Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sjuz
9. okt 2012

baby, ja som rodila 2 tyzdne dozadu v ruzinove a jedine preco som epi nemala je, ze sme predpokladali, ze druhy porod bude taky rychly ako prvy a aj tak bolo. nemalo to vyznam, porod vyvolavany, ale od tabletky do narodenia 2 hod. So mnoou rodilo dalsich 7 bab a vsetky mali epi pichnutu ked som prisla a ja som rodila prva z nich. oni vyzerali v pohode, normalne rozpravali sa atd, ja som kontrakcie rozdychavala. Inak vsetky si to chvalili. Aj ked som bola na pouceni bolo tam niekolko bab co ju mali pri prvom a tiez si chvalili. A v nemocnici vas na nu budu urcite nahovarat, aj mna pri prvom nahovarali, ze nech si ju urcite dam, ze je to dobre. No ale kym prisla anesteziologicka, isla som rodit, takze nestihla... Drzim palce.

tinasc
9. okt 2012

@didianac aj ja som zvedavá... hlavne čo mi povie v poradni na ten môj tlak 😀

tinasc
9. okt 2012

@sjuz ja som prvý pôrod mala veľmi dlhý, malá nechcela zostupovať, takže neviem ako by som to bez epi vydržala.... no samozrejme, že vydržala, ale určite nie som taká hrdinka... takže ja som si chválila tiež...

didianac
9. okt 2012

@tinasc ja som sa velmi bala, ze kolko pocas tehu priberiem a ako to zoberie moj tlak. ale mam lepsie vysledky ako ked som tehu nebola 🙂 je to sranda. takze toho sa nebojim. 🙂

@sjuz ja neviem podla coho to u mna lekar usudil, ze by som mala mat pohodovy porod, 🙂 ale snad ma pravdu 🙂 a inak si bola s ruzinovom spokojna?

sjuz
9. okt 2012

@didianac bola som spokojna aj prvykrat aj druhy. aj s porodom a personalom tam, ale aj potom, sestricky boli v pohode aj z oddelenia sestonedelia aj novorodeneckeho oddelenia. Niektore velmi mile niektore normal, to hned clovek zbada a potom sa treba radsej pytat tych milych 🙂 Ja som nemala zlu skusenost, naozaj boli ochotne...

hanka123x
10. okt 2012

@sjuz tak to si ma potesila 🙂 ja som sa doteraz obavala prave tych sestriciek..dufam, ze onedlho skonstatujem nieco podobne 😉

sjuz
10. okt 2012

@hanka123x neboj, sestricky aj lekarky boli velmi mile. lekarky vsetky ochotne a starostlive a z tych sestriciek bolo par nevrlych, tak ale za tymi netreba chodit a je to v pohode. ak si prvorodicka, budes asi chodit za nimi vela, a kludne chod, aspon mna nikto neodbil ked som bola prvykrat. Teraz ako druhorodicku po mne nikto nic nechcel, tak nejako brali ze vsetko viem 🙂

natalia00
11. okt 2012

Ahojte baby, tie ktore ste mali oteckov pri porode, treba im nieco vziat na prezutie alebo tak nejak ?

vivianaba
11. okt 2012

@natalia00 ahoj, ja mam v poznamkach z prehliadky porodnice ze pre otecka prezuvky, ponozky a jedlo/pitie. Moj muz bol pri prvom porode aj pojde aj teraz, ale ani za svet si nepamatam ci mal tieto veci alebo aj nieco ine. V kazdom pripade teraz som mu ich zabalila do tasky ktoru berieme 😎

natalia00
11. okt 2012

@vivianaba dakujem, som prvorodicka termin mame 24, tak pre istotu .🙂

didianac
11. okt 2012

no baby, ja neviem ako vy, ale ja som bola trosku sklamana tym systemom na poradni v porodnici, ale asi to treba vydrzat tych par krat 🙂

tinasc
11. okt 2012

@natalia00 ja som pre manžela nemala nič, dostal na prezlečenie aj prezuvky 😉

barunka
11. okt 2012

@didianac prečo si bola sklamaná??? je to až také zlé??? 😲

tinasc
11. okt 2012

@didianac no my sme prišli o pol ôsmej, odchádzali sme o pol desiatej... ale dlho sme čakali na doktora, prekvapila ma tá rýchlosť, šup, šup, ani ma neposlali na ctg...

weronyca
12. okt 2012

Ahojte kocky, ste tu prosim niektora ktora mala cs a rodila potom v ruzinove este aj normalne? Dakujem

sesilia
12. okt 2012

@weronyca aj mna by zaujmalo,ci sa da po prvom cisarskom rodit prirodzene s pouzitim epiduralu?

vivianaba
12. okt 2012

@didianac ahoj, co konkretne sa ti nepacilo? akeho doktora si vystihla? mozno to zalezi aky doktor tam prave je a kolko mamiciek caka.
@tinasc chapem ze si chcela monitor, ale na druhej strane ak by ta poslali stravis tam aj vyse pol dna lebo maju len jeden stroj a to cakanie je nekonecne. Ja som si tam v utorok odsedela 3 hodiny lebo sa im monitor najprv nepozdaval tak mi ho robili este raz na inom stroji na oddeleni.

didianac
12. okt 2012

@tinasc aj ja som prisla okolo pol 8, bola som 15sta v poradi :D asi sme sa niekde aj videli, 🙂
@barunka a nepacil sa mi ten system v tom, ze najskor som hladala tu spravnu budovu, 🙂 ale to bol moj problem, potom som to konecne nasla a spytala sa jednej mamicky, ze kde je ta recepcia 🙂 uplne som ju presvihla :D tak som dostala na recepcii cislo a teraz ze mam cakat, ale pri ktorych dverach? tak som sedela na rohu a cakala co sa bude diat :D kedze pri tych jednych to islo akosik rychlejsie, tak som sa presadila. Tam mi jedna mamicka poradila, ze treba priniest moc a vysvetlila mi ako to vsetko prebieha a vraj sa nemam bat, lebo aj ona bola uplne mimo z toho ked tam bola prvy krat 🙂tak som konecne nabrala odvahu a pri hlaske z dveri ,,na meranie,, (to som az potom zistila co to je) som sa sestricky vnutry popytala, ze co a ako. A este ma celkom zaskocila hlaska,, prijem do porodnice,, aj ked sak mohla som to cakat, len potom uz som bola uppplne metena do ktorych dveri mam ist :D rach ze si ma tam este nechaju :D ale tak nabuduce uz budem snad vediet co a ako. Ja som nastastie tam uz potom neostala, lebo prehliadku som mala v pondelok u svojho gyn, a vraj staci raz do tyzdna a je jedno kam by som sla, ci k svojmu gyn alebo do porodnice 🙂 ak sa tesim na buduci stvrtok :D ze kolko si tam pockam 🙂

sofia27
12. okt 2012

V stredu 17.10. o 9.30 sa v Materskom centre Podunajské Biskupice, Latorická 4, uskutoční prednáška skúsenej lekárky - anesteziologičky o epidurálnej analgézii a spinálnej anestézii. Príďte si vypočuť všetky relevantné informácie, na ktoré ste sa nestihli opýtať svojho lekára 🙂

efiku
12. okt 2012

Dievčata ja som rodila v ružinove ako prvorodička,lekarku som si zazmluvnila ale čo sa týka aj ostatného personálu klobúk dole ja som bola spokojná.bola som na kalsike nie na nadštar.,boli sme tam 3kočky,ale fakt ako ale pristup lekarov pri vizite aj celkovo personal super 🙂

efiku
12. okt 2012

@efiku mala som epiduralku a pichala mi ju taka mladunka doktorka ale super fakt sa im chcem touto cestou podakovať....

hanka123x
12. okt 2012

@efiku ahoj 🙂 ktoru lekarku si mala zazmluvnenu?

natalia00
12. okt 2012

ja mam tiez zazmuvnenu lekarku, takisto epidural, do poradne v ruzinove chodim uz dlhsie, takze som tam na to uz zvyknuta.Na monitore som este nebola

elllla
12. okt 2012

@weronyca @sesilia ja som rodila pred 7 rokmi sekciou (na antolskej) a pred rokom a pol normalne v ruzinove.. ale mala som zazmluvneneho porodnika.. bola som tam trochu za exota a neboli tym nadseni, ale vsetko prebehlo bez problemov a teraz sa chystam tiez planovat normalne.. minule som rodila bez epi, aj ked som ju mala potvrdenu aj zaplatenu, teraz mi anesteziologicka povedala, ze epi neodporuca a ani nebudu chciet pichnut, ak by k tomu doslo..

@didianac tak buduci stvrtok sa tam vidime 🙂 ja planujem prist nejako pred deviatou, lebo musim este hodit starsiu dcerku do skoly..

weronyca
12. okt 2012

@elllla preco ti ju nechceli pichnut? Aby si citila ak by sa nahodou nieco dialo z jazvou? Snad 3 roky su dostatocne dlha doba na rekonvalescenciu jazvy.. Ruzinov je znamy tym, ze sa snazia co najviac klasickych porodov spravit preto som bola zvedava ako sa stavaju k takymto veciam

sesilia
12. okt 2012

@elllla dakujem za odpoved, a pri druhom ti ju boli ochotni dat, ci ty si nechcela? dakujem

elllla
12. okt 2012

@weronyca @sesilia minuly porod sme sa k epi nejako nedostali, lekar to zvladol a ja tiez, takze nebolo potrebne pichat epi.. ale clovek nikdy nevie, predsalen som bola akoby prvorodicka a nevedela som, aky porod ma caka.. a teraz je to znova kvoli jazve po sekcii, aj ked pri dohodnutom porodnikovi by nemal byt problem, ak to pekne odsleduje..

sesilia
12. okt 2012

@elllla dakujem, ja by som rada rodila ak bude druhe dietatko prirodzene, ale rada by som mala epidural. neviem , ci to pojde....

barunka
12. okt 2012

@didianac fúha, tuším to tam nie je nejako extra zorganizované... no ja sa tam chystám až za mesiac, to už budete mať bábenká... aspoň mi budete vedieť poradiť čo a ako 🙂 😀

tinasc
12. okt 2012

ahojte, no ja som sa zbytočne nechcela robiť múdra, však oni vedia čo robia, v pondelok idem v Ružinove na ultrazvuk, aby sme vedeli, aké veľké je bábo... inak zorganizované to tam nemali, ja som bola 12 v poradí, čakala som pri dverách 41, dlho sme čakali na doktorku, najprv sme išli na tlak a vyšetrenie moču, potom až prišla doktorka, tak to už išlo rýchlo... lekára som si nezazmluvnila, dcéru som rodila so službukonajúcim lekárom a bolo to v pohode...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre