Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

mizulienka
10. feb 2010

katulienka, aj mna by zaujimalo to iste...inac ak pojdeme podla planu, tak sa asi aj stretneme :0)

renatkas
10. feb 2010

katulienka ja som isla ku konkretnemu lekarovi - este som ho nemala zazmluvneneho a objednavala som sa na konrketny datum (tusim tyzden dopredu som volala), neplati sa za objednanie nic. Ale kazdy tyzden vidim tehulky, ktore tam cakaju od rana az do obeda a kazdy ich predbieha, lebo oni nie su objednane a tak ich sestricka necha cakat a vola pacientky podla toho ako ich ma zapisane v kalendari.

renatkas
10. feb 2010

ale radsej si tam zavolajte a opytajte sa, neviem ako to chodi vo stvrtok ked si nechcete zazmluvnovat lekara.

suzat
11. feb 2010

Pozdravujem všetky maminy aj tehulky. Rada by som Vás poprosila o radu. Začiatkom marca mám termín pôrodu druhého dieťatka a chcem rodiť v Ružinove. Môj gynekológ momentálne nechodí k pôrodom , takže si musím dohodnúť iného lekára. Som v 37. týždni a do poradne idem ešte k môjmu lekárovi a od budúceho týždňa sa musím objednať v Ružinove. Zatiaľ neviem u koho a dúfam, že si stihnem ešte niekoho zazmluvniť,lebo pri prvom som to nestihla, maličký sa poponáhľal na svet hneď po prvej poradni na Antolskej. Ja mám problém hlavne s tým, že prvý pôrod bol sekciou kvôli polohe KP. Nemala som s ranou žiadny problém, mala som spinal, celkom rýchlo som sa zotavila, aj mliečka bolo dosť, ale priznám sa, že po sekcii som povedala, že druhý odrodím normálne, ale teraz neviem , či nebude lepšia znova sekcia. Bábo je otočené hlavičkou , takže môžem rodiť normálne, ale bojím sa, aby sa nestala ta ruptura matenice, alebo sa budem zbytočne trápiť v bolestiach a nakoniec ma aj tak budú rezať. Preto uvažujem aj o zmluve s lekárom, aby sa niečo nepodcenilo a neviem či sa dá dohonúť aj cisársky. Môžte mi prosím napísať, rodila ste niektorá mamina po sekcii prirodzene, alebo ste si dohodli s lekárom ďalšiu sekciu. Čítala som už plno diskusií na túto tému, ale rada by som vedela ako to chodí v Ružinove. Ďakujem.

katulienka.
11. feb 2010

ak chcem, aby bol otec pri porode, co musim urobit? potrebuje nieco k tomu? okrem zaplatenia poplatku/

lila25
11. feb 2010

ak chce byt otecko pri porode, treba aby absolvoval nejaky 'pohovor' vopred? alebo staci zaplatit len ten poplatok 16 EUR?

simonka11
11. feb 2010

Otecko nemusí absolvovať žiadny pohovor ani nič podobné len stačí zaplatiť poplatok v pokladni....

m.i.r.i
11. feb 2010

ahojte babenky..
tak aj ja uz mam za sebou porod v Ruzinove a pobyt v nemocnici, tak sa podelim aj o moje dojmy..
Ja som cakala na porodnici na cakatelkach az 2 noci a cely den kym som sla rodit..a potom to aj tak skoncilo sekcou pre nepostupujuci porod...takze dalsich 5 dni som bola na sestonedeli..
Rodila som v stredu 3.2 a mala som stastie..dostala som sa aj na nadstandard..v ten den bolo malo porodov..kym som ja porodila o 2 poobede, tak boli len dalsie 2...den predtym ale neviem ci nie 15...ale asi aj kvoli sekciii som sa na nadstandard dostala..a chvalabohu, ta sprcha je tam na nezaplatenie..inak ziadna velka vyhoda...jasne, ze je to komfortnejsie byt na izbe 2 a mat jedlo prinesene na izbu..ja som to ozaj ocenila po tej sekcii..lebo vstat a ist na wc bolo 2 dni utrpenim a aj sa dotackat vobec k stolu, predstava, ze mam ist na vecka na chodbe a niekde do tej jedalne..tak asi by som 2 dni nejedla a nepila..ved to sa nedalo...
No nic..personal...na porodnici sa mi zdali vsetci uzasni..od doktorov po sestricky..ja som tam bola dost dlho a mile sestricky chodili ma monitorovat a lekari co som tam videla boli skveli...vela mamiciek tam nemalo zazmluvnenych lekarov a vsetci co mali sluzbu boli uzasni...videla som tak niekolko lekarok, zial neviem mena, ale vsetky boli super..a doktor Drab tam rodil jeden cely den a je to tiez uzasny clovek ako som videla...nemozem na porodnicu povedat jedno krive slovo..co sa tyka zariadenia a tak..tak vecko a sprcha nic moc, ale porodne saly sa daju..take normalne..myslim, ze to by tam nikomu nevadilo..
Na sestonedeli...- rozne..sestricky niekore velmi mile..jedna taka blondinka tam bola, hotovy anjel...postavila ma na nohy a odviedla do sprchy a vsetko..a ked mala nocnu, to ako poklad...tiez lekarky co chodili z ARA kvoli epi ci spinalu co niektore mali, tak to boli jedna od druhej uzasne zeny...perfektne, mile...starostlive..niekolko sa ich prestriedalo a boli uzasne...
Niektore sestricky na sestondeli ale boli skor take lenive..hrali sa tam pasians na pocitaci a ked si nieco chcela, tak sice pomohli, ale tazko si otravovala...ale dalo sa
Horsia story boli novorodenecke a detske sestry..tiez cest vynimkam, ale ozaj vynimkam v tomto pripade, lebo tieto boli viac neochotne ako ochotne..len s tymi detmi a nami narabali velmi rutinne, nepovedali nam nic o dojceni, prikladani, nosili nam deti len ako na pase..ked sa mi maly konecne na druhy den prisal a zacal tahat, tak mi ho prisla vziat, lebo uz preslo 20 minut co mal byt pri mne...ani pocut nechat ho dlhsie...a ja som sa 20 minut trapila ako ho vobec prilozit...potom dalsia story bola ked nam doktorka povedala, ze oni deticky po 24 hodinach prikrmuju Nutrilonom..skoro nas porazilo...davali im presne davky a vazili..ved to je najjednoduchsie, nich im nebude plakat, deti syte od umeleho mlieka a ja som mohla prikladat aby sal co som najviac potrebovala aby sa spustilo moje mlieko... 😠 Takze po 3 dnoch mi ho doniesli na stalo a to bolo utrpenie..lebo maly len plakal a plakal..ja som este nemala dost mlieka a umele som mu nechcela dat..ale on bol potom hladny, ved mu roztiahli zaludok..sme sa tam viacere vyhadali so sestrickami, ze to co za sposoby..ale tie 2 dni a noci tam este boli neznesitelne..maly az vrieskal...potom tam bola jedna sestricka co nam pomohla ked mala nocnu..sice to bola taka, co som sa kvoli nej najprv vyrevala, lebo pristup mala hrozny, taka vysoka riadna baba velka..zrukla tam na mna co nemam viac mlieka a podobne...potom ale sme stravili noc tym, ze ona behala od jednej nestastnej mamicky k druhej a pomahala nam s kojenim ako mame prilozit...a odsavat a vsetko..a sama odsudila umele mlieko a priznala, ze tie mlade sestricky tam su sproste...ze su lenive a ze nam mali vsetko vysvetlit a nie teraz nas ratovat ako my placeme...
S kupanim inak to bolo tiez hrozne...ze akoze nas idu ucit kupat, ze nadstandard..a to bolo asi tak , ze sestricka chytila maleho " tu tak toto pretocite tak, toto spravite tak tak a tak", osusila, obliekla natrela a bolo..ked som sa spytala, ci to mozem ja spravit, aby som to vyskusala, tak ze na to nie je cas, je tu vela mamiciek a oni nemaju cas..takze kupeme az doma...nenaucili nas tam skoro nic..chodili sme otravovat a otravovat, inak vam vobec nic nepovedia...este aj o dietatku som sa doslova musela pytat, co to ma na nozickach, preco toto na tvaricke, je to ok, nie je to ok..ako pupcek a tak, nik vam inak vobec nic nepovie...to ma tam ozaj sklamalo...uz duplom ked si platite nadstandard a nedostanete ani zakladne informacie..a to by malo byt standardne co vam povedia...
Celkovo dojem - z nemocnice ok..nie je to hotel, ale da sa to prezit..lekari porodnici super a sestricky na porodnici tiez...novorodenecke a detske lenive, zenske sestry v poriadku...epi sa oplati, nadstandard tiez hlavne pri sekcii a tazsich porodoch ked je zena slaba a pripadne ma vela stehov a tazko chodi tak urcite.... som rada, ze som doma 😉

lila25
11. feb 2010

miri gratulujem k babatku! verim ze si rada ze si konecne doma zvlast po narocnejsom porode... ja si este neviem predstavit ze tam budem musiet zostat 4 dni alebo aj dlhsie , ale tak hlavne je aby babatko bolo v poriadku. inak aky bol docent pri porode, spokojna si bola aj s nim? a ako sa teraz citis?

trpezliva
11. feb 2010

🙂 M.i.r.i., ako keby si opisovala presne moje zazitky z Ruzinova. Ja som tiez rodila cisarskym, takze mi Johanku nosili na prikladanie. Zo zaciatku som ani nespala, lebo som stale cakala, ze kedy mi ju prinesu. 😵 A presne ako ty, kym som ju konecne prilozila a ona sa chytila, tak uz dosla sestricka, ze cas vyprsal, dovi, musim ju zobrat. Bola som z toho velmi nestastna. Lebo mlieko som aj mala, len ked mi ju doniesli v hlbokom spanku, tak mi to chvilku trvalo prebrat ju. Raz som sa pytala sestricky, ze preco ju odniesli a ona ze, ved aj tak nemate dost mlieka, tak sme ju museli dokrmit UM. 😠 😠 😠 To bol teda pristup! Na stastie som sa potom stale stazoval a astazovala ze ju chcem mat pri sebe, tak mi ju dali aj skor na izbu, ako to maju v "pravidlach". Samozrejme potom uz krasne papala a priberala. Podla mna ak sa zena po cisarskom na to citi, tak by jej mali babo nechat kolko ona chce.
V noci mi ju dokonca nechceli vobec nosit, tak som po nich poslala o polnoci sestricku, ze ja ju chcem prilozit a mam na to pravo, tak mi ju horko, tazko doniesli..ale tvarili sa pritom vselijak, ze naco ich otravujem... 🤐
A tu sestricku blondinku som chvalila aj ja! Bola super, taka milucka a ochotna vzdy pomoct. Ja som asi lezala na tej izbe ako ty, hned oproti sestrickam 😉 .
Inac v Ruzinov dobre, az na tieto vyhrady...Kebyze rodim normalne, tak sa asi na nic nestazujem, ved by som mala malu stale pri sebe. 😵

renatkas
11. feb 2010

otecko potrebuje len zaplatit poplatok a musi si priniest prezuvky.

Miri no paaani, to si ma teda nepotesila 😒 ja som sa ani len nechystala na ten kurz ako sa starat o babatko a ako ho dojcit, som sa spoliehala na to ze ma to v porodnici naucia.

renatkas
11. feb 2010

a ked vam tie babatka zobrali po 20 minutach nemohli ste sa vzopriet? ja by som ju pekne sfukla

pietra
11. feb 2010

ono aj zalezi, na ake sestricky natrafite. ja som neochotnu zazila za tych 6 dni, co sme tam s malym boli, len jednu. Sice vzdy poradila a spravila to, o com som ziadala,ale bolo vidiet, ze otravujem.
S kupanim to mate zle ak ste po sekcii, lebo kym vam dietatko donesu, tak idete v podstate domov. Inak prve kupanie ukaze sestricka a zvysne si kupete pod dohladom samy.
Ja som pri prvom dokonca zavolala aj sestricku, ked som potrebovala malu prezliect, ze nech mi ukaze, ako mam takeho krpca obliect 😅 a ochotne mi to vsetko ukazala, od prebalenia, obliekania az po zabelenie do perinky. Takze ja radim pytat sa, pytat sa, pytat sa a potom sa clovek aj dozvie 😉

m.i.r.i
11. feb 2010

Lila, docent bol dobry...venoval sa mi cely den..chodil stale za mnou..potom stihol aj odoperovat, ambulanciu vybavit a vsetko...a ja stale som tam lezala..s nami aj pokecal dost, aj s mojim muzom...a potom ma nakoniec odoperoval so svojim synom...ja som bola velmi spokojna..

Reni, no nenaucia..pytat sa treba, ale aj tak nie vsetko sa dozvies...

Vzopriet sa dalo, ja som sa aj, tak mi ho raz nechali o 5 minut dlhsie..tot vyhra..

simonka11
11. feb 2010

Ja som neochotu od detských sestier napríklad nezazila...vsetky boli mile a ochotne....A co sa týka kupania tak mna nechali samu okupat , natriet ,poobliekat a kedze som prvorodicka tak to trvalo dost dlho ale sestricky ma nechali robit si samu....ale ja som rodila normálne nie sekciou takze to je asi iné....
treba sa sestričiek pýtat , otravovat ich ........

tilly
11. feb 2010

m.i.r.i presne ako píšeš, kebyže som prvorodička, tak určite nedojčím, ale prvého som dojčila dosť dlho, tak sa mi podarilo rozkojiť aj tohto druhého, ale iné maminy mali problém...
kočka, čo bola so mnou na izbe, prvorodička sa ohradila, že prečo jej nikto neukázal, ako má prikladať, tak z toho bolo haló a jej to ukázali, to fakt, kým si to nevydobiješ, tak to nemáš...

u kocha okolo nás lietali, prikladali nám detičky, dozerali na dojčenie, ale je pravda, že tam bolo max. 10 maminiek a 10 bábätiek a hlavne lepšie zaplatený personál...

ak mi ešte niekedy náhodou preskočí a budem chcieť tretie dieťa, tak jedine ak bude súkromná pôrodnica, do štátnej nemocky už nepôjdem... aj tak ma to celé stálo ako prvý pôrod u kocha 😠

opica
11. feb 2010

m.i.r.i. ja tiez tu blondinu obdivujem, neskutocne zena 🙂 kocke, co bola so mnou na izbe zachranila prsia pred zapalom..
a k tomu kojeniu, ja nemozem povedat ani pol slova. ked som sa z gyndy prestahovala na sestonedelie, asi 18 hodin po porode (chodila som len kazde 3 hodiny kojit), tak nam s tou kockou (obe prvorodicky), doniesli deti a ona sa nas hned spytala, ze prvorodicky? a ukazala nam vsetko, ako prilozit a pockala, kym sa prisali, tak neviem....ale my sme obe rodili prirodzene...
...aj mne dieta prve dve noci rycalo..prvu mu dali glukozu zo striekacky a druhu ta mila blondika materske mlieko odstriekane, takze s tym nutrilonom nemam skusenot (moznoze to robia inak pri sekcii)

...ja stale hovorim,ze som bola spokojna a druhe pojdem rodit opat do ruzinova...

iwet001
11. feb 2010

m.i.r.i. a u koho si rodila? inak ked tak citam prispevky ako tvoje, lutujem, ze som si vybrala Ruzinov 😖 Ako prvrodicka som sa povodne tesila na to, ze sa tam o mna naozaj dobre postaraju a hlavne ze ma naucia vsetko potrebne, aby sme sa potom doma netrapili. Ale teraz sa skor obavam, aby sme to tam prezil so zdravymi nervami.. Chapem, ze tie sestricky tam maju rocne minimalne 2000 rodiciek a stale by museli opakovat to iste, co je unavne, ale mali by to brat tak, ze tie zeny tam idu s tym, ze ocakavaju pomoc a podporu ☹

slniecko01
12. feb 2010

IWET001 neboj aj ja som bola prvorodička a zvládla som to tam. Nejako to tam vydržíš 4-5 dní.
Mne len vadil ten štandart, pretože na nadštandart som sa nedostala, pretože ich organizácia akosi stroskotala. Keď si to ešte aj zapíšu min 2-3 krat a chodíš ich tam ešte aj prosiť aby si sa tam určite dostala, tak to ťa naserie.
Ale keď prídeš domov tak sa už budeš na tom len smiať. Ja nemôžem povedať napríklad ani ohľadom kojenia nič. Ak to nešlo doktorka ale aj sestričky ti poradia. Za malou som šla až na druhý deň a malú pekne kojím a mám aj dosť mliečka 🙂

boise
12. feb 2010

Ja osm bola tiez prvorodicka a nemozem sa na nic stazovat, maleho stale plne kojim. Ako pisu vsetky holky, treba sa pytat a otravovat, inak to beru tak ze vsetko viete a nestracaju s vami cas. Kupanie mi bolo tiez raz ukazane a potom uz na mna kukali ze ci tam Leona chudaka neutopim, aj s obliekanim mi pomohly, mala som problem natlacit mu hlavu do bodynka 😀
Na Kramare by som nesla, bala by som sa ze sa mi ta budova tam zosype na hlavu a na Antolskej skoro zabili moju segru a pred dvoma tyzdnami tam bola kamoska v poradni kde jej oznamili ze nepocuju ozvy...Babo ju este koplo a oni ju nechali dve hodiny cakat na USG kde jej oznamili, ze babo zatial zomrelo (bola v 37.tyzdni). A co je najhoresie, namiesto okamziteho porodu ju nechali s mrtvym dietatom v tele este do druheho dna a potom jej vyvolali porod...Takze Antolska je pre mna masiaren, nie porodnica...

iinuska
12. feb 2010

ja na ruzinov nedam dopustit, inde by som nerodila. A este staaaale kojim 🙂

boise
12. feb 2010

jezis teraz kukam ze pisem ako madar a este aj s chybami 😀 😀 😀 Nuz, lavou rukou, popritom pravou drzim dieta a skacem na fitlopte...na to este celkom slusny vykon 😀

tikuska
12. feb 2010

Baby to je hrozné čo sa v tej Antolskej deje !! Suseda ide rodiť na Kramáre má tam známosti. Ale ja pevne do Ružinova aj ked si to zaplatím.
Ozaj Nášmu malému je všetko jedno, ja nemám ani poslíčkov ani bruško mi netvrdne ani opuchy nemám. Som ja vlastne tehotná ??? 😀
Až na to že mi od včera praská bruško - kozmetička s popraskaným bruškom - to je ostuda !! ☹ !
😠

boise
12. feb 2010

tikuska ja som bola na tom rovnako, cele teho v pohodicke, ani zle mi nebolo, nic 🙂 A este som aj tyzden prenasala, malemu sa nechcelo. Ale porod som mala uzasny, nadherny, najkrajsi 🙂 Tak ti prajem nech to prezivas rovnako 😉 A dokonca mne ani brusko nepopraskalo...

renatkas
12. feb 2010

ahojte, ja o tyzden rodim tak by som sa chcela spytat ako to prebieha tesne po porode. Moj mm nechce byt pri porode ked sa maly narodi, neznesie krv, moze ale potom za mnou prist (zaplatime si klasicky akoby pri porode bol), len neviem kolko tam este budem, predpokladam ze este budeme rodit placentu a potom este ostanem na porodnej sale az kym ma nezoberu na izbu a tam moze byt so mnou? alebo ma zoberu hned na izbu a tam uz on nemoze ist? po porode placenty to tam vycistia aby tu krv nikde nevidel a neodkvecol mi tam?
a ako je to tesne pred porodom, ja tam pridem, mam bolesti, otvaram sa, tak ma daju rovno na porodnu salu alebo niekam inde a ako casto ma vysetruju a tam moze byt pri tom mm?

Vdaka.

nikollette
12. feb 2010

Jasné že môže vojsť kedy chce, či hned pri porode, alebo v priebehu porodu, ci az na koniec.
Ked si to zaplatí, je to predsa jeho vec 😉
Tusím že to tam ako trak upracú po pôrode, krv, placentu atd... a teba zakryju a budes na sále ležať cca 2hodiny a tlačiť si brucho, aby sa maternica stiahla. Alebo ti ju už bude tlačiť muž.
Môj išiel so mnou aj na izbu, ale iba na chvílku zobrať mi veci, rozlúčiť sa.
Ale mala som spolubývajúcu. Asi by jej nebolo príjemné keby tam moj priatel bol. Asi nikomu by sa nepáčilo keby si nejaká druhá mamička zobrala muža na izbu. 😝 keby si bola sama, asi by tam chvilku mohol ostať s tebov.
Vysetrovali ma skoro stále. Monitorovali. Priebezne som si lahla a pozrel ma lekár.
A mohla som sa ísť na chodbu prechádzať s priatelom. Ked ma kontroloval a videl že už som otvorená na 9prstov, tak už som ostala ležať a pôrod sa mohol začať. môj priatel bol stále pri mne, tak asi môže.
Len ja som rodila v noci, nik iný tam nerodil, tak nám vyhoveli...

m.i.r.i
13. feb 2010

Kocky, ako vidim je to asi individualne..a musite mat stastie na aku sestricku natrafite..ja zial po sekcii som 3 dni nemala sajnu co s mojim malym robia, a ten cas som ani nevedela sa dotackat niekam na novorodenecke sa na to ist pozriet alebo tak...tak ako ich dokrmovali a kupali som nemala sancu vidiet..mozno keby som velmi nastojila, ze maleho chcem skor k sebe, asi by mi ho dali, ale ja som sa na to necitila, ved som ledva na vecko dosla..a potom to uz oni asi beru ako samozrejme, ze ked si tam 3 dni, tak kojis a vsetko...keby ste tam zazili ale nasu jednu noc s tou sestrickou co nam pomahala tak nechapete..cela chodba tam vyplakavali deticky aj mamicky a sestricka z jednej izby do druhej behala ukazovat nam ako sa koji..co mali ukazat uz davno..takze zalezi od sestricky urcite..a iste je lahsie ak mate drobca pri sebe od zaciatku po prirodzenom porode, aj mliecko sa rychlejsie rozbehne
ale zas, keby som sla rodit opat, aj napriek vsetkemu idem do Ruzinova..iste nie na Kramare ani na Antolsku...takze ziadnu paniku, vseobecne to zle nie je....
Reni, urcite moze muz prist kedy chce...v tom su dost flexibilni..a ked este nie si otvorena, tak cakas na izbe pre mamicky cakatelky..davaju ta pravidelne na monitor a pravidelne pocuvaju ozvy a chodia ta niekolkokrat ze den kontrolovat, ci sa viac neotvaras...az ked si otvorena na asi 4-5 prstov, tak ides na salu a cakas tam na boxe na porod,kde dalej si cely cas na monitore, kde sleduju kontrakcie a chodi ta doktor pozerat ako sa otvaras..a ked budes na 10 pstov, tak sa ide rodit.

cheerlady
13. feb 2010

ahojte babule,viem,ze uz sa tu o tom pisalo,ale ja hlava derava som si to zabudla poznacit-kedy a kde sa robi prosim vas to poucenie o epiduralke??? 😕 a zaplatit sa musi hned pri tom pouceni,ci staci az ked pridem na prijem?

pietra
13. feb 2010

cheerlady, je to kazdy den v anesteziologickej ambulancii na c.dveri 014 v case 13.00-14.00. Je to v poliklinike v suterene. Plati sa v pokladni a mozes to zaplatit kedy chces. Ale az na prijem by som si to nenechavala, to ma clovek ine starosti a nie hladat otvorenu pokladnu

cheerlady
13. feb 2010

pietra dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre