Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

vivianaba
27. sep 2012

@tinasc ja som si konecne vybavila tento tyzden epidural, bola tam taka velmi mila mlada anesteziologicka. Hovorila ze treba dopredu ten suhlas preto lebo chcu posudit kazdu rodicku individualne ci jej epi mozu podat a nebolo nejake riziko a uz pocas porodu mamicky prikyvnu na vsetko a netreba konat v chaose a rychlo-rychlo. Ze je to takto zodpovednejsie a pri porode uz staci povedat ze chces epi, podla toho ti hned zoberu krv na nejake hodnoty ktore su pre epi dolezite a hned volaju anesteziologa. Podla mna dobry pristup, len nam mamickam to vybavovanie a behanie s papiermi trochu komplikuje zivot 😀
Inak ja som tiez prve rodila s epi a bola som zanho vdacna, kontrakcie som mala strasne dlho a nepravidelne (dokopy asi 25hodin trval porod), takze asi po 15hodinach som bola fakt rada za ten epidural. Porod mi to neurychlilo, moje telo si aj tak robilo co chcelo, aj po oxytocine zostali kontrakcie 'neposlusne' ako to sam lekar nazval 😀
Drzim palce vsetkym mamickam!

katussska24
27. sep 2012

@vivianaba gratulujem k epi, tak snad natrafim na tu istu anesteziologicku. Treba tam klopat ked pride? Asi hej...ci? 😕

Babule Ruzinovske, mali ste so sebou aj ten poporodny vakus? ja som dostala taky od sesterky, len je to riadna opacha. Stale nas upozornuju, ze malu tasku a ten vakus je tak 3/4 obsahu tasky. A nemate nejake tipy, co je dobre mat pri sebe v jesennom/zimnom obdobi? Mam si brat daku deku? Maly vakus?Alebo to neradi vidia? 😕 Este mam cas, len davam dokopy zoznam co mi treba vlastne dokupit amusim vyhrabat vhodnu tasku, ani neviem ci mam 🙂

vivianaba
27. sep 2012

@katussska24 ked prides pred tu epi ambulanciu tak su tam na parapete formulare, zoberies si a vyplnis, a oni potom zavolaju dnu viacero mamiciek naraz (ak je tam viacero, my sme boli 3 a potom sa este jedna pridala). Ja by som kludne klopala ked budes mat ten formular vypisany.
A taska do porodnice - hmmm, nech sa snazim ako sa snazim je obrovska. A to nemam ani vankus ani deku. Ved len zupan a uterak zaberie pol tasky. A este tam musim doplnit par veci (mam zoznam) vratane neperlivych mineralok. No fakt neviem kde to narvem.
Poporodny vankus som nemala a nepotrebovala a dufam ze to aj teraz tak bude.
Pozdravujem!

tinasc
27. sep 2012

@vivianaba pôjdem tam asi v pondelok, dúfam, že tam niekoho nájdem, nech tam nemusím chodiť na trikrát... dúfam, že to vybavím hneď a nebude nejaká prekážka... potom je asi jedno kedy to zaplatím? a ešte ťa poprosím ten zoznam, čo si mám zobrať, predsa len je to 7 rokov čo som tam bola 😀 a ešte kedy tam treba ísť na tú ambulanciu a kde je presne?

vivianaba
27. sep 2012

@tinasc ahoj, ambulancia na epidural je kazdy den medzi 13-14 v nemocnicnej poliklinike, ked vojdes je to prva (a jedina) chodba doprava, taka zrenovovana. Ambulancia KAIM je vlavo na tej chodbe v takom vyklenku, to tam uz uvidis. Ak pojdes medzi 13-14 urcite to vybavis. Zaplatit nemusis hned, ani ja som este neplatila, pokladna je nonstop to staci zaplatit aj pri porode.

A zoznam si asi myslela co treba do porodnice, mam to rukou pisane a nemam to teraz pri sebe, ale tak co si spominam tak 2xnocnu koselu na dojcenie, 2-3 podprsenky na dojcenie, jednorazove poporodne nohavicky par ks, hygienicke potreby, papuce a slapky do sprchy, 1-2 uteraky, neperlive mineralky. Ja som si pribalila aj pohar a lyzicu (napr. ked si budem chciet zarobit instantny caj na dojcenie, inak pribor myslim netreba), toal. papier (ale tiez netreba len sa stalo ze sa minul), vlozky netreba toho davaju kolko chces, ani jednorazove podlozky pod teba netreba brat.
Pre babo beriem rukavicky, ciapku, par plienok bavlnenych pod hlavicku, asi 10plienok jednorazovych (davaju ale keby sa minuli), vlhcene utierky, mast na zadocek (ale to tiez davaju), pre istotu nahradne oblecenie (stane sa ze sa im minie alebo kym ti donesu nahradne tak som mala maleho len v plienke zabaleneho).
Potom este par malickosti napr. susene marhule a musli tycinky ked ma chyti hlad z toho super nemocnicneho jedla 😀, balzam na pery, homeopatika na rozbeh laktacie. Este zvazujem ci brat malej aj cumlik a monitor dychu, pri synovi som to v porodnici nevyuzila az doma.
No a potom k porodu vsetky dokumenty ako tehu knizku, OP, kartu poistenca, kopiu sobasneho listu, zmluvu o pupocnikovej krvi, ten papier k epiduralu, doklad o zaplateni epi a otca pri porode, pripadne ak mas tak zmluvu s konkretnym lekarom.
To je asi vsetko co ma zatial napada, skus aj vygooglit nejaky zoznam, tusim to ma aj ruzinovska nemocnica priamo na stranke. Mozno nejaka cerstva mamicka este napise co sa jej zislo v porodnici.

tinasc
27. sep 2012

@vivianaba no tak sa to potom oproti minulosti moc nezmenilo, toto presne som mala aj ja... monitor dychu som vtedy tiež nebrala, ale cumlík beriem, však skúsim, moja tam cumlala erárny dudlík celý pobyt 🙂 a zmluvu o odbere pupočníkovej krvi, to tiež? nestačí im tá nálepka v knižke? no dobre, tak pre istotu pribalím... budeš asi na normálnej izbe, nie na nadštandarde?

vivianaba
27. sep 2012

@tinasc neviem este ci beriem zmluvu o pupocnikovej krvi, lebo este im ju len idem poslat na podpis, tak neviem ci sa mi stihne vratit. Ak nie tak asi staci ta nalepka a povedat ze chces odber.
Ja som syna naucila na cumel az doma neskor (a potom bol uplny zavislak, nastastie sa teraz nedavno oducil). Neviem ci bude volny nadstandard, ak ano tak by som to brala (kvoli kupelni, na inom mi nezalezi). Minule volny nebol a ked nam ho po 2 dnoch ponukali uz sme boli taka dobra partia na izbe ze sme nechceli menit. Ty planujes nadstandard?
Mozno sa v porodnici aj stretneme 😎

tinasc
27. sep 2012

@vivianaba netuším či budem na nadštandarde, to neriešim, asi sa potom opýtam, či majú voľné a keď bude tak pôjdem... hej jediná výhoda tam je tá kúpeľňa... a keď nie, tak tiež dobre, však aspoň ušetrím 😀

elllla
27. sep 2012

@vivianaba tak to mas super, ze uz to mas vybavene.. ja ked som tam bola pred rokom a pol, bol tam taky stary lekar a strasne bol ufrflany a nebol vobec nakloneny k mojmu planu ist rodit prirodzene.. aj napisal do tych papierov, ze on epi odporuca len s prisnym dohladom nad ranou po sekcii, aj ked od prveho porodu ubehlo vyse 6 rokov..
a aky mas zoznam? ja som minule brala toto: http://static0.asmira.com/photo/07/17907/album/...
monitory dychu tam maju, davaju podla potreby, nie kazdemu babu..

@katussska24 ja som sa pobalila do velkej cestovnej kappa tasky.. mala som ju aj minule.. je obrovska, ale mam tam vsetko a na rozdiel od reebok tasky ma kolieska.. co je velmi vyhodne pri akychkolvek presunoch..
deku som minule nemala, lebo bol maj.. teraz mam teply zupan a zbalim nejake teple ponozky.. hadam ich natiahnem na nohy, lebo si pamatam, ake som ich mala po porode opuchnute, ako slonica, ufffff... ledva som obula papuce..

sjuz
27. sep 2012

ahojte baby,
ja som v ruzinove rodila minuly piatok. Porod bol v pohode, babatko davaju hned na brucho a potom s vami ostava na sale cele 2 hod, no a potom ho dostanete na izbe. Ja som malu nemala so sebou na sale, lebo bolo velmi vela porodov a svoje 2 hod po som stravila na chodbe.
Ja som si brala a aj vyuzila pre babo: vlhcene servitky (teraz nedavaju, 3 roky dozadu davali), plienky jednorazove (davaju 5ks na den, a to nasej nestacilo), deku na prikrytie, rukavicky proti poskrabaniu, pre istotu jednu sadu oblecenia (raz sa stalo, ze nemali nic na oblecenie - inak nebol problem menit oblecenie kedykolvek, vratane perinky a bavlnenych plienok pod hlavicku na odgrcavanie
Pre seba urcite brat - vela vody na pitie (alebo ine na co ste naucene), svoju nocnu koselu prip aj zupan (ja som vyuzila, ale netreba ak vydrzite v erarnom), toaletny papier (nedavaju), slapky do sprchy a inak kozmetiku ako ste naucene, nic ine netreba
Bola som na nadstandarde, pohar, pribor, konvica na caj je na izbe, podlozky, vlozky sa daju brat na chodbe a vzdy dokladaju (nikdy nechybali), standard aj nadstandard je vymalovany, takze to vyzera celkom dobre. zachody na standarde opravene nie su, takze su stale hrozne. Sprchy som tam nevidela.

sjuz
27. sep 2012

@elllla ahoj, ja som skoro tyzden po porode a nohy mam stale hrozne opuchnute. Kedy ti to zmizlo?ja som to mala aj pri prvom porode, ale tam mi to zmizlo este v porodnici, ale teraz mam hrozne clenky a prsty, normalne to boli aj ked chodim :(

sjuz
27. sep 2012

@katussska24 v pohode si vankus zober, ja som nemala ani som nepotrebovala, alebo ti ho moze niekto priniest na druhy den. Ja som inak mala normalne velku cestovku a veru s malou taskou som nikoho nevidela. ja som mala dokonca 2, malinku ku porodu a velku cestovku, ktoru mi manzel vyniesol z auta na izbu az po porode.

elllla
27. sep 2012

@sjuz gratulujem k babulke a prajem vela zdravicka 🙂
na tie nohy - davaj do seba vela vela bliekovin - tvaroh, vajcia, jogurty.. hlavne ten tvaroh.. mne to preslo tak do toho tyzdna.. a vykladaj nohy hore co najcastejsie, ak sa da..

tinasc
27. sep 2012

@sjuz ja som po prvom pôrode mala nohy hrozne opuchnuté, ešte v pôrodnici, domov som išla v papučiach, lebo som topánky neobula... potom to odpuchlo zo dňa na deň 😉 už si ale presne nepamätám kedy, ale určite to prejde...

vivianaba
28. sep 2012

@elllla dik za zoznam, ja mam zoznam este z minuleho porodu co som si spisala na predporodnom kurze a co nam hovorili na prehliadke v porodnici. No a este veci podla vlastneho uvazenia. Takze sa neriadim nejakym uplne presnym zoznamom.

@sjuz gratulujem k babatku a dik za cerstve infosky z Ruzinova! A nech ti to opuchanie prejde. Ja doteraz nastastie moc neopucham, ale mam riadny problem s krcovymi zilami, lavu nohu mam celu fialovu az dole po chodidlo a prave aj v oblasti clenku mam tie zily vystupene tak noha vyzera opuchnuta. Tak straaasne verim ze sa mi to hned po porode zlepsi!

sjuz
28. sep 2012

@elllla dnes som sa zobudila a opuchy su takmer prec, takze sa tesim, lebo ma normalne tie nohy boleli ako som s nimi hybala. Drzim palce s porodom... 🙂

katussska24
28. sep 2012

@elllla
@sjuz dakujem za tipy. ja som si este nevyvolila porodnu tasku 😀 ale asi daku mensiu cestovnu vezmem 🙂

vivianaba
28. sep 2012

@katussska24 Kati daj si vsetky veci na kopu a uvidis ze asi do akej velkej tasky sa vojdu 😀

vivianaba
28. sep 2012

@sjuz super tesim sa ze opuchy su fuc, dufam ze to tak bude aj s mojimi krcovymi zilami a opuchnutemu clenku kvoli tym zilam 😠

katussska24
28. sep 2012

@vivianaba no ja hlavne nemam nocne kosele...ak neratam moje 2letne na ramienocka 😅 a taku mam nechut dake kupovat. tie na kojenie sa mi nepacia, strasne su...viem, ze nejdem robit paradu, ale take peniaze za to pytaju, ako keby boli z hodvabu 😝 takze idem hladat dake lacne nocne kosele s gombikmi 😎 alebo musim najst lacny "mamashop" 😀

sjuz
28. sep 2012

@katussska24 zbytocne kupovat priamo na dojcenie (aspon tu u nas stoja okolo 40 eur), staci ti normalna kosela co ma gombiky vpredu, ja som si brala take...alebo mozes nosit nemocnicne, len tam sa moze stat ze nebudu mat gombiky :D

vivianaba
29. sep 2012

@katussska24 ja som si objednala nejake z netu a kvalita slusna, mam ich rada nosim ich aj bezne. Skus pozriet znacku Vienetta's secret na nete. Akurat ze sa mi zda ze teraz vsade dostat len s kratkym rukavom, zohnat s dlhym bol problem, ale nakoniec som objednala z tejto stranky: www.4mama.sk a je super. Mam aj gombikove (obycajne, nie vyslovene na dojcenie) ale kym tie drobne gombiky odopnem a zapnem 😠 , mne viac vyhovuje taka co ma otvory vystrcis prso a hotovo 😀

katussska24
29. sep 2012

@sjuz
@vivianaba uz som nasla dake okolo 10eur 🙂 to je taka vhodna cena 😀

zuzuz1
1. okt 2012

ahojte mamicky a buduce mamicky... sice som uz rodila v ruzinove bolo to pred dvoma romi a ja a moja skleroza zapracovali 🙂 preto sa vas chcem opytat: kedy ste si boli vybavovat epi? a kde presne je pokladnica kde sa plati epi a manzel pri porode?? dakuejm za odpovede... viem ze mam este dva mesiace ale radsej sa informujem skor ako potom stresovat 🙂 dkaujem

beaas
2. okt 2012

ahojte, pomaly sa mi blizi termin, asi od buduceho tyzdna ma uz posle moj doktor do nemocky na poradnu. Mozete niekto napisat, ako to tam vyzera, kde presne treba ist, a ako to prebieha? Aki su doktori, ci sa striedaju... Asi to bude niekde v historii, ale tazko sa mi hlada... Tak poprosim cerstve info. DAKUJEM!!! A urcite pomoze aj ostatnym, co sa tam chystaju.
drzim vsetkym palceky pri porode, neskor pri kojeni 😉

amandamath
3. okt 2012

@beaas najprv pojdes na informacie a pani ti da casenku na obidve ambulancie tusim 34 a 54? Moze sa ist do hociktorej (maju spolocne casenky), v jednej sa caka dlhsie a ide tam viac zien. Tusim v druhej (tej 34 kde caka menej) je nejaka lekarka, ja som chodila do 54 a raz tam zastupovala zena a bola nesmierne protivna. Lekari sa striedaju a vsetci boli velmi prijemni a ochotni. Rodila som pred 2-3 mesiacmi. Ked som tam chodila bol povinny monitor pre vsetky a mali len jeden funkcny takze bolo treba prist este iny den v tyzdni na monitor ( samotne zaberie 20 min) a tiez sa dost caka, tu uz bez casenky, takze sa viac menej neda ani na chvilu odist - mna potom "obisli" a cakala som o nejaku hodinu viac ☹ Ak ich uz maju viac pojde to rychlejsie. V poslednych tyzdnoch posielali aj na oddelenie tam to bolo rychlo. Drzim palce a zelam zdrave babetko a rychlu regeneraciu.

beaas
3. okt 2012

@amandamath dakujem za info, este ktore dni sa tam da ist, kedy je poradna? Asi hend rano, ale cely tyzden? Vdaka za ochotu 😉 Spokojne babatko prajem

amandamath
3. okt 2012

@beaas poradna/e su vo stvrtok od 8:00 do 12:00 aj dlhsie. Ja som chodila tak na 9:30 a za cca 1,5 hodiny som bola vybavena. Vela zien chodi skoro rano, ale myslim, ze sa tym vela neziska.

tinasc
3. okt 2012

ahojte, takže od budúceho týždňa chodím aj ja do Ružinova do poradne, nepoznám to tam, takže lepšie je chodiť neskôr? neviete dokedy tam ordinujú? mne doktor hovoril, že tehotenská poradňa je len vo štvrtok na tých dvoch ambulanciách...

didianac
3. okt 2012

@amandamath aj sa treba objednat ci staci prist??
@tinasc ja sa tiez chystam na buduci tyzden 🙂 som uz zvedavaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre