Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zuzka88
6. nov 2009

Tilly, no tie pristelky, neviem-neviem, uz je v kazdej izbe jeden... OTRAS! Tu na chodbe caka este 5 zien na prijem, ak sa ti bude dat, radsej chod rovno na 9te 😉
Ja mam CS 4 uz mesiac... vraj to nie je stav na indukciu porodu 😠

Dik Peti, a ty este stale 2v1? Si s nami robia co chu ti spunti

tilly
6. nov 2009

zuzi, práve nechápem, prečo ma chcú šupnúť na 10B, keď mám v utorok termín...
v papieroch mám napísaných kopec dôvodov na CR, ale nič isté 😠 akože vysvetlila som si to asi tak, že ak sa pôrod začne spontánne, tak to skúsime normálne pokiaľ neklesnú ozvy, to sa bude zas reazť za 5 min. 12... a ak sa pôrod nezačne do termínu normálne, tak budú rezať...

ja mám už takú depku... zajtra ma zoberú na 10B a tam budem na nejakej prístelke 4 dni??? fňuk, ale doktor bol neskutočne zlatý, fakt sa snažil, mohol ma šupnúť na tú prístelku už teraz... takto mi ušetril aspoň jeden deň na slobode... ale vlastne to znamená, že asi ma zajtra ani nebude robiť... jedine možno poobede...

tilly
6. nov 2009

zuzka, to tam ešte stále čakáš??? 😠 sila

zuzka88
6. nov 2009

Tilly, usetril ti jeden den na chodbe, este stale cakaju na prijem 3 zeny, tak si predstav to tempo... Ja som cakala na prepustaciu, tu mam uz asi 20 minut ale este cakam na muzika s vecami...
No na 9 sa ide rovno rodit, ziadne vyvolavavcky, to babam pichaju este tu hore, tak preto 10B
Aj na planovany CR by si sla podla mna sem, tu ti porobia vysetrenia a az potom dole na sal....
Vravim, jak u debilov na dovre

zuzka88
6. nov 2009

na dvore 😀 idem sa teda poprezliekat, drzte sa vsetky a ozaj kym nerodite, neponahlajte sa sem!!!!!! papa

tilly
6. nov 2009

jaj, no ale aj tak si myslím, že kým by urobili predoperačné, že ma zajtra asi nebudú robiť, mňa tam porazí, ntb si beriem rovno so sebou, lebo sa tam zbláznim...

ja chcem súkromnú pôrodnicu... alebo, že by som ešte vyrazila do rakúska? 😀

aké sa vlastne robia predoperačné vyšetrenia? len krv a ekg?

arrett
6. nov 2009

Zuzka
to včera tá zobrali na príjem a dnes prepustli? To čo je akože. Nie si "surny" prípad chod domov či čo... Bože to je otrasne!!!!

Tilly
držím ti silno palce nech tvoj "pobyt" je čo najkracsi a znesitelny.

Baby mám chuť radšej rodiť doma☹ Keby som sa nebala nejakých komplikácií, tak si vážne radšej zaplatím porodnu asistentku:-/
Otvorena na 2 palce som už bola pred týždňom. Preto som bola zvedava či to postupuje alebo čo. No tá krava na tom bitunku mi to nepovedala. Vlastne ona povedala len "lahnite si" a "choďte sa obliest". Keď si pomyslim že sú tam pre nás a za naše peniaze tak mi je na grc.

tilly
6. nov 2009

arrett, tak je to s naším zdravotníctvom, plať si odvody, ale nič nechci, lebo ti nič nedáme 😠

keď si uvedomím, že platím min. poistné a každý mesiac mi odíde 41,37 Eur, kurnik, také rifle by som mohla mať každý mesiac, alebo značkové tričko... alebo by som mohla chodiť jedávať do reštík...

nič z toho poistného nemám a ešte keď to náhodou chcem využiť, tak sa cítim ako posledná chudera, ktorá musí o všetko drankať, každého len otravuje...

ja už asi fakt nechcem ďalšie deti a celý život sa budem len modliť, aby sme boli všetci zdraví a nepotrebovali naše zdravotníctvo 😠

trpezliva
6. nov 2009

jaaj, nestraste....fakt je to tam take zle? ja som v Ruzinove rodila minuly rok, bol tam naval, ale nie az taky...niektore izby boli po 3.,niektore po 4.zeny s babatkami. teraz pisete, ze uz su vsade pristelky, no super. a to este budem rada, ak ma neubytuju na inom poschodi 😒 ...
ja chodim do poradne utorky, tusim c.53. ale vzdy som zhrozena, kolko ludi caka vedla na tej 51.ke.
ked som rodila 1x,tak najhorsie bolo to 2hodinove cakanie na prijem hore uz na 10.tom poschodi..a predtym ta procedura v satni a presuvanie sa vytahom v tom skaredom zupane a v papuciach...maju to tam zle vymyslene 😖 . najradsej by som rodila co najdlhsie doma a potom len utekala do nemocky a vytlacila babo v pritomnosti lekara...ale to asi vsetky 🙂
inac tie co tam budete rodit v decembri, dajte si nejaku znacku na zupan, ze ste z MK..aby sme sa spoznali.

tilly
6. nov 2009

feny a kobylky rodia lepšie ako my!

boncusik
6. nov 2009

ahojte holky, pridám sa k vám do diskusie, dnes mi moj gynkolog oznml že a nebude moct odrodit a doporučil ružinov tak tu brusm a zistujem čo a ako 😉

už začínam mat strach , ešte nemám vybraného porodníka, mám mat cisarák - čo doporučil moj gynekolog ale neviem čo na to povie porodník a ešte k tomu som počeula že pred 3 mesiacmi v ružinove sa narodilo jednej mamičke mrtve babenko lebo ju nemali kde uložit a začala rodit na chodbe - no des dúfam , že to len fáma.

babenky ak máte vyraného porodníka ku komu chodíte? poradte

😉

byggyt
6. nov 2009

boncusik- určite je to len fáma aj keď tam bol v auguste nátresk na pôrodnici ale toto mi nejako logicky nejde do hlavy aj keby babenka začala rodiť na chodbe čo to má spoločné s mŕtvym bábom, zas netreba veriť všetkému keď to nemáš zo spolahlivého zdroja a takéto niečo by si nemohli dovoliť aby sa stalo v 21. storočí aj keď čo sa týka zdravotníctva nie je to ružové ale toto je trocha silné kafe

boncusik
6. nov 2009

byggyt

dúfam, že máš pravdu a je to len fáma, ku komu ideš rodit?chodíš už do popadne k porodníkovi?

byggyt
6. nov 2009

neboj je to poriadna volovina, ja idem k Dr. Divekymu chodím ku nemu od začiatku

cmukinka29
6. nov 2009

ja som rodila v januari tohto roka,ale taky natresk tam urcite nebol, co tak citam
prijali ma rano o 6 hod a rodila som o pol 4,bolo to v nedelu a co si tak pamatam co som tam bola porodili sme dve,takze take intimco

cmukinka29
6. nov 2009

a na izbe sme boli dva dni len 3 a posledny uz 4,hruza a ked k tomu pristelka,fu to je zle a 5 babetiek k tomu,to je dost zle s tym zdravotnictvom ☹

boncusik
6. nov 2009

bygyt, aj sesternica unho rodila v oktobri a pochvalovala si ho, chodíš k nemu do poadne donemocnice alebo do toho súkromného centra gyanex?

aj si ho zazmluvnuješ? ako budeš rodit klasika alebo cisarák? ja mám doporučený cisarák-robí aj cisaráky? ň
uvažujem o nom, no neviem sa rozhodnút

😒

iinuska
6. nov 2009

boncusik, kamoska u neho rodila sekciou a bola s nim spokojna

leony83
6. nov 2009

ahojte!! aj ja som tam rodila v januári...
cmukinka kedy si rodila. ja 18.1 nedeľa 😉

ka.
6. nov 2009

ahojte. Uz som sa dlho chystala podelil sa o zazitok z porodu a pobytu v ruzin. nemocnici, tak konecne prispejem.
- rodila som jun 09,prvorodicka, lekara som mala dohodnuteho. Myslim, ze to bolo na nezaplatenie, i ked trosku drahsi spas, nez by to stalo bez zmluvy. Rodila som v 41t., malej sa nejako nechcelo ist na svet, ale nakoniec sa rozhodla 🙂 Voda mi zacala tiect o 00:15 hod, a vtedy som si uvedomila, ze uz je to tu... osprchovala som sa, a vychystali sme sa do nemocnice. Prijatie bolo celkom ok, akurat tam hned niektora sestricka okomentovala, ze preco nemam koselu (mali to tam natrieskane, plna porodnica)... takze tiez doporucujem nebrat si svoju vlastnu, lebo si ju zbytocne zaspinite, svoju si dajte ked budete mat navstevy, nech clovek aspon tam trochu "vyzera k svetu". Dali ma na pristroje, sledovali malinku, potom okolo 2.hod sme volali mojmu lekarovi a povedal, ze pride okolo pol 5.hod. Medzitym sa manzel isiel vyspat do auta 🙂 na tie 2 hodiny a ja som sa tam motala po chodbe - zacali slabe kontrakcie, voda bola fuc, dostala som akurat 2 cipky na vycistenie. Epi som mala dohodnutu, ale naivne som si myslela, ze pojdem bez nej, lebo ved to je pohoda 🙂 potom prisiel lekar, aj manzel, kontrakcie zacali silniet - mne to vystrelovalo do noh a chrbta. Bala som sa, ze nebudem vladat tlacit, keby sa vysilim, tak som si epi dala pichnut... Nebolo to nic hrozne, akurat blby pocit - nemoct sa pohnut a chvilu vydrzat v polohe - sedis na posteli, ohnuty chrbat, opieras sa o manzela a dufas, ze nepridu kontrakcie, aby si sa nepohla. Casovo to neviem odhadnut, kedy to zabralo, ale bolo to naozaj v pohode. Potom boli tie bolesti len take tupe, uplne v pohode zvladnutelne. Otvarala som sa bez problemov, lekar mi pomohol aj tym ich zazrakom - dostala som nejaku infuzku na urychlenie. Zrazu bolo 7.30 hod, lekar ma skontroloval, otvorena som bola na 9 cm, tak ze ideme skusit tlacit a uvidime, ci sa nieco pohne. Kedze kontrakcie som citila slabo, sestricka ich sledovala na pristroji a kazala mi, kedy treba tlacit. Tak som posluchla a nejako sa zadarilo, tak sme pockali este na dalsiu kontrakciu, tlacila som poctivo ako kazali - no a zrazu, citila som, ze mi nieco kvaplo na tvar a zistila som, ze manzel place a ked som sa pozrela pred sbea, videla som nas maly zazrak 🙂 ktory mal 51cm a 4,27kg !!! no bola riadny kus ale stalo to zato. Naozaj, porod bol pre mna zazitok, velmi pozitivny, a myslim, ze to bolo vvdaka lekarovi, ktory bol uzasny, pomohol mi to urychlit a narodila sa nam krasna zdrava dcerka 🙂 asi som toho uviedla prilis vela, v dalsom pokece uvediem dojmy z pobytu. AK sa chcete nieco spytat, kludne, vsetky detaily som nepopisala, bolo by to na dlhe citanie 🙂 drzim palce vam vsetkym, ktore cakate na prichod babatka a prajem vam, nech mate porod ako ja.

byggyt
6. nov 2009

boncusik chodím ku nemu do Ružinova a určite ho chcem ku pôrodu, odrodil 3 deti mojim dvom kamoškám

ka. tak to klobúk dolu maličká teda bola naozaj riadny kúsok, inak človek má hneď lepší pocit keď si prečíta takéto pozitívne informácie, teším sa na tvoj príspevok čo sa pobytu týka a ozaj tie čípky čo ti dali tak pomohli dokonale? čo sa týka epidurálu tak sa priznám že ja na to nemám gule dať si to pichnúť a budem sa spoliehať že to prebehne ako pri prvom pôrode hladko a rýchlo a vtedy sa to aj tak ešte nedávalo

simonova815
7. nov 2009

boncusik
ja som bola v porodnici ked zomrelo to babo (bolo to zaciatkom septembra) a bolo to tak, ze tam mamicka uz prenasala a nechcela si dat pichnut vyvolavacku, lebo chcela prirodzeny porod. A okrem toho malo babo omotanu pupocnu snuru okolo krku, ktovie ci by prezilo aj porod. A zial, to je zivot aj taketo veci sa stavaju

Kazdopadne treba mysliet pozitivne a drzim palceky, nech vam vsetkym vsetko dobre dopadne. Ja si doma uzivam dvojmesacne maciatko 🙂 .
A neviem kto tu pisal ze ma rodit SC a ze sa neda v ten isty den. Da! Mna prijali utorok rano, ze budem rodit v stredu a v utorok vecer ma rezali, lebo bolo na stredu naplanovanych vela porodov. troska sok,ale mala som to aspon skor za sebou. v stredu som uz veselo chodila a uzivala si malu.

lia
7. nov 2009

somonova gratulujem 😵
a kto ta rodil??
ja idem cisarskym,je to moc zle potom sa dat dokopy??kedy si si vypytala prvy krat malu??inak ti ju automaticky kazde tri hodiny nosili na papanie??

cheerlady
7. nov 2009

ahojte,rodili ste niektore u dr.Andela? ja som sa k nemu dala prelozit a vraj rodi pre ruzinov,mate s nim niektora skusenosti? 🙂

ka.
7. nov 2009

Cheerlady - ja som u neho rodila, vid moj predchadzajuci prispevok. Ak potrebujes nejake info, kludne sa pytaj...

boncusik
8. nov 2009

simonova ,
gratuluje k malej 🙂
ja mám tiež naplánovaný CS a u koho si rodila, kolko dní dopredu si mala CS v porovnaní s termínom porodu?

cheerlady
8. nov 2009

ka. dakujem,nevedela som,ze si mala zajednaneho prave jeho 🙂 tak taky porod by sme si asi priala kazda 😵 chcem sa opytat,ci sa s nim bavila aj o moznosti,ze by napr.nestihol prist,alebo by nemohol - ja mam totiz TP az v aprili,ale ked mi to vyjde na velku noc,tak kopec dr.byva odcestovanych na chatach,za rodinami a pod.vratil by v takom pripade peniazky? 😕

iinuska
8. nov 2009

simonova, no neviem, lja som na druhy den po sekcii veru veselo nechodila

ka.
8. nov 2009

Byggyt - dali mi 2 ks, pomohlo to, ale myslim, ze to nebolo nic extra,ziadne velke "precistenie". Ale ked sa ti to nebude pozdavat,oni ti daju kludne este jednu. To je naozaj najmenej. No a epi po vlastnej skusenosti naozaj doporucujem. Trochu som sa bala, ze ako mi bude po nej, lebo mavam migreny a zevraj niekohoz toho moze boliet hlava, ale na stastie, netykalo sa to mna 🙂

Cheer - bolnaozaj super, profik ako sa patri. Ak by nahodou nestihol, myslim, ze peniaze sa vratia, ale ak budes mat taky rachly priebeh, ze nestihne, tak klobuk dolu 🙂 Co rodil jednu znamu, tak k porodu prisiel z chaty, i ked neviem kde ju ma, zevraj okolo ZV, takze ochota bola. Alebo mozno - ak vam nebude proti srsti - dohodnete sa a prides ked bude mat sluzbu. Drz sa a uzivaj si tehotenstvo, dufam ze sa mas fajn 🙂

cmukinka29
8. nov 2009

leony83 ja som rodila 11.1,ty tyzden po mne a ako sa vodi malemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre