Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

katarinaa
18. okt 2008

ahoj babica,
super, ze si sa ozvala. Ja si osobne myslim, ze ziadna normalne zmyslajuca baba si novorodenecke a gynekologycke sestricky nepletie a nedava do jedneho vreca, aj ked, mozno by sa pri prichode na oddelenie patrilo povedat mamicke, ako to chodi, ze su take a take sestricky, aj ked ako hovorim, clovek to zisti pomerne rychlo. Problem je v tom, ze s gynekologickymi sestrickami nie je ziaden problem, su vazne mile a ochotne, asi je to tym, ze maju menej stresu, ako novorodenecke sestry, na ktore su kladene vacsie naroky, hlavne co sa tyka podavania informacii. Nieiekdy tam clovek mal pocit, ze je ten najhlupejsi, ked sa pyta otazky ohladom babatiek. A to iste s nutrilonom. Dostala som radu, nech si pytam nutrilonu, kolko treba, a ked som si ho isla pytat, tak sa sestricky (a nie jedna!!) tvarili, ze som krkavcia mat, co nevie dat svojmu dietatu materske mlieko. Plus mna stasne stresovalo vazenie deti a prepac, buzeracia kvoli priberaniu, ci nepriberaniu a hrozenie, ze nepojdeme domov, kym nezacne priberat. Moje dieta malo porodnu vahu 3 900g a isli sme domov vdaka +30g, ktore ziskalo na treti den. Zda sa mi to na hlavu postavene, ze pri styroch kilach zavazi 30 gramov! Tebe nie? Ale ty si porodna asistentka, takze s tymto nemas nic spolocne, placem asi na zlom hrobe. Neber to osobne ani v zlom, len som tak zhrnula situaciu, co mne vadilo. Mena konkretnych sestriciek bohuzial neviem, kedze nenosite menovky. Ale jednej novorodenecej som velmi zaviazana a je naozaj skoda, ze neviem meno. S lekarmi, co som sa stretla som bola tiez spokojna, dokonca mozem povedat, ze aj tu desnu velku vizitu, okolo ktorej sa robia take caviky som prezila v zdravi, hehe.
ktovie, ci sme sa aj stretli na porodnej sale 😉

caruzo19
18. okt 2008

pridavam sa k nazoru tuciky,ja som vpodstate nemala problem so sestrickami,ale niektora bola mila,ina nemala svoj den a keby mali menovky,ja by som sa napriklad velmi rada podakovala jednej sestricke zo sestonedelia,bola mi ako druha mama,naozaj mala skvely ludsky pristup.zial neviem ako sa volala.ja neviem ani ako sa volala doktorka co ma rodila,lebo take ze dobry den,volam sa tak a tak,to na slovensku mozme len snivat.teda okrem dojceneckeho oddelenia na kramaroch,tam to povazuju za samozrejmost sa predstavit

katarinaa
18. okt 2008

inac babica, este jedna otazka priamo k tomu, co sa tyka tvojej prace. Vsimla som si, ze na porodnici je IZBA CAKATELIEK, ktora je viac-menej prazdna, teda aspon, ked som tam bola ja, tak ju nikto nevyuzival okrem jednej baby, co tam bola na monitore. Tak ma napadlo, preco tam nedavate baby po porode, co lezia voku na chodbe? Urcite by to bolo pre ne prijemnejsie, nie?

pipka
18. okt 2008

fuuuha, ale sa to tu spustilo 😀 😀 😀

inak to s tym odlisenim oblecenia sestriciek a lekarov, specialne novorodeneckych a gynekologickych sestier je dobry napad, to by stalo za uvahu 😉 akurat ze v nasom state na to asi nemame 🙄 ale staci vytunelovat jeden dobry podnik a sestricky v Ruzinove budu jak zo zurnalu 😀 😀 😀

pipka
18. okt 2008

ale dat urobit menovky na oblecko snad nestoji az tak vela... 😅 😵

ivankaba
18. okt 2008

lekari su podla mna dost odliseni od sestriciek, kedze nosia biele kosele s cervenymi goliermi a sestricky chodia v modrych koseliach...

skrecok
18. okt 2008

Ahojte... 🙂 Ked som rodila, tak vloziek a podloziek bolo habadej az som si svoje hned na druhy den poslala domov. A co sa tyka toaletneho papiera, sice bol iba na gynekologickom oddeleni a na oddeleni sestonedelia nikdy nebol. Pamatam si, ze jedna baba chodila k nam na WCko a povedala sestricke, ze uz tam nie je toaletny...nebola ochotna jej dat 😖 . Ale mna to vobec netrapilo, mala som svoje z domu. Ale musim povedat, ze som bola aj napriek jednej neprijemnej sestricke z novorodeneckeho odd. maximalne spokojna so vsetkymi za pomoc a podporu. Zial taktiez neviem ako sa volali. Keby som mala rodit este raz, tak jedine tam.

Ale musim napisat, ze ked som tam bola tak som pocula od inych mamiciek vela staznosti na 2 sestricky (jednu zo sestonedelia a jednu z novorodeneckeho) a na lekarov z novorodeneckeho odd. Stazovali sa na velku neochotu a negativizmus... 😖

slavica2
18. okt 2008

babica, bola to taka mala sestricka s tmavvmi vlasmi pod usi, stihla a pracovala na novoredneckom na nadstand$rade, davala mliecko, takze to len predpokladam, zial menovku nemala, ale spravala sa ako totalna krava, prepac za vyraz, ale lezala som s jednou kockou, ktora mala po porode hrozne depky a spravala sa velmi necitlivo, az tak, ze som jej povedala, ze este raz a povie to prednostovi. ostatne sestricky boli super a mimo nej som bola velmi spokojna 🙂

zuzpolka
18. okt 2008

ahojte 😅
Ja som tiež o vložky a podložky nemala nudzu,,,,toho bolo dost 😅
No a Wc papier som si nosila svoj, ani neviem či na wcku nejaky bol 😀
Tiež som bola zo všetkym spokojna, až na nejaku tu sestričku z novorodeneckeho 😒

claudinka
19. okt 2008

Babica,
nam sa tiez minul wc papier a slusne som to bola oznamit sluzbukonajucej sestricke a o par minut tam bol novy, takze je to samozrejme v tomto pripade o komunikacii..
s tymi menami tiez velka skoda, ze nemaju menovky alebo rozlisenie sestriciek..

jedine, co mi najviac asi prekazalo u sestriciek a dokonca aj u doktorov na vizite, rozlicne nazory na jednu a tu istu vec.. ako prvorodicka som z toho mala dost velky misung, sice uz na treti den som robila, ako som ja uznala za vhodne, ale tie prve dva som teda mala dost..

kucerka0507
19. okt 2008

Ahojte babenky, zajtra idem už do nemocnice do Ružinova,a v utorok mám cisársky. Myslím, že mám všetko zbalené, je niečo čo si mám zobrať, s čím ste ani vy nerátali a potrebovali ste to?????

katarinaa
19. okt 2008

kucerka: vineu ;) je dobra na mlieko 😀 drzim palce

evka_
19. okt 2008

Kucerka drzim palce 🙂...

cicushka
19. okt 2008

kucerka) krem na bradavky 😀 zozaciatku velmi bolelo.

claudinka
20. okt 2008

Ahojte, prosim Vas,
kto bol na klbikoch v ruzinove??? ako to tam chodi??? beru sa tam cisielka ako na poradni?

claudinka
20. okt 2008

kucerka drzim silno palceky 😉

seva
20. okt 2008

ahojte kocky,
tak my to uz mame za sebou, vcera sme sa vratili z nemocky ...
velmi sa tesime ze vsetko dobre dopadlo a mame doma krasavicu 🙂
ozveme sa, hned ako trochu vychutname home sweet home 🙂

caruzo19
20. okt 2008

tak blahozelame,nech ste zdravucki!!

caruzo19
20. okt 2008

seva,co doktor drab?spokojna?prosim ta,aj ti nejak urychloval porod(hamiltonov hmat,alebo nieco podobne?)dakujem za odpoved

leony83
20. okt 2008

ahojte! baby nerodila náhodou niektorá z Vás u dr. Orosa????? prosím Vás o info, aký je pri pôrode, či sa ho oplatí zazmluvniť... Ďakujem!!!!!!

enynka1
20. okt 2008

seva jeeeej tak gratulujem nech ste zdravucki a stastnucki 😵

claudinka, a na tie klbiky to nas objedna detska lekarka alebo to kedy tam mam ist? 😕

pipka
20. okt 2008

seva jeeeej, no gratulujeeeeeem a zelame secko naj naj naj 😵 😵 😵

pipka
20. okt 2008

nas na klbiky objednala pediatricka na poradni, no my nechodime do Ruzinova, ale do Euromedixu.

ivankaba
20. okt 2008

na klby je dobry aj Doktor na Kramaroch

misutovo
20. okt 2008

Ahojte maminky aj buduce maminky,

nedavno som absolvovala prehliadku v ruzinove, kedze sa tam chystam rodit, bolo to celkom ok.

Aspon si viem lepsie predstavit ked sa tu vselico popisuje. Takze ak by vas volaco zaujimalo, kludne napiste, vela sme sa pytali.
Akurat jednu vec sme sa nespytali co ma dost mrzi. 😒 Je mozne ze by mi neaky sluzbukonakuci lekar spravil pri vstupnom vysetreni Hamiltona alebo nieco podobne bez toho aby o tom moj zmluvny lekar vedel?

Dakujem.

caruzo19
20. okt 2008

no ten v ruzinove je vraj sice skvely odbornik,ale ako clovek stoji za ... zdepta rodicov a aj dieta.my sme boli v pro biose na mileticke a velmi sme boli spokojni.platili sme sice oba razy po 500sk,ale bez stresov a nenutili nam tam dietatu flasu

ivankaba
20. okt 2008

ako a vola ten z ruzinova?

caruzo19
20. okt 2008

neviem,ale tusim to tam robi len jeden a dlllhe roky

ivankaba
20. okt 2008

nevola s anahodou Svec?

michru
20. okt 2008

Ahojte. Aj ja som rodila 9.9.08 v Ružinove, mala som plánovaný cisársky rez. Rodila ma MUDr. Petra Oťapková, skvelá gynekologička-pôrodníčka. Bola som v nadštandarte a ja som bola spokojná, páčilo sa mi hlavne to, že som si každý večer kúpala svojho drobčeka 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre