,raz mi pomohol,raz ma vystresoval tak,ze do konca zivota na to nezabudnem 😒

zzuzzik
22. sep 2009

ja som nebola na nadstandarde a tiez bolo vloziek dost, tie si nenoste budete mat dost inych veci, s nohavickami je to tak ako pise bibulienka, co nosis pocas dna nikto nekontroluje len na vizite to treba mat dole, ale ja som bola po sekcii a nezniesla by som nic, tak ma to bolelo ako delo, takze som sa smatlala po chodbe s vlozkou medzi nohami a som si ju pridrzala, ale je pravda ze prve dva dni som ledva zliezla z postele a doplazila sa na zachod. Mne inak dali klistir nie cipky, zevraj je to ucinnejsie, je to v pohode, vobec to nic nie je. Ci klistir a ci cipok to je jedno

byggyt
22. sep 2009

lia- ja budem mať Divekyho aj ku nemu chodím do poradne
A tie čípky sú dostatočne účinné? Aby sa nestalo veď viete čo hmm.....
Asi by som tam umrela na hanbu

tara2
23. sep 2009

buggyt - neboj sa ziadne hmm 😅 sa ti nestane, cipky su ucinne vobec sa kvoli tomu nestresuj 😉

byggyt
23. sep 2009

tara tak to si ma ukludnila lebo pri dcére mi dávali klystír a všetko bolo ok, ja tam budem ako prvorodička veď 14 ročný rozdiel no ale nejako bolo a nejako bude

iinuska
23. sep 2009

buggyt, ja som po cipkoch vobec nemusela ist na WC, a ziadna galiba nenastala. Je pravda, ze 12 hodin pred porodom som nic nejedla

szilvia31
23. sep 2009

ahojte mamicky 🙂 citam rozoberate klistir 🙂
ja som tiez dostala so synom no vobec som ho nepotrebovala,doma vsetko zo mna vyslo,tiez som nejedla skoro cely den.teraz to budem brat ako signal,ak nebudem mat chut na jedlo,ideme rodit 🙂
tiez sa citim ako prvo rodicka,syn ma 13 rokov 🙂
aj to tak vsetko prezivam 🙂

tilly
23. sep 2009

ja sa tiež cítim ako prvorodička a to som rodila 4 roky dozadu...

bublinka34
23. sep 2009

ahoj budúce maminy, ja som síce rodila dávnejšie (teda zas tak dávno nie) a dávali mi klistír.. nehovorím, že som si to užívala, ale bola som rada, že ma to prečistilo poriadne.. nepýtali sa ma či chcem čípky či klistír.. a popravde v tú chvíľu mi to bolo úplne jedno keďže som sa tešila, že deň D je tu.. bolo 1.4.09.. 🙂

byggyt
23. sep 2009

szilvia verím tomu že sa potom budeme tomu smiať aké sme boli vystresované no aspoň dúfam

szilvia31
23. sep 2009

ja sa na sebe niekedy smejem uz teraz 😀 je to zabavne ako vsetko chystam,vytesujem sa ako mala 😅

boncusik
23. sep 2009

byggyt,

aj ja by som chcela rodit u Divekyho ako si sa k nemu dostala, kedy si začala chodit k nemu do poradne?

byggyt
23. sep 2009

szilvia- určite si to teraz aj viac vychutnáme ja keď som rodila tak som mala 19 rokov no a ani som si nemyslela že bude ešte jedno a po takej dlhej dobe, akurát mi kamoška poslala fotky z pôrodnice v Nemecku kde rodila a to nebýva v nejakom velkom meste, je to sila tam je normálna izba lepšia ako tuto nadštandard a o pôrodnej sále ani nebudem písať no môžme snívať a tlačiť sa štyri na izbe keď nechytíme ten nadštandard.Ozaj a máš už všetky vecičky nachystané?

boncusik- ja som sa ku nemu dostala na viac odporúčaní ale dá sa aj tak že keď ho chceš pri pôrode tak tuším posledný mesiac keď chodíš do poradne už do nemocnice ktorú si si vybrala tak chodíš ku tomu doktorovi ktorého si vyberieš ku pôrodu, alebo on ordinuje aj v súkromnej poliklinike na Americkom námestí

szilvia31
23. sep 2009

byggyt vecicky uz mam pekne vyprate a nachystane,minuly tyzden som sa z nich vytesovala 😀 pekne cakaju v skrini,uz len postielku musime zlozit a na chystat.pomaly si chystam veci do porodnice ak by nahodou....
vo stvrtok som bola na poradni a doki skonstatoval,ze to bude skor,dufam ze Vivien vydrzi aspon do 38tt.

byggyt
23. sep 2009

no veď to treba mať už tašku zabalenú ja s tým tiež budem už skoro strašiť lebo radšej si to sama pripravím ako to na chlapa nechať, to je fajn že už všetko máš už si môžeš vydýchnuť, no držím palce aby malá vydržala

szilvia31
23. sep 2009

dakujem,varimjej ze sa este bude silno drzat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre