Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

caruzo19
27. aug 2008

pipka nevzdavaj kojenie,ak mas tvrde prsia,tak mliecko mas,pokial je len take blede,tak to je predne mlieko,ja by som malu prikladala castejsie.ak teda nemas iny problem ktory som nezachytila 😵

sirinka
27. aug 2008

pipka neblazni, prave teraz musis co najviac malu prikladat, aby si nedostala zapal prsnika...musis vela kojit aj v noci, nech sa mliecko nehromadi a nutrilon vyhod do kosa, mlieka mas dost, iba ta zvadza a pri tom ho vobec nepotrebujes...pripadne sa este dnes nakontaktuj na laktacnu poradkynu u vas, toto su celkom bezne problemy na zaciatku kojenia, urcite to zvladnes, hlavne nedavaj ziadne UM...

sirinka
27. aug 2008

pipka skus si prsia nahriat teplou sprchou pred dojcenim, resp. odsavanim a tvoja mala moze pit mliecko aj ked je prsnik zapaleny, nic sa jej nestane...proste to nevzdavaj...

pipka
27. aug 2008

babulky, praveze mala saje o dusu, je taky hlados, ze ja nestiham 😅 praveze problem je v tom, ze mna to strasne boli a mam strach, aby necicala aj krv,lebo ich mam uz rozkusane uz. som si kupila aj tie chranice bradaviek, ale moc to nepomaha. To homeopatikum je ricinus communis, to mam tiez, ale ja mam mliecka dost, len nejako asi malej nestaci a tvrdne mi v prsiach... 🙄 tak odsavam o dusu a potom jej to davam striekackou, pripadne aj z flase, jej je to jedno, ona saje vsetko 😅 😀
dokaze vyvinut taky tlak, ze sa mi oci krizia 🙄 😨 😅

caruzo19
27. aug 2008

skus laktacnu poradkynu,lepsie nez prejst na um,ved je skoda ochudobnit babo o vsetky protilatky,nehovoriac o tom co to mlieko stoji a kolko je s tym roboty 🙂
neboj sa,keby tam bola krv,mala si neda.

veronica1
27. aug 2008

pipka - skoro ten isty problem som mala aj ja, tiez mala sala az moc a bradavky som mala tak rozkusane ze az mi z nich krv tiekla, ale aj tak som jej ich davala, pouzivala som klobuciky a tie mi velmi pomohli. Samozrejme ze som musela byt trpezliva, bradavky si v klobucku odpocinu a zahoja sa, ibaze to chvilocku trva-par dni. A samozrejme ze ked ti v prsnikoch ostane po papani mliecko, tak ho odsaj, aby sa ti to nezapalilo,nesmies mat v ziadnom pripade hrcky. drzim ti palce 😉

pipka
27. aug 2008

veron, sak tak aj robim, klobuciky funguju non-stop, a zvysok samozrejme odsavam, nejako uz hadam prejdeme to najhorsie a bude lepsie... 😅 😵 😵
uz sa tesim, ked budeme pri jednom stole papat rezniky 😀 😀 😀

zuzana8
27. aug 2008

babenky, prosím poradte mi kde sa v Ružinove platí za epidurál. Bola som na tej konzultácií a povedali, že mám k pôrodu priniesť aj blok o zaplatení. A že sa to platí v nemocnici. Ale nič také ako pokladňu som tam nenašla...
ďakujem

pipka
27. aug 2008

zuzi, ked vojdes do tej poliklinickej casti, tak hned na tej hlavnej chodbe dolu par metrov za vchodom su po lavej strane take dvoje dvere a na jedych sa platia klasicke operacie, na druhych porodnik, epi aj osoba pri porode, maju to tam na dverach dost velkymi pismenami napisane, tak to urcite najdes 😵

pipka
27. aug 2008

zuzi, ak si isla na poucenie o epi, tak to je v poliklinickej casti, a musela si ist okolo tych pokladni... 😉 len si si mozno nevsimla...no v pripade najvacsej nudze ti teta vratnicka ukaze 🙂

zuzana8
27. aug 2008

pipka veľmi pekne ďakujem...🙂)

pipka
27. aug 2008

rado sa stalo 😉

trpezliva
27. aug 2008

Ahoj Pipka, kojenie aj mna strasne strasne bolelo prve tyzdne...ked sa mala zakusla, tak som isla skoro plakat od bolesti prvych desat sekund. Potom to uz bolo oki. Kup si lanolinovu mast, je drahsia, ale dokaze zazraky..ja som si natierala bradavky o dusu a trhlinky sa nevytvorili. KOjenie je super, len pri nom vydrz. Ja sa najviac tesim na tie momenty, ked ideme s Liluskou spolu papat. 🙂 😵

tribitka
27. aug 2008

trpezliva, presne na tieto zážitky s malou som sa tešila aj ja celé tehu..... bohužial, nevyšlo nám to s kojením, tak aspon dúfam, že pri druhom bábu si kojenie vychutnám.....
bola by som ochotná vydržať čokolvek, len aby som mohla kojiť..... ☹
vychutnaj si to nádherné obdobie, úprimne ti ho závidím, ale aj prajem..... 😵

pipka
28. aug 2008

babulky, tak lepsi sa to zo dna na den, sice aj zasluhou tych klobucikov, ale kojime stale cca kazde 3-4 hodky a postupne sa to da zvladat 😵 😵 😵 ked vidim tu hladnu otvarajucu sa pusinu ma sice mdloba obchadza, ale ako pise trpezliva, tak zhruba po pol minute je to lepsie...asi ani nie preto, zeby to menej bolelo, ale si na tu bolest uz zvyknem 😅 😉 😉
masti uz mam nakupenych sto, tazko povedat ktora je najlepsia...tak to striedam 😅 😉

veronica1
28. aug 2008

pipka -drzim palce nech je to kazdy den lepsie a lepsie, urcite sa nevzdavaj a nezacni s UM. 😀 😀 😀

sirinka
28. aug 2008

pipka pojde to, uvidis, za par tyzdnov nebdues ani verit, ze si mala taketo problemy 😉 drzim vam palce...

caruzo19
29. aug 2008

pipka,neda sa ju prikladat castejsie?3-4 hodiny?no nedivim sa ze mas prsia naliate 🙂 podla mna ti tie prsia napuchaju preto,ze do nich "kafres" 🙂 -viem ze ta bolia,ale preco odsavas?totiz cim viac budes odsavat,tym viac mlieka sa ti tvori a dieta tym ze nevypije ten prsnik cely(lebo sa mlieka vytvori viac nez potrebuje),nedostane spravny pomer predneho a zadneho mlieka,kazde ma ine zlozenie,predne skor uhasi smad a zadne zasyti.ked nebudes odsavat,telo prisposobi tvorbu mlieka a bude sa tvorit presne tolko,kolko babo zvykne vypit.to nevadi ked ti tam mlieko ostane.ak mas prsia prilis tvrde a nemoze sa prisat,tak si troska pred kojenim odstriekaj.prve dni budes mat prsia naliate,ale ono sa to upravi.len pokial by sa tvorili hrce,treba rozmasirovat v teplej sprche a odstriekat

pipka
29. aug 2008

no ono sa to pomaly ustaluje asi uz, prsia zmakli, a mala si vypije kolko potrebuje, no niekedy sa mi zda, ze je prilis velka hladoska, lebo pije tak hltavo, ze po kazdom papani stikuta 😅 aj vasi drobci stikutaju? 😕

slavica2
29. aug 2008

baby zajtra mi idu vyvolavat v Ruzinove porod, Prosim Vas odkedy tam bude moct so mnou mnou moj muz?

mata78
29. aug 2008

ahojte.

prave v pondelok som sa vratila z porodnice a chhcem sa s vami podeliť o svoje skusenosti. mala som zazmluvneného dr. draba a ako aj pri prvom porode tak aj teraz bol super. a samotný porod sa s tým prvým neda ani porovnať. prvý bol veľmi dlhý a komplikovaný a tento bol rýchly a uplna pohodička. o 12.00 mi odtiekla voda, asi o 30 min mi dali epi a o 13.24 už bola maličká na svete. dokonca som sa otvorila až na 10 prstov. takže oproti prvému porodu bol tento malina.

pipka asi sme boli spolu v porodnici. aj ja som bola na nadštandarde

caruzo19
29. aug 2008

slavica2,muza k tebe pustia ked zacne porod postupovat,myslim na 3 prsty ked budes.mate auto?ak hej,nech si lahne a drieme tam,mne sa porod rozbehol az po 10 hodinach,ina mamina uz o 9 porodila,takze je to individualne.on musi zazvonit na nadstandarde,povie ze ide k porodumprezlecie sa a moze ist za tebou.vela stastia!

slavica2
29. aug 2008

dakujem caruzo a zazvonit na nadstandrte, to je kde? porod budu vyvolavat na 9 p alebo na 10 p?? dakujem

pipka
29. aug 2008

mata je to mozne...no mne sa nadstandart neusiel... 😅 mala sa narodila o 14.30 a ked ma prevazali na izbu, tak mi povedali, ze je nas 11 na cakacke na nadstandart... 🙄 tak som to uz potom nesilila a ostala som s partackami na obyc izbe, vsetky sme rodili v jeden den, tak sme aj spolocne odchadzali 😉

moni83
29. aug 2008

Ahoj pipka aj moja malá je to isté. Tiež papá tak hltavo a potom po odgrgnutí sa jej začne štikútať. Robí tak vtedy keď pretiahne čas a spinká dlhšie ako dve hodinky. 😀

pipka
29. aug 2008

moni, tak to aby som ju vzdy po hodke zobudila a potom zase uspala, aby nestikutala 😀 😀 😀

caruzo19
29. aug 2008

slavica,porod vyvolavaju na porodnici,je to na tom poschodi kde je sestonedelie,nie na tom kde je gynekologia,uz si nepamatam ktore to je(myslim ze 9) ale baby urcite budu vediet 🙂 ,resp.ta tam poslu zdola zo satne.nadstandard su tie viac napravo ked sa pozeras na sestonedelie,je to presne oproti dveram do porodnice.ale aj keby zazvonil vedla,usmernia ho,alebo mozno aj prevedu,oddelenia su spojene chodbami

pipka
29. aug 2008

ano, na 9. posch sa rodi, na 10. je len gynekologia, dole na deviatom sa rodi a su tam sestonedelky 😉

slavica, nech zazvoni kamkolvek, budu ho navigovat neboj 😉 moj si to tam odsedel chudatko vsetko vo vestibule, lebo bolo vsade plno a nemal so mnou kde byt 😅 zavolali ho, az ked som uz dosla na salu, povodne mi mali este davat epi, ale akosi sme uz nestihali.... 😀 muz dosiel a do 15 min. bola mala na svete...tak to stihal len tak-tak 😅 😎

caruzo19
29. aug 2008

keby ho posielali prec "ze s tebou nema kde byt",tak sa pekne krasne ozvi.my sme vyboxovali ze manzel bol so mnou od zaciatku,este ked mi davali cipok.len sa potom porod zastavil,tak ho poslali domov.dost zalezi na doktorovi,ak mas nejakeho dohodnuteho,tak neverim ze ho poslu prec

pipka
30. aug 2008

my sme mali lekara zazmluvneneho, ale skratka fakt nebolo kde byt chodby boli plne, keby tam boli este aj ockovia, tak sa tam nie je kam hnut 😅 v ten den bolo 16 porodov! Tak ockov volali az ked maminky sli na salu. Za normalnych okolnosti, ked je menej porodov, tak je tam taka izba cakateliek a tam mozu byt aj s ockami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre