Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tigri
autor
11. mar 2009

caute kocky!!! mne sa uz blizi druhy porod a asi to bude aj skor, tak si chcem ist dostatocne vopred vybavit epi...este stale sa to vybavuje v tom suterene? neviete "ordinacne hodiny" pre pohovory s tehulkami? DIKY 🙂

nikollette
11. mar 2009

Ahojte...
No dne smse boli u dokiny s malym, a pribral od minuleho tyzdna, ciže za tyzden 400g 🙂
Min tyzden mal 3480g, a dnes 3800g.. takze som bola rada.. žlty sme stale, aj ked pomylicky, od nožiciek to ustupuje, ale nei slniecko, tak to ide pomalsie...

Lady a prečo tam ides uz lezat??? Tvoj lekar ta tam uz chce mat??
U mna to tiez tak bolo.. utorok si ma nehal v nemocke, a na druhy den sa vyvolavalo.. ale vyvolavacka zabrala az stredu vecer, a prodila som štvrtok rano.. taklze asi tak.. a to cakanie je najhorsie.. ked tam musis byt i co len o den dlhsie..

sirinka
11. mar 2009

niki tak to mas to iste, co som ja mala s klarkou...tiez zo zaciatku takto grckala a pritom mala 500g prirastky za tyzden....sestricka mi povedala, ze je iba pazrava 😀

nikollette
11. mar 2009

Takze pribera v pohode nie?? 🙂
Teraz zbuchol 100ml miečka 😕 😅
Ale vacsinou po papaní, sa tak divne tvari, aj ked nie vzdy.. ako keby siu nevedl prdnut, alebo tak.. cely sčervenie, stoná si, mrnčí, tvari sa ako keby tlacil.. neviem cim to je, nevies nahodou???

sirinka
11. mar 2009

niki no moze mat kludne koliku....treba ho vela nosit...na predlakti na brusku, alebo chrbatikom si ho opri o seba a nozky mu pritiahni k telu. mozes mu robit masaze bruska v smere hodinovych ruciciek...
ak je to kolika, prejde to do troch mesiacov.
inac deti s kolikami maju casto tendencie pit vela mliecka, lebo vtedy pocas pitia im problemy trosku ustupia, tak to vyzera, ze su este hladne...

nikollette
11. mar 2009

Chudiatko, moje asi to bude kolika...
ale kaka pekne, aj si poprdkáva.. tak neviem...
A ak je to kolika prejde to??? neni to nic vazne???

dneska uz trosku udrzal aj hlavicku, ked ho pani doktorka dvihala za rucky 🙂 🙂

zabka1003
11. mar 2009

Niki, malý krásne pribral..tak on sa ti asi fakt prežiera 😀 😀 😀 napije sa veľa a potom to čo má navyše vygrcká..hlavné je že priberá..to je super..
A kolika by mala prejsť do 3 mesiacov..

sirinka
11. mar 2009

niki kolika je velmi bezna u deticiek, castejsie nou trpia chlapci...do troch mesiacov vacsinou uplne prejde...inac neexistuje ziadny zaruceny recept, ako vzniku koliky zabranit...
akurat si mozno sleduj, co jes, ci na niektore potraviny nereaguje viac podrazdene a skus co najviac obmedzit prisun mliecnych vyrobkov...najcastejsiou pricinou bolesti bruska je mliecna bielkovina...

nikollette
11. mar 2009

Zabka myslíš, ze je to vela na neho?? Takych 100ml, kazde tri hodky, na 3týždnove babo???
No zase sme sa napapali a uz zaspava sam v postielke 🙂
Fuj ale mne je nejak divne.. tak zle 😖 na tycku, ako keby som nieco zjedla.. aj na wc ma prehana 😖
bleee...

ladybird1l
11. mar 2009

vobec netusim preco idem lezat...ono doktorka to spaja s tym, ze prvu babulku som rodila cisarskym...ale jedna vec je, ze potrebuju mi urobit ultrazvuk a ten sa v ruzinove neurobi na pockanie albulantne , ale na objednavku, co mi mozu dat o tyzden dva termin, ked uz mozem byt po porode. Preto vraj idem lezat, aby mi mohli urobit ultrazvuk, lebo pacientkam co lezia, ho vedia urobit hned. Vsetko je inak v poriadku, ale teoreticky, inak nemam udaje o hmotnosti babatka a pisomne udaje o prietokoch, doteraz to bolo len teoreticky ze prietoky su ok. Podla uzv sa uvidi vraj co so mnou, ci si pockam na normalny porod alebo pojdem sekciou, a kebyze idem sekciou, aby mi ju vedeli naplanovat....jaj, modlim sa, aby mi dali co najskor vyvolavacku....tak idem sa vyspat, a zajtra idem lezat a cakat...papa

patricia1971
12. mar 2009

čaute baby, ja keď sem prídem,tak tu nikdy nikto neni 😠

večer nejako nestíham,ale čítam vás....

niki super malý priberá 🙂 ...a tie koliky ti nezávidím,moja ich mala do 14 týždňa,sme sa naplakali a natrápili ☹ ...ale potom to zo dňa na deň prešlo a bolo dobre.... 🙂

ladybird-no nezávidím ti to,lebo ležať v nemocke skôr,no nič moc....ale držím päste,nech ti to dobre dopadne 😵

tigri
autor
12. mar 2009

neviete mi poradit s tym vybavenim epi ?

bublinka34
12. mar 2009

ahoj tigri,
je to stále dole v suteréne a sú tam pre tehuľky každý deň od 13:00 do 14:00.. ak Ti môžem poradiť buď tam už okolo 12:30 až 12:45, aby si bola jedna z prvých troch inak sa načakáš.. sestrička vyrazí niekedy pred 13:00, rozdá info a formuláre na vyplnenie a až po príchode dokiho zavolá prvú budúcu maminu dnu.. a to môže byť okolo 13:15.. na každú minú cca 10 až 15 min času, tak si vieš predstaviť náladu v čakárni.. 🙂
držím palce! 😉

slunce3
12. mar 2009

ja som mala v ružinove aj epidurálku zadara :D
ale vážne netuším u koho somrodila bolo ich tam dosť vtedy akurát sme len dve rodili.. ale bola to taká mladá doktorky :d

tigri
autor
12. mar 2009

Bublinka, DAKUJEM! 🙂

som netusila, ze to uz robia individualne, ked som tam bola pred 2 rokmi, tak to bola "masovka", vsetky vybavili naraz 😉

nikollette
12. mar 2009

Slunce zadara??? A normaklne ti to len tak pisli pichnut do chrbta, ani da ta nespytali, alebo ako??? 😅

patricia1971
12. mar 2009

slunce-to je zvláštne,veď to nemôžu len tak pichnúť...to sa im ako podarilo??? 😉

nikollette
12. mar 2009

Mozno slunce mala nejaku inu omrtvovacnku ani nie EPI 😀 to neverom ze niekto len tak dojde a pichne Epi a este k tomu zadara 😕
jaj ten moj maly chudatko, ako stonka.. ale neplacka.. a asi to bude ta kolika..

sirinka
12. mar 2009

niki nosit a nosit a nosit...najlepsie v babysatke... 😉

mne sa to tiez zda divne, ze by prave v ruzinove len tak pichli epi zadarmo...ale ktovie...

patricia1971
12. mar 2009

sirinka potrebujem radu.....malú kojím len ráno a večer pred spaním,ale už 2 dni mi večer nechce papať MM...ráno jej dám,keď ešte spí,to je ok,ale večer,to sú úplné cirkusy....z čoho to môže byť??? papávala MM aj takto poobede pred spaním a odmieta už aj to...a najhoršie je,že vôbec nechce UM,to keď jej dám fľašu,potiahne si a hneď to vypluje a začne plakať...no ale čajík,to jej ide,to by vypila hektoliter...sa aj bojím,pretože moje 2 staršie deti sa mi presne takto v 10 mes. samé odstavili a ona má len 9 mes. a to mliečko ešte musí....poraď mi,čo mám robiť ☹

nikollette
12. mar 2009

Baby tasku nemám 😕
Moj je taky dobručký, ze sa napapa, neham ho odgrgnnut, polozim ho uz vyzera ze zaspava, a porom tvori ocka a stonka, aj pol hodinku sam pre seba, ani neplacka, anjelik moj, taky je dobrucky.. ja ked ho nosim sa vacsinou vyvracká 😖 a to hpo nenatrisama ako nejaky mech nebojte 🙂
No uz ho to prešlo aj sameho.. pozera do svetla do okna, a je tisko, cucka si dudlík a je spokojný 😉

Slunce mala nieco ine ako EPI podla mna..

patricia1971
12. mar 2009

niki, moja mávala koliky a to plakala 3 hodky z kuse......a ja s ňou ☹ ...robili sme všetko možné,ale nič nepomáhalo,to sme sa ale natrápili,to som ani von nemohla v tom čase chodiť,tak strašne plakal od bolesti...ale neboj,bude dobre....a ako píšeš,musí byť dobručký...tá moja vrešťala stále ☹

a fakt asi slunce mala niečo iné,pretože epidurál len tak nemôžu pichnúť,som si na 100%istá,som sa tam vtedy na to aj informovala... 😉

sirinka
12. mar 2009

patricia hm, to je dost tazke, mozno staci zmenit polohu, mozno cas dojcenia...
nejdu jej teraz nejake zubky? hlavne jej nedavaj prsko nasilu, radsej jej ponukaj priebezne cez den a uvidis, ci sa chyti.
mozes skusit odsavat a davat jej z poharika, kym ju ten strajk neprejde...
a este moze byt, neviem, ako si na tom, ze sa ti rozbieha menstruacia, nastartoval sa ti hormonalny cyklus a niektorym babatkam vtedy mliecko vobec nechuti...

nikollette
12. mar 2009

No sa divým že je taky dobrucky, este aj ked ma koliku, ze nepalce, len sam pre seba sa trapi a stonka.. a ja mu neviem pomocť.. nechto uz prejde ☹
Neviem po kom je taky dobrucky, ja som bola najviac uplakane dieta na svete!!! 😅

sirinka
12. mar 2009

niki a mozno mu vadi prave to mliecko navyse...moze ho to palit v pazeraku a ked to vyvracka, tak sa mu ulavi...
ale pre taketo male babo je naozaj najlepsi liek ked moze byt v maminkinom naruci... 😉

patricia1971
12. mar 2009

sirinka-ja kojím len po ležiačky a len z jedného prska od začiatku....ona mi na ňom aj večer zaspávala,proste jej to išlo....zúbky má len 2, je mrzutá,možno že jej idú,ale zatiaľ nič nevidím....ja jej ho nasilu ani nedám,ona sa otočí na druhú stranu a hotovo....večer som si aj odsala a skúsila dať síce z fľaše,ale nechcela....menzes mi akurát skončil,aj celý január som krvácala a všetko bolo ok....pri deťoch to bolo presne ako píšeš,došla prvá menštruácia a samé sa odstavili,ale pri tejto už mi skončila druhá....len ma zaráža to,že vidí prsko a otočí sa na druhú stranu ☹ ...no idem jej skúsiť dať prsko a potom ju dať na balkón spinkať....dám vedieť,ako to dopadlo 😵

sirinka
12. mar 2009

patricia skus jej dat v inej polohe...inac moja mala mi robi v poslednom case toto...niekedy si cez den vypyta...inac dostava iba rano, pred obednym spankom a vecernym...no a ked trosku potaha, odtiahne sa a povie e-e...tak neviem, mozno mne sa uz meni mliecko pomaly na kolostrum a nechuti jej tak, ale pred spanim taha aj 15 minut...

nikollette
12. mar 2009

Siri, ty kojiš skoro 2 ročné babo??? 😀 🙂 to sa ti ako podarilo??? 🙂 a neboli ta to, ked uz ma mala zubky???? 😕

patricia1971
12. mar 2009

sirinka no pozrela na prsko a otočila sa na druhú stranu...dala som si hračky pod seba,išla za nimi a šup prsko do úst...tak aj ťahala,niečo určite zjedla,aj ho pustila a potom zas chytila a papala 🙂 ...a inú polohu si ani pri nej neviem predstaviť,ona je v kuse v pohybe,takže keď leží,tak sa môže všade-tade hýbať...ale večer skúsim zase s tými hračkami,snáď to zaberie.....a prečo mi nechce ani UM? to mi doki už pred 2 mesiacmi povedala,že v noci o 22 hod.v spánku jej mám šupnúť to UM,lebo mi málo priberá,ale ona to zacíti a nechce...som kúpila asi 4 druhy a niktoré jej nechutí,tak ja si dávam do kávy,je mi to ľúto vyhodiť,lebo to mám otvorené už aj 2 mes. 😠 ....a ty ešte kojíš? to je super,moje sa mi odstavili samé....tiež by som najradšej kojila neviem dokedy 😵

sirinka
12. mar 2009

patricia lebo UM nie je tvoje MM 😉
ked malo pribera, treba tomu prisposobit prikrmy a nie pridavat UM...
radsej jej skus ponuknut plnotucne acidofilne mliecko...
podla mna ma iba take obdobie, ze teraz odmieta prsnik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre