Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
15. mar 2009

niki do troch mesiacov sa to upravi...hlavne davaj pozor, aby si ho neposkrabala 😉 za par dni uz budes proficka s nechtami...

nikollette
15. mar 2009

No snad si na to zvyknem ,a budem vediet v poho snim naipulovat.. 😅
Ale tolko aby vrackal???
Vazne je to normalne???? 😒
ja sa furt bojim ze je potom hôadny ved ked vsetko vyvracka...

sirinka
15. mar 2009

niki ved si videla na vlastne oci kolko ti napriek vrackaniu pribral...aj nasa tak vracala, co narobis, musis byt trpezliva, to prejde...

nikollette
15. mar 2009

No hej.. ale teraz sa mi zda ze vsetko vzdy vyvracka.. no mozno je to len zdanie...

katka1981
15. mar 2009

nikollette, ja som sa vcera pytala mojej maminky, ake som bola babatko a dozvedela som sa, ze ma kojila skoro stale, ze vzdy som sa prejedla, kukla na nu, poriadne vygrckala a potom jedla zas a tak dokola. Maly sa ti asi z chuti nahlta a potom to vygrcka. Asi je to normalne, ved ked pojdes na poradnu tak sa spytaj lekarky. Inak klobuk dole k tvojej postave.

patricia1971
16. mar 2009

no čaute baby,tak so si vás prečítala 🙂

niki netráp sa tým grckaním,moja to robila tiež a prešlo to asi v 6 mesacov,tiež grcala veľa,tiež sa mi zdalo,že spapala málo,ale vždy veľa z nej vyletelo....ale potom sa to upravilo,teraz už tak negrcká,papá síce už tuhú stravu,ale tiež niekedy z nej aj to vybehne 🙂 ....tak to je v pohode,nie si sama,grcká takto veľa detičiek ☹

sirinka tú záhradku ti závidim 🙂 ...aj ja chcem som so záhradkou 🙂 ,no snáď na budúci rok nám to výde a budem tu aj ja písať,že som robila v záhradke 😉

nikollette
16. mar 2009

Patka snad mas pravdu... len som z toho vzdy ppotom nervozna ked vidim ako vracka, skroro vsetko potom je hladny a uz v ten moment neme tolko mliecka MM pre neho, tak zarabam nutrilon 😒 co uz...

Katka dakujem za kompliment 🙂

patricia1971
16. mar 2009

niki a stále mu odstriekavaš??? no čo už, nepomôžeš si,keď nevie ťahať od teba MM ☹ ...ale neboj, všetko bude dobré,uvidíš 😵

nikollette
16. mar 2009

No odstriekvam, cez den a v nico cez klobuciky.. bo to sa mi nece odstriekavt..
ale v noci vypije vzdy strasne malo cez tie klobuciky, preto to pouzivam len ked musim.. citim ze starsne malo vytaha, a kratko... furt mi ostanu plne prsia 😒 tak preto radsej flsaka.. odtail papa pekne za 10min, ma 100ml v sebe.. a aspon vidim kolko vypil 😉

zoldy
16. mar 2009

Maminky,kde ste?Ako sa vam dari???? 😀

nikollette
16. mar 2009

Ahoj zoldy..
no my celkom v pohode.. maly je anjelik dobrucky.. neplacka,len hajka.. papka 🙂
uvidime dokedy mu to vydží..
ty ako sa mas zoldy??

zabka1003
16. mar 2009

Čaute baby,

Niki neboj na nechty si zvykneš..ja som mala vždy dlhé nechtiská, svoje vlastné, ale pri malej som si strihala ako sa narodila..
A teraz som si zase nechala narásť a dá sa na to v pohode zvyknúť..a som prekvapená, že sú rovnako kvalitné a pevné ako predtým..

Dnes ma Nelka totálne zničila..cez deň bola ako na "redbulle" a teraz večer hodinu hystericky plakala kým zaspala..nechápem, prečo musíme mať také trápenie s tým spánkom, niekedy mám pocit, že už ďalej nevládzem 😒

Zoldy ahojky, ako sa máš?

zoldy
16. mar 2009

mam sa dovolenkovo,ale travim ju v skole,takze nic mooooc...zajtra sa ale idem zo skoly uliat,idem kamoske na zahorie na navstevu,ma dve krasne deticky,starsia ma styri roky,a maly ma pät mesiacov...moc sa na nich tesim,velmi moooooc ich lubim 🙂

a.d.r.i.k.a
17. mar 2009

Ahojte baby. Ako sa darí?
Jáááj, ja mám tak hrozný ksicht....som nejaká flakatá,a jedna vyrážka mi zmizne,hned sa mi spraví druhá.. 😠
Žeby tie hormóóóny..??? A ani make-up si pri tých mojich 2 miláčikoch nestíham dať... 😀

livika
17. mar 2009

Ahojte!!!
Ja nejako nic nestiham,tiez mam doma taku malu duracelku.
Ale mame sa super 😅
Na buduci tyzden ideme prerabat chodbu a malovat,tak sa tesim aj netesim 😉

nikollette
17. mar 2009

Ahojte...
stále je tu to prázdno,ach.. a ja enma co robit doma, len na nete čučím 😀 bo maly je zatial dobrucky, neplacka, iba papka, prebalujeme, kupkame sa, a spinkame.. a ked je aj hore, tak sam si lezi na posteli a sleduje okno 😀 pozera do svetla.. ani zvuk nevyda.. no obcas stonká, asi ma tu detsku koliku,ale neplacka, tak neviem.. grckame obcas, obcas nie..
Asi idem este spat nejaka som unavena, a to sme pred hodkou vstali s malym..
ale co budem..
sak piste baby, este sa zastavim..

A ty Veve kam si zmizla 🙂

sirinka
17. mar 2009

niki ak chces, zastav sa zajtra medzi tretou a stvrtou v MC slniecko v senci...skusime ti pomoct s malym, aby trosku lepsie papal priamo z prsnika...
je to hrozna skoda, ze napriek tomu, ze mas dost mliecka mu davas UM.
a neboj sa, prsia su ako prietokovy ohrievac, vzdy sa mleicko tvori, ked maly taha, to ze ty necitis plne prsia neznamena, ze v nich mliecko nie je.
a nezabudni, neda sa porovnavat odsavanie zo sanim babatka, odsvanaie ani zdaleka takj nestimuluje tvorbu ako detske ustocka...
mozno keby si menej nad tym rozmyslala a nechala ho na prsniku ako dlho a ako casto treba, bola by si prekvapena, ze sa napapa aj bez UM.

a.d.r.i.k.a
17. mar 2009

sirinka,krásne prirovnanie,že prietokový ohrievač.... 😀 😀 😀 sa tu smejem,to poviem aj starému mojmu...
a tie moje prietokove ohrievače budu potrebovať revíziu a kvalitný servis,keď ukončím dojčenie....gravitace je sviňa... 🙄

nikollette
17. mar 2009

Ja mu nedavam UM, ale moje MM..ale cez klobuciky kojime, alebo z flasky..
sirinka, teraz sme v samorine aj s malym, u priatela, takze nie som v sc teraz..
Ja viem ze kojenie je nj, aj si to uvedomujem.. ale moj nie a nie sa prisať ☹

sirinka
17. mar 2009

niki ja len ze si vcera pisala, ze mu davas aj nutrilon.
ako chces...mavame tuto poradnu vzdy v stredu poobede

adrika hej, to ma naucili na kurze pre laktacne poradkyne 😀 tiez som dovtedy vkuse stresovala, ze v prisach nic nemam a odvtedy kojim bez problemov...vsetko je v hlave...
inac aj tie moje budu potrebovat nejake mensie kozmeticke upravy po ukonceni laktacie, ale kedze chceme aspon tri deticky, mozno dovtedy vymyslia aj nieco lepsie ako klasicke plastiky...brrrr

bublinka34
17. mar 2009

Ahoj, blíži sa nám termín (zajtra máme poradňu - nebolo by zlé, ak by už bola posledná.. 🙂 🙂 🙂) tak a chcem opýtať, čo nového v Ružinove.. i keď pozerám, že maminky na písanie moc času nemajú.. čo je však pochopiteľné.. 🙂

nikol178
17. mar 2009

Bublinka34, ahoj ja som rodila v Ružinove pred 3 týždňami, bola som celkom spokojná. Išla som tam zo strachom, že tam bude strašne keď som si čítala aké sú tam niektoré sestričky neochotné. Bola som na nadštandarde a musím povedať, že som bola veľmi spokojná.

bublinka34
17. mar 2009

ja som sa zatiaľ pohybovala iba v ambulancii, na pohovore epi a na 9tom poschodá na utz.. vyzeralo to tam všelijako.. 🙂 a to mi doki povedala, že idú prerábať.. takže som zvedavá aké to celé bude.. v podstate je to jedno, len nech je to všetko už za nami a my sme na svete.. 🙂

nikol178
17. mar 2009

To ti verím, ja som bola najšťastnejším človekom keď som to tiež už mala za sebou. Od tej doby to letí strašne rýchlo. Ani som sa nenazdala a malý bude mať zajtra presne tri týždne.

bublinka34
17. mar 2009

mne tak ubeho 12 rokov čo máme na svete Barborku.. len teraz sa to nejako vleeeečččiiiieee... 🙂

nikol178
17. mar 2009

Ale potom sa to zas všetko rozbehne. Posledný mesiac sa vždy vlečie.
Dávaš si aj epi? Ja som si ju tiež dala, no najhoršie bolo to, že mi zabrala až na pôrod a šitie - to bola síce výhoda. Ale kontrakciue som si užila celé. Totižto som mala tak rýchly priebeh toho všetkého, že epi som si v podstate ani nemusela dať. Ale kto to má vedieť.

bublinka34
17. mar 2009

EPI sme zvoli preto, ak by sa bolo treba počas pôrodu rýchle rozhodnúť pre sekciu.. no aj preto, že Barborku som rodila od 18:00 jedného dňa (vyvolávačka v nemocnioci) do 13:45 druhého.. tak si vieš predstaviť ako mi bolo PO.. díky ak nutne nemusím, tak neprosím.. verím, že tentokrát to bude iný zážitok.. 🙂

janula13
17. mar 2009

Bublinka ahoj, ak si dobre pamätam ty ides rodit ku Kozolkovej?Aj ja sa chystam a tiez idem zajtra na poradnu, tak sa mozno uvidime 😀 tak nech ti to dobre dopadne som zvedava ake budes mat potom dojmy..preco si si vybrala ju?

bublinka34
17. mar 2009

ahoj janula,
s Barborkou sme mali pri pôrode problémy, teda hlavne ja a pôrod bol dlhý s komplikáciami, takže som poslúchla odporučenie môjho gynekológa (chodím k nemu už od 18tky a rodil nás pred 12timi rokmi u Kocha).. podľa neho je jedna z najlepších odborníčok a ja mu verím.. je rázna, ale mne to imponuje.. 😀 ja nemám rada ak sa niekto okúňa a pri pôrode by mi to aj dosť prekážalo.. sú aj taký, ktorým sa nepáči jej slovník, ale ja nejdem na slohovú prácu.. 🙂 zajtra sme objednaní na 11:45, ale väčšinou sme tam skôr a keď tam nik nečaká, tak klopeme.. 😉

janula13
17. mar 2009

bublinka,my ideme na 10.25 😒 tak som rada ze Kozolkova ma taku reputaciu...ved to, pre mna je prvorady clovek ktory vie co robi a kedy to robi ..a ze zanadava je jej vec..my tam tiez chodime skor, ale ved uvidim ako sa zajtra zadari...tak dufam ze uz budes cochvila maminka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre