Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

livika
3. mar 2009

Nepomohla,ked mala,stale ma odbijala,ze je predsa normalne ze dieta place 😠
Ale nebol to normalny plac a plakala vkuse a navyse mii vrackala take cosi tmave a pritom pila len mliecko 😒
A ona stale,ze to sa babo este cisti 😠
No,az nakoniec prisla do sluzby zoldy,ktorej som to porozpravala,isla za dokinou a malickej museli pumpovat zaludok ☹

livika
3. mar 2009

Potom to malo este pokracovanie....
Ale ja som si nedala,sestricke som to vykricala,aj pred dokinou.
Raz som isla za dokinou a ona ze taketo veci sa najprv riesia so sestricku,a ja ze no,to by musela byt ta sestricka aj ochotna,tak jej vynadala a do konca pobytu bola na mna ako med... 😵

zoldy
3. mar 2009

vineu myslim pre mamicku,na mliecko.ona sa sice cistila,ale tvoja nejako dlho...tak som to riesila...

vevusiatko
3. mar 2009

Niki u nas to bolo ako pise aj livika presne tak isto...Malicka plakala nepriberala a nakoniec teraz papa bebu, kt. mame predpisanu a je to usmievavy pokladik 🙂
A maly odzltne postupne..Podla mna este dlho budes vidiet ze ma zlte bielka 🙂

nikollette
3. mar 2009

No mama 😀
mi kupuje vineu...
myslis ze to fakt pomaha???

livika
3. mar 2009

To je v poriadku,ze sa cistia 😒
Ale videla si,to uz sa nedalo ☹

mercy
3. mar 2009

Dieťatko sa čistí aj vracaním??To by som sa asi zľakla aj ja. Ja mám jedno šťastie, rodinu plnú lekárov, môj otec je primár interného v inom meste nie v BA, dokonca mi pred cisarákom robil predoperačné vyšetrenia🙂, takže ja ho budem mať na telefóne a keby bolo zle, volám mu a pýtam sa.Síce má väčšinou čas tak na dve vety 🙂 ,ale verím, že keby bolo zle, tak by zakročil

nikollette
3. mar 2009

Zoldy, hej mamina mi kupuje vineu na mliecko, myslis ze to fakt pomaha.. ja som nejak nepostrehla zatial..

Veve, a od zaciatku papa mala UM??? Nebola vobec dojcena??? No bielka ma stale zlte, tam je to najviac videt..tak snad postupne odzltne, ale ani slnko neni, tak vies ☹

livika to vazne, henta spominana stestricka, sa hentak zachovala??? 😕 no dakujem pekne..

nikollette
3. mar 2009

Idem si troska pospinkat, unavena som..
potom pridem... maly sa napapal trocha, ale neviem, kolko vypil..

To som sa chcela este opytya, ako zistim, kolko si maly odomna vycucá?? A ako dlho ho mam nehat kojit..
v nemocnici jedna sestricka povedala mojej spolubavyjaucej ze max 10min ze jedneho prsa, 10min z druheho, a mala sa jej nikdy nestighla napapať.. vzd vzdy stihla vypit tak 10, ci 20ml.. co bolo uz malo..
a ked je nehala dlshie, tak sa normalne napapala..

patricia1971
3. mar 2009

niki....ja som zo začiatku kojila aj 1/2 hodku....a kojím stále len z jedného prska,malá ten druhý odmietala,vždy mala nervy a plakala....tiež som si myslela,že doma sa všetko napraví,že bude papať z obidvoch,ale smola.....tak kojíme z jedného a stačí jej to...no teraz už má aj príkrmy,ale zvládli sme to aj tak.....niki,veľmi dobré rady ohľadne kojenia dáva "annag",veľa mamičiek sa na ňu obracia,tak ak chceš,nájdi si v téme bábätka-"ďakujeme annag",alebo jej napíš IP,ona vždy odpovie....mne tiež dosť radila a bola úplne super.....asi IP bude lepšia...aj komoška to riešila s ňou cez IP a super...... 😵 😵 😵

a tá vinea je super, obsahuje veľa Bvitamínu,ja som pila určite 2 litre za deň,niekedy aj viac....je drahšia,ale stálo to za to.... 😵 😵 😵

klarka55
3. mar 2009

niki - skus v teme "babatka" ,tam je toho o kojeni az az a je tam aj ta spominana tema "dakujeme annang"

sirinka
3. mar 2009

niki pozri tuto temu a zameraj sa na odpovede annag
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nikollette
3. mar 2009

Sirinka dakujem, a aj za IP 😉 no moj maly sa fakt nevie prisat, skusali to tam sestricky a povedali, ze asi to fakt nepojde, tak mi dokonca poradili cez kolbuciky, ci dokonca flasku, aj ked najprv boli razne proti, ale ked videlai same ze to nejde, a mamyl musel papat, a chcela som aby papal MM, tak boli kloobuciky, ci odstaie mliecka, a dokrmenie flaskou...

baby chcem sa opytyt, maly kaká, uplne také žlté, alebo také rideke a v tom take kusky žltého..
Je to nieco zle, alebo sa vyplavuje ten biliribin, cize ta žltacka...?????

sirinka
3. mar 2009

niki to je normalna stolica dojceneho dietatka...ako riedka prazenica 😉

caruzo19
3. mar 2009

to je normalna stolica

patricia1971
3. mar 2009

to kakanie je normálne,mne tiež tak kakala.... 😉

a podľa mňa sa vie každé bábo prisať....treba skúšať a byť v kľude....ja mám jednu bradavku vpadnutú a malá sa vie na ňu prisať od začiatku...niki,musíš to skúšať....s nami na izbe bola tiež baba,taký istý prípad ako ty,bábo žĺte,stále spalo,ona kopec mliečka,len odsávala,malá sa jej nevedela prisať....doma odsávala a potom mi napísala,že už kojí,že už na to došla aj ona aj malá...a to bola doma už aj 10 dní!!!!! a išlo to!!!! niki, snaž sa a pôjde to... 😵 😵 😵

caruzo19
3. mar 2009

ahojte baby,tak sa hlasim po uzasnom,bezbolestnom porode,akurat dlhsom pobyte kvoli zltacke.spokojna som velmi s ruzinovom 😉
dietko sa uz budi,tak za nim ficim,len som vas chcela pozdravit

patricia1971
3. mar 2009

caruzo19 ahojky!!!!!!....som vedela,keď si to auto odhrabávala,že sa tam vyrodíš!!!!! no GRATULUJEM!!!!!! a potom popíš viac......som ťa tu už hľadala a keď si tu nebola,tak som tušila,že si už v pôrodnici....pa a držte sa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

patricia1971
3. mar 2009

niki a caruzo.....vy ste tam neboli aj spolu????? napíšte termíny,som zvedavá..... 🙂

nikollette
3. mar 2009

Caruzo gratulujem...
pati aj mna to napadlo..
Ja som bola v ruzionove od 17teho a na sestonedeli od 19teho, do 27ho.. tak neviem..
To vazne taka zlta stolica.. hm.. ja som sa potešila ze sa z neho vyplavuje ta zltacka, bo lekarka mi vravela, ze sa to zenho vyplavuje v moci, aj v stolici..

patricia1971
3. mar 2009

no niki určite ste sa tam niekedy motali okolo seba, ja som si s ňou písala asi 22.2.tu na koníkovi a potom už tu nebola....no škoda,že ste sa nestretli... ☹

a neboj, malý sa z toho dostane...dnes bolo u nás slniečko...u vás ako???slnila si malého???? 😵

zoldy
3. mar 2009

som akosi po nocnej zadriemala,neviem ci vinea zabera,ale podaktori to doporucuju...tak len pekne pi,je to tekutina a eete k tomu chutna 🙂 ...

nikollette
3. mar 2009

Pati nir je tu šero ,ani kvpaka slnka.. maly je zlty,a zlty.. velmi ☹ ☹ ☹

patricia1971
3. mar 2009

ahoj zoldy..no po nočnej treba spinkať... 🙂 🙂 🙂

a mne tiež doporučili vineu, že čím viac jej za deň vypijem,tým lepšie....a ja som fičala na acidofilných mliekách...malá mi z nich super kakala....v podnikovej predajni RAJO nás už poznali....som tam bola stále... 😵

zoldy
3. mar 2009

ja tiez poznam vineu,a niektori lekari to doporucuju,iny nie...ale vela mliecnych treba urcite pit,,,niekde som pocula aj o vinovych zabaloch na psniky... 🙂

nikollette
3. mar 2009

Maleho mam budit kazde dve hodky,kvoli zltacke aby co najcviac papal. .ale o nby prespal aj 5-6 hodin..
a potom je take tazke ho krmit, nechce, zaspava.. och.. som z toho zufala.. dens mi s toho skoro praskli nervy ☹ ☹ ☹

zoldy
3. mar 2009

ta to ti verim...oni su dost prispaty z tej zltacky...ale to prejde,uvidis...coskoro...

caruzo19
3. mar 2009

niki,asi sme sa okolo pomotali,ja som rodila 24,v utorok a potom som tam poobehovala ako srnka,lebo sitie ma zacalo az teraz otravovat,jak sa to hoji tak to stipe jak fras
ale bola som na nadstandarde na poslednej izbe,tak sme sa asi moc nezrazali
aj moje skvrna bolo 3dni pod lampou a nebyt skvelemu pristupu,kedy mi ju prvy den pod lampou dali od polnoci do rana k sebe,nekojila by som.potom som mala opacny problem,ratala som minuty,kedy ju donesu,lebo mlieka bolo habadej a odsavacka nikde 😀
teda odsavacka elektricka by bola,ale mne sa to proste nedarilo,len sa mi trhlinky robili(co pri malej nie),mam nekompatibilne prsniky 😀 😀 😀
inac nemozem pol kriveho slova na ruzinov povedat,okrem par detailov,ze nemali obliecku na vankus,na 3.den mi doniesol manzel,ale ay som nebola nespravodliva,v ten den uz sa boli pytat kto nema oblecenie postelne.no a totoal obhodene okno od holubov,ako aj parapet a ked fukalo,snetzola som sa nemysliet na vsetky salmonelozy,mykoplazmozy a psitakozy,ktore holuby roznasaju....
ale inac pristup super,az na posledne dni,kedy zacali prudit s prikrmovanim,ale mysleli to dobre 🙂 (len mi neslo do hlavy aky je rozdiel v tom,ked tabulkovo dieta pije 60ml kazde 3 hodiny a moje netabulkove pilo kazde 2 hodiny po 40..... ale to len taky detail)

nikollette
3. mar 2009

Zoldy, jaaaj.. neviem co mam robit.. aj teraz sa zobudil hladal s ustocakmi papat, tak som ho vybrala, prilozila, 2-3 krat cucuol a zaspal.. och ☹ ☹ takto porodne neje, a on by mal co najviac aby mu to vyplavovalo tu zltacku..ale neche.. fakt on by v noci prespal aj celu noc 😒

Caruzo no ja som bola na standarde, tak sme sa nemohli stretnut 🙂

baby a jak mam vediet kolko maly vypije??? Bude mat dva tyzden štvrtok, a mne sa zda ze vypije malicko.. vsak chvilku cucka prsnik, mozno tak 5-nikeiedy 10min, a hotovo.. a v tom su uz aj prestavky, ked sa mrvi, ci zaspáva 😒

zoldy
3. mar 2009

to sa neda povedat,keby si mala vahu tak ho pred a po dojceni vaz...je to horsie ked ma tu zltacku,dojcenie trva dlho a musis ho stale budit,ked zaspi,zobud,musi papat,je to blbe,ale musis to nejako prekonat...alebo si odstriekavaj a krm ho z flase,uvidis,kolko spapa...kombinuj dojcenie a krmenim z flase,ked spi maly,spi aj ty,aby si bola oddychnuta akludna...a vela tekutin,ale zas pozor,aby sa ti extremne nenaliali prsniky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre