Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

enynka1
9. júl 2008

jesssie, no bohvie co stvarali 🙂 no sak to ma ukludnuje, ze budem mat manzela pri sebe a slubil mi ze sa odo mna ani nepohne 😉

livika
9. júl 2008

Manzel je velkou oporou 😵

moni83
9. júl 2008

Ahojte evkakacka a enynka 1 ja som dcérku rodila tiež v ružinove a bola som spokojná. Vtedy nás tam bolo štrašne veľa pretože už izby na nadštandarde boli úplne plné tak dávali každého tam kde ste nemuseli platiť. Sestričky boli milé a pomáhali ak si potrebovala pomoc. A aj pri pôrode chodili skoro každú hodinu a pítali sa ma či niečo nepotrebujem atď. A pritom som vôbec nič nedala. Len jedna sestrička už na šestonedelí bola dosť nepríjemná hlavne kvôli dojčeniu ale dalo sa to vydržať. Teraz sa tam chystám znova takže dúfam ,že sa tak veľa nezmenilo. Rodila som keď som mala 21 skoro pred troma rokmi bola som tiež neskúsená ohladom kúpania a starania sa o bábo ale to všetko sa dá zvládnúť a hlavne rýchlo aj naučiť 🙂 . Hlavne sa treba pítať keď niečo nevieš a nedať sa hneď zastrašiť ak ti niečo nejde ako napr: mne to dojčenie. ( Mimochodom mlieko sa mi ani nevytvorilo aj keď som sa snažila ako len chcela.)

enynka1
9. júl 2008

moni83, tak dufam ze aj ja budem mat stastie a natrafim tam na dobry lekarsky tim a ze to zvladnem hlavne 😉

yara2
9. júl 2008

ahojte mamky 🙂 🙂 chcem sa vas opytat,ci nemate skusenost alebo nazor na mudr.zalzale z ruzinova. ja som sa s nim stretla len raz,zda sa mily,ale chcem vediet ci ma aj dost skusenosti a aky ma pristup k pacientkam. rodila niektora pri nom?? dakujem za reakcie 🙂

enynka1
9. júl 2008

babule, este by som sa Vas rada opytala ako je to s manzelom pri porode v Ruzinove, moze byt so mnou uz hned od zaciatku ako ma prijmu, a je ta prva doba porodna to cakanie predychavanie atd??

lienka7
9. júl 2008

moni83 - mozno sa tam stratneme, tak mi drz miesto - rady od skusenej maminy sa mne ako neskusenej mamine zidu 😉

livika
9. júl 2008

Mne davali rano vyvolavacku a manzel mohol byt pri mne hned ako mi ju dali.

jesssie
9. júl 2008

enynka1
No podľa toho kedy dojdeš. Ale ak dojdeš skoro a budú ťa brať ešte na monitor, na vyšetrovňu, na oholenie a klistír tak tam budeš musieť predýchavať bez manžela. Potom ešte sama do sprchy a až keď stadial vylezieš celá zničená a pošlú ťa na sál tak vpustia manžela. 😉

tara2
9. júl 2008

Caute
ja tiez chodim k MUDr. Marianovi Kriskovi ml. do poradne a musim povedat, ze je strasne zlaty. Je pravda, ze je tichy, ale mne zatial vzdy odpovedal ked som sa ho nieco pytala. A MUDr. Krisko starsi je tusim jeho ujo a nie otec 😉

livika
9. júl 2008

Jessie-uplna pravda!!! 😠

lyrra
9. júl 2008

jesssie aj ja i vas pamatam, tusim si v den odchodu davala obliekat malu hned po nas 😉 my sme tiez odchadzali tak okolo druhej. A ta sestricka male take kratke tmave vlasy, viac si nepamatam a dovtedy sa mi zdala celkom v pohode.

a ja som asi prisla to nemocnice skoro, lebo manzela najprv poslali domov a mne povedali, ze mi povedia, kedy ho mam zavolat - bolo to asi o 4 hodiny a potom bol uz stale pri mne a bolo to super 🙂

enynka1
10. júl 2008

tara2, a Krizko ma poradnu v Ruzinovskej alebo tam len rodi?

yara
10. júl 2008

ahojte vsetky. chcem sa opytat ci, niektora z vas rodila v ruzinove pri dr. zalzale,alebo ci ma niektora s nim nejake skusenosti. ja som ho tam stretla len raz,zdal sa mily ale neviem ci ma aj dost skusenosti{patri medzi tych mladsich tam} a aky ma pristup k pacientkam. poradite mi?? 🙂

slavica2
10. júl 2008

ahojte, tak ja som sa dohodla vcera s Dr. Križkom ml 🙂 je fakt velmi ustretovy 🙂

evkavacka
10. júl 2008

ahojte, boli ste niektorá na psychoprof.príprave? Viete mi dať nejaké bližšie info?

claudinka
10. júl 2008

ahojte babenky.. tak aj ja sa k Vam pridavam.. 🙂 som sa nakoniec rozhodla pre ruzinov, kedze som nevedela stale, ci ruzinov alebo antolska.. 😉 ale nejdem si ziadneho doktora zazmluvnot, snad ma odrodia bez problemov 😀

livika
10. júl 2008

Claudinka,neboj!
Sice som mala zazmluvneneho,ale vsetci su velki odbornici 😵

enynka1
10. júl 2008

tak asi nakoniec skusim toho Dr. Krizka 🙂

skrecok
10. júl 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je tam s kupanim babatka? Citala som, ze na Antoslkej sestricky kupu babatka kazdy druhy den a mamicky ak chcu, mozu chodit na instruktaz.

jesssie
10. júl 2008

Vidím, že tu letí Dr. Križko junior 😀
skrecok: my sme kúpali každý večer a keď sestrička vedela, že ja mám už druhé bábo, hneď ma nechala nech si Nikolku kúpam sama 😉
Ale pri Vikinke prvý večer kúpala sestrička a potom už ja pod jej dohľadom. Tá jedna sestrička tam má naraz aj tri maminy s bábätkami, takže keď vidí, že ti to ide nechá ťa samú lebo má kopec roboty. Musí naraz dohliadať na tri bábätká 😵 Pred kupkom aj po kupku si bábo aj tak sama vyzliekaš, obliekaš, olejčekuješ, sestrička potom ešte preváži ako priberáte.

livika
11. júl 2008

Skrecok:ja som bola prvorodicka.Ako hovori jessie,prvy den spravi vsetko za teba sestricka.Druhy den si babatko musis vyzliect,naolejcekovat,ucesat,oblect sama a ked chces,mozes aj kupat!Ked nie,sestricka okupe!
Ja som kupala uz druhy den sama,ale boli maminy,co im kupala len sestricky.Sice frflali,ze sa nemame coho bat,ze je to nase dieta,ale okupali!!!!

skrecok
11. júl 2008

Dakujem vam za odpovede 😉 . Hmm, moja kamoska hovorila, ze na Antolskej nemusela skoro nic robit (mala velke bolesti po cisarskom) a do konca pobytu urobili za nu sestricky ci uz okupkane, ale aj oblecene... 😕 .
Dufam, ze ja nebudem mat take bolesti a budem moct...No, popravde sa budem najprv bat, pretoze som prvorodicka a nemam ziadne skusenosti s babatkami a vsetko bude pre mna uplne nove 😒 .

trpezliva
11. júl 2008

Skrecok, ale to len ked budes na nadstandarde si mozes kupat mimi sama..ja som sa tam nedostala, lebo bolo vela porodov, tak som bola celych 5 dni na obycajnom oddeleni..no a tam si miminka vecer o 18tej zobrali a vratili ich za pol hodinku pekne vonave, okupane. Maminy si medzitym oddychli. 😵 Ale chybalo mi to, ze som sa nemohla aktivne zapojit do kupania aj ja. Cakalo nas to az doma. 😢

trpezliva
11. júl 2008

A co som tam bola, tak oteckov pustali dnu az ked mamina isla do saly...predtym ako rozdychavali, sprchovali sa..atd., tak to museli absolvovat bez muzov...ani by sa tam nepomestili, je to tam dost male.

livika
11. júl 2008

trpezliva:Aha,to som nevedela!
Ja som bola na nadstandarte 😵 !
Skrecok,neboj!Aj ja som mala obavy,ale to rychlo prejde 😵 😵 😵 !!!
Poznala som babu,co bola po cisaraku a robilato,az ked sa citila ako tak dobre!!!!

jesssie
11. júl 2008

Tak toto som ani ja nevedela, ako sa na štandarde kupkajú bábätká. 😉 Ale zasa tam majú veľa mamín to by asi kúpali aj 3 hodiny keby pri tom mali byť aj maminy.

livika
11. júl 2008

Hm,to je tiez pravda!
Jessie,bola si spokojna????
Ako sa k vam chovali sestricky???

yara2
11. júl 2008

ahojte vsetky. chcem sa opytat ci, niektora z vas rodila v ruzinove pri dr. ZALZALE,alebo ci ma niektora s nim nejake skusenosti. ja som ho tam stretla len raz,zdal sa mily ale neviem ci ma aj dost skusenosti{patri medzi tych mladsich tam} a aky ma pristup k pacientkam. poradite mi??

jesssie
11. júl 2008

Ahoj livika, boli aj výnimke čo boli milé a ľudské a dalo sa s nimi, aj poradili aj si vypočuli. Ale inak som sa musela doprosavať o pomoc hlavne s kojením som potrebovala poradiť a to teda ochota nebola 😠 Nakoniec som bola samouk a za všetko vďačím iba sama sebe čo sa kojenia týka.
Chodil za nami aj Dr. Andel a ten bol veľmi milý, aj k bábätku, fakt strašne zlatý, to sa ani nedalo porovnať so sestričkami a pritom človek by čakal viac citu od ženy. 😒

yara2 toho Dr. nepoznám ani som o ňom nikdy nič nepočula, až sa čudujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre