Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
5. nov 2010

@maggie2 sama si si odpovedala...formalne sa ospravedlnia...ked sa jedna z 1000 zien stazuje...

byggyt
5. nov 2010

Baby ja len na margo tej intimity: keď som tam uvidela tú chodbu tak som sa zhrozila, pomyslela som si že fasa keď budem mať silné kontrakcie tak to budem akože tu nariekať pred tými oteckami? nebolo si kde sadnúť lebo tam sedeli oteckovia, neskôr keď mi doktor pustil vodu tak som mala kontrakcie stále až do pôrodu čo trvalo asi tri hodiny no tak som sa naštvala a išla som aj s kufrom na izbu čakateliek s tým že ma odtial nikto nevyhodí normálne na drzovku lebo mi nikto nepovedal či môžem alebo nie, našťastie tam boli dve volné postele, keby neboli volné tak to si fakt neviem predstaviť že by som bola na tej chodbe! Keď som išla na sálu tak samozrejme že na mňa čumeli lebo tá cesta mi trvala neskutočne dlho ale poviem vám že v tej chvíly mi to bolo jedno 😉 😉 😉 😉

zucha
5. nov 2010

@maggie2 ty si vobec niekedy bola v Ruzinove v porodnici? Tu pises rozne veci a ohradzas sa zakonom, ale podla toho, co pises, ani netusis, ako to tam vyzera.
Mimochodom, ak matka odide bez slova z nemocnice a necha tam same dieta, co to znamena podla zakona?????? Pre mna je to odlozenie dietata a taka matka by mala byt zakonom stihana

karmelka77
5. nov 2010

@sirinka a hlavne ked ti na vizite ide pan prednosta pozerat na hrazdu po cisarskom🙂)) co sa stalo mne 🙂))

heni79
5. nov 2010

@karmelka77 😀 😀 😀
Tak som sa pobavila. Hrádza po cisárskom.
Bože, ale keby to nebolo zároveň také tragické. ☹

arrett
5. nov 2010

@karmelka77 😀 😀 napísal do správy: hradza v klude🙂 🙂

karmelka77
5. nov 2010

@arrett presne tak🙂)) nuz co uz...aj o tom to je, ja som vtedy usta otvarala ked to po mne chceli...a potom som sa na tom dobre pobavila, esteze to bol moj posledny den v nemocnici🙂))

heni79
5. nov 2010

@sirinka
Ja som takú "brutálnu" vizitu našťastie nezažila ani jednu. Ale šla som tam odhodlaná, že keby to po mne chceli, tak poviem NIE. Moje vizity boli všetky o tom - jeden lekár+sestra. Teda, po pôrode. (Pred pôrodm bola jedna hromadná, no vyšetrenie mi robili vo vyšetrovni. I tak tam bolo lekárov - bolo to krajne nepríjemné, ale snažila som sa brať to tak, že sú to lekári.) No i to je divné. V izbe, na posteli a raz nechal lekár (Redecha) otvorené dvere. A že: "Ľahnite si a ukážte sa nám." Tak sa postavila a šla k dverám. Nepochopil ani jeden z nich. Ja som dvere zavrela a vrátila som sa na posteľ. Tváril sa prekvapene, tak som mu aj povedala, že takú minimálnu slušnosť by som očakávala od neho. Že aspoň zavrie dvere (Bolo od nich vidieť práve na moju posteľ.). Tak sa hneď aj ospravedlnil, že mu to nedošlo. (Mám pocit, že jeho tam spucovala každá druhá mamička. Chudák, vždy to zlizol aj za iných. Ale často i za seba. No on je vcelku milý. )

Inak, prišlo mi napr. celkom zvláštne to, že môj zdravotný stav sa bez okolkov prejednával pred spolubývajúcou. (Bola to milá baba, o to nejde, ale akékoľvek lekárske tajomstvo tým bolo úplne mimo. A je úplne o inom, že som sem o svojom zdravotnom stave potom písala. Toto bolo moje rozhodnutie.) No na druhej strane, keď sa mm dovolal na pôrodnicu (po celom dni z práce bežal priamo tam, aby aspoň niečo zistil, lebo ja som mu vedela podať iba kusé informácie - prvorodička a príliš ma neinformovali a potom už aj bolesti boli o inom a tak .. veď poznáte), tak mu povedali, že ho nemôžu informovať o mojom zdravotnom stave! Ani mu nepovedali, či ešte rodím, alebo v akej fáze to je a či som ja a bábo ok. (Mňa prišla PA "zdrbať", že vôbec volal a prečo nezdvíham mobil - mala som ho v taške na parapetnej doske a skutočne som ho nepočula!) No moju spolubývajúcu na šestonedelí o mojom zdravotnom stave informovali vlastne proti jej vôli. A mňa o jej. (Bola som na nadštandarde, tak sme boli iba dve.)

To je paradox slovenských nemocníc.
Schválne píšem nemocníc, lebo sa tak, žiaľ, nedeje iba v pôrodniciach. Teda aspoň čo mám informácie od príbuzných a známych.

arrett
5. nov 2010

My sme boli 4 na izbe a ja som presne taklezala, že rozkrok som mala na dvere a tie boli stále otvorené, lebo sa nedalo v izbe ani dychat. Furt keď išiel niekto okolo, tak má videl v plnej krase, kedže som stále vetrala ten môj rozkrok. Samozrejme že som mala paplon cez kolena, no keď som zaspala, veľakrát som sa zobudila v rôznych polohách🙂 Tie vizity sú nedostojne. Myslím, že naozaj by mali každú posteľ oddeliť plachtou... Je to to minimálne, čo môžu urobiť. Maminky majú súkromie aj medzi sebou keď chcú.

karmelka77
5. nov 2010

@arrett no lenze ked su styri postele na izbe + styri voziky s babatkami tak sa tam uz neda pohnut a nie este davat plachty medzi postele bohuzial:((( bolo by to super ale museli by dodrziavat pocet posteli tak ako to tam je spravene, cize tri na izbe, ved aj tie blbe lampy nad postelami su tri🙂)) co uz, ked je tak malo porodnic...

sirinka
5. nov 2010

stacilo by keby jedna sestra tlacila mobilny paravan...si myslim...

slniecko.15
6. nov 2010

No to by sme ale už naozaj chceli veľa. Ja som bola v 6m, na pozorovaní na Antolskej na rizikovom, kde vizity prebiehali spôsobom, ... ráno vbehla doktorka do izby s otázkou ...mamičky všetko v poriadku, cítite sa dobre, pohyby cítite, mi sme len povedali áno ....na to došla aj s primárom a povedala, že sa cítime dobre na čo on ...že to je faj a necháme si ich tu ešte deň...to hovoril každý deň. Vizita trvala asi 2.minúty a boli sme na izbe 3. Jediná ochota bola v rámci sestričiek, ktoré mi vždy kukli do karty a povedali, či mi niečo je, inak na oddeleí rizikového tehotenstva a oni tam žiadnu znas čo bol den dlhý ani neprezreli ani nepočuvali odozvi ani nič. .... Inak mala som tam byť na pozorovaní na 24. hodín. Prišla som v pondelok, v utorok povedali, že ešte do stredy ...v stredu primár povedal, že si ma tam nechá do piatka .... Ked som šla za doktorkou, že či je niečo s bábetkom, že ma tam chcu nechať tak dlho povedala, že nie a, ja na to, že prečo tam mám byť tak dlho ....tak na mna len sprosto pozrela a povedala, ......že ved vy ste sa nepítali, že chcete ísť ..... No to ma dorazilo .... Takže Babulky, nevyberiete si ....všade je to teoreticky čo sa týka personálu rovnaké ....necitlivé a neinformatívne ....Takže len pevné nervy a vydržať 4. dni

heni79
6. nov 2010

@slniecko.15
Inak ozvy v Ružinove. Vždy mi bolo smiešne ich počúvanie. Aj poradni pred pôrodom aj, keď som už bola hospitalizovaná. Priložili mi na brucho ten predpotopný lievik a akože počúvali. Ok, beriem, je dobré, keď to lekár dokáže aj bez techniky. Klobúk dolu.
Ale čo počuli za tie tri sekundy? 😀 Lebo dlhšie to netrvalo nikdy.

arrett
6. nov 2010

@heni79 To máš pravdu. V poradni na bitunku vo štvrtok to dlhšie ako 3 sekundy netrvalo🙂 Ten lievik je strasnu!!!

slniecko.15
7. nov 2010

No tak máme moderné zdravotníctvo ...hihihiihihi,... Ale najlepšie sú aj tak tie postele, ja som veľká a mám na nich problém.... a som nou ležala taká drobná ženuška ktorá na ňu vyskakovala, bolo to strašne smiešne, ale žiaľ aj strašne smutné .... pri každom pohybe to vŕzga ... no proste úžastné .....
Ale maminky aspoň sa tam môžme znovu cítiť ako na detskom tábore ... izby v katastrofálnom stave,natlačených kopu deti v jednej izbe, jedlo humus, upratovačky ...no to sa radšej nevyjadrujem, sociálne miestnosti 10.rokov po záruke a opatrujúci personál na plač ...
Presne ako v tábore ...hhihiihiihih

maggie2
7. nov 2010

@zucha bola som v ružinovskej nemocnici nemaj obavy, ale asi to bolo v čase mimo Tvojej pracovnej doby 😉

arrett
8. nov 2010

Baby, neviete náhodou aké vlozky používajú v Ružinove? Mne po pôrode veelmi vyhovovali, tak by som kúpila aj domov.

cheerlady
8. nov 2010

@heni79 s tym lievikom mas pravdu!mne tak pocuval aj moj gynekolog a vzdy ma strasne fascinovalo ako mohol za 3sekundy pocut maleho srdiecko a este k tomu aj zistit jeho tep! 😀
@arrett ja som presne take vlozky nezohnala,ked som chcela poporodne,tak vsade mali len take male-kratke 🙄

slavuska30
8. nov 2010

@arrett ahoj, neviem ci take zozenieš, lebo to nemocnica objednava vo velkom, chodi to v krabiciach ako balik 😀 , ale podobne su len su o cosi kratšie a volaju sa Samu classic-poporodne vložky a maju ich v lekarni po 20ks balene

arrett
8. nov 2010

vdaka baby... skoda☹ lebo tamtie su uzasne🙂 ja som po prvom porode nevedela najst doma take, co by mi vyhovolai tak ako tie v nemocnici.

karmelka77
8. nov 2010

@arrett Always clasicc su dobre, bez kridelok, ja som potom tie pouzivala...a ostalo mi to az doteraz🙂))

misha8
8. nov 2010

@udada ahoj môžem sa ťa spýtať oficialne idem na matersku teraz 19.11. a papier k materskej my dá gynekologička alebo musím niečo doniesť ja z práce ???

udada
8. nov 2010

@misha8 papier na materskú ti dá gynekologička a potom ju treba zaniesť zamestnávateľovi. Ešte predtým si ale skontroluj, či tam máš všetky údaje vyplnené - meno, adresa, číslo účtu, ak chceš, aby ti posielali materskú na účet, veď to uvidíš, čo treba vyplniť (je to taký podobný papier ako pnka)

misha8
8. nov 2010

@karmelka77 ahoj a alwaysky nerobia problém ked si čerstvo šitá ???

misha8
8. nov 2010

@udada dakujeeem

misha8
8. nov 2010

@heni79 ahoj a koľko sa čakáva v tej poradne pred pôrodom ked nebudem mať zazmluvneneho lekára???

karmelka77
8. nov 2010

@misha8 to netusim, ja som mala cisarsky🙂) ale su fajn...

misha8
8. nov 2010

@karmelka77 ved aj ja ich rada používam len som počula že nie si dobré ked si šitá z dola ....

arrett
8. nov 2010

@karmelka77 Prave že tie nie sú dobre, rany nemozu dychat. Potrebujem tie klasické, nenalepovacie, makucke - tuším sú to bunicinove?? Či aké???

Heeeej, sestricky z ruzinova kde ste? Aké vlozky tam máte???

gladiola
8. nov 2010

@arrett volaju sa poporodne vlozky a kupis ich v lekarni, uz ti tu niekto odpovedal, ze samu sa volaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre