Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

prsky
8. okt 2008

enynka...treba to? 😲 myslím, že pokukať, či sa pekne hojíš ťa môžu aj v ordinácii v súkromí alebo aspoň zatiahnuť nejakú plachtu...preboha, veď nežijeme v stredoveku 😠 Stretla si sa tam s niekym, kto odmietol toto "prijemne" vysetrenie? (btw..aspon ma tu pinzetu na kazdu maminu inu, vydezinfikovanu?)

mima...a koľko rodičiek bolo? čo ak na mňa nevyjde nadštandard aj keby som si ho rada zaplatila?

mima77
8. okt 2008

prsky - tie kontroly vazne treba! nie je to ziaden ich rozmar a netreba z toho robit ziadnu velku vedu! ked ta kontroluje tak urcite ziadna spolubyvajuca na teba nebude cumiet - (mala som ich 4 za ten dlhy cas co som tam lezala a ziadna veru nekukala!) pozrie iba lekar - aj to jeden a sestricka sa tiez nekuka ked nemusi... je to potrebne aby vedeli ci nekrvacas prilis - ci sa ti vsetko dobre hoji ako ma a tiez ak sa zrasta rana - to keby ti zanedbali tak maju oni pruser - takze to nic nenarobis! pinzetu netreba menit lebo ti nou chyti iba hornu -cistu cast vlozky a dalsej tiez len to - ta vlozka je sama o sebe viac spinava na inych miestach nez ta pinzeta! 😅
v ten den ked som rodila nas rodilo 17 a ja som mala stastie ze som sa tam dostala lebo som rodila predposledna tesne poobede - uz vsetky ostatne odrodili - ale nechceli nadstandard a uvolnilo sa tiez - isli domov po obede... ked nie je volne daju ta na normalne a pri prvom ako sa uvolni ta prenesu na nadstandard

mima77
8. okt 2008

inak ked ja som tam bola uz tak dlho (12 dni) tak ku koncu ma uz ani nekontrolovali! - uz nebolo potrebne - ja som bola z gyn. hladiska v poriadku - musela som tam byt uz iba koli malemu, lebo bol v inkubatore, mal silnu zltacku a tak... takze ked netreba, tak to uz nerobia - ani ich to moc nebavi tolkym zenam kukat medzi nohy nemysli si! 😀 😅

prsky
8. okt 2008

mima, to, ze kontrolovat stav treba je jasne, ale preco to musi byt na izbe v posteli? kazdy sme iny, viacerym maminam to neprekaza, resp. idu s davom a zmierili sa s tym, ze to tak proste je, ale ja mam problem ukazovat intimne partie v izbe plnej ludi nehovoriac o tom, ze preco sa maju rozpravat o mojom zdravotnom stave verejne? podla mna je to uz v dnesnej dobe prezitok a povazujem to za dost neeticke a pre mna ponizujuce - da sa to proste robit aj inak. len som zvedava, ci najdem v sebe silu to odmietnut

adulik16
8. okt 2008

Samozrejme, ze aj ja by som chcela nadstandard, len som sa pytala teraz na poradni doktora, ci je este stale tak vela rodiciek a povedal mi, ze je to individualne, ze jeden den rodila napr. iba jedna zena a na druhy den ich bolo 16, ale ze izby su napratane. Takze ak sa samozrejme bude dat, ja urcite chcem nadstandard, bola som v Ruzinove minuly rok na laparoskopii a videla som, aky je rozdiel aj v pristupe sestriciek, ale aj tie izby. Ale zase, ked sa uz inac nebude dat, tak tie styri dni (teda, ak nebudu komplikacie) sa snad daju vydrzat aj na normalnej izbe.

prsky
8. okt 2008

adulik...len aby sa nevliekli 😉 ... uz aby sme boli doma

mima77
8. okt 2008

no vies - nedokazem si dost dobre predstavit ako dlho by trvala ranna vizita (ked aj takto im to trvalo vecnost a to na nich vsetci cakali nachystani!) keby kazda mala prist na vysetrovnu...
no ale mozno niekde to tak funguje, tak skus pohladat... zmeny by tam bolo treba a v mnohom, ale toto je to najmenej to mi ver! skor by mali robit veelke zmeny v informovani o zdrav. stave, podavani informacii - jedna sestricka ti povie tak, druha tak a ta tretia ta sprdne co robis ked robis ako prva povedala a mas to! proste hruuza! no a ja sa napriklad chystam napisat staznost riaditelovi nemocnice na pristup aky tam bol a navrhnut tiez zopar zmien - hoci neviem ci to nieco pomoze -ale skusim!treba sa aspon ozvat!

mima77
8. okt 2008

adulik - ano 4 dni sa urcite daju... nikto ale nerata s tym, ze tam mozes byt napr. 12 dni ako ja! a to je potom na samovrazdu to mi ver! take depky ako som mala tam som nikdy v zivote nemala a ja som dost psychicky vyrovnana osobnost...

prsky
8. okt 2008

mima....vysetrit ta mozu aj mimo vizity...nevidim dovod, preco to musia robit takto "hromadne"...ale vsak to uz len nejak dopadne - babo nejak von musi, ze ano 😉 ... je mi jasne, ze je toho ovela viac, co by bolo fajn zmenit...ja som uz mala tu "cest" v 16tt - jemne som krvacala - a vysla som z toho ako debil, co ich otravuje v noci s banalitou - akoby som mala vnutorne oko a vidim, ci krvacam z maternice alebo sa mi "len" praskla zilka niekde v krcku 😠 ale hlavne ze ti vzdy vsade hovoria, ze treba hned prist keby nieco...skoda reci...keby som sa v robote chovala ja tak ako sa oni chovaju k ludom, uz by som dostala davno padaka...toto moze fakt prezivat len v statnej sprave 😒

mima77
8. okt 2008

prsky - no, vidim ze to mas dost zidealizovane - to vysetrovanie - nic proti, len prakticky je to nemozne kazdu brat zvlast a este ten lekar musi zvladat porody, poradnu, vypisovat spravy a tak... niektori chodili z nemocky domov az po 3 dnoch v kuse a unaveni ze sa ledva vliekli - aj tak nestihali a posuvali sa terminy, vizity a tak... to by si musela mat raz take mnoztvo lekarov - ale kto by im tam za tie platy isiel robit ked moze mat raz a dvax tolko v cudzine ze?! takze pri tomto systeme je to proste nemozne! ale... ak ich skusis poziadat ze ty mas s tym vazny problem a ci by sa nedalo urobit to zvlast na vysetrovni - mozno ti vyjdu v ustrty (hlavne na nadstandarde) a jednu pacientku by tak zariadili, treba skusit ked je to taky problem! ja som tiez mala v 23tt pohotovost - maly ma tak kopol ze som sa pocikala a nevedela som o tom - to bolo v buse na ceste z prace - a ja ze mi odisla voda! tak sme leteli na pohotovost a tam taka hnusobla lekarka ze co chcem ved moje dieta nema este ziadne prava - az od 25tt! Tak to som myslela ze zle pocujem! Potom sa snazila na mna zvalit vinu ze vraj som flamovala - no proste KRAVA! nijako inak ju nenazve! a keby mi prisla ku porodu tak ju urcite odmietnem - lebo to by som uz nezvladala!!

pipka
8. okt 2008

babule sa ked nam zavolaju, ze si mame dojst pre nalepku, tak tam pojdem a proste dorazne poviem, ze o poistenie nemam zaujem a ked mi nalepku bez toho nebudu chciet dat, tak nech si trhnu... 😅 neviem naco by komu bola nalepka s menom mojho dietata 😒 😀 proste poviem, ze uz poistenie mame a hotovo! 😠 😀 ale pochybujem, ze z toho robia taku vedu....podla mna ak nieco ponuknu, ok, ale nenutia 😉

pipka
8. okt 2008

adulik, tak ja som vystihla ten den, ked rodilo 16 zien! 😅 takze o nadstandarde som mohla len snivat...ale v pohode som to vydrzala aj na normalnej izbe, ked natrafis na dobre spolubyvajuce, tak sa da vsetko. My sme sa zam zisli taka vesela particka, tak sme sa rehotali denne a na vsetkom a aj cas nam usiel 😵
a sestricky a doktori nas usmiate maminy mali radsej ako tie namosurene, ktore mali furt nejake pripomienky... 😉

prsky
8. okt 2008

mima...mozno mam divne predstavy o tom ako by to malo fungovat (a zaujimave, ze aj v takom Cesku sa uz kopec prezitkov sociku prekonalo s cim sa u nas este asi dlho budeme stretavat a tvarit sa, ze to tak ma byt)... aj tak si myslim, ze by mohli aspon nieco spravit pre pocit sukromia - aj ta plachta by postacila a aspon sa opytat, ci ti tych (prezeniem) 20 ludi, co sa v izbe prave nachadzaju, nevadia - a nechapem tomu, ze vela veci na nadstandarde ide a na normalnych izbach na teba budu kukat ze aka si narocna 😉 - a vela veci je podla mna aj o tom, aku personal ziskal rutinu (novi sa naucia, ze takto to proste je a hotovo) a tiez o ludskom pristupe.

adulik16
8. okt 2008

pipka,aj ja som si nechala spravit tu nalepku, ale ked ma budu na pobocke otravovat nejakym poistenim, tak ich hned niekam poslem...a ked chcu, nech si tu nalepku nachaju, ja ju zase az tak silou mocou mat nemusim, no nie?🙂
Pipka prosim ta, v com si si malinku odniesla domov?V zavinovacke, v spacom vaku alebo len tak v deke?

mima77
8. okt 2008

prsky - ano to mas uplnu pravdu a suhlasim s tebou! vela veci by sa dalo robit inak a ovela lepsie a ani by to vela nestalo - penazi a namahy ale... chce to tu volu na zmenu a nieco nove! tiez nas ked ucili na zdravotke co sa ako robi - to bolo skoro vzdy ze: takto by to malo byt a takto to je! - pre nedostatok financii, setrenie, lenivost, nestihacky a tak... to ale potom uz zalezi aj od jednotlivca ako k tej praci pristupuje a tam to tiez este velmi viazne (okrem teda legislativy) to keby sa napravilo, tak by sa dalo vseelico urobit! presne ako si to povedala - na nadstandarde to ide a na normalnom nie? a ved aj tam sne nechceli nic nadstandardne - iba normalyn, ludsky pristup! tiez nemusim mat TV na izbe - nie preto som si platila nadstandard, ale koli sprche a vecku a pristupu a aj tak som im tam niekedy musela zvisit hlas...

prsky
8. okt 2008

mima...100% suhlas...dufam, ze moja dcera bude raz frflat na (vtedy uz z mojho pohladu) prkotiny ked pojde raz rodit 😉

mima77
8. okt 2008

no dufajme... len skoda ze nas to uz nezastihne! pokroky v tejto oblasti idu straasne pomaly! ale ja musim povedat ze nieco ide aj trosku rychlejsie... ked sme sa na zdravotke kedysi ucili ze v niektorych nemocniciach sa podava epidural (to bolo v r. 1994-95) tak sme tu na SK mohli iba snivat o tom! Som si vzdy hovorila ze keby to tak stihlo prist sem ako bezna vec kym ja budem rodit! No a dockala som sa! 🙂 ale to som musela rodit az v tridsiatke aby som to stihla! 😀 😅 -nahodou no...

prsky
8. okt 2008

mima...tak aspon daco 😉

pipka
8. okt 2008

adulik, my ked sme sli domov, tak bolo hrozne teplo, tak som ju mala len v dupkach a v autosedacke- vajicko 😉 bali sme sa ju mat v aute len tak v rukach, a ani sa to nesmie, tak sme zvolili radsej vajko 😉

kakusa
9. okt 2008

No super takze vizita a odkryvanie vloziek este stale zije, je pravda, ze to asi ni eje prijemne nikomu a asi ani tomu lekarovi pozerat na zakrvavene....ale clovek chce mat istotu, ze ide z nemoocky v poriadku , tak si myslim,ze sa to vydrzat da🙂
No my asi budemem malu brat domov vo vajku a v zavinovacke tej sedackoveja av deke, ved november je studeny☹

pipka
9. okt 2008

ale ved ta vizita sa da v pohode vydrzat, oni su tam na to zvyknuti, kukat na zakrvavene..... 😅 ja som si radsej pri tom vzdy predstavovala ako uz pojdem domov s krasnym vonavym babatkom a bolo mi vsetko ostatne suma fuk 😀 😀 😀

kakusa
9. okt 2008

😀 😀 😀 pipka uuuzasny recept, ja si tiez myslim,ze nebyt to ich poovinnost tak to nerobia, ved kto co robi v robote navyse ked nemusi🙂

ivankaba
9. okt 2008

dalo by sa vela veci robit inak, ale v ruzinove sa neda. tam vsetko len stazuju, nic neulahcuju, robotu uz vobec nie. viem to, lebo som tam sestricka. kolko veci by sme ccheli inak, aby aj peciantovi bolo lepsie, lenze tolko papierovaciek,, co pridavaju, sa fakt niekedy neda.

A baby, jednu parsekundovu vizitu, kym vam lekar pozrie na vlozku, urcite zvladnete, nic sa vam nestane.

claudinka
9. okt 2008

booze tolko ste toho popisali babule.. ked budem mat trosku casu nazvys, precitam a budem urcite reagovat na vsetko 😀

claudinka
9. okt 2008

a s tou vizitou, mne to absolutne nevadilo, ze mi odkryvali tu vlozku a kukali mi tam.. je to samozrejme neprijemne, ale sak co narobime, a styri vizity za tie styri dni sa daju zvladnut lavou zadnou a aj som bola rada, ze ma dole kukali, sak co keby nahodou sa mi to zle hojilo alebo neviem co, takto som aspon vedela, ze je vsetko v poriadku..

kakusa
9. okt 2008

No ved o tom to je ...ivanka,toto je asi vsade...moj muz mal docinenia s jednou vasou p. doktorkou v praci apovedala, ze ma tiez v robote taku hroznu tlaciaren ako on a ked sa pytal, ze kde pracuje tak povedala, ze je Lekarka v Ruzinove 😒 no tak co s tym clovek narobi,asi vela nie...
K tej vizite mam ten isty nazor ako claudinka, co su 4 dnia celkovo , ked to zrats tak to spravi asi tak 4 minuty zo zivota, tak naco ten stres....

vevusiatko
9. okt 2008

Claudi, Kakusa mate pravdu 🙂 tych par minut nas nezabije 🙂

pipka
9. okt 2008

kakusa...tak sa mi zda, ze sa nam to aj pacilo 😀 nevratime sa? Nech nam kuknu medzi nohy 😀 😀 😀 😅

zabka1003
9. okt 2008

pipka 😀 😀 😀

fakt sa to dá zvládnuť baby..ja som sa tiež tohto desila, ale to bola vždy taká bleskovka, že ani neviem ako a bolo to za mnou..

aj my sme malú brali v autosedačke, myslím že väčšina, pokiaľ išli domov autom, z hľadiska bezpečnosti je to najlepšie, a detičkám je tam vraj pohodlne 😕 😉

pipka
9. okt 2008

inak ak som nahodou pri vizite nemyslela na babatko, tak uuurcite na to, co bude na ranajky, obed..... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre