Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bejca
13. feb 2008

miriamka tu mas stranku na ruzinov popozeraj je tam aj zoznam co vsetko potrebujes so sebou
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/...

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/...

pietra
14. feb 2008

plienok si zoberte len par, oni sice vecer daju len nejakych 6ks, ale ked sa minu, daju dalsie, alebo si ich sami zoberiete z takeho voziku, kde su vecicky prichystane. Cize ani s plienkami, ani s nicim inym problem nebol. Ja odporucam si zobrat pre seba vlastne pyzamo, lebo davaju sice tie ich nemocnicne kosele, ale na niektorych chybaju gombiky, takze chodite cele odhalene 😝

miriamka
14. feb 2008

Bejca...dakujem za tieto info!No musim to nastudovat.
A vy si lekarov zazmluvnujete,alebo nie?

bejca
14. feb 2008

pietra dik 😉 a ja si berem jeden balik plienok 😉 a je tam cca 36 plienok a ked neminiem donesiem domov 😉
miriamka neni za co 😀 a ja mam zazmluvnenu doki 😉

cicushka
20. feb 2008

kocky, teraz ma este napadla taka vec, ja som si pri porode vypytala kyslik, lebo som nevedela dobre dychat...plytko som proste dychala pocas kontrakcii...a ked mi ho dali, tak mi to strasne pomohlo. 🙂

liana
21. feb 2008

baby, potrebujem súrne poradiť. kde nájdem v tej Ružinovskej nemocnici ultrazvuk pre bežné vyšetrenie? na polikliniku mám ísť, alebo do nemocnoce?

cicushka
21. feb 2008

poliklinika, ale treba sa tusim objednat.

pietra
21. feb 2008

veru, na ultrazvuk sa treba objednat

bejca
23. feb 2008

ahojte kocky 😀 uz sme doma 🙂 a stastny 🙂 prihodila som par fotiek do albumu - ostatne su velike tak musim niekedy zmensit 😉 len teraz som rada ze som vas prisla aspon kuk 😉
u nas to prebehlo takto :
v nedelu som isla do nemocky - dali mi monitor vztahy cca kazdych 15-20 minut ako ktory -to bolo o 16.00 -17.00 dali nas do vzdycharne -boli tam nejake rodicky vsetky v pohode odrodili do rana -len nam bolesti a vztahy presli 😀 Petko vedel ze uz je v klude a je o nas postarane 😀 takze my sme sa " vyspinkali " do rana a potom o 8.00 mi dali klystir a prisla nasa pani doki , dala nam nejaku tabletku do maternice a cakali sme .... o 12.30 mi sestricka namerala monitor sem tam nieco tak mi povedala ze si mam pospat a oddychnut 😀 tak som lezala a driemala asi do 14.00 potom prisla pani doki a dala nam oxy...neviem ako sa to vola -infuzku -o 14.50 nam pichla vodu do cca 18.00 bolo vsetko v poho aj vztahy dalo sa vydrzat -doki sa mi venovala na jednotku bola stale pri mne za co som jej vdacna , manzelovi som volala okolo 16.00 ze ked teda nechce byt pri porode nech aspon pride somnou " vzdychat " 😅 a po porode lezat tie dve hodiny 😅 tak povedal ze dobre o 19.30 ze pride 🙂 co som bola rada 🙂 Epi mi dat nemohli lebo som alergicka na tu zlozku 😅 😖 takze som bola bez epi ale v poho .... o 19.00 som sa vypytala ist sa poprechadzat lebo bolesti uz zacinali byt " fajn " 😅 tak ma doki pozrela ze som otvorena na 8 cm a ze nech idem pod sprchu este na chvilku sa mozem teda prejst 😅 a ale o 19.20 ma dali dolu isla som pod sprchu ale to uz v sprche prisli dve " supis " kontrakcie xixixii a ked som vysla von na chodbu bol tam uz manzel co som bola velmi rada - to bolo asi 19.40 🙂 a vtom este asi dve take fajn kontrakcie tak uz som radsej isla do saly a stihla vyfotit manzela v prevleku 😀 za 3 min 20.00 😀 xixixixi a vtom manzel povedal ze zostane somnou 😀 😀 😀 za co som mu naozaj strasne vdacna a dakujem za kazdu minutu co tam bol 😀 nez som si lahla na stol prisla prva " ozajstna " kontrakcia takze som vlastne ju prezila mimo stola 😅 a potom na stole este ale dva - tri krat som potlacila a " maly " bol na svete , bola som strasne neuveritelne stastna a ked priniesli mne ukazat maleho tak som skoro umrela aky je krasny 😀 😀 ale to citi kazda mama 😀 no a potom prislo sitie--- a tu bol mojou jedinou " ulavou " moj manzel pretoze za co mu naozaj dakujem a som mu vdacna - ta zlozka co som na nu alergicka je aj v tom co umrtvuju pri siti ....takze mi len pani doki niecim strasne stiplavym stale dolu striekala a asi to trosku " umrtvovala " ale teda kazdy steh si pamatam 😅 ale stal za to .... Petko je nadherny a na svete a nas 😀
no asi teda tolko 😀 ale co sa tyka po porod a narodenie je vsetko v poriadku a naozaj nadherne a kludne este raz 😀 len to sitie v mojom pripade 😖 😅 😝
co sa tyka nemocnice bola som super spokojna vsetko v poho aj sestricky aj doktori a na to kolko tam bolo porodov a naval 😝 ...klobuk dolu ako to zvladali 🙂 asi by som skor cakala ze budu viac " nervozny " ale vsetko bolo oki 😉

zabka1003
23. feb 2008

Bejca gratulujeme moc moc moc..máš to za sebou a môžeš sa úprimne tešiť z Vášho Peťka 😵 😵 😵

bejca
23. feb 2008

zabka dik 😉 aj ja som rada ze uz je Petusko tu a na inom nezalezi 😉 ale ty si mala aj tak horsi porod a zvladla si ho takze kazda mame to svoje za sebou 😵 a uz bude len dobre 😎

januliak
24. feb 2008

Bejca sice som uz pisala vo vasej teme februaroviek, ale este raz:Gratulujeme k Petkovi a prajeme vela zdravicka a mliecka 🙂 😵

januliak
24. feb 2008

Beji ja som tiey rodila bez Epi a zvladli sme to v pohode, ale pri siti som dostala a nestetika, ale aj tak som citila cele sitie 😅

bejca
24. feb 2008

no keby to sitie bolo do pol hodinky mozno by ani za rec nastalo 😅 ale mna sila vyse hodiny ☹ 😖 a teda uzila som si ho - to sitie 😝 ale nevadi uz je to tam ..a uz bude len lepsie 😉
a dakujem 😉

danka86
12. mar 2008

Chcem sa opytat niekoho, kto rodil v ruzinove, ze aky je postup. Chcela by som ist na prednasku do tejto nemocnice a hned vtedy tam mozem zaplatit EPI a pritomnost partnera?Neviem ako to funguje, na koho sa tam s tym mam obratit.. Dakujem vopred za rady 🙂

tucika
12. mar 2008

No na prednaske som tam sice nebola, ale kvoli epi musis ist na pohovor s anesteziologickou na -1.poschodi (ambulancia KAIM (ARO), c. dveri 14, su tam kazdy den od 13:00 - 14:00 pre tehulky, ale odporucam prist na taku 12:30.), ona ti da potvrdenie, ze mozes dostat epi a s tym pojdes potom do pokladne a tam zaplatis aj manzela (500) aj epi (2500).

danka86
13. mar 2008

dakuje.. a to ani nemusim byt ohlasena? a to mi bude robit nejake vysetrenia? Aj ty si si ju zaplatila?

tucika
13. mar 2008

danka86: Nemusis byt ohlasena, ziadne vysetrenia nerobia iba vyplnis taky dotaznik o osobnej ananmneze a popatas sa jej co vsetko ta zaujima a dostanes potvrdenie s ktorym potom pojdes zaplatit. Ja ju mam zaplatenu a urcite si ju dam aj pichnut. V Ruzinove su skoro vsetci za epi a aj skoro vsetky mamicky, ktore tam rodia tak rodia s epi.A vsetky si to aj pochvaluju. Este by sa ti mozno hodila info, ze mozes ist na prehliadku porodnice, ktora sa kona kazdu stredu a piatok o 13:00 sa stretavate na 9.poschodi a tam si vas vyzdvihne porodna asistentka. Celkom fajn si to tam okukat a vsetko vam vysvetli, cely postup porodu a tak. Odporucam! Len si treba v ten den okolo 10 zavolat (p. Pasiarova: 02/48234609) ci to plati. Lebo sa mi stalo, ze sa prehliadka nekonala kvoli vysokemu mnozstvu porodov. Keby si mala este nejake otazky, tak sa kludne pytaj. Maj sa! 🙂

jkorculka.
14. mar 2008

ahojte, ja by som sa chcela spytat ako je to s nadstandartkou v Ruzinove...je mozne , ak bude volne, zabezpecit si manzela na izbe? aspon prvu noc, prip.den pri sebe? dakujem

danka86
14. mar 2008

dakujem tucika, si velmi zlatucka 🙂
jkorculka, velmi dobra otazka, to by aj mna zaujimalo.. tiez by som asi prijala, aby tam so mnou jednu noc pobudol.. ale myslim, ze to nie je velmi ruzove s nadstandardnou izbou, lebo su stale obsadene.. 😒

tucika
14. mar 2008

Ved to - stale sa rodi vela deticiek. Teoreticky je to mozne, ak chcete byt sama na izbe platite 1000Sk/noc a ak chcete mat manzela tak 1500Sk/noc. Ale vraj taka situacia za posledne roky ani nebola, ze by sa to dalo. Vraj su stale plny a vela rodiciek co aj chce nadstandard (500/noc) musi ist na prvu noc na normalnu izbu a je poradovnik na nadstandard. ☹ Ved uvidime, ked sa nam ujde tak bude super a ked nie tak 1,2 noci vydrzime aj na normalnych izbach. Len aby sme ne chodbe nerodili, vraj aj take situacie uz boli... 😀

danka86
14. mar 2008

uf, to vazne..? a myslis, ze je mozne ze 1,2noci v normalnej a potom sa uvolni nadstandard? A kolko noci musime byt priemerne v nemocnici?
A ked si isla k anesteziologicke ohladom EPI, si tam dlho cakala? A doktorka je aka?
A aka je ta p.Pasiarova?

manefan
14. mar 2008

Baby, nevidte vsetko az tak "cierne", resp. ako nemozne. Ja som rodila v Ruzinove pred cca 2,5 rokom a teraz pred 7 tyzdnami. Na nadstandard som sa vzdy dostala hned, dokonca v oboch pripadoch som sa stretla aj s ubytovanym oteckom. Obidve moje deti su nedelniatka a ani v jednom pripade nebol na porodnych salach natresk - nikto nebol na "vzdycharni", aj chodby pred salami boli prazdne, dokonca neboli obsadene ani vsetky tri saly. Cize, asi som mala stastie, takze ho mozete mat aj vy 😉

tucika
14. mar 2008

manefan: ja som naladena pozitivne a verim, ze to bude super!
danka86: Vsetci su tam hrozne zlati, ja som natrafila na taku mladu peknu blondinku anesteziologicku a bola uplne sympa a v pohode. Cakala som tam od tej pol 1 do druhej. Zober si zo sebou nieco na citanie a pero. No a pani Pasiarova je tiez velmi zlata a ochotna vsetko vysvetlit. Treba sa pytat! 😉
Viem ze standardne to su 4 noci, ale moze to byt aj dlhsie.Podla zdrav. stavu mamicky a babetka. A nadstandard sa plati az ked prides do porodky rodit(2000Sk) a je volny. Potom doplacas, ak si tam dlhsie.

ingrid78
14. mar 2008

Ahojte, ja som rodila v Ruzinove, ked malovali Antolsku, takze bol natresk, a nadstandard plny, som sa tam dostala na druhy den. O otcovi som ani nesnivala, ze by mohol byt pri mne.

danka86
15. mar 2008

tucika, stak si ma potesila, ze su tam mile.. tak teda sa ozvem a zacnem riesit epi a muza pri porode, najvyssi cas, ze?? 🙂

letuskah
15. mar 2008

ahojte ja som tiez rodila v ruzinove, vtedy tam mali naval takze som rodila v sale kde sa robi monitor, na porodnu salu som sa ani nedostala ani do vzdycharne ani nikam, par dni pred tym som lezala s vysokym tlakom v nemocke, no a v piatok pred 22 mi odtiekla plodova voda, a o 3,48 bol uz kubko na svete, islo to tak rychlo, ze mi ani epi nestihli dat, ale starali sa o mna aj ked nas tam bolo vela. v ten den som asi do 14 lezala v tej sale, jednak nebolo pre mna miesto a jednak som mala stale tlak vysoky takze som ani maleho nevidela, len hned po porode mi ho ukazali. potom som sla hned na nadstandard. vsetko prebehlo uplne na jednotku aj ked ako hovorim, vtedy bolo hrozne vela babetiek, aj na normalnom sestonedeli aj na nadstandarde.

petula08
16. mar 2008

ahojte mamicky , chcela by som sa informovat o doktorke Fulupovej z Ruzinova ci nemate nahodou niektora z vas skusenosti. Vsade citam co sa tejto nemocky tyka a nemozem o nej nic najst . Zatial mi odpisali iba dve baby ze ich sice nerodila ale chodili k nej do poradne.... Za kazdu info dakujem

pietra
16. mar 2008

s nadstandartom to nie je take biedne, nebojte sa. Ja som rodila v case, ked sa s porodmi vrece roztrhlo, naozaj nestihali a napriek tomu som nadstandart dostala par hodin po porode. 😉 ale pre oteckov miesto nebolo

petula - dr. Fulupovu som zazila na poradniach a v nemocnici pri vizite a vzdy na mna posobila velmi milym dojmom. 😉

lienka7
23. mar 2008

Ahojte. Chcem sa opytat neviete mi poradit ako je to s pripravou na porod v Ruzinovskej? Su tam nejake kurzy kde sa da pripravit na porod alebo nie? Alebo cvicenie pre tohotne? Kedy to byva? Ako sa tam dostat a pod. Vsetky rady su vitane. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre