Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
24. feb 2009

mima77 no unicef nema na starosti medicinske a zdravotnicke vykony, ale pristup k matke a dietatu...a to hned po porode a potom aj neskor pomoc pri dojceni a tak...
a vies, ked sa bude stazovat jedna mamicka za rok, tak tu staznost udupu, ale ked to bude jedna za tyzden tak budu musiet veci riesit, lebo tolko zien si snad nedokaze vymyslat pribehy a netrpi ani poporodnymi depresiami...ono je to o tom, ze vacsina z nas sa nestazuje oficialne a tak ked cas od casu sa niekto odvazi, dokazu to zmietnut zo stola 😔

zoldy
24. feb 2009

normalne nechapem...neprehanate to trosku?mima 77 ty si vystudovany zdravotnik?ked tak vies co je dobre pre babo?Co sa tyka tych staznosti,mozte ich pisat kolko len chcete...nikdy z toho nic nebolo a ani nebude...a teraz uz vobec nie,ked odchadza tolko sestriciek...na jednu setru sme mali milion staznosti,nemocnica ju vyhodila a ona nemocnicu zazalovala,sud vyhrala a teraz sa opat stara o vase deti a sikovne baby kvoli nej odchadzaju do inych nemocnic...

mima77
24. feb 2009

sirinka - no ved to...!! presne moj pripad! neviem o nikom, co by sa pisomne stazoval a ked som to urobila ja, tak to takto dopadlo... a este nepisala som tu staznost ihned, lebo som bola strasne na nich nahnevana a nebolo by to tak objektivne a bez emocii... takto po vyse pol roku to boli viac fakty a nie pocity a aj tak ako ma zmietli!! clovek sa snazi tym pomoct aj im, aby sa zlepsili v poskytovanej starostlivosti a nieco zmenili a oni - no o tom ze by si to vazili uz ani len nehovorim ze?!! 😀 Jedna znama mi radila dat to na Dohlad nad zdrav. starostlivostou ako staznost, ale po tom, co mi napisali, som pochopila, ze to by nemalo ziadny vyznam a vysla by som z toho ako nejaka divna, co nevie co od dobroty!! 🙄 Lebo v chorobopise je fakt vsetko v poriadku, tak to by riesit nemohli... no na ten unicef by som sa stazovala aj hned, ale musela by som vediet, ze nie iba ja idem do toho, ale nas bude viac! tak to by som podporila v momente, inak to nema vyznam! a titul BFH by Ruzinovu mali zobrat - vlastne ho ani nikdy nemali pravo vlastnit!!! 😔

katarinaa
24. feb 2009

zodly, prepac, ale s pristupom piste si kolko chcete, aj tak sa nic nezmeni od zdravotnej sestry??? To je katastrofa!!!! Jasne, ze sa nic nezmeni, ked budu mat vsetci taky pristup! A co take by sa stalo, keby to dieta v pripade, ze je uplne zdrave ostalo s mamou po porode lezat na brusku a prisavat sa svojim tempom a neodnasali ho v strese niekam prec??? Mam kamosku, co teraz porodila doma, bolo to v Autralii, nie tu a tomu hovorim porod bez stresu a splnenie hlavne potrieb dietata!!

sirinka
24. feb 2009

mima co sa tyka odbornej starostlivosti ako takej, tak u nas bolo vsetko ok, ale co sa tyka pravidiel BFH tak veru, tato porodnica a odd. sestonedelia si ho nezasluzia... 😔 klarka bola len jeden den pod lampu a na dojcenie mi ju nosili nakrmenu...ktovie, ci naozaj mojim odstriekanym mliekom...

mima77
24. feb 2009

zoldy nie neprehaname to ani len trosku!! to mi mozes verit! ak ti na titul "vystudovany zdravotnik" staci stredna zdravotnicka skola, tak ano som! a velmi dobre viem co je pre babo dobre - ked by uz nie z titulu ze nie som lekar, tak aspon z titulu zdrav. sestry a tiez matky!! nemyslim si ze lekari pozivaju celu mudrost sveta a vsetci okolo nich nemaju paru co je pre dieta dobre a co nie vies...
a s tymi staznostami mas veru pravdu asi to tak bude, ale ako to potom clovek prelomi a posunie dopredu?? to sa este aj o 20 rokov nase dcery budu topit v tom istom "hovne" s prepacenim za vyraz ako sme sa my??? tak len si zatvorme oci a uvidime co bude!! 😎 😠

katavinka
24. feb 2009

mima77: nečítala som síce úplne všetky príspevky, ale je mi ľúto, čím si prešla, chcem k tomuto povedať len toľko, že mne niekedy príde úplne zbytočné sem písať, pretože každý sa presvedčí na vlastnej koži. Varovala som aj kamošku a dopadla horšie ako ja, nikto si nedá povedať.

sirinka
24. feb 2009

katarina aj moja dobra kamoska rodila v australii...ale nad tym sa uz radsej vobec nezamyslam a radsej neporovnavam, lebo tu na sk by dopadli mnohe porodnice velmi zle...ja ani nechem tak vela, len trochu iny pristup od sestriciek...

mima77
24. feb 2009

sirinka - no, mozno aj tvojim mliekom - to by som netvrdila na 100% ze nie, ale skor by som tipla ze zabudni! Nutrilon to isti!! ked som odsala ja svoje mlieko a ze dajte ho malemu - ked bol v inkubatore tak som videla ako ho davaju... nechala ho vonku na stoliku a ked som tam prisla o chvilu stale bolo tam a dieta nakrmene...! a ja pracne som zmykala kazdu kvapocku kedze sa mi vdaka nim nepustila laktacia!! 😠 a tiez som chodila na kojenie k nim na Jisku a videla som asi viac nez by chceli, preto ma tam uz radsej nechceli! ked zistili ze som tiez zdravotak a nechodim ako slepa! 😀 boli tam take starsie zeny z Kramarov na "kontrolu" a sestricku skusali ze ci vie pravidla uspesneho kojenia - tam je napr. to, ze vcasne prilozenie do 2 hod. po porode a neprikrmovanie UM a tak... ona ze anoo a vsetko jej pekne vysukala ako z rukava, len jednu malickost prehliadla! ze som tam sedela v kresle a vo flaske som mala NUTRILON a krmila syna a to len preto, ze sa mi nerozbehlo mlieko koli neprilozeniu, izolovaniu a este psichyckemu tlaku co som tam zazila! a ked sa jej ta pani opytala ci to robia ona ze anooo... tak som sa iba skerila na nu - snad pochopila ked ma videla s tou flaskou v ruke! 😀

a.d.r.i.k.a
24. feb 2009

ja neviem,či som ako jediná svetlá výnimka bola spokojná so sestričkami v Ružinove...??? 😀 alebo som len taká skromná a nenáročná...
ale vážne: 1.mne dietatko HNED po porode položili na brucho(v albume mám foto-dokaz 😎 možte kuk) a manžela sa spýtali či nechce prestrihnut pup.šnuru...nechcel... 😀
2.priniesli mi ho na priloženie,pofotili sme sa....až potom ho brali
3.ked ma previezli na izbu,poprosila som sestru aby mi maleho priniesli-len sa spýtala či sa cítim ok,ja že ano,a priniesla mi ho,asi na 2 hodinky,potom ho vzala na pozorovanie.

sirinka
24. feb 2009

ja som sa tam inac tesila, boli sme s mm na prehliadke porodnice a vrchna sestra bola velmi mila a vsetko pekne vysvetlila...
realita bol aina, prisla som do porodnice tesne po piatej poobede, ked sestricka zistila, ze som este len na zaciatku 37. tt zatvarila sa znechutene, ze co zbytocne robim poplach, ze mam slaby unik plodovej vody nechceki verit ani ked sa na vlastne oci presvedcili temesvariho skuskou.
nakoniec ma nechali na noc tam, lebo moj dr. chcel oddialit porod a rano to spustit. boli sme tam uz iba tri a mojho manzela mi nedovolili pozriet ani cez okno, nie to ze este by mohol byt pri mne a mi pomahat, poslali ho domov...30km. no porod sa napriek liekom rozbehol a tak mm dofrcal az na poslednu chvilu, nastastie to stihol, lebo porod bol rychlovka.
ziadne opytanie sa, ako sa mam, ci nieco nepotrebujem....vymena infuzie, zmeranie teploty a dovidenia...

sirinka
24. feb 2009

adrika ty si mala nadstandartne sluzby...podla toho, co pises.
mne malu prilozili uz zabalenu v perinke, nechali nas odfotit sa a hotovo...mozno aj preto, ze sa narodila trochu skor, ja neviem, teraz sa chcem s dr. trochu inac dohodnut, uvidime...
ak mozem vediet, u koho si rodila?

zoldy
24. feb 2009

ja som uz videla vela zleho,tak z toho dovodu by som dieta nedavala zbatocne dlho na brucho...Sama som chodila pre tie deti na salu,bolo to pekne,ked si maminka mojka dieta,ale iba chvilku,a hned do inkubatora...vy nevidite,ci je to babo v poriadku ale ja ano...ked sa mi dieta nepozdavalo,islo hned preventivne na jisku,ale som upozornila jiskovu sestru nech nan dohliadne..clovek nikdy nevie...Odisla som z ruzinova kvoli tomu pristupu,co tu vsetky kritiizujete.ani mne sa to nepacilo.teraz sa staram o tie deticky,ktore mali problem,ale boli pri mamickach na brusku a nezistilo sa ochorenie vcas...nastudujte si diafragmu a pochopite moj postoj......

a.d.r.i.k.a
24. feb 2009

Mudr.Oťapková

mima77
24. feb 2009

katavinka - no ja som tiez jedna z tych, co si nedali povedat hoci im radili neist tam!! 😔 a musim povedat, ze som bola hlupa! a nabuduce si asi viac dam v tomto poradit!! 😖
adrika - to bolo kedy ak sa mozem opytat?? mozno sa uz zlepsili aspon v tom! to by som veru povedala he HALELUJA!!! 🙂
no a nemyslim si, ze som az taka narocna a snazila som sa byt voci vsetkym mila a neotravovat ich kym to nebolo doslova nutne - ved viem sama z praxe ake to je mat "dotieraveho" pacienta co vzdy nieco chce aj ked to nie je nutne! ale tam so svojim milym pristupom clovek velmi nepochodi - aspon ja mam taku skusenost! tak som rada ze ty nie!
zoldy - no a este jeden postreh k tym skvelym sestrickam... na JISke robi 90% sestriciek co im smrdia ruky po cigaretach ze hruza!! pocitam teda, ze su fajciarky - co by mne nevadilo, ale ze sa mi stara o rizikove dieta sestra s prefajcenymi rukami tak to uz prosim pardooo! 🙄 keby nam na oddeleni kde som robila nieco take vrchna zistila taky pruser by sme mali!! a to sme sa nestarali o rizikovych novorodencov! takze len tolko k tym skvelym sestrickam ktore spominas!

zoldy
24. feb 2009

nikdy nemate istotu,ze vase babo je stopercentne zdrave,tak preto sa rychlo beru prec...je lepsie ked je hned pod dozorom,len preventivne....ani lekar to nemoze hned povedat...velmi vela deti nie je prenatalne zdiagnostikovane a moze sa to ukazat az nejaky cas po porode...

patricia1971
24. feb 2009

baby,ja som to mala tiež podobne ako adrika, ja som bola úplne spokojná, všetci boli super a všetko bolo super.....tiež nemôžem nič zlé povedať,preto sa tiež čudujem, čo tu píšete....asi som tiež mala šťastie ako adrika....a nebola som ani na nadštandarte,boli sme 4 na izbe.... 😵

zoldy
24. feb 2009

netvrdim ze su skvele,ale vedia sa postarat...je vidno,ze mas zdrave dieta,riesis blbosti...nevies co je to trapenie,ked ti vlastne dieta zomiera...

sirinka
24. feb 2009

ja zase sama o sebe viem, ze som narocny pacient...co uz... 😔

zoldy to uz su prezitky, ze dietatku moze uskodit par minut na brusku natolko, ze musi na jisku...cches mi povedat, ze keby tam tych par minut nestravilo, tak na jisku nemusi ist???
a este otazka..ty si sestricka...to ty si rozhodovala, ktore dieta na jis patri a ktore nie? kde je vtedy lekar?

patricia1971
24. feb 2009

adrika- aj ja som rodila u dr.Oťapkovej,takže asi sa na nás usmieva šťastie... 🙂

a.d.r.i.k.a
24. feb 2009

🙂 patricia,veru...aspon nemusíme teraz "pindať"... 😀

zoldy
24. feb 2009

u mna je ta vyhoda,ze som robila aj na novorodeneckom a aj na are,tak vidi,kedy sa ma babo zle...sestra nerozhoduje,napoji dieta na monitor,zavola lekara,spravia sa odery a uvidi sa,dieta sa pozoruje...casto krat ide iba o zlu adaptaciu,co je normalne,ale niekedy moze ist aj o nieco vaznejsie...to je vsetko...teraz nam doniesli z ruzinova deti,ktore nemoli zdiagnostikovane prenatalne,vsetko vyzeralo v pohode a az po dni sa zistilo,ze babo je chore a skoncilo u nas po operacie na ventilatore...takze tak...

plumka
24. feb 2009

Mima, tak to som si uz povedala aj ja, ze ked budem rodit druhe a bude sa dat, chcem ju mat hned pri sebe, aspon na chvilku, strasne ma to mrzi, ze teraz mi ju nedali, ledva sme si ju vypytali aspon na jednu fotku, aj to sme chceli spolocnu, ale nikto nas nechcel odfotit ☹ tak ma aspon manzel odfotil s malou a uz utekala do inkubatora. Cele mi to prislo take divne, jak som sa na malu strasne tesila, ze ked ju porodim, budem ju mat pri sebe, ze s nou s manzelom budeme moct stravit aspon par minut, ale jak som ju porodila, hned ju brali, a hned sa pytali na meno, ja som bola z toho taka sklamana, ze som im nemala chut ani odpovedat, tak potom radsej komunikovali s manzelom. A co bola so mnou na izbe tretorodicka, ona mi potom hovorila, ze malu jej dali hned na brusko, potom ju umyli a este ju mala potom pri sebe aj s manzelom a ked isla do inkubatora, tak manzel si ju mohol ist este pofotit. Ona rodila u dr. Orosa a ze sa s nim najprv na vsetkom, co chce dopredu dohodla, tak uz budem vediet nabuduce ako to urobit. 😉

patricia1971
24. feb 2009

adrika-no veď to...ja si to rada prečítam,ale nechápem to...veď tam je asi stále ten istý personál....a ja som rodila v piatok ráno, víkend to tam nikto nebol a v utorok ráno som už padala domov...žiadne stresy,všetko ok...ale dosť som otravovala sestričky,ale vždy boli ochotné....takže ja mám dobrý zážitok a prajem ho každej budúcej maminke,fakt... 😵 😵 😵 😵

mima77
24. feb 2009

zoldy asi mas pravdu - mam vdaka Bohu zdrave dieta! ale nie vdaka Ruzinovskemu personalu!! hoci vraj nic nepochybili... za co som im vdacna! ano su to prkotiny v porovnani s tym, ked ti zomiera dieta, ale dovolim si tvrdit, ze ak niekto prehliada prkotiny, potom nema daleko prehliadnut aj vacsie veci ked pridu! a som presvedcena ze tych par minut co je dieta na bruchu matky jeho zdrav. stav dramaticky nezmeni - iba ked je to naozaj velmi vazne - ale to je vidno uz skor! preventivne davat do inkubatora - to ano, ale po tych par minutach co je s matkou!
a prepacte ze som tu rozmutila kludne vody chvalenia Ruzinovskej nemocnice... chvalte si ju dalej a nikomu neberiem ak tam mali dobre skusenosti a ani sa nemienim s nikym hadat ze to tak nebolo! iba som napisala to, co som zazila ja aby tu bola spomenuta aj ta druha stranka veci a za tym si stojim
adrika Dr. Otapkova bola moja lekarka a chcela som si ju aj zazmluvnit - lebo som pocula na nu, ze robi veci inak a hlavne dobre!! moje kamosky s nou mali skusenost!

zoldy
24. feb 2009

ty si setricka,ale urcite nie pediatricka...to by si vedela,ze kazda sekunda je dolezita...a to nie este minuty...niektorym maminkam sa dieta iba ukaze a ide sa hned prec...

patricia1971
24. feb 2009

ale tu sa majú písať všetky skúsenosti,aj dobré,aj zlé...treba to sem dávať,teda podľa mňa áno 😉

trpezliva
24. feb 2009

ahojteeee...ja som rodila naraz s Mimou77 a lenusiatkom, obidve prispievaju do tejto temy 🙂 .
A rodila som u profesora Susku, to o mne Lenka pisala, ze mi spravil hned cisarsky, ked mi vyvolavacka nezabrala. Zato lenka mala super rychly porod, vsak? 😝
Mima, ja s tebou uplne suhlasim! Hlavne co sa tyka kojenia, je to nula bodov...mala som izbu hned pri sestrickach kvoli cisarskemu a dvere sme mali furt otvorene...ked ma raz videli, ako sa trapim s kojenim, nevedela som, ako mam Lili prilozit kvoli jazve po cisarskom, ona plakala o dusu, prsia som mala naliate...tak sa na mne zabavali... ☹ . Musela som im zakricat a poprosit, ci by mi neporadili a oni zacali jedna na druhu s rehotom ukazovat, ze ty jej to chod ukazat...nie, ty...ty..atd. no proste ako v cirkuse.
druhy porod tiez hocikde inde len nie v Ruzinove 🙄 .
aj to mi vadilo, ze manzel malicku videl na tri sekundy po porode, ani chytit ju nemohol (to priznavam, ze je to jeho chyba, mal sa spytat), a na druhy den ked ma prisiel s mineralkami navstivit, priniesol mi ich na izbu, kedze som po operacii nemohla vlacit tazke a sestricka v momente vybehla z miesta, ze co si to dovoluje...pritom sa len chcel svojej dcery prvy krat dotknut . 😖
zoldy, ty si tu vynimka medzi sestrickami..ja mam najhorsie spomienky na dr.kralovu, poznas??

trpezliva
24. feb 2009

nie dr. ale sestricku..
este sme zabudli s mimou napisat, ze baba s ktorou ona rodila na cakacej izbe nakoniec porodila na chodbe!!! nevsimli si, ze babatko uz prichadza na svet, ona jojkala od bolesti, ja som utekala za lekarom, aby ju dosli kuknut..a oni na to, ze ta este nerodi, prehana to s tym jojkanim...

zoldy
24. feb 2009

aj na chodbe a aj vo vysetrovni sa zu rodilio...aj na centralnom prijime...
Kralovu nepoznam...
u mna si tatinko babo popestoval,pofotil takmer vzdy.a k to bolo mozne aj s maminou pofotil,aj ja som casto krat vsetkych pofotila spolu.ale dieta som z oci nikdy nespustila a potom rychlo do inkubatora...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre