Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

laskonka
19. apr 2010

chcem sa s vami aj ja podelit o moju skusenost pri narodeni nasho synceka. Porod mi vyvolavali v 42 tt, bolo to v piatok 9.4 o 12:30 mi dali cipok (vyvolavacku)a cipky na vyprazdnenie. Bola som otvorena na 1,5cm urobili monitor a poslali ma prechadzat sa na chodbu. Po tom vyvolavacom cipku som dostala menstruacne bolesti a do 15-tej som sa prechadzala po chodbe a opat isla na monitor a vysetrenie. Dali mi dalsie 4 cipky netusim ake, vraj proti bolesti, ale ja som ziadne silne bolesti nemala no potom zacali kontrakcie ale tie boli v pohode o 17-tej uz boli take silne, ze som nemohla ani chodit ani lezat a tak som hovorila babe na cakacke, ze to idem rozchodit, no odchytila ma porodna asistentka, poslala na monitor a o 17:45 ma opat vysetrili, bola som otvorena na 3cm ale bolest bola taka neznesitelna a nevedela som rozdychat kontrakcie, ze som poziadala o epiduralku. Tu mi pichli o 18:30 a do piatich minut som necitila ziadnu bolest iba tlaky. Boloo to skvele. Zavolala som manzelovi, ze uz mi pichli epiduralku aby prisiel a napojili ma na monitor o 19:30 ma prisla skontrolovat lekarka a to uz bol porod rozbehnuty, vraj nohy hore a rodime. Do 15 minut bol Jakubko na svete. Bolo to krasne a som neskutocne vdacna tej lekarke, aj porodnym asistentkam, mali uzasny pristup. Velka vdaka aj mojmu manzelovi, ktory mi bol velkou oporou, v tom cudzom prostredi.
Takze ja ruzinov odporucam su tam skvely lekari a porodne asistentky, nemala som zazmluvneneho lekara a spravali sa ku mne vsetci milo. A ta vsetka bolest ozaj pominie ked si zoberiete svoje babatko na ruky.

katkav
19. apr 2010

cheerlady 🙂 tiez sme balili nasiroko, inak je sranda, ze ked porodite babatko na Kramaroch, tak nasiroko balit netreba ale ked v Ruzinove, tak treba 🙂

kikuliak
19. apr 2010

beboo, ja som rodila u dr. Redechu mladšieho v uguste 2008 nemala som ho zazmluvneného mal službu ale pri druhom pôrode v auguste 2010 si ho určite zazmluvním. Je to doktor od ktorého sa veľa iných môže učiť ako pristupovať k maminám. Neustále ma podporoval ako mi to dobre ide ako dobre zvládam tú bolesť (nemala som epi), chodil na mňa často pozerať, zašil ma že nemám ani jednu jazvu a dalo sa aj to zašívanie.

beboo
19. apr 2010

kikuliak dakujem velmi pekne, vidim ze len pozitivne nazory su, tak som rada 🙂

cicus ja som na predporodnom nebola ani raz, myslim ze v kazdej nemocnici sa vybavit da ale musi si ho kazda rodicka zaplatit. ale neviem to naisto. ci je ho treba alebo nie budu vediet povedat skor maminy co ho absolvovali ci pomohol, moje kamosky ktore boli povedali ze nic moc to nepomohlo ze rovnako by porodili aj bez neho 😉

zuzlicak
19. apr 2010

ja som v piatok mala prichystane pre malu postolky a tam mi sestricka ktora mi ju obliekala povedala ze to mam zahodit ze to sa uz nesmie pouzivat..a pytala som sa aj nato pediatricky v nemocnici a povedala mi ze netreba ale aj tak ju balim..

tilda
19. apr 2010

ahojte, vraj sa uz na siroko nebali... az ak je to nutne, tak po tej kontrole v 1mes 🙂

tilda
19. apr 2010

baby, prosim vas, mate niekto skusenost s prikladanim babatka na brucho hned po porode (resp planovanej sekcii?). a kedy vam babo priniesli na izbu (tiez po cisaraku)? dakujem moc🙂

lukmaj
19. apr 2010

Holky,
dakujem za nazor.
Prsky dakujem za tvoj nazor a za tvoju skusenost. Len to je take tazke, kedze o kazdej nemocnici si precitas, resp. sa dozvies aj pozitivne aj negativne skusenosti a aj ten najospevovanejsi doktor ma obcas zly den a hned negativne skusenosti sa rozprchnu...asi to je dost o stastie, sympatiach a o tom, kto tam prave vtedy bude. Vsak?

Sportpark Dr. Petrovu ti odporucil Mares? Ja tiez chodim do GNP ale k Dittemu a termin mam 26.7. Ty mas kedy termin?

Cicus 13 : Kedy presne mas v juli termin?

claudinka
19. apr 2010

Ahojte babulky, svagrynka ma termin zaciatkom juna a tak sa za nu pytam, ci ste niektora chodili alebo chodite na psychofyzicku pripravu na porod do ruzinovskej nemocnice. Ak ano, ci sa tam treba objednat telefonicky alebo ako, co sa plati, ako to prebieha a ci sa tam vobec da dostat, ci maju volne miesta. Ja som chodila k Janke Hrabcakovej, ale viem, ze vtedy bola moznost ist aj priamo do nemocky na cvicenia, len tam bol vzdy natresk, tak neviem, ako je to teraz..
Akurat som o tom iba toto nasla - http://www.zzz.sk/?content=porodnica_bratislava..., nechodite alebo nechodili ste niekto na tie predporodne cvicenia? Dakujeeem 😉

vivianaba
19. apr 2010

Ahojte, gratulujem vsetkym cerstvym mamickam k babatkam! Precitala som asi poslednych 10 stran diskusie, aj ja sa chystam rodit v Ruzinove a dostala som odporucanie na MUDr. Redechu mladsieho, som rada ze tu nanho citam pozitivne reakcie. Osobne ho zatial nepoznam, stretla som sa len s Krizkom ml. a s Feriancom (pri uzv), ak by som si z nich mala vybrat podla sympatii tak Krizko, ale skusim toho Redechu.

Zaujimali by ma este take vseobecnejsie veci k porodu v Ruzinove:
- pred porodom planujem trenovat roztahovanie hradze s pristrojom EpiNo (je tu o tom cela diskusia), vsetky baby co to trenuju pisu ze rodili bez nastrihu a ani sa nepotrhali. Mozem sa spolahnut ze doktor nespravi nastrih automaticky, ale fakt len ked treba? Nechcem mat pocit ze mi nedaju ani sancu ale budu chciet rychlo-rychlo odrodit a preto sup nastrih automaticky.
- aj mna zaujima ako je to s psychoprofylaktickou pripravou v Ruzinove. Ja budem chodit na pripravu aj inde (sukromne centrum kde chodim aj na tehu jogu) ale zaujima ma aj to ako je to v Ruzinove.
- ked si dopredu nezaplatim epidural ale pocas porodu sa rozhodnem ze ho chcem, je mozne ho dostat? Alebo treba k tomu dopredu absolvovat nejaku prednasku/poucenie?

Vopred vsetkym dakujem a budem vas citat nadalej!

jaja25
20. apr 2010

viviana, s tým nástrihom- neviem či sa dá dohodnúť, lebo mňa pri prvom nenastrihli, pri druhom som sa pred pôrodom chcela dohodnúť, ale doktor bol neoblomný a nastrihol ma- neviem či musel, alebo to robil rutinne... ☹
Keď neabsolvuješ konzultáciu ohľadom Epi pred pôrodom a nepodpíšeš to predtým, nikto ti ju nedá ak sa rozhodneš že ju chceš. Je to právnicky napadnuteľné- rozhodla si sa pod vplyvom bolesti... Ale môžeš si ju zaplatiť a rozhodnúť sa že si ju nedáš. V takom prípade ti vrátia peniaze... 😉

simonka11
20. apr 2010

Ja velmi tiez odporucam epidural ale napriklad mne ho nevedlei pichnut pichli mi ho asi na 12-14krat a chrbat ma bolel asi 2 mesiace som nanom ani nemohla poriadne lezat a bohuzila mi ostala jazva ale tak dufam ze casom mi zmizne........ale asi aj pri druhom porode by som si epidural dala pretože je to obrovska pomoc

vivianaba - pre istotu si epidural zaplat lebo nevies aky budes mat porod a v pripade ze ho nbeudes potrebovat ti peniazky vratia..!!!

vivianaba
20. apr 2010

Jaja, Simonka, dakujem, to som presne chcela vediet ako je to s objednavanim epiduralu. U mna je ten problem ze neviem ci ho mozem mat, lebo si picham Clexane na riedenie krvi a ak nebude aspon 12hod odstup od posledneho Clexanu epidural nesmiem dostat. To mam od mojej hematologicky, ale pocula som uz aj nazor ze pri Clexane epidural v ziadnom pripade. A ani neviem ci ho chcem, svagrina mala jeden porod s epi a druhy bez a hovorila ze bez to bolo ovela lepsie, kontrakcie sa dali zvladnut a ovela lepsie citila kedy ma tlacit a lepsie spolupracovala. Aj mama mi hovorila ze ked rodila nebolo to take neznesitelne. Tak dufam ze to mame v rodine 🙂 Ale epi si asi zaplatim a ked bude treba vypytam si ako poslednu zachranu.

Jaja, u koho si rodila? Nevies aky ma dr. Redecha ml. postoj voci nastrihom? Ja sa chcem s lekarom dohodnut nech mi da aspon sancu bez nastrihu po trenovani s Epinom, ale neviem ci ma niektory z nich taku otvorenu mysel 🙂

cicus13
20. apr 2010

Lukmaj...11.júla teoreticky 😀 😀 uvidíme ako sa tomu maličkému bude chcieť von 😀 budúci týždeň idem na posl.ultrazvuk tak po ňom budem múdrejšia..
S tou EPI som nevedela, že sa dá zaplatiť a potom si to možno ešte rozmyslieť keď sa to bude dať zvládnuť 😅 dobre vedieť
Dík baby

jaja25
20. apr 2010

Vivi- prvého syna u Divékyho, druhého Kriško (myslím- ale nie som si istá) 😒

renatkas
20. apr 2010

viviana aj ja som rodila u Divekyho a nenastrihaval ma, kazdy lekar ma svoje praktiky. Nastrihava len ked je babo velmi velke a on uzna za vhodne ze nastrihne. Ale ja som bola poriadne roztrhana, asi mi vysiel maly rychlo von...

Inak baby nasmu malemu sa spravil hnisavy vred po ockovani TBC z porodnice, vyhodilo sa mu to po mesiaci, museli mu to prepichavat a vytlacat a stale to ma skarede. Ked lekarka videla ako to mal maly pichnute a kde tak este si zavolala aj sestricku nech sa na to pride pozriet, pichli mu to ovela vyssie ako mali a na uplne ine miesto a ze kvoli tomu sa robia aj hrcky pod pazuchou. A hned sa nas pytala ci som rodila v Ruzinove, ze uz mala viac tych pripadov. A to iste ta specialna lekarka co sme tam boli kde to malemu prepichavali, ze z Ruzinova im tam chodia deticky co maju ockovanie na uplne zlom mieste, mozno by nebolo zle upozornit personal ktory to tam picha.
Teresse este sem chodis? Ked hej mozes im to tam nejako naznacit?

shakes
20. apr 2010

vivianaba ja ti môžem povedať z vlastnej skúsenosti že urobíš chybu ked sa nerozhodneš pre Križka je super ja som u neho rodila v septembri a iného lekára už by som nikdy nechcela skvelý prístup a tá starostlivosť aj po pôrode no super

jaja25
20. apr 2010

Renatka, a kde mu to pichli keď to má na zlom mieste?
A kto mu to vytláčal a prepichoval? Veď to je normálne že sa tam spraví- akoby vriedok, ale nesmie sa s tým nič robiť- obsahuje totiž živé organizmy, ktorými sa môžeš pri neodbornej manipulácii nakaziť... ☹

beboo
20. apr 2010

Renatka ja som prveho syna - 2.5 r. rodila tiez v Ruzinove a mali sme rovnaky problem - hnisave ramienko a neskor zvacsena uzlina pod pazuchou, do Pod. Biskupic sme chodili ako na klavir. Tiez uz vtedy mi ta pani doktorka na plucnom hovorila ze tam maju prevazne deticky z Ruzinova a ze to pravdepodobne zle pichaju. Teraz cakam druhe babo a tiez chcem rodit v Ruzinove no velmi sa bojim aby sme nedopadli rovnako, naozaj by som nerada miesto tesenia sa z babatka chodila kazdu chvilu na sono uzliny. Prave vcera sme sa s manzelom bavili co urobit asi ich skusim na to upozornit ale neviem ako pochodim.

beboo
20. apr 2010

jaja aj moj maly to mal vraj vysoko - ma to na ramienku ale tak vyssie a ako som si vsimala ine deticky vonku tak naozaj...
vytlacat a prepichovat by to mali iba na plucnom, nam to tak aj urobili, ale poslali nas tam az ked uz mal zvacsenu aj uzlinku takze sme tam museli chodit pravidelne na sono kde mu ju sledovali ci nehnisa.

vivianaba
20. apr 2010

Shakes- a rodila si u Krizku mladsieho alebo starsieho? Mozes napisat viac ako to prebehlo? Ako to bolo s nastrihom? Viaceri su tam vraj akoze otec aj syn tak kto sa v nich ma vyznat 🙂 Mne robil Krizko ml. 3D uzv, bol mily a pripadal mi take mlade ucho. Diveky je asi ako stary?

Inak zaujimave s tym ockovanim v porodnici, to by im ale mali dat vediet ti lekari kam vas poslali, asi by kukali ako puci kebyze mamicky zacnu hovorit ako maju deticky ockovat.

renatkas
20. apr 2010

vivi Diveky ma okolo 50, strasne sympaticky chlapik aj ked mam pocit ze teraz ma toho viac nez dost a ked nerobi v nemocnici tak robi v sukromnej ambulancii, cize stale.

malemu to pichli asi o 1,5 cm vyssie ako mali, ja neviem kde to presne ma byt, my sme s tym nemohli nic robit ale ked sa mu tam vytvoril hnis a uzlinka tak nas pediatricka poslala tiez do podunajskych biskupic kde mu ten hnis vytlacali a zajtra mame kontrolu, plucna tvrdi ze sa uzliny vytvaraju prave z toho ze je to pichnute na zlom mieste.

jaja25
20. apr 2010

beboo-tak to je divné. Ja som si dala staršieho zaočkovať v Zl. Moravciach, lebo nám ho nechceli kvôli tomu, že bol žltý, ale bilirubín nemal taký vysoký. A druhého mi očkovali na oddelení v Ružinove a nemali sme problémy- no je pravda, že to už bolo dávno a kto vie, kto to tam teraz pichá....

cherryblossomgirl
20. apr 2010

Juj baby, ani nestraste s tym ockovanim 😕

Inak Diveky je super, velmi odporucam

renatkas
20. apr 2010

jaji my sme mali prave stastie na niekoho kto to pichat nevie. Ani netusim ci to pichaju lekari alebo sestricky...

jaja25
20. apr 2010

Na Kramároch to pichá vrchná- neviem kto v Ružinove...
Inak kamoškinej malej pichli BCG 2x a prišli na to po týždni- ale nie v Bratislave ☹

beboo
21. apr 2010

ani ja neviem kto to v ruzinove picha, babo proste odnesu a potom prinesu zaockovane 😒

bibulienka
21. apr 2010

my ked sme boli s dcerkou na ockovani proti TBC, boli sme tyzden po prepusteni z porodnice...a pichala to jedna sestricka na novorodeneckom odd., inak u nas to bolo OK nehnisalo to...

cheerlady
21. apr 2010

baby nestraste,my ideme na to ockovanie dnes ☹

iinuska
21. apr 2010

dievcata, k tomu ockovaniu, mojemu malemu to pichala svagrinka, a velmi sa snazila, a aj tak mu to hnisalo a v biskupiciach sme boli 5x. Takze sestricka sa moze snazit ako chce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre