Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zuzak111
4. jún 2012

@tinushka13 mohla som mu zavolat aj o pol noci..vzdy bol ochotny a poradil...nikdy ma neuctoval mimo terminu poradne...teda aspon mna nie...manzel je jeho znamy a jeho dcera moja kamaratka...tak mozno preto...neviem ti v totomto poporadit.....no samozrejme co sa tyka poradni..pekne som si to zaplatilia a teda nie malo, ale nelutujem tych peniazkov...narodil sa mi krasny zdravy syn a to velka vdaka panovi doktorovi...mala som velmi tazke tehu a on mi velmi pomohol...

tinushka13
4. jún 2012

@zuzak111 Ja som k nemu drazila len tak náhodou.. chodila som na Antolskú, ale bola som sklamaná ich systémom. Kde musím čakať pri jedných dverách na poradnu a pri druhých dverách na ultrazvuk a zabitý celý deň.. 😠 potom mi tak urobili zlú citológiu a to bola posledná kvapka a išla som hladať ďalej až som našla MUDr. Orosa 😒 špičkový pánko.. Čo sa ceny týka.. keď mi to povedal, skoro som stratila dych.. ale tak zasa viem za čo platím a hlavne ten prístup, Venuje sa mi hodnú chvíľu. Pekne si so mnou o všetkom pokecá.. takže u mňa spokojnosť veľká. 😀 😀 Pôrod si mala načas či sa ti nejako menil termín? On a s tebou dohodol na nejakom dni a vtedy si rodila? J asi to nevime predstaviť ako to prebieha toto plánovanie..

bosorka3113
4. jún 2012

Mna v sobotu prepustili z nemocnice, rodila som cisarskym a na Ruzinov nedam dopustit... sestricky ci z novorodeneckeho ci zo 600nedelia boli uzasne, pomohli mi vzdy boli mile, pomohli mi rozbehnut kojenie, ziadna nikdy neodmietla mi dat trosku mliecka pre maleho, bud davali odsate mliecko od inych maminiek alebo Nutrilon.. Podla mna velmi dobry system nosenia babatiek po cisarskom. Doktora som zazmluvneneho nemala, jedina skoda je to ze v den ked ma robili bol taky plny poradovnik na salu ze mi zabudli zavolat moju polovicku k porodu ☹ Inak odporucam!!!

zuzak111
4. jún 2012

@tinushka13 ja som bola otvorena od 6 mesiaca...ale predbezne sme sa dohodli, ze budem rodit bud 15 alebo 20....nakoniec na kontrole 14 mi povedal, ze zajtra rodime..otvorila som sa uz na 4,5...v noci som mala kontrakcie..no vydrzala som az do rana...dal mi este aj vvyvolavacku, aby som rodila rychlejsie 🙂 a stalo sa 🙂 ale tak ja som mu povedala, ze by som chcela rodit 13 - to som mala ja narodeniny a on mi povedal, ze najskor to pojde 15...tak sme isli rodit, ale zrejme by som aj tak uz porodila....no doktor radsej rodi skor..lebo sa lahsie rodi..deti su memensie a idu lahsie...ja som porodila o 10 dni skor 🙂 a nakoniec je prijemne vediet, ze zajtra budes ddrzat svojho drobceka v naruci ako cakat na ten den D a trpnut 🙂 akze urcite budes spokojna..este som nepocula negativnu skusenost s nim 🙂 🙂 ceny su vysoke, ale vdaka nemu mam drobceka doma...uz v 9 tt mi hrodil oddtok plodovej vody...a zvladli ssme to...lezala som od zaciatku do 4,5 mes. Potom som mala statnice a potom od 6 mesiaca az do konca zase na lozku ...no oplatilo sa 🙂 on vie co robi...drzim ti vsetky palceky, aby si mala krasne tehotenstvo a uzila si ho...a hlavne, aby bolo bez komplikacii 🙂 a daj vediet ako sa vvam dari.. a co sa skryva v brusku 🙂

kabulko
5. jún 2012

@bosorka3113 ahoj, gratulujem k babatku. ako sa citis? co miminko, poslucha 🙂 ? ked budes mat cas tak napis vsetko od toho ako sa pripravuje na cisarsky az po nosenie deticiek na izbu. bola si na nadstandarde?

bosorka3113
5. jún 2012

@kabulko dakujeeeeem 🙂 citim sa super 🙂maly poslucha obcas vystrci rozky 🙂 my sme dostali rano cipky isli na wc, osprchovat, pockali na vizitu a potom si ma zavolali, doktorka ma dala na monitor na par sekund a uz si ma zobrala anesteziologicka, napichli mi tu sondu do ruky, odmerali tlak, kukla mi chrbat, umyla pichla mi spinalku a dali ma lahnut, umyli mi brusko... opytali sa ci nieco citim a ani neviem kedy zacali, ta anesteziologicka veeelmi zlata kecala so mnou... a potom mi povedala ze mozem citit niake tlaky ale nic som necitila a uz hovorila ze vidi hlavicku, a uz revaaaaal, ramienka... zobrali ho umyt mna zatial zasivali a potom mi ho priniesli ukazat 🙂 odviezli ma na izbu a 12 hodin sme museli lezat, po par hodinach nam doniesli babo na prisatie a potom o dalsie 3 hodiny... vecer sme stavali na nohy a mali sme ist do sprchy ale sme si vybavili ze az rano pojdeme ze len vstaneme. rano sprcha so sestrickou a vzdy okolo 5-6 nosili babatka, tak sme ich "nakrmili" a zobrali nam ich a potom kazde 3 hodky nosili, dalsi den sme ich mali cely den od rana do pol 12 vecera a dalsi den uz cely den a celu noc a dalsi den sme uz isli domov 🙂 nebola som na nadstandarde, bolo nas tam malinko, sestricky supeeeer ja sa fakt nestazujem nad mieru spokojna, jasne necakaj luxus od sprch a zachodov 🙂 este co ta zaujima?

skrecok
5. jún 2012

@bosorka3113 Gratulujem k babatku.
Mna tiez caka cisarsky...mam otazocku - kedy si sla na prijem? Ja pri prvom som sla v utorok rano, robili mi v ten den monitor, EKG, vecer mi dali cipky a az na druhy den na obed som mala cisarsky...
Uhm, vstat uz po 12 hodinach a hned vas chceli poslat sa osprchovat? Ja si pamatam, ze u mna bolo po 15 hodinach a neviem si predstavit hned ist do sprchy... 😅 Sprchovala som sa az na 3. den a uplne sama, ziadna pomoc...Ale to sa uz dalo bez pomoci. Jedine co bolo negativum, ze vtedy porodnica praskala vo svikoch, ani jedna postel nebola volna a sestricky nestihali...

bosorka3113
6. jún 2012

@skrecok mna prijali v pondelok urobili EKG monitor ale cipky az rano v utorok a o po vizite sme isli na to 🙂 No tu sa stava po 12 hodinach a hned do sprchy, ale my sme si to vybavili az na rano, aby sme boli na vizitu cistucke 🙂 no v sprche nam sestricka vybrala cievku ale osprsili sme sa same a ona nam pomohla utret nohy, vecer sme uz isli do sprchy same 🙂 teraz to bola parada lebo nikde nikto 🙂

skrecok
6. jún 2012

@bosorka3113 No, vidim ze sa v Ruzinove nieco zmenilo. Ja som rodila pred 4 rokmi tiez v Ruzinove, vstavali sme po 15 hodinach a neposielali nas do sprchy.....rovno nam sestricky zospodu umyli este v posteli, vybrali cievku...
Hmmm, zaujimave, aspon budem vediet co ma caka teraz.. Len dufam, ze ked budem rodit, nebude plna porodnica. Dakujem. 😉

miskax
6. jún 2012

Ahojte, ja sa chcem opytat - no viem, ze je to hlupost, ale uz dumam nad vsetkym 😀 treba vlastny zupan? Lebo ho nejak neviem najst 😉 Vdaka

mimave
6. jún 2012

@miskax dostanes erarny...taky sexi ale ak si pohladas svoj bude ti pohodlnejsie 😀 no zas sa nemusis trapit ci si ho nezasvinis, ja som si brala svoj ja ho milujem 😉

miskax
6. jún 2012

@mimave jej, vdaka za odpoved 😉 skusim este hladat ...

ada21
7. jún 2012

Caute, prosim Vas potrebujem poradit ohladom prednasky ked si chcem vybavit epiduralku. Neviete mi povedat, kedy sa ta prednaska robi. Hladala som na internte, ale niekde je ze kazdy den od 13tej a niekde ze kazdy druhy tyzden v mesiaci. Neviete niektora?

lenka03
8. jún 2012

@ada21 myslim ze kazdy den mozes dojst o 1 na ambulanciu ARO a tam si precitas informacie a potom po kratkej konzultacii s lekarom podpises papier. Raz mesacne je obsirna cca hodinova prednaska. Pri prvom potomkovi som absolvovala aj tu obsirnu, pri druhom len tu kratsiu verziu priamo na ambulancii.

fanta
8. jún 2012

@miskax ja by som sa moc nespoliehala na to, že dostaneš župan. Šatňa je otvorená len do 18:00 hod., takže ak prídeš rodiť po tejto hodine, tak župan ani košeľu nedostaneš. Možno na pôrodnici ti dajú košeľu ak budú mať. Ja som mala oba pôrody v noci, pri prvom som košeľu dostala, pri druhom nie. Ale po pôrode na oddelení tam bude košiel habadej.

bosorka3113
8. jún 2012

@skrecok tak ti drzim palce nech to vsetko dopadne dobre 🙂

miskax
8. jún 2012

@fanta hej, hej, jasne ... vdaka moc, koselu uz mam nachystanu a zupan si tiez radsej pribalim 😉 clovek sa tam nechce stahovat, ale zas lepsie mat navyse a poslat domov, akoby chybalo 🙂

michaelanemeth
9. jún 2012

ahojte baby...ja som prave zacala 37t.t.a teraz v stedu som bola v Ruzinove vdaka mojmu gyn.ktrory ma totalne vystresoval ze mozno este v ten den porodim sekciou lebo mala je priecne ulozena...a ze ma zrychleny tlkot srdca a je v tiesni...tak si viete predstavit ten moj stres...a muzov tiez...tak sme teda sli do ruzinova..dali ma na pristroj na odozvy plodu,,,a potom sa ma ujal doktor Karkalik..,noooo neviem..co na neho povedat..urobil mi ultrazvuk aj vysetrenie a ze som na1prst otvorena a ze snad do 38 t.t vydrzim ale ze mala je zatial v pohode a zevobec nieje priecne ale dole hlavou´,,,tak ja neviem co ten moj gyn videl...a ze ziadna sekcia ale normalny porod..tak sa vas chcem spytat...mate niektora skusenost stym Karkalikom?lebo sa ma hned pytal ci mam uz porodnika,...este nie...lebo ani pri prvom som nemala,...a odrodila ma doktorka ktora mala sluzbu...a bola som spokojna...ale asi sa to teraz zmenilo...viem ze ak si chcem nejakeho vybrat tak to vychadza na 300 eur.Baby ked uz tak ktory porodnik s tych z ruzinova je najlepsii?a mali ste aj vy plateneho ci?dajte nejake info...diki

vivianaba
9. jún 2012

@michaelanemeth ahoj, o Dr. Karkalikovi pisala @alusica tusim na predoslej strane. Ja som o nom v zivote nepocula a dufam ze ho nestretnem 😀
Ja som rodila u MUDr. Krizka ml. a chcem ho zase, bol super a este som nanho nepocula nic zle. Taktiez by som brala MUDr. Redechu ml., rodila unho svagrina a ja som bola unho 1x na uzv a 1x na vysetreni, tiez velmi mily a dobre referencie. A aj na MUDr. Papcuna ml. citam same chvaly. Kocky so mnou na izbe a este nejake moje kamosky rodili u MUDr. Otapkovej a tiez si ju kazdy velmi chvalil (aj chodila za nimi na izbu a bavila sa s pacientkami ako s najlepsimi kamoskami). Mna vysetrovala 1x pocas porodu ked moj lekar niekam odbehol a poprosil ju nech sa ma zatial ujme, bola zlata. Posledne prispevky ju vsak vobec nespominaju, robi este vobec v Ruzinove?

Ak sa ti ten Karkalik nepozdaval, nechod k nemu, mas moznost si vybrat takeho na ktoreho mas dobre referencie, inak su to vyhodene peniaze. Alebo sa spolahni na sluzbukonajuceho a nemusis platit. Ja si zazmluvnujem ale je to vec kazdej mamicky, uz sa tu vyssie o tom vela popisalo.

veroninna1
9. jún 2012

tiez som rodila u MUDr. Otapkovej a chvalim, velmi profesionalny a ludsky pristup. @vivianaba co viem, tak cca pred rokom porodila dcerku, tak mozno je doma alebo pracuje len v sukr. ambulancii

michaelanemeth
9. jún 2012

@vivianaba dakujem ti...no ved stvrtok idem do Ruzinova zasdo poradne tak uvidim ku komu...Krizka ml mi robil 3D na zahradnickej v BA mas pravdu je to velmi mili clovek...a on ma aj dole ordinaciu?tusim jeho meno som tam nevidela...ak ano vies mi povedat cislo dveri a ze ci tam stvrtky je?no snad si nejakeho dobreho porodnika vyberiem...lebo ten Karkalik...noooo nemala som z neho moc dobry pocit...

luciahromadkova
9. jún 2012

@ada21 prednasky robia, ale staci absolvovat na ARO ambulancii v poliklinike konzultaciu, daju ti papiere ohladom epiduralky, mozes sa nacokolvek opytat a daju ti papier na epiduralku...podstatne je ako ti to pichnu...., mne pichala mlada anestezilogicka, mila, zlata a myslim ze mala vacsie obavy ako ja, zial aj tak sa vraj netrafila /povedala porodna asistentka/, kontrakcie som mala riadne aj napriek pridaniu latky,a aj sitie som citila. Keby mi to nepovedala porodna asistentka, ze nemam celkom dobre pichnutu, tak ani neviem lebo to bol 1. porod porovnat som teda nevedela. 😀 Ale aj ked budem rodit 2 krat dam si ju ak stihnem.

michaelanemeth
9. jún 2012

@alusica ahoj ako citam tiez mas skusenosti s Karkalikom..no aj ja som u neho bola...a tiez ma vysetroval anebolo to nic prijemne...hned sa ma aj pytal ze ci mam porodnika...ze ak chcem tak on ma rad odrodi...no ale neviem...na druhy den po vysetreni som tiez spinila...a som sa normalne zlakla...ale potom to preslo...

alusica
10. jún 2012

@michaelanemeth
Ahoj, no a mlel si stále niečo podpod nos, nerozumela som mu ... Ešte k tomu mi dal tak primitívnu otázku, že som nechápala. Pýtal sa ma na predchádzajúce pôrody, ja mu vravím, že 2x sekcia, ale tá druhá tehotnosť musela byť v 19 týždni ukončená sekciou a on na to: aha takže potrat.. Tak som mu rázne odpovedala že nie potrat, ale pôrod sekciou! Potrat je potrat a pôrod je pôrod / aj keď nemohlo prežiť/ takže nechápem, ako sa ma mohol takú blbosť opýtať..Fakt ako nejaký laik...
Vraj nechce normálne predpisovať ani antikoncepciu, vraj iba zo zdravotných dôvodov...
Takže môj názor...

vivianaba
10. jún 2012

@michaelanemeth ahoj ja som chodila ku Krizkovi pred 2 rokmi a kedze som ho mala zazmluvneneho vzdy mi dal presny termin kedy mam prist. On je jeden z porodnikov v Ruzinove a mava ambulanciu aj dole v nemocnicnej poliklinike, to ano, len bohuzial neviem ktore dni presne. Mozno napisu baby co k nemu chodia teraz. Alebo si pozri na webe nemocnice ci tam nemaju ordinacne hodiny a kedy je ktory lekar, myslim ze to tam zvyklo byt. Pripadne zavolaj a povedz ze chces ist ku Krizkovi a ze kedy a kde ordinuje. Momentalne viem jedine to ze na Zahradnickej robieva v pondelky poobede.

@veroninna1 jeej takze Otapkova ma dcerku? Mozno este nenastupila po MD/RD, ktovie. Som rada ze si bola spokojna, na nu som tiez este nic zle nepocula.

michaelanemeth
10. jún 2012

@alusica dakujem ti..no to ma presvedcilo ze k nemu uz urcite nie...

michaelanemeth
10. jún 2012

@vivianaba dakujem pozrem 🙂

michaelanemeth
10. jún 2012

baby a este mam taku otazocku ked chcem ist urcitemu doktorovi na poradnu do Ruzinova musim sa vopred objednat?a ak ano tak na akom cisle ?alebo ako to tam teraz funguje?ci staci ked tam pridem a zoberem si casenku?a nechat to na nahodu ze kedy sa dostanem dnu a ku komu?neviem ako sa to teraz zmenilo a ze ci...lebo pred vyse 3 rokmi som taketo neriesila...chodila som stvrtky a doktora som nemala zazmluvneneho. lekara..ale teraz by som chcela...dakujem za info

vivianaba
10. jún 2012

@michaelanemeth ak tento rozpis plati http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Ruzinov/oddeleni..., tak potom je Krizko vo dverach c. 54 v pondelky, stredy a stvrtky medzi 10-12h. Tehulky co teraz chodite do poradne do Ruzinova, platia tieto ordinacne hodiny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre