Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

balli
4. apr 2013

@ewulienkaa gratulujem k novemu prirastku do rodinky a prispevok ma potesil, ja budem rodit raz v ruzinove lebo tam mam lekara a ked to citam tak niekedy neviem neviem... ;) bola si na normalnej izbe alebo nadstandard?

ewulienkaa
4. apr 2013

@balli na normalnej, lebo vsetko bolo plne...a neboj, fakt su tam skveli doktori aj sestricky 🙂 zvladnes to 🙂 drzim palce

balli
4. apr 2013

lebo som tu citala ze na nadstandarde su strasne sestricky...ale to asi zalezi od toho co vymaknes 🙂 diky moc!

frukoleyla
4. apr 2013

@balli ak mozem ja mam skusenost, ze ozaj na nadstandarde bola jedna neprijemna sestricka, ale detska 😒 No a na standarde, co som bola pred necelym rokom (tiez bol nadstandard plny), tak sestricky uplne svetove. Dokonca sme boli v izbe iba dve a potom som tam ostala sama 😅

frukoleyla
4. apr 2013

@patriss1992 ahoj, ja ked som isla na prvu poradnu, tak som zavolala priamo sestricke a ta ma objednala na cas. Potom ma v dany den iba zavolala dnu 🙂 Ten cas bol jasne, ze iba orientacny, kedze vzdy mali sklz 😀

mandarinkaa
5. apr 2013

@balli no vsade su dobre aj zle sestricky, ale ano, na nadstandarde v Ruzinove bolo viacero neprijemnych sestriciek ale zase boli tam aj mile a ochotne sestricky. Rodila som tu v 2011. Teraz mam za sebou porod v Kochu a neda sa to ani len porovnavat. Absolutne vsetky sestricky uplne super, mile a ochotne.

balli
5. apr 2013

@frukoleyla dakujem za nazor...akoze ja nie som fiflena co potrebuje nadstandard, ja len kvoli tym toaletam...ze je to na izbe...sa mi robi husia koze z tych spolocnych. Juuuj...ale uvidime, ked bude mimi na svete tak nebudem asi riesit toto ;)

balli
5. apr 2013

@mandarinkaa...diky moc...no ja ostanem v ruzinove kvoli svojmu lekarovi, nebudem to menit lebo chcem potom s nim rodit 🙂 tiez som chcela ist kedysi ku kochovi, ale lekar mi je prednejsi asi...

frukoleyla
5. apr 2013

@balli to by ma ani nenapadlo, ze si fiflena 😉 Mas uplnu pravdu, ze je to ooovela praktickejsie a pohodlnejsie, ked mas wecko aj sprchu priamo na izbe...uz len kvoli tej pohode, ze si malinky uzlicek vies ustriehnut viac 🙂 A aj to, ze ti jest donesu priamo na izbu je praktickejsie, lebo ja som nie vzdy stihla ist najest, ked som bola na standarde, ale sestricky boli take zlate, ze mi to dokonca doniesli 😅 a dalsia vec...ono na standarde som mala vela stastia, ze sme boli na izbe iba dve a sadli sme si 😅 ak vies ako to myslim 😀 😉

a este ma napadlo, ze v tych spolocnych sme sa nikdy nestretli dve v sprche 😉 Asi tiez nahoda

fanta
5. apr 2013

@frukoleyla inac to s tymi spolocnymi sprchami som si to nikdy neuvedomila, ale vlastne ja ked som lezala sice na 10 poschodi, kde su tiez spolocne sprchy, vzdy som sa tam sprchovala sama, nikdy som tam nikoho nestretla. Sranda 😀

dejna20
5. apr 2013

Baby poziciavaju v ruzinove odsavacku ak nemam vlastnu? Lebo ja neviem aku si mam dopredu kupit a ci vobec budem potrebovat.

pari_s
5. apr 2013

@dejna20 ano, poziciavaju, rodila som tam 2x a nebol s odsavackami problem ak ich baby potrebovali 😉

frukoleyla
5. apr 2013

@fanta aj ja som bola na zenskom, ale tam tie sprchy su aspon k svetu 😉 a tiez som tam nikoho nestretla - nastastie 😀 a navyse som mala izbu hned oproti tak to bolo super 😅

frukoleyla
5. apr 2013

@dejna20 ano poziciavali, povysvetlovali a mliecko si potom odovzdala v mliecnej kuchynke😉

dejna20
5. apr 2013

@pari_s
@frukoleyla
Dik za info a to si vytaham do toho pristroja, ci do flasky? Flasku si mam priniest?
A to oni potom mixuju ak prikrmuju? Ze babatko x dostane mlieko od cudzej mamy a naopak?

frukoleyla
5. apr 2013

@dejna20 nemusis si nic takehoto brat, max. cumlik ak budes chciet 🙂 Neviem, ci to mixuju dokopy, ale viem, ze pri prvom, ked sa mi pustilo mliecko, mi ho sestricka odlozila, a ked mi ho chcela dat, uz v kuchynke nebolo (pouzili ho pre babatko, ktore to potrebovalo 🙂 ) ja som uz mliecko mala a mali ma pustit domov, takze to mi chcela dat sestricka, akoze ako poistku, keby naaahodou 😉

pari_s
6. apr 2013

@dejna20 flasku davaju aj spolu s odsavackou, takze nie je potrebne si ju brat. Mliecka, ktore si maminky odsaju potom zbieraju v mliecnej kuchynke, kde si znacia mliecka menom maminky"darkine" 😉 a nasledne mliecko "pasterizuju", ja osobne si myslim, ze ich nemiesaju dohromady, zase tak vela tych stastnych mamiciek s prebytkom mlieka sa tam nenajde, mne sa dokonca stalo, ze ked som potrebovala pri mojom prvom syncekovi prikrmovat, tak v tom case tam nebola ziadna maminka, ktora by mala nadbytok mliecka a tak som ho dokrmovala Nutrilonom, ktory mi sestricky zarabali ☹

putney
11. apr 2013

Ahojte, absolvovali ste dnes niektora stvrtkovu poradnu v Ruzinove? Ako to tam islo? Chodi teraz vela zien? Ja idem o tyzden este k mojmu lekarovi a potom uz tam, tak zhanam info. Dakujem

kivinka
12. apr 2013

@putney ahoj! ja som bola vcera, na moje prekvapenie tam vobec nebolo vela mamiciek. vybavila som sa do hodiny aj ked som prisla skoro posledna. neviem, kedy ta poradna oficialne zacina, ale dr. prisla az o pol 9. predtym sestricka vsetkym skontrolovala moc, odmerala tlak, takze potom to uz islo fakt rychlo. akurat ta mozu zdrzat dalsie vysetrenia, na ktore ta poslu, hlavne ak budes muset ist na monitor.. ale to uvidis potom, co ti povedia

putney
12. apr 2013

@kivinka dakujem za informaciu, super. A este by som sa chcela spytat, ten moc si si doniesla z domu? alebo bolo treba ist niekde tam? dakujem

woman04
12. apr 2013

@putney áno,moč sme nosili z domu...🙂

kivinka
12. apr 2013

@putney este ma napadlo, mala by si vedet kolko priblizne vazis ked ides do tej poradne. neviem, ako to robi tvoj gynekolog, mna vzdy vazila sestricka, takze ma vcera prekvapili otazkou, kolko vazim 🙂 ale nic tragicke sa nestane, ked aj zabudnes

tonita
14. apr 2013

Ahojte baby,
chcela by som sa opytat ako to je ked by som chcela chodit do poradne mesia pred porodom k dr. Drabovi? Tusim, ze som sa docitala, ze tieto poradne su len vo stvrtok a mam pocit, ze tam akurat dr. Drab neordinuje. Vdaka za vsetky info

kivinka
14. apr 2013

@tonita ta stvrtkova poradna je pre mamicky, co si nejdu zazmluvnit porodnika. ak chces niekoho konkretneho, chodis samozrejme k nemu. takze si budes muset zistit, kedy mava poradne Drab a odchytit ho (alebo mu zavolat), aby ti dal termin

magimary
16. apr 2013

tak dievčatá, chcem len podať najčerstvejšie info z môjho pobytu v pôrodnici (aj na desiatom poschodí, aj na deviatom) v Ružinove 😉
v sobotu nás po týždni prepustili a chcem len pochváliť všetko a všetkých, s čím a s kým sme tam počas týždňa prišli do styku; všetko tam bolo OK, nikdy nám nič materiálne nechýbalo (vložiek, podložiek, nočných košieľ, oblečenie pre miminká, plienok...všetkého bolo nadostač, strava na nadštandarde bola na výber zo 4 druhov), personál bol tiež výborný-ak je človek k nim normálne ľudský a slušný, oni všetci sú takí istí-postarajú sa aj v ťažkostiach a kompikáciách, majú záujem, neodpinkajú vás (je jedno, či lekári, či sestry-teda aspoň ja som mala šťastie len na takýchto výborných ľudí... a to všade, či to bolo na štandarde, nadštandarde, na pôrodnici...fakt sme sa nestretli so žiadnym zlým prístupom, či neochotou, práve naopak-boli empatickí a nápomocní)...

@tonita no a hneď môžem odpovedať aj tebe, keďže akurát u dr. Drába som rodila (presne pred týždňom 😉) a aj som k nemu chodila na tie štvrtkové poradne pred pôrodom-funguje to tam tak, že sa tam najrpv telefonicky objednáš (pred prvou poradňou) a ďalej už ťa bude objednávať vždy sestrička. Budeš chodiť na č. dverí 41 (alebo 42?) a na ultrazvuk č.dverí 59 (ale to už ti tiež sestrička vysvtelí potom). dr. dráb je tam vo štvrtok vždy (teda ak práve nerodí) od 10,00-12,00h cca.

sesilia
16. apr 2013

@magimary ahoj, rozmyslam zazmluvnit si Mudr. Draba, aky je porodnik prosim?dakujem

magimary
16. apr 2013

@sesilia podľa mňa (a mojich priateliek a známych) výborný...
ja som bola maxim.spokojná, i napriek tomu, že náš pôrod bol komplikovaný a náročný...
ani na chvíľu sa od náns nevzdialil, bol stále s nami, na pomocu, či už slovom, či pomocou /dokonca na mne ukazoval môjmu mužíkovi ako mi masírovať chrbát, predvádzal mi uľahčujúce polohy.../...
u nás ozaj OBRspokojnosť....

sesilia
16. apr 2013

@magimary dakujem

margarita
17. apr 2013

@sesilia
suhlasim s @magimary (Mary, ahoj 😉 )
ja som jeho pacientkou uz par rokov, rodila som u neho obe deti, a fakt je velmi pozorny, ludsky a odbornik v jednom.

dulkagabulka
19. apr 2013

najškodlivejší lekársky zákrok- ktorý bol urobený nám všetkým...
môžete požadovať, aby vašim detičkám už po pôrode urobený nebol
v zahraničí sa pupočník prestriháva až po jeho dotepaní

http://www.prirozeny-porod.eu/nejskodlivejsi-le...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre