Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lia
11. nov 2009

jasne iwa 😀 nebude 😀 mne to uz je smiesne,fakt 😅 sak ma to prejde 😀

facovka
11. nov 2009

tilly,viacmenej suhlas... 😒 je to tak ako pises,ja som bola 2dni hore na 10ke po sekcii, prvy den som 6hodin!!!cakala kym mi prinesu tasku spred porodnej saly na 9ke, nebolo boha kto by mi ju doniesol,som revala jak male decko, bo som tam mobil mala,nikomu ani volat,ani napisat..nehovoriac o tom, ze mm nevedel co je kde som a podobne....bolo nas 55maminiek,tak ja aj verim ze chaos,ale sak kua nech sa trocha uvedomia,co my rodime naschval?? 😀 maleho som si vobec neprikladala,bo ma samu nechceli pustit z 10ky na 9ku,ze len s doprovodom sanitara,ale sanitar tam nikdy nebol, tak potom ked som sa dostala konecne dole,bola som happy aspon za standard..hned som si maleho vzala k sebe a uz u mna ostal 😉 sestricky 600nedelie celkom ok, novorodenecke uz horsie,trosku nerves,asi toho maju fakt vela,ale je to ich robota-cest vynimkam...celkovo ale som spokojna,mala som zazmluvko lekara,takze ten kazdy den bol za mnou,aspon nejaky zaujem som citila 😀 inak vsetko ako na beziacom pase,fakt.---

facovka
11. nov 2009

boise neboj,ja som celkovo spokojna,nesla by som inde...a btw.baby tie styri dni by ste aj v pekle vydrzali, takze si len to vravte ze to nieje naveky...doma je doma, fakt sa tam nevyspite...ale prezijete 😉 😵

iwa1
11. nov 2009

boise uz chodis doporadne do ruzinova?

iwa1
11. nov 2009

facovka tak dik aspon za malicke povzbudenie, lebo mna tiez asi caka sekcia 🙂 ale tie 4 dni vydrzime...no sice s mojou povahou 😖 bude to tazke 🙂

iwa1
11. nov 2009

lia ja som zufala a to ty nechodis do tej poradne dole, ja ked odchadzam cca o 9tej tak tam je aj 40 tehuliek 😒

lia
11. nov 2009

chvalabohuuu,aspon ze to.mne ide az mraz po chrbte ked chodim okolo na hematologiu,brrrr 😅

iwa1
11. nov 2009

idem spat, lebo rano skoooro kvoli poradni vstavam 🙂

lia
11. nov 2009

na kolku tam ides??

byggyt
11. nov 2009

ježiš baby aj ja tam zajtra idem do poradne ale nechodím na bitúnok 53 ale hneď za sklenené dvere tam je celkom pohoda a vždy sa nájde niekto na fajn pokecanie ale aj tak sa mi nechce ísť do tej budovy ☹

lia
11. nov 2009

to vam nezavidim 😖

boise
11. nov 2009

iwa áno chodím na tú 53jku, takže sa už teším na zajtra...Keďže nie som ráno schopná vstať, budem mať zas číslo okolo 30 😀 nevadí, neponáhľam sa...berem knihu, keksík, niečo na pitie...Rozložím bufet a môžem čakať 🙂

trpezliva
11. nov 2009

Baby, nestraste s tym ruzinovom....zase budem mat nocne mory. ja uz ani nechcem nadstandard, len nech som na 9.tom poschodi spolu s babom. Pri Lili mi ju nosili hned po cisaraku kazde tri hodky na prikladanie. a kebyze ma daju na 10.p. , tak mi ju tam nikto nebude nosit, to znamena, ze ju uvidim, pomojkam, prilozim az na druhy den...ved to je hrozneeee. 😠
lia, mozno nam pomozu nasi "zamluvneni lekari" s ubytkom. a ked budes mat planovanu sekciu, tak ti ju daju tak, kedy budu mat akurat menej mamiciek.
no a este dufam, ze december nebude taky nabity ako je november 🙂 🙂 .
zajtra v poradni vam drzim palce, to cakanie nezavidim..ja som si to uzila v utorok. 😝

zuzka88
11. nov 2009

Baby, ja som dnes bola na monitor u mojho Dr a sestricka mi vravi, ze Ruzinov je momentalne tak preflakany ze stopli prijem 😖
A ja ze to snad nemysli vazne a ona ze hej ale ze moj doktor mi to urcite vybavi, aby ma prijali 😖 😖 😖 ze on si to vie zariadit.. Tak to uz co je????

trpezliva
11. nov 2009

to faakt? ale zase ked v druhych nemockach nemaju tak plno, tak dobre robia...ja kebyze nemam svojho lekara tu v ruzinove, tak urcite idem niekam inam.

boise
11. nov 2009

😲 zuzka tak to snáď nie...dúfam že sa to za 2-3 týždne uvoľní a že ten môj krpec to ešte do vtedy vydrží... 😕

petulik29
11. nov 2009

boze baby to co tu pisete jedna pekna hroza, a to chcem ist uz rodit tak aspon viem ze sa nemam ponahlat 😒

no idem radsej spat dobru nocku

boise
12. nov 2009

Čaute baby, dnes som si odsedela na 53jke a išlo to neskutočne rýchlo. A ako bonus sa na mňa tetuša doktorka usmiala a bola milá, takže hneď mám lepší pocit 🙂
Iwa nebola si tam dnes s dcérou náhodou? Alebo som si len zle priradila fotku?

kika25
12. nov 2009

no baby, pekne ste ma vystrasili s tym ruzinovom, prve babo som rodila pred 2 rokmi na Antolskej a nebolo to sice ruzove ale takyto stav tam teda nebol...keby rodila moja DR. teraz na Antolskej, asi idem tam...

arrett
12. nov 2009

Ahojte baby
ja lezim práve na 9. aj s drobcekom. Na standarde a vôbec to nieje take hrozne. Je fakt že je nás tu veľa, ale každý deň sa prepusta a prichádzajú nové baby. Sme na izbe 4, ale je to uplna pohoda. Navzájom si pomahame, radime, kojime🙂 a je aspoň sranda. Čo sa týka sprchy, stačí si vziať zabky a dá sa to. Zväčša sa aj tak len zdola čistou vodou vysprchujete a potom lezite na izbe nasiroko a vetrate. Odporúčam sietovane nohavicky!!! Nezabudnite si pyzama a zupany. Pre drobcov deku, ciapocku a rukavice. Tiež plienky a vlhke vreckovky. So sestrickami sa to v celku dá. V noci ich otravujem aj 5x. Raz mliecko, raz že nechce piť, potom že nemám gazu... Sú v pohode, len sa ich netreba bat. Baby, jedine čo môžem poradiť, prikladat babo, natierat bradavky, krmit každé 3 hodiny babo striekackou. To Vám vysvetlia. Viem je to blbe budit babo, ale keď bude veľa chudnut tak vás domov nepustia!!! Hovorí sa že keď je dieťa hladne tak sa zobudi. No nie každé. Môj by iba spal. Treba krmit a prikladat nech prispievajú a môžte ísť domov skôr.Asi tak všetko. Držte sa, nebojte sa a keď to na vás príde tak tlacte odusu. Je to krásne🙂))))))

tilly
12. nov 2009

baby, hlavne sa treba pýtať a veľa otravovať, keď niečo chcete, ono si vás tam fakt nikto v tom chaose nevšimne, treba rýpať... ja som si tým, že som nič nepovedala zapríčinila ten pôrod, ale ja som fakt nevedela, že rodím, som myslela, že to bude horšie 😀 ale akonáhle sa to zhoršilo, už bolo neskoro..

sanitári sú otrasníííí, fakt strach a hrúza, neviem, či sú tam za trest, alebo v rámci nejakej reedukácie, ale nevyzerali, že sú tam dobrovoľne ako zamestnanci...

ja som striekačku nepotrebovala, našťastie sme to rozkojili a žiadne príkrmy sme nepotrebovali, inak tam maminy chodili s plačúcimi deťmi si pýtať papať a to bolo dosť nepríjemné, hlavne v noci...

byggyt
12. nov 2009

boise nebola tam taká tmavovlasá dr. taká skôr mladšia s malým copíkom štíhla????

no tam kam ja chodím tak tam začali objednávať na čas tak to je super

arrett- tak to budem kludnejšie spávať teraz 🙂

boise
12. nov 2009

Áno, taká mladá s copom. Ja som tam dnes išla ako hrdinka, keďže som to absolvovala už minule.A ako naschvál zrazu neboli čísla na dverách, ale musela som ísť na recepciu a hneď som stratila pôdu pod nohami. Mala som naplánované ako sa budem pýtať rôzne veci, nacvičila som si doma úsmev, a keď som konečne vliezla dnu tak som sa ani nestihla nadýchnuť a už som vykráčala zase preč aj s knižkou. Dnes to bolo ako na bežiacom páse. 🙂

byggyt
12. nov 2009

ona mi prišla očumovať keď mi robili morfologický ultrazvuk a to ja tá Harbuláková? či ako sa volá
mňa dnes doktor objednával na sono za dva týždne no a oni nemajú volné tak hovoril že potom na oddelení mi ho spravia a som sa vytešovala že keby som mala vysoký tlak tak ma aj tak nemajú kam dať 😝 😝 😝 😝 no a sestrička povedala že nejaké miesto by sa našlo 😖 😖 😖 😖
boise napíš si to na papier čo sa chceš opýtať ja si to vždy plánujem a vždy na to zabudnem 😉

boise
12. nov 2009

Ehm ja ani neviem ako sa volá 😅
No budem si to musieť napísať. Ale dnes ma vykoľajila sestrička keď mi vtrhla do kabínky akurát keď som bola s holým zadkom a zvrieskla na mňa že:KARTIČKU!!! a ja s tým nacvičeným okúzľujúcim úsmevom: poisteneckú? A ona ma skoro prekusla a zhučala že jej mám dať celý ten obal od knižky...Skoro som zinfarktovala.To by som tie otázky na papieriku dnes asi radšej prehltla 🙂 Ale mám týždeň na prípravu, budúci štvrtok to snáď zvládnem 😉

byggyt
12. nov 2009

no super tak tam vládla nervozita? našu sestričku raz zastupovala taká staršia okuliarnata krátkovlasá sestrička a nebola extra príjemná možno to bola aj ona a vtedy sa mi tak zvýšil tlak že ma tam chcel Dr. nechať, takéto správanie vie ale človeka nasrať a pokaziť náladu na celý deň

boise
12. nov 2009

No áno, táto bola tiež taká staršia okuliarnatá. Minule tam bola taká zlatá čo mi merala tlak, bola tam aj táto, ale bola kľudná. Dnes ju asi niečo vytočilo, tak som si to oddrgala (nič nové). Ale zas keď na mňa zručala tak som na ňu vyvalila strašné oči v štýle, že PROSÍM? A zrazu sa zbadala, tak vycúvala z tej kabínky a potom už bola v pohode. Proste som asi len prišla do rany 😒 Nevadí, ja robím skoro desaťročie s ľuďmi a už som sa naučila že si to nemôžem pripúšťať, lebo to by som mala posratý skoro každý deň 🙂

byggyt
12. nov 2009

máš pravdu že si to netreba pripúšťať ale aj tak by mali byť milší ja som tiež robila s ľuďmi a keby som bola nepríjemná tak som na dlažbe okamžite, keď ich to tam nebavi alebo sú z toho nervní nech idú radšej preč lebo predsa v nemocnici sú ludia citlivejší a bojazlivejší, som zvedavá ako na tom budem po pôrode ja si tiež viem povedať svoje ale hormóny budú pracovať tak dúfam že sa tam nerozrevem keď na mňa niekto zvýši hlas

boise
12. nov 2009

No ja som tiež teraz odvážna, ale čím ďalej tým viac na mňa doliehajú hormóny a už sa rozrevem pomaly aj pri reklame na prací prášok 😉 Ale tak nejak to snáď zvládneme, nie?

byggyt
12. nov 2009

no musíme to zvládnuť, hlavne aby to nebolo vidieť že sa bojíme alebo tak lebo by si mohli na nás dovolovať 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre