Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

danielaaa212
25. feb 2013

@sirinka respektujem tvoj nazor a suhlasim ,ze prirodzene a co najrychlejsie nejde dokopy.. mozno sme sa zle pochopili... nechcem este k tomu nejak vela pisat.. chcela som len povedat.. to,ze jednoducho lekarov potrebujeme aj pri prirodzenom porode, ktory ja chapem ako porod klasicky porodnymi cestami a nie cisarsky .. a ze si myslim,ze lekar je dolezity z hladiska toho,ze sa moze stat cokolvek.. a keby bol len mily .. a nevedel by co robi.. ,ze asi by sme daleko nedosli. dalsia vec je, ze co jednemu moze , druhemu nemusi vyhovovat. su matky ktore sa psychicky zlozia co i len pri zvyseni hlasu.. dalsie to nepovazuju za ziadnu tragediu. klobuk dole pred kazdym personalom , ktory si to zasluzi, ja si vazim aj tvoju zdravotnicku prax, ja mam doma troch zdravotnikov.. takze viem o com pises. verim,ze kazdy si vyberie podla svojho gusta. ja len tvrdim,ze mne prisputom ktory mala doktorka kozolkova vyhovovala, niesom ziadna padavka.. aby mi vadilo to ako sa so mnou bavila, bola v konecnom dosledku mila, vykonala pracu , ktora bola uzasna, vzladom na komlikacie, ktore nastali, dakujem jej.. ze ma nenechala lezat tak ako teba niekto 24 hodin, co je vraj nepripustne z haldiska odtecenej vody, preto sa tesim,ze jej pravidlo 18 hodin a dost.. dodrzala a nevystavila ma ziadnemu ohrozeniu. prajem vam vsetkym vyber toho najlepsieho porodnika.. akeho si mozete len zelat. .. ;)

sirinka
25. feb 2013

@danielaaa212 podla koho to je nepripustne? Mna tam riesil primar Holly a doktor Oros, ktory tam je sluzobne najstarsi po primarovi.... Moja dobra kamaratka, ktora rodila bez pomoci lekarov v porodnom dome v Perthe cakala na prichod syna po odteceni vody takmer dva dni a vsetko prebehlo v poriadku 😉
Dokonca pokial viem, pri predcasnom odteceni plodovej vody v nizkom tt sa porod oddialuje, pokial je to mozne aby sa stihli podat lieciky na dozretie pluc atd....

flowerska
25. feb 2013

@barboratokei ja som mala to stastie, ze ma odrodil pri prvom fakt super pristup mily stary panko, kebyze si mam zazmluvnit tak jedine jeho))))

flowerska
25. feb 2013

@supi mam radost tiez sa chystam tentokrat na nadstandard tak som zvedava!!!!

danielaaa212
25. feb 2013

@sirinka toto by bolo na dlhu debatu 🙂.. aspon vidiet ,ze kolko ludi tolko nazorov.. ja som stastna ,ze do 18 to poriesili.. pretoze stretla som sa so zenou zhodou okolnosti minuly tyzden, ktorej po 30ticho hodinach... tak skomlikovali porod.. ze skoncila bez moznosti mat deti, odobratie maternice... aleee to je jedno... podstatne je, ze kazda z nas by si vybrala podla svojich kriterii .. a ja si myslim,ze takto to mozeme aj ukoncit ;). ja kazdomu kazdopadne prajem vhodnu ruku pri vybere lekara.

sirinka
25. feb 2013

@danielaaa212 nemam rada, ked sa debata ukonci takym vystrasujucim pribehom, vies, pride prvorodicka, nevie co ma cakat, nic konkretne nenapises a zena pojde k porodu s mozno zbytocnym strachom....porod je na jednej strane jednoducha a prirodzena vec, na druhej strane nikdy nebol a zrejme ani v dohladnej dobe nebude uplne bezpecny... Vies, ako nahle sa do porodu vstupuje podavanim liekov, co je na sk v podstate rutinne, moze nastat situacia, ze porod ide o nieco rychlejsie alebo pomalsie, ako to pre organizmus a babatko je prirodzene a mozu nastat komplikacie. Neprirodzena poloha, rozne specialne lekarske hmaty a telo reaguje, ale je zmatene a nepostupuje svojim tempom, ale tempom, ake mu udavaju vonkajsie vplyvy.... Vovacsine pripadov to lekar dokaze ovplyvnit, s porodom pomoze, popotiahne babatko, urobi nastrih, ale je dost pravdepodobne, ze nic z toho by nase telo nepotrebovalo, keby sme sa prisposobili jeho rytmu... Proste akcia rovna sa reakcia... Ja nie som vyslovene zastanca domacich porodov a som presvedcena, ze porod v nemocnici ma svoj vyznam, len uz ma bohuzial od toho prirodzeneho dost daleko... Co nevidiet uz dospeje porodnictvo do stadia, kedy uz vaginalny porod bude skor raritou, lebo mnoho ludi je presvedcenych, ze preventivny CR je lepsi, ako riskovat komplikacie pri vaginalnom... Prilis sme sa vzdialili od prirody....

danielaaa212
25. feb 2013

@sirinka ja nechcem strasit , boze chran.. chcela som to ukoncit pekne... myslim,ze vsetky vieme citat, kadeco pocujeme... ja verim,ze vsetky porody dopadnu dobre, som sama zastancom toho najprirodzenejsieho co len moze byt, som proti cisarskemu, iba ak by bol nevyhnutny , niesom zastancom ani nastrihov, ani vyvolavaciek... vsetko naozaj iba ak by to bolo notno nutneee... ja som velmi pozitivny clovek, no zaroven aj realista aaaaa nezatvaram oci ani pred tym zlym co sa v zivote stava... takze zakoncim to po druhykrat .. dufam,ze pozitivne.. kazda z nas si najdime lekara , ktory nam vyhovuje... tak ktora chce cisarakom, takeho ktory jej splni zelanie, ta ktora prirodzene.. tak lekara , ktory urobi vsetko pre najvacsiu prirodzenost pri porode... ta ktora chce rodit doma.. tak nech rodi doma... vsetkym silno silne drzim palce, nech je zazitok z porodu co najkrajsi, nech je prijaty s laskou , nech na porod spominame v dobrom aaa nech mame chut mat tie krasne male stvorenie, ktore uz akokolvek vyjdu na svet.. nech su zdrave a krasne a nech nam robia radost . a posielam usmev... ;)

barchee
27. feb 2013

ahoj, máte niektorá skúsenosť s dr. Predajňom pri pôrode?

hviezdicka77
27. feb 2013

@miskka ja som rodila v auguste u dr plichtovej 🙂 skvely clovek. ak by som mala rodit este raz tak jedine u nej

veronique_1
28. feb 2013

Ako to funguje, ked nebudem mat zazmluvneneho Dr? Kde sa mam hlasit v 34tt a v ktory pracovny den? Da sa vybrat Dr ku ktoremu budem chodit na kontroly ci tam sa striedaju rozni? Ak sa da vybrat, koho odporucate a koho neodporucate?

katka116
28. feb 2013

Ahojte baby, ktora rodila nedavno a dietatko vam zobrali kvoli zltacke? Mne zobrali malu pred 4 rokmi a bol to hrozny pohlad ako a kde drzia babatka...
Teraz mi Dr tvrdi, ze uz zakupili podlozky a dieta neberu prec - je to tak? Prosim dajte mi vediet

katka116
28. feb 2013

@mimi2589 nevies mi prosim odpovedat na predchadzajucu otazku? Dik

nikitka444
28. feb 2013

Ahojte,ide niekto do Ružinova rodit v marci na nadstandart?

magimary
28. feb 2013

@nikitka444 možno aj ja 😅 😉

luciahromadkova
28. feb 2013

@katka116 ja som rodila v novembri 2010, ano uz su aj podlozky mala spolubyvajuca /moj maly nemal zltacku/, ale ak je tazsia ta zltacka tak potom babo brali pod lampu, ale nie na celý den, iba na niekolko hodin a potom babo vratila sestra mamicke

nikitka444
28. feb 2013

@magimary no ja mam termín apríl,ale nevydrzime☹( a chcem nadstandart a som prvorodicka a strach strašne Velky☹

katka116
28. feb 2013

@luciahromadkova mne v 2009 bravali malu na 8h cez den, miestnost kde babatka drzia je pre maminy nepristupna, ale mne sa tam podarilo dostat ☹ babatka maju prelepene oci, vrieskaju od hladu kedze je tam max 1-2 sestricky, su hole pod lampou s ciapkou. Maminy si maju odsavat mlieko kazde 3h, ale kazde 3h ich nekrmia, nestihaju.. A miesto krmenia striekackou si to ulahcuju a krmia ich flasou.. Ja som nanovo musela malu ucit na prsnik, riadne som sa 2tt natrapila ☹ toto by som uz 2x nechcela zazit ☹

magimary
28. feb 2013

@nikitka444 ja dúfam, že aj my už budeme mať v marci po tom... 😉
a čoho konkrétne sa bojíš?
máš zazmluvneného nej.lekára?

katka116
28. feb 2013

@magimary ahooooj, tak ty uz ides rodit, super. Ja som ta po kyrete celkom dohonila 🙂 ak sa nenahnevas tiez sa ta v aprili opytam na zltacku a ako to Ruzinov riesi

katka116
28. feb 2013

@magimary ty mas ktoreho Dr zazmluvneneho?

magimary
28. feb 2013

@katka116 😵 super!!!
a ty kedy rodíš? 😅 😵
dr. Drába

nikitka444
28. feb 2013

Celkovo celého porodu ☹mam maly prah bolestivosti☹nemám zazmluvneneho,lebo chodím k sukromnikovi ktorý robi v Ružinove tiez,ale idem cisarskym a chcela som,len mi povedal,ze on bude mat dovolenku ked som mala rodit a ze pri cisaraku sa mi to neoplatí..no a v pondelok som sa dozvedela,ze mize to prísť kedykoľvek,lebo sa mi skracuje krcok,ale ze aspon 2tt by Som mala vydržať...mam cele tehotenstvo zle a uz nevladzem☹paniku mam uz len ked myslím na to

magimary
28. feb 2013

@nikitka444 nechcem to tu nejako zahlcovať a byť mimo témy, ale nechceš ísť radšej medzi nás aprílovky do súkromnej témy? tam je viac priestoru aj na vyrozprávanie, aj na vypočutie a povzbudenie od ostatných, čo sú na tom podobne...

katka116
28. feb 2013

@magimary robim v juni u Divekyho

magimary
28. feb 2013

@katka116 no, tak ako super šikovno sa zadarilo 😵
divékyho poznám, bola som uňho zopárkrát, keď zastupoval môjho predošlého lekára 😉

katka116
28. feb 2013

@magimary porodnik je super. Potom ti napisem ohladom tej zltacky ak dovolis, toto ma dost trapi ☹ nemozem sa zbavit zazitku zpred 4 rokov

magimary
28. feb 2013

@katka116 OKi, spokojne napíš, ale ja doteraz túto skpsenosť nemala, lebo moji chlapci nemali žltačku, tak uvidím, či tento Bobeček bude mať a či teda budem vedieť referovať 😉

katka116
28. feb 2013

@magimary ved nemusi mat, ale budes vidiet ako to tam funguje. Dik

magimary
28. feb 2013

@katka116 no, napríklad tým, že chalani nemali, a nemalo ani miminko mojej spolubývajúcej, tak som doteraz vôbec netušila, ako to tam fungovalo 😉 až teraz, keď od teba čítam...

katka116
28. feb 2013

@magimary jaaaj, ja som s babami debatila pri kupani. Rozmyslam, ze tentokrat s tym nebudem suhlasit a radsej zostanem s podlozkou na izbe viac dni.. Nemozu mi to prikazat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre