Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

peach
4. nov 2010

@maznacik007 a som pocula od kamosky ze ked su navstevne hodiny, tak nemozes mat babo s tebou , len bud za sklom, ale ked place alebo tak, tak ho mozes odniest sestrickam a byt s navstevou, tak to som myslela

misha8
4. nov 2010

@gilly ahoj daj vedieť potom tvoj názor na ružinov aj ked porodná sala je asi všade rovnaká diky

arrett
4. nov 2010

@peach No ja by som babo ani na tu chodbu nebrala so mnou. Toľko ľudí, veľa chorôb, v žiadnom prípade.

misha8
4. nov 2010

@peach aj tak sú všetky pôrodnice viac menej rovnaké .... ja pojdem asi tiež do ružinova tak sa možno stretneme🙂

peach
4. nov 2010

@misha8 no tu nam neukazali , ze vraj je obsadena 😒

zucha
4. nov 2010

@peach a ty by si nechala placuceho syna s cudzimi ludmi a isla prec na dve hodiny 😕 A co ak ho bude treba nakojit? A naco by si isla domov, ked na 3.-4. den uz prepustaju z nemocnice, ak si v poriadku ty aj babo?

peach
4. nov 2010

@arrett vsak ani nemozes brat na chodbu ani do izby, takze iba za sklom, ale ked place tak asi musim ist za nim a uz si s navstevou asi nepokecame, mozu ist domou...tak preto mozes babo dat sestrickam. Ze vraj, vsak uvidim ako to bude.

peach
4. nov 2010

@zucha vsak nie na cele dve hodiny, skor keby spal by som isla, alebo keby sa prave nakojil. Miesto navstevy. Ja byvam len 10 minut odtial.

misha8
4. nov 2010

@peach nemocnica je nemocnica ☹ to si nenavyberáme hlavne nech je všetko bez komplikácii

peach
4. nov 2010

@misha8 no vsak tak nejak

zucha
4. nov 2010

@peach aj ja byvam kusok odtial, ale ani ma nenapadlo odist od novorodenca. A to, ze by sestricky strazili nejake dieta, aby sa matka mohla rozpravat s navstevou som tam za tri roky ani nezazila. Co viem, tak strazili dieta, iba ak matka bola na nejakom inom vysetreni (napr. sono maternice,...........)
Podla mna, ak by si odisla a nieco sa prihodilo, tak to klasifikuju, ako opustenie dietata a mas pruser na krku.

luly13
4. nov 2010

@peach ja byvam cez cestu, no toto by mi ani vo sne nenapadlo. maleho som mala za sklom, ked prisla navsteva. a ked zacal byt nespokojny, tak hold navstevu som ukoncila a sla s drobcom na izbu. a to za tie stryri dni za mnou dosli moji rodicia dvakrat - byvaju cez 100km od BA. raz navsteva trvala 15min 😅 .
ta blizkost bydliska bola ale super v tom, ze hockedy som nieco potrebovala, manzel priniesol. napr o 22 v noci klobuciky na kojenie a vybublinkovanu vineu 😵 . vybehla som pred oddelenie, ked maly spal a za tu chvilu som bola dohodnuta so spolubyvajucou, ze keby daco, prezvoni ma na mobil

peach
4. nov 2010

no tak asi nic, to bol len napad 😒

sirinka
4. nov 2010

@peach neboj sa, ked sa ti babo narodi, ani ta nenapadne odist od neho domov sa sprchovat...a ani kusok ti nebude vadit, ze cele navstevne hodiny preplace a budes musiet byt s nim a nie kecat s rodinou 😉

aktak
4. nov 2010

@peach my sme byvali v najblizsom dome ktory je pri nemocnic a domov by som veru nesla a ani nemohla, nikto ti babo nepostrazi a fakt ta to ani nenapadne uvidis 🙂

trinity525
5. nov 2010

Ahojte, neviete náhodou či Mudr. Peter Hrabčák chodí ešte k pôrodom?

michellina
5. nov 2010

Ahojte, neviete, ci Dr. Dalibor Predajna chodi k porodom a aky je? Rodila ste niektora unho? Dakujem za kazdu odpoved 🙂

maggie2
5. nov 2010

@zucha k Tvojim pripomienkam iba toľko. Zo zákona nemocnica je povinná vytvoriť na pôrody také prostredie aby spĺňalo zákonné a medicínske požiadavky. To zahŕňa i vytvorenie potrebnej intimity. na to je zákon. Nie len dodržiavať hygienické podmienky. A takisto musí zabezpečiť zamestnávateľ i adekvátne pracovné podmienky a prostredie svojim zamestnancom. Ak to nie je, prevádzka nemá čo fungovať, a ak nedôjde k náprave, tak sa má zakázať prevádzkovanie takej činnosti, ktorej poskytovateľ nie je schopný.

Keď v reštaurácii príde kontrola a nájde vážne nedostatky, môže podnik nielen pokutovať ale i dočasne uzatvoriť, či odobrať licenciu po opakovaných porušeniach zákona a predpisov. Toto by malo fungovať i v zdravotníctve.

Preto argumenty typu, že chodba je úzka a nie je možné vytvoriť intimitu a podobne, nie sú absolútne valídne. To nikoho nezaujíma. Nech teda presťahujú priestory inam, nemocnica je veľká dosť.

sirinka
5. nov 2010

@maggie2 si robis srandu? posli tam kontrolu...vybav to...ak mas pocit, ze je to take jednoduche...
baby tu pisu o realite, kazda z nas ma pravo prezriet si porodnicu este pred porodom a vybrat si...
ty pises ako by co malo fungovat...ojojoj....co vsetko v nasom state nefunguje a aby som nebola taka zla, veci nefunguju ani v inych statoch, vsade sa najde nejaka galiba...

maggie2
5. nov 2010

@zucha " Podla mna, ak by si odisla a nieco sa prihodilo, tak to klasifikuju, ako opustenie dietata a mas pruser na krku " Prosím Ťa už netáraj.

maggie2
5. nov 2010

@sirinka veď vravím, kde niet žalobcu, tam niet sudcu.

Keď babenky chcete, môžme dať žiadosť na ÚDZS na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám 211/2000 Z.z. nech poskytnú informáciu, či im niekto niekedy dal sťažnosť a podnet na preskúmanie tých okolností, že priestorové podmienky pôrodných miestností, resp. boxov nespĺňajú požiadavky na vytvorenie potrebnej intimity rodičky. Ak áno, nech oboznámia aký bol výsledok ich prešetrenia. Ak nie - Ak tak doteraz nikto neučinil-nepodal sťažnosť ani podnet v tomto smere, nemal dôvod sa z tým ÚDZS zaoberať, pretože spravidla ÚDZS koná len na základe podnetov a sťažností.

sirinka
5. nov 2010

@maggie2 a fakt si myslis, ze by mohol byt aj iny vysledok ako to, ze podmienky splnaju?

maggie2
5. nov 2010

@sirinka to sú hypotetické otázky. My nevieme či ten podnet alebo sťažnosť niekto niekedy dal, a takisto nevieme, či sa s tým niekto už oficiálne zaoberal. Za takýchto okolností môžem len povedať, že si nemám svoje myšlienky o čo oprieť, preto Ti nemôžem odpovedať. Myslím si ale, že ak je pravdou, čo tu babenky tvrdia, že tam nie je žiadna intimita, a nehovorí to jedna, dve osoby ale skutočne viacero rodičiek sa tu tak vyjadrilo, tak kontrola, ku ktorej je nutný podnet, ak to je naozaj fakt, tak to musí zistiť a nariadiť opatrenia.

sirinka
5. nov 2010

@maggie2 pozri, intimita tam je...pokial nemaju prepleneny stav...
prepleneny stav je tam ale takmer trvalo, kedze spadova oblast je velika a porodnic je malo...
ja som napr rodila v noci jedina, uplna pohoda, hned po porode sestricky zhasli svetlo, nechali ma spat a mm bol cely cas pri mne.
pri druhej som bola na konci na "nadstandartnom" porodnom boxe sama s muzom pracovny den cele doobedie, nikym sme neboli ruseny okrem kontrol sestriciek a doktora...
takze bud by niekto musel urobit statitstiku, kolko porodov na danu nemocnicu je standart za 24 hodin a adekvatne k tomu prisposobit pocet boxov, cakacku a pocet personalu...alebo im urobia hrubu ciaru a na dany stav im povolia prijem urciteho poctu rodiciek...
co myslis, ze je realnejsie pri stave financii v statnej kase.
navyse aj keby mali tych boxov viac, hold den a hodinu si vacsina z nas nevyberie, kedy bude rodit, mozu mat 10 porodov v priebehu 3 hodin a potom aj pol dna nic...potom ak nahodou poslu rodicku do inej porodnice, hned sa zase ludia stazuju...to je trocha zacarovany kruh....
naozaj intimne prostredie mozeme docielit iba doma asi....

maggie2
5. nov 2010

@sirinka

no ja pod intímnym prostredím rozumiem to, že ma ako rodičku nikto nepovolaný (teda žiadny iný pacient, návštevník, údržbár, zdravotník, ktorý neparticipuje na pôrode, ale ide len okolo) nevidí obnaženú, nevidí intintímnosti a že personál nepodáva tak hlasito komentáre k môjmu zdravotnému stavu a pod. že to každý počuje na 10 metrov dookola. V podstate riešením sú plenty, resp. plachtové paravány, ktoré sú skutočne už minimálnou investíciou.

Za intimitu nepovažujem možnosť púšťania hudby či pálenia voňavých sviečok a podobne 😉 , na to automaticky jasné že nárok nemám

sirinka
5. nov 2010

@maggie2 tak to by som skor videla problem na odd. sestonedelia, konkretne vizity....to je uplna katastrofa a ciste ponizovanie pacientiek... 😠

maggie2
5. nov 2010

@sirinka naozaj? to si neviem predstaviť, že ako čo konkrétne máš na mysli

sirinka
5. nov 2010

@maggie2 ved komunisticka klasika...rano nabehnu sestry a nakazu upratat vsetko zo stolikov prec, ako keby to bol zaklad rychleho zotavovania sa, ak pridu skontrolovat a nemas to podla ich predstav, kludne ta spucuju ako skolaka, co si nestihol domacu ulohu...nehovoriac o tom, ze ti nakazu byt "dole bez" iba s vlozkou a lezat a cakat...no a niekedy pride vizita aj za hodinu.... 😕
a to pride kompletka vsetci lekari a sestry a ty musis roztiahnut nohy na nich...no aky uzas... 😝 vacsina sice nema zaujem sa pozerat, ale ten pocit, navyse minimalne jedna spolubyvajuca je pritomna tiez...samozrejme si vypocuje vsetko o tvojom zdrav. stave...
podla mna vizity by sa mali v takejto forme uplne zrusit 🙄

maggie2
5. nov 2010

@sirinka to naozaj?????????????? Myslela som že od takých praktík sa už upustilo. Ja som SK nemocnicu začila naposledy pred 6 rokmi, to sa odvtedy nič nezmenilo? Tak to je sila.

maggie2
5. nov 2010

@sirinka to ako je možné že im to tam ženy trpia? Ja som sa vtedy sťažovala (v inej nemocnici) a museli sa mi za všetko ospravedlniť. Druhá vec je že to ospravedlnenie vôbec nemysleli úprimne, ale iba formálne. Prepáč musím ísť, odchádzam na víkend papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre