Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
23. aug 2010

@sirinka len tak mimochodom porod v Hainburgu stoji cca 2500-5000 EUR - precitaj si temu porodnica v Hainburgu! Ale asi toto nema vyznam fakt, sestricky drzia spolu:(((

sirinka
23. aug 2010

@karmelka77 ja ti verim, ze malo to nie je...je to iba jedna z moznosti...

aktak
23. aug 2010

@karmelka77
ze v Ruzinove chyba laktacna sestra sa treba ist satzovat vedeniu nemocnice 😕
myslim ze vsetky problemy su vdaka tomu ako funguje nase zdravotnictvo (malo penazi, malo personalu, stare a slabe vybavenie...) a to je tak vsade ak nejdete do sukromneho zariadenia, budte radi aspon za tych doktorov ktori su fakt dobri, co by za takych dali zeny nekde v malych mestach 😒

heni79
23. aug 2010

@aktak
Prepáč, ale práve si urazila všetkých lekárov z malých miest, keď si vlastne nepriamo naznačila, že nie sú dobrí.
Pravda, malé mestá väčšinou nemajú pôrodnice. Teda, podľa toho, čo vnímaš ako malé mesto. No i tak si myslím, že nemôžeš takto generalizovať. Niekto z nich by to mohol brať osobne.

lili_a_mimi
23. aug 2010

Ahojte! Ja som tiez rodila v ruzinove. Niektore veci sa mi nepacili, no tyka sa to skor materialneho vybavenia izieb, wc a sprch... Porod som mala v celku pohodovy a rychly a za to vdacim hlavne zazmluvnenemu lekarovi. (kamosky ktore rodili tak, ze nemali zazmluvneneho porodnika to mali o doooost tazsie) Sestricky sice neboli najmilsie, no stretla som sa uz aj s horsim pristupom 😵 Kojenie som mala tiez nastudovane, no bola tam aj jedna sestricka, ktora nam (mne aj spolubyvajucej) ochotne poradila. Ostatne vsak ani nenapadlo opytat sa, ci s tym nepotrebujeme pomoct... 😠 No potom sme na to prisli sami 😉 Rodila som prirodzene, tak mi malu hned aj ukazali a po 1,5hodinach odpocinku mi ju aj priviezli na izbu a potom po 3 hodinach ju pri mne aj nechali. A este nieco - vsetky vlozky a podlozky a tak som dostala od nich a aj detske plienky - v ostatnych bratislavskych porodniciech vam nedaju ani1 erarnu podlozku... 😒
Takze ja osobne mam s ruzinovskou porodnicou v celku dobre skusenosti. 😎

karmelka77
23. aug 2010

@aktak ano lekari su super ak zaplatis...alebo mas stastie na naladu...a ver mi viem o com hovorim!! a neomielajte stale dokola stav zdravotnictva!! Kedze sa este aj na nadstandard dostava tak ako sa dostava...a clovek si to chce zaplatit a ma smolu...a v tych malych mestach je to niekedy aj lepsie ako tu v BA, kolko umrti bolo v malych mestach a kolko tu??? Tam si lekar nemoze dovolit spravit chybu, to by mu miestni ludia dali a skoncil by uplne, tu sa otrasie a ide dalej...mne raz jedna lekarka po porode povedala ze sa nemam divit ako to tu chodi, ze vela sestier prepustili a tie co ostali maju vacsinou znamosti a ked sa aj chovaju ako sa chovaju tak ich nikto nevyhodi prave preto koho maju za sebou!! a to mi povedala doktorka, nie niekto na ulici, alebo na tomto fore!! Preto su tie sestricky take protivne...videla som co v noci robia...ako sa flakaju kecaju o blbostiach a ked chces mlieko pre male musis si pekne pockat a potom hodia na teba taky ksicht ze keby si bola ty tym babom aj ta prejde hlad.

karmelka77
23. aug 2010

@lili_a_mimi jasne ked mas mlieko nie je problem s jeho tvorbou, vsetko prebehlo ako mala, male sa prisalo a taha nie je problem a ide to aj same prirodzene..ale ked nemas ziadne bradavky, si po cisarskom a este vystresovana...tak sa ti ani nevytvori, a zas cele dni byt prisata a prehovarat revuce dieta aby zacalo tahat je naco dobre?? Stresuju sa obidvaja potom...ale uz som o tom dost popisala aj v inych temach...

karmelka77
23. aug 2010

@lili_a_mimi a este co sa tyka toho co ti daju, mozem sa im vykaslat na to ze mi daju nieco podo mna, nieco do mna a nieco pre maleho, ked som mala toho plnu tasku, kedze som nevedela ze to tam vsetko daju...inak ja som plienky pre maleho dostala len raz, lebo mi ho dali na 4ty den, a na 5ty ho brali pod lampu koli zltacke...

sirinka
23. aug 2010

este ma napadlo...dobra prevencia proti zlemu zazitku z porodu je podla mna mat pri sebe skusenu dulu, co v ba nebude problem...dokaze pocas porodu odborne sledovat jeho priebeh, pomahat a reagovat bez zbytocnych emocii...a vacsina tychto zien zaroven dokaze velmi dobre poradit ohladne dojcenia a zrejme vyjde ovela lacnejsie ako porod v rakusku...

@karmelka77 v ruzinovskej porodnici sa rocne narodi cca 3000deti... v malom meste je to okolo 150-200 v tych vacsich okresnych mozno do 500deti... tak porovnavaj... chybu si nemozu dovolit spravit nikde...vidis to velmi jednostranne.
a to by ma zaujimalo, koho uz maju tie sestry za sebou...ak by si posobila chvilku v zdravotnictve pochopila by si, ze prave sestra je ta, na ktoru sa zhodi vsetka spina ak sa nahodou nieco udeje...vies, ryba smrdi od hlavy a vzdy to je tak...sestry su take, ake je ich vedenie pocnuc primarom...

aktak
23. aug 2010

@heni79 ak to niekto zoberie osobne tak je to jeho vec, vobec som to tak nemyslela, ani nepoznam ziadnych doktorov z inych nemocnic, len viem ze v Ruzinove (logicky, vo velkej nemocnici vo velkom meste) je vysoka koncetracia dobrych doktorov a tiez ake dobre vybavenie, ktore by si zasluzili vsetky slovenske mamicky a doktori, ale to je na dlhsie......tusim uz nemam co dodat k tejto teme 😉

kvetinka211
23. aug 2010

@sirinka no, tych moznosti praveze vobec neni tak vela ... najmä v zimnych mesiacoch je dost riziko ratat s bezproblemovym prevozom v okruhu vacsom ako 30 km ... cize realne ostava mozno ten hainburg, ktory ma ale tiez svoje muchy ... ma sice komfort, ale je to predsalen vidiecka nemocnica, v pripade velmi vaznych komplikacii nepouzitelna ... tie ceny a hlavne neistota akolo nich tiez nie su prave bezproblemove. Okrem toho sa zda, ze sa to tam vyrazne poslovacuje a tym padom ani tam nie je celkom predvidatelne, ako sa k cloveku budu spravat. Takze kym v bratislave nebude opät sukromna porodnica, ostavaju len tie nase tri velke bratislavske "zariadenia", kde vsetko zalezi od stastia a inych faktorov. Celkom nechapem preco sa tu ludia hadaju o tom, ci su BA porodnice zle alebo dobre a robia zavery na zaklade individualnych skusenosti. Su proste nepredvidatelne, bez zaväznych pravidiel a standardov. A tento fakt samotny je dost dobry dovod na nespokojnost mamiciek - klientiek. (Zamerne som nepouzila slovo pacient, lebo aj "bezplatne" zdravotnictvo si platime v odvodoch, co si mnohi nie tak celkom uvedomuju)

sirinka
24. aug 2010

@kvetinka211 niekto hlada moznosti ako to ide a niekto zase nie 😉

karmelka77
24. aug 2010

@kvetinka211 ako ma clovek robit zavery ked nie od svojich vlastnych skusenosti??? ja si myslim ze zamestnanci nemocnic robia take ovzdusie ake tam je...moja lekarka mi akurat vcera povedala jednu vec - zistili mi poruchu stitnej zlazy a termin na endokrinologiu mam o vyse mesiac...ked som sa pytala ze co su to za cakacie terminy povedala mi, ze nie je kazdy ako ona, ze ju nezaujima aky ma limit od zdravotnej poistovne a berie ludi aj navyse...ale ze tam si asi limity strazia..:((( co je toto za zdravotnictvo??? Nie je to o tom, je to o cloveku, o lekarovi a jeho pristupe k tomu...ako povedala ona P..DOKTORKA ktora ma 71 rokov a este robi, a je to naozaj doktorka s velkym D, uz do dveri vie co cloveku je!!

sirinka
24. aug 2010

@karmelka77 😎

nivejka
24. aug 2010

ahojte baby 😅 ....viete mi povedať,čo stojí epi v ružinove?...ten sobášny list treba originál,či stačí kopia?
večer som mala príšerné stavy -malinkej sa v brušku vôbec nepáčilo a strašne mi tvrdlo nonstop brucho....
už som zistila,že to mal na svedomí spln,ale ma to dobre vystrašilo a už som komplet zbalená -pre istotu 😅

zucha
24. aug 2010

@nivejka ja som ani pri jednom nepotrebovala sobasny list. Neviem, preco to vsade udavaju, ze to chcu 😕

nivejka
24. aug 2010

@zucha ...tak potom mi to netreba 😉 ...tú epi nevieš,čo stojí?

panki
24. aug 2010

@nivejka 106 e, a sobášny mám zbalený len fotokópiu. Originál mám len jeden a ten si z ruky nepustím a zvlášť v nemocnici.

lucia.kl
24. aug 2010

sobášny som v pôrodnici vôbec nepotrebovala ani meno detského lekára nechceli

zucha
24. aug 2010

@nivejka myslim, ze do 120 euro. Na stare to bolo 3500 Sk. Ale neviem presne. To staci zaplatit aj neskor, len musis mat to vyjadrenie od anesteziologa - teda poucenie o epi. A zaplatis to potom neskor v pokladni nemocnice

penn
24. aug 2010

@klara5 Klarika, velmi Ti drzim palce podla toho ako pises Ta ale mozem povzbudit lebo ked to vies takto opisat, vyzera to, ze Ta rodinne prostredie vratilo do poriadku a mas znova silu. Drzim palce, je mi luto a je to odstrasujuce, ze niekto musi nieco take zazit.

nivejka
24. aug 2010

@panki ...dakujem ti a tiež si pre istotu zoberiem sob.list,ale iba kopiu....ja som sa len zľakla,že bude epi zase drahšia 😅

nivejka
24. aug 2010

@lucia.kl ...ahoj..ani meno dets.lekára nechceli?--no ja pre istotu som si napísala celú adresu a tiež som už informovala doktorku,že či môžem k nej malú nahlásiť 😵

karmelka77
24. aug 2010

@nivejka odomna pytali meno doktorky🙂)

sirinka
24. aug 2010

aj odo mna pytali meno detskej lekarky a sobasny list ani raz...

nivejka
25. aug 2010

asi každý dr. to berie podľa nálady 😕 ....radšej mať pre istotu všetko nachystané a vybavené 😅

heni79
25. aug 2010

@nivejka
Ahoj.
Odo mňa meno detskej lekárky chceli. A SL som použila, keď prišla pani z matriky. Mala som iba fotokópiu a to stačilo, nakoľko ona si ju nebrala.

luly13
25. aug 2010

k teme sestriciek, viem od jednej z nich, ze su na novorodeneckom rozdelene na dva znepriatelene tabory. nepredavaju su info, "kydaju" jedna na druhu. bola som toho svedkom. ja si na porod ako taky nemozem stazovat. mala som vynikajucu zazmluvnenu lekarku, aj porodne asistentky, az na jednu (ktoru potom zrusila moja dr) boli uplne v pohode. horsie to bolo na novorodenockom. do ruzinova by som asi sla rodit znova,(ak neotvoria sukromnu porodnicu v ba), ale to uz budem mudrejsia, asertivnejsia a nebudem sa bat zrusit niektore sestricky pre ich blbe reci.
a medzi nami dievcatami, ako vam moze vediet poradit kojit sestra, ktora to v zivote nerobila, nevie sa vcitit do pocitov cerstvej matky , nevie, ako moze kojenie ci samotne hojenie po porode boliet, netusi, ako mozu lomcovat zenou hormony...teoria v tomto pripade proste nestaci. a preto aj laktacne poradkyne su vysluzile matky.

a @sirinka v ruzinove neradi vidia duly pri porode 😉 .

zucha
25. aug 2010

@nivejka tie veci so sobasnym listom ma na starosti matrikarka a ta to fakt nechcela.
Ale meno detskej lekarky chcela detska doktora v Ruzinove aj po mne a to kazdy krat

nivejka
25. aug 2010

@zucha ....nevybavuje sa rodný list cez nemocnicu? ja ked som z mostu,tak kam mám ísť pre vybavený rod.list?
neviem kde je v ružinove matrika 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre