Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

barunka
14. júl 2007

logout, s tým dojčením s tebou plne súhlasím. Ale bola tam jedna sestrička, nižšia, kučeravá blondínka, plnších tvarov a staršia a tá mi s dojčením pomohla. Celú noc pri mne presedela a pomáhala mi s tým, aby sa Simi prisala, najedla a všetko vzápätí nevyvrátila...

maaja
14. júl 2007

megie, ja som z Budmeric a stihli sme do Ružinova v pohodke ;) chodime sice cez Senec, ale aj tak ... a to som prisla do porodnice na 9 cm otvorena !!!! prva kontrakcia bola o pol siestej rano a Marek bol uz o 10.15 na svete ... do nemocky sme prisli o deviatej ...

zuz11
14. júl 2007

ja sa tiez nemozem stazovat, tiez sme tam mali zopar dobrych novorodenickych sestriciek 😉 tiez sa snazili a ked nie a nie deti nakojit, tak nam pomahali zo striekackami a boli velmi trpezlive, samozrejme nie vzdy mali dobry den, ved si to priznajme aj my sme ludia 😉 a oni tie platy 🤐

novembrovky
15. júl 2007

Takže neexistuje, alebo je fakt málo pravdepodobné, že by som od prvých kontrakcii, čo ja viem, do 2 hodín porodila, takže z Pezinka to na Antolskú musíme, aj keby sme nechceli, stihnúť, nie? 🙂

megie
17. júl 2007

pardon, ten príspevok vyššie som bola ja, dávala som si foto do spoločného albumu novembroviek a zabudla som sa "prehlásiť" 😅 ospravedlnujem sa 🤐

tigri
autor
21. júl 2007

ahojte tehulky a maminy! ja som zakladala tuto temu a rodila som v Ruzinove pred 2 mesiacmi 🙂
Co sa tyka dr. Behunovej, mozem len odporucat. Pokial ide o samotny porod, bola som spokojna s pristupom sestriciek, napriek tomu, ze v ten den bolo asi 15 porodov, starali sa o nas. Co mi pride trochu divne je, ze pomocky, ako rebriny, lano a pod. su priamo na porodnej sale, takze ked je vela porodov, su vzdy vsetky saly obsadene, takze sa k tomu ani nedostanete. Ale s fitloptami nie je problem a mozete sa ist aj sprchovat...je tam sice len jedna sprcha spolu so zachodom, ale da sa 🙂
Na sestonedeli som bola od zaciatku na nadstandarde, to bolo super, no a sestricky, tak 90% je super a tie ostatne treba ignorovat...na blbcov natrafite predsa vsade 😉
Mozno som aj preto taka optimisticka, lebo ked som tam isla, bola som pripravena na omnoho horsi pristup aj podmienky, takze som nakoniec bola milo prekvapena. Dokonca aj jedlo mi chutilo 😀
Ak chcete vediet, nieco konkretne, pytajte sa...

bilushka
27. júl 2007

Ahoj Tigri, aj ja sa chystam ist rodit do Ruzinova, tiez mam zazmluvneneho lekara, zaujimalo by ma, ci si rodila s epi-ak ano, ake mas skusenosti-odporucas, zabrala ti hned?
A tiez spominas, ze ake boli sestricky-vacsina fajn, preto sa chcem opytat, ci ti pomahali s malou-ukazali ti, ako ju kojit, kupat...bol na take nieco vobec cas?
Je super, ze si bola na nadstandarde, tam by som sa chcela dostat aj ja, ak bude volny pri takom pocte porodov, aky tam stale pretrvava....

tigri
autor
28. júl 2007

ahoj Bilushka,

rodila som s EPI a bola som velmi spokojna...pichli mi ju, ked som bola otvorena na 5cm, aby sa urychlil porod (otvarala som sa rychlostou 2cm za 7 hod. ☹ mala som velmi slabe kontrakcie, max. 50-tky kazde 2 min. a nechcela som oxytocin, ale aj tak som pri nom skoncila)...samotne napichnutie bolo rychle a bezbolestne, ucinkovat zacala asi za 10 min. a citila som slabe mravencenie v prstoch...jeden krat mi EPI zacala vypadavat asi na 1/2 hodinku, ked isla anesteziologicka pre nove davky...pri porode som perfektne citila tlaky, ale ziadnu bolest a dcerku som vytlacila asi za 2min bez akychkolvek problemov...hned potom mi pichli dalsiu davku kvoli sitiu, takze aj to bolo bezbolestne (nemala som nastrih, ale trosku som sa miestami potrhala, lebo dcerka isla s rucickou popri hlavicke)...ked dr. sila na mieste, kde EPI neucinkovala, hned mi tam strekla lidokain a ja som mohla spokojne plakat od stastia, aku krasnu dcerku som porodila a nie sa zvijat od bolesti zo sitia (fakt nechapem, preco v dnesnej dobe siju zeny po porode zaziva, pripada mi to barbarske, moja dr. nastastie pred par rokmi rodila, takze aj pre nu bolo nepredstavitelne, aby som pri siti trpela)...EPI mi ucinkovala este dlhu dobu porode, cele pohlavie som mala akoby take strpnute, takze som sa v pohode mohla vycikat, osprchovat a oddychnut si 🙂

ked som rodila, malovali prave Antolsku, takze v Ruzinove bolo fakt hrozne vela porodov, ja som porodila o 17:37, na izbu ma presuvali o 2 hodinky a bola volna posledna postel na nadstandarde...nie kazda rodicka chce ist na nadstandard a ak je plne, caka sa 1 den...

co tyka kojenia, sestricka mi ukazala, ako si mam malu prilozit, skontrolovala (pobuzerovala), ci je dobre prisata a velmi sa dalej nestarala, ale napr. spolubyvajucej velmi pomohla, ked sa jej naliali prsia

co sa tyka kupania, 1.vecer ti sestricka ukaze, ako mas babatko kupat, 2.vecer kupes ty pod dozorom a potom uz sama..samozrejme mozes vzdy poziadat o pomoc, radu atd.
ostatnym veciam prebalovaniu (nezabudni si vlhcene utierky), obliekaniu, noseniu babatka sa velmi nevenovali, ale to nie je az taky problem

velmi rychlo zistis, kto je OK a na koho sa radsej netreba obracat, treba byt asertivny a pytat sa, aj pediatrov pri vizitach...

tigri
autor
28. júl 2007

este dodam, ze kazdej prvorodicke vrele odporucam si podrobne dopredu nastudovat veci ohladom kojenia a podla mna su najlepsie tieto webove stranky:

http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm
http://www.rodina.cz/LLL/

ja som tomu nevenovala az taku pozornost, sice som mala nieco nastudovane, ale nie az tak podrobne a skoncila som tak, ze som mala krvave chrasty na bradavkach a musela som asi 2 tyzdne kojit s chranicmi bradaviek a potom som nasledne dostala mastitidu ☹

a ked este nemate mlieko, len kolostrum, nechajte si babatko na kazdom prsniku max. 5 min., aby stimulovalo mlieko, nie dlhsie, aby bradavky mali moznost prisposobit sa a regenerovat!!!

bilushka
28. júl 2007

Tigri, diky moc za info, velmi si ma potesila svojimi spravami, tak dufam, ze aj u mna bude vsetko prebiehat tak hladko a plakat budem len od stastia... 😉
Epi si mala zaplatenu dopredu, alebo az po porode? Ja ked som si ju totiz bola vybavovat, tak mi povedali, ze nech si nenechavam platenie az po porode, ze to pri porode asistentky neradi vidia....

Vela zdravia malinkej a tebe vela mliecka!

bilushka
28. júl 2007

Jaj, a este jedna vec ma napadla, aj ked to je uz uplna blbost a drobnost: ako je to s taskou a vlastne mojimi vecami, ked tam pridem? Najskor sa ide na centralny prijem a potom idem na nejake vstupne vysetrenia a potom na izbu, kde si dam veci, alebo ako to prebieha? 😕

bibula
30. júl 2007

ked to pride,nech je to hocikedy,pojdes na centralny prijem-pohotovost,tam ta prednostnbe zoberu,aj keby tam bol papez 😉 vypisu ti papieere a s taskou pojdes hore na gynek,tam zazvonis,uz budu o tebe vediet,lebo im zavolaju z pohot,ze ide porod 😀 ,potom ta na odd vysetria ,vsetko popisu,daju klystyr,no daju ta na porodnu cast,daju ti erar ,papuce si nechaj navrchhu tasky,aj uterak,pojdes sa tam totiz hned osprchovat a ked budes,daju ta bud na "vzdychacku",alebo do porodnej saly.

ja som nebola ny vzdychacke,prechadzala som sa po chodbe 😉

gredy
31. júl 2007

Ahojte mamulkz, chcem sa spytat, ci nemate kontakt, alebo ako to funguje v Ruzinove s obhliadkou izieb a porodnej saly. U koho sa treba objednat, alebo sa ani netreba? Ako to tam vlastne funguje? Dakujem za info 🙂

peta28
31. júl 2007

Cauko kocky. Tak aj ja sa zapojim, lebo aj mne sa to uz blizi v Ruzinove. Mam dotaz ako je to potom s chlapom. To tak caka cely cas, alebo mu po vysetreni povedia ze nech ide domov ze to na porod este nevyzera a potom ho zavolam? Alebo ako? 😕

bilushka
31. júl 2007

Gredy, prehliadka porodnice sa robi kazdu stredu a piatok o 13:00 hod, treba zavolat najskor p.Pasiarovej, tel.č. +421-(0)2-48 234 609). Ja som tam volala vcera, lebo by som to tiez chcela vidiet, ale tento tyzden z dovodu dovoleniek sa prehliadky nekonaju, az buducu stredu a potom zase piatok, na 9. poschodi...
Uz mi povedala, ze si nemusim volat, staci tam len prist...
😉

gredy
31. júl 2007

Dakujem Bilushka, takze to znamena, ze nemusim volat ani ja? Staci tam len tak "surovo" nabehnut? 😉 mozno sa aj stretneme 😉 este raz dakujem. A uz mas vybrateho porodnika?

bilushka
31. júl 2007

Gredy, ano, porodnika vybrateho mam, uz som u neho bola aj dva krat v poradni, no ak pojdes na prehliadku buducu stredu, tak je dost mozne, ze sa aj stretneme, my tam asi budeme, uz si nebudem volat, staci tam len prist... 😉
Potom, sa mi prihovor, keby si ma spoznala, OK?

zuz11
31. júl 2007

taska sa dava na chodbe do erarnej skrini, ta je pri tej erarnej izbe a porodnych salach 😀 a ked odrodis tak byud ti ich partner alebo sanitar donesu potom na izbu 😀
ja som na tej erarnej izbe stravila 3 noci ( nie po sebe) ja som rodila na 3 krat 🤐 no proste malej sa nechcelo 😀
a chlapa pustia uz ked je to na porod, mojho som volala az ked mi pustili plodovu vodu a bolo jasne ze uz to bude 😀

drnda1
31. júl 2007

Ahojte,
aj ja sa zapojím 😉 . Rodila som v Ružinove teraz 27.2.
Peta - ak to ešte nebude porod, tak muža ti pošlú preč a budeš s ním na telefóne, keby niečo... Ak sa to bude dosť blížiť, nechajú ti ho tam hneď. Na prhliadku nemusíte ísť, sú tam normálne izby, v nadštandarte je v izbe akurát sprcha a WC a TV. Inak sú to klasika biele izby s kovovými postelami. Aj detské postielky sú klasika kovové na kolieskach.
Porodné sály sú tiež normálne, akurát v poslednej je nová moderná postel, ktorá sa dá polohovať, ja som rodila na nej...
S dokym som sa dohodla osobne, nechcela som dávať peniaze zbytočne nemocnici, radšej jemu... Personál bol pri porode super, na novorodeneckom sa našli aj také nijaké 😒 sestričky, čo na teba len gánia... Ale to sa nájdu všade.

tigri
autor
31. júl 2007

bilushka, EPI som mala zaplatenu vopred, nechcela som sa s tym stresovat v den porodu

co sa tyka toho prichodu, s tym nemam osobnu skusenosti, ja som bola hospitalizovana 1den vopred, cakalo sa, ci sa mi to same cez noc rozbehne, a kedze sa to nerozbehlo, rano som dostala vyvolavacku...moja Tinuska uz v brusku neprospievala, takze sa o nu dr. obavala (a opravnene ako sa neskor potvrdilo)

osobne veci si nechas v porodnej casti, tam je ta chodba (vzdycharen)a miestnost pre rodicky a porodne saly...uvidis to vsetko pri priehliadke porodnice

s chlapmi nerobia vobec ziadne problemy, ja som mojho najprv sama poslala prec, pretoze sa tam rano za mnou zastavil a potom som mu volala okolo 11-tej, ze uz moze dobehnut, lebo som sa nudila 😀
porod mi vyvolavali rano o 6:45, manzel prisiel okolo 11-tej, porodila som o 17:37 a manzel bol so mnou do cca 20:30

drnda1
31. júl 2007

Ja som prišla na príjem, potom ma dali prezlicť, potom ma vyšetrili a viac - menej som šla rodiť. Veci mi asi potom doniesli, to som nejko neriešila 😝 .
EPI som mala aj ja vopred, vrelo odporúčam, rodenie s ňou bola prechádzka 😉 ... Samozrejme, ak ti všetko ide ako má, ak ti ju aj správne načasu´ju a nie sú nejaké komlikácie... Moj muž bol na chodbe a dočkal sa dosť rýchlo: my sme prišli do porodnice cca okolo 9,00 kým ma vyšetrili atď bolo asi 10,00 , okolo 11,00 ma napichli na epi a oxytocín a o 13,35 bola malá vonku, bez netrhnutia a zašívania 🙂 . Manžel malú točil na kameru hneď po ,,vylezení,, 😀 a potom so mnou išiel na izbu a asi hodinku ho tam so mnou nechali, aj malinkú nám tam na chvilinku doniesli a sme sa s ňou hneď odfotili 🙂 .

maaja
31. júl 2007

aj ja som mala EPI zaplatenu vopred, ale nestihli mi ju pichnut, takze ked som isla domov, tak mi v pokldani vratili peniazky 🙂

zuz11
31. júl 2007

tiez som mala EPI zaplatenu a nepouzili sme ju tak nam potom vratili prachy, teda to manzel potom vybavoval 😀

maaja
31. júl 2007

mne sa nezdalo tazke vybavit to vratenie 🙂 len som si musela asi na 5krat pytat potvrdenie, ze mi ju nepichli ... ale éotom s tym papierom mi to pekne v pokladni vratili

zuz11
31. júl 2007

no ved nevravim ze to bolo tazke ale po porode ja som sa uz nestarala o take veci 😀 manzel to vybavil, ja iba to potvrdenie ze mi ju nepichli 😀

bilushka
1. aug 2007

Dakujem za obsirne info, tak aj ja si pojdem zaplatit tu epi hned zajtra, ako pojdem do poradne 😉 A som rada, ze vam vsetkym pekne zabrala, ja sa bojim najviac toho, ze mi nezaberie a vsetko budem citit...od porodu po sitie 😝

alex21
1. aug 2007

kočky koľko stojí epidurálka

bilushka
1. aug 2007

Alex, 2500 Sk.

alex21
1. aug 2007

bilushka dik za info 😉

drnda1
1. aug 2007

Ale zaberie, neboj 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre