Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zzuzzik
22. júl 2014

Ahojte, ja som bola velmi spokojna, bola som na nadstandarde a pristup sestriciek skvely, kazda bola samozrejme iny typ cloveka ale vsetky boli velmi ludske a mile, niektore raznejsie ale mysleli to s nami naozaj dobre.
Sestricku z gynekologie, blondinku vysoku stihlu asi to bola ta Janka, tak ta si zasluzi zlato, neskutocne dobry clovek, po sekcii ochotne mi vymienala vlozky, plachtu starala sa o mna celu noc s usmevom na tvari.
Po porode hapruju hormony a sme velmi precitlivene, to co inokedy by Vam pripadalo normalne, tak v tom momente sa Vam to zda zle. Kazda si poplace, ale to su hormony, jedna kvoli doktorom a sestrickam co povedali a ako sa zatvarili, niektora kvoli muzovi co nedviha okamzite telefon a ina (ja 🙂) ze som mala chut na kuraciu polievku 😀 a revalaaa som pokial moj muz mi ju o pol jedenastej vecer nedoniesol. Treba sa zamysliet, kto by bol ochotny to za tie peniaze robit a este aj stale ku kazdemu byt mily, vysmiaty a usluzny. Ja som teraz bola ako druhorodicka a som si to uzivala a pozorovala spravanie prvorodiciek a fakt tie co su prvorodicky tak su vystrasene, vystresovane, unavene a placlive a potom cely dojem z porodnickeho oddelenia je skresleny. Treba sa tesit, ze sa narodi zdrave babatko, ze ste to prezili a to je podstatne a vychutnat si ze sa tam o Vas niekto stara. Ja som bola ako na dovolenke. 😎

mizulienka
23. júl 2014

ahojte, viete mi prosim vas niektora poradit, hladam telefonne cislo na gynekologicky ultrazvuk, c. dveri tusim 59, ale neviem ho nikde najst. nemate ho niektora, dakujem

monciky
23. júl 2014

@wera.g
ahoj, sme v rovnakom tyzdni tehotenstva🙂 ja idem rodit do Ruzinova, uz mam aj zazmluvneneho lekara, vobec si neber to co tu citas, na vsetky porodnice sa najdu aj dobre aj zle referencie....., mna to neodradilo, idem tam aj tak rodit a uvidime...., ohladne nadstandardu som pocula, ze ked si zaplatis aj tu druhu postel, tak mozes mat celu izbu pre seba, tym padom tam moze byt manzel s Tebou.....- ci je to pravda neviem....
len je trosku blbe, ak by ste boli na izbe dve, aby tam bol manzel jednej z nich, kvoli kojeniu, nie prave komfortu mamicky vedla, ktora ma sama so sebou co robit po porode, zeby este pozerala na cudzieho chlapa🙂

mizulienka
23. júl 2014

@monciky dakujem velmi pekne 😉

wera.g
23. júl 2014

@monciky to mi je uuplne jasne, prave preto som sa zaujimala o moznost byt tam sama, tiez by mi nebolo prijemne keby sme tam dve a s tou druhou by tam bol chlap 😀 no neviem akosi sa viac priklanam k antolskej,tam mam standart to co tu nadstandard ak sa mi ten nahodou neusiel 🙂 este mam par tyzdnov na rozmyslanie, tak uvidim,mozno sa tam nakoniec aj stretneme 😀

monciky
23. júl 2014

@wera.g
ja som si zazila s Antolskou a jednou pani doktorkou tam dost neprijemnu situaciu a naposledy ked som tam bola na prijme ako tehotna s pokusanou nohou od psa, tak som sa definitivne rozhodla, ze aj ked som povodne Petrzalcanka, tak na Antolsku nikdy...., ale zase len moj pocit, mam zname, ktore boli spokojne a nedaju dopustit, ja nedam na Antolskej dopustit jedine na Hematologiu a bola som tam ako 15 rocna na vybrati mandli, tam bolo super, aj izby aj vybavenie....
mas este dost casu sa rozhodnut🙂 drzim palce a prajem rychly porod bez komplikacii🙂

bluevelvet918
23. júl 2014

Perfektný prístup, milí personál...Ani neviem čo dodať... V ten týždeň čo som tam bola ja, tak sa nenašla vec, ktorú by som vytkla. So všetkým ochotne pomáhali, poradili.

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monciky
23. júl 2014

@mirka_st
uplne s Tebou suhlasim, mne osobne by sa zdalo velmi nefer, aby si mamicka mala moznost zaplatit izbu len pre seba a dalsia by sa kvoli tomu nedostala na nadstandard...., takisto ako je aj nefer, ked otecko nevie kedy ma odist a obtazuje tym tu druhu mamicku, ktora by rada kojila, uvolnila sa a neriesila by, ze je tam cudzi chlap...., kamoska to zazila pred 4 mesiacmi, ze bola na nadstandarde a bola tam mamicka, ktorej tam chodil manzel na navstevu a nevedel kedy odist, chyba kamosky- mala sa ozvat a poziadat otecka, ze napr. by rada v klude nakojila svoje dieta a ze on tam ako cudzi chlap prekaza, ja byt s niekym na izbe, beriem ohlad na druheho...., ja pevne dufam, ze ked pridem bude nadstandard volny, ak nie, svet sa nezruti, ale ja by som nadstandart chcela len kvoli tomu samostatnemu WC a sprche🙂 ostatne ma netrapi, jedlo viem zjest aj na chodbe- podla moznosti, telka ma nezaujima, najlepsia telka bude lezat vedla mna v postielke🙂

monciky
23. júl 2014

@mirka_st
jaj a este som sa Ti chcela podakovat za to, ze si zverejnila fotky z nadstandardu🙂 aspon mam predstavu, ze je to fakt len o tom samostatnom WC a sprche🙂

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wera.g
23. júl 2014

@mirka_st nie nie, to si asi zle pochopili, ja urcite nechcem mat muza ubytovaného na izbe, ale v rámci návštev, teda 1x za deˇn by som bola rada, keby mohol na tú hodinku za mnou a malinkou a nie len ju cez sklo vidieť, ako videl nášho drobca na antolskej 😉
@monciky moc moc ˇdakujem, aj ja tebe želám 🙂 ja som s antolskou nemala nejaký problém, len mám pocit, že u nich sú cisaráky prirodzené a prirodzený pôrod je u nich skôr výnimočný, tak preto som chcela skúsiť ružinov 🙂 nuž uvidím čo si nakoniec vyberiem, každopádne moc ˇdakujem 😉

jajamalka
25. júl 2014

@wera.g ja som rodila cca pred dvomi rokmi a nebolo mi príjemné, keď spolubývajúcu mamičku prišiel manžel pozrieť na hodinu na izbu. Našťastie sme si to po jeho návšteve vysvetlili a už sa to neopakovalo. Samozrejme vo všetkej slušnosti. Keď môžu ísť ostatné mamičky na chodbu , môžeš aj ty. Alebo som ja trochu precitlivená. 😉

benila
25. júl 2014

@monciky Dobry den.
Ja som rodila ,2x v Ružinove a to sekciou, naposledy pred 20mesiacmi.Prvy krat to bolo horšie , mala som neprijemneho porodnika .Druhy porod sekcia a super na dr. nedam dopustit.Po 12h. som chodila .
Bola som spokojna personal bol velmi mily,mala som zo sebou nahradne oblečenie ktore som nakoniec nepoužila z dovodu že oni maju svoje oblečenie , po večernom kupani potom si musite odsledovat tie vaše vecičky aby sa vam vratili. Tiež plienky a krem na zadoček, hned mi dali ich . Raz mali bol dost zapareni použila som svoj krem na zadoček a sestričke z novorod. sa to nepačilo , že mam použivat ten od nich čo som dostala , akurat nam nerobil dobre , čo potom sama uznala.Z mliekom tam nebol problem davaju bud odsate, alebo nutrilon myslim ten fialovy hypoalergen.
Sestričky su velmi mile ochotne poradia po nociach snami sedeli na izbe vela nam pomahali.Z mojho pohladu je najdoležitejšie aby ste mali dobreho porodnika z ludskym pristupom a teda aj nestresujuci porod.Ostatne už sa da zvladnut.
Ja som nebola na nadštandarde, aj ked som mala možnost, ale nechcela som.Spolubyvajuce boli super , mali sme vela spoločnych tem .
Manžel mohol prist s dcerou za nami aj po navšt. hodinach ked nestihal a sedeli sme na chodbe.

benila
25. júl 2014

V Ružinove je teraz vela novych mladšich lekarov , ktory su ludskejši nie ako pred 10r.
A z odstupom času od prveho porodu a počutia od inych mamičiek , som zistila , že mali rovnaku skusenost z nemenovanym. lekarom ako ja pred 10r.
Po prvom porode som sa spamatavala takmer rok. Druhy porod ani neviem že som rodila ,v oboch pripadoch sekciou.

monciky
25. júl 2014

@benila
dakujem velmi pekne za info🙂

wera.g
25. júl 2014

@jajamalka prepac,ale zle si ma pochopila-nikdy by som si nevliekla muza na navstevu na izbu kde by som bola ubytovana sama.. samej by mi to nebolo prijemne... prave preto som sa pytala na tu moznost, ci sa da zaplatit izba tak,aby som bola na nej sama, aby za mnou mohol muz chodit..takze asi tak 😉

jajamalka
25. júl 2014

@wera.g jáj, tak to potom ten svoj príspevok beriem späť 😀

tamoulik
29. aug 2014

Rodila som koncom juna uz tretikrat v Ruzinove a mamicky, ktore ste naklonene prirodzenym porodom bez zasahov a nemozete si dovolit Hainburg, tak urcite odporucam Dr Chuda, taky mlady a velmi ustretovy.

jajamalka
30. aug 2014

@tamoulik ja som uňho rodila tiež a mám len tie najlepšie spomienky 🙂

leishmania
22. okt 2014

Ahojte je prosim vas pravda ze mudr krizko ml. uz nie je mozne si ho zazmluvnit k porodu?

Plus citam dobre recenzie na dr chuda, je nakloneny prirodzenym porodom a da sa s nim dohodnut na dotepani pupocnika a pod? Dakujem

tamoulik
23. okt 2014

@leishmania Rodila som s Dr Chudom, vyhla som sa amniotomii, epiziotomii a nema s dotepanim pupocnika najmensi problem, dokonca mi zabalil aj placentu a mohla som vziat domov.

leishmania
23. okt 2014

@tamoulik dakujem za pozitivne info 🙂

tixx
26. nov 2014

ahojte baby, prosim tie, ktore ste pri porode mali Dr. Annu Plichtovu, mozete mi napisat Vase pocity a dojmy z pani doktorky? dakujem velmi pekne za info, pomoze mi to v rozhodovani, ci ist do Ruzinova (este zvazujem Antolsku). dakujeeeem 🙂

nikitaf
26. nov 2014

@leishmania ahoj prosim ta vies nieco blizsie k tomu krizkovi? je to pravda? ja som si ho chcela zazmluvnit lebo on je proste uzasny 😢

leishmania
26. nov 2014

@nikitaf zial je to pravda, mam to potvrdene od kamaratky porodnej asistentky odtial uz 😒

nikitaf
26. nov 2014

@leishmania tak toto je pre mna velke sklamanie ☹

leishmania
26. nov 2014

@nikitaf aj pre mna bolo

nikitaf
26. nov 2014

@leishmania a vies aj preco? normalne mi to pokazilo naladu 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre