Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

miluska.h
23. sep 2009

boncusik: ja som rodila planovanou sekciou. do nemocky som nastupila v utorok rano o 8, dali ma lezat na 10.posch. na nadstandard. v ten den mi robili este nejake vysetrenia a monitor a v stredu o 11 som mala rodit, ale posunulo sa to az na pol 3, lebo tam mali nejaky chaos, strasne vela porodov a neplanovane cisaraky. ja som chcela, aby som nastupila do nemocky az v den porodu, ale nedalo sa... ze vraj musia byt predoperacne vysetrenia a vysledky z krvnych testov su az na druhy den.

vsetky tehulkam drzim palceky, zvladnete to 🙂

badzova
24. sep 2009

ahojte

chcela by som sa spytat:
ked mi niekot prisnesie nieco na jedenie /polievka..../, je tam nejaka ladnicka a mikrovlnka, kde sa to da ohriat?
nejaka kuchynka? 🙂
a ci si treba brat do porodnice, misku , pribor a pod.

dakujem pekne. 🙂

tilly
24. sep 2009

szilvia a do poradne kam chodíš? k čiernemu? či do BA?

simonova815
24. sep 2009

badzova: na nadstandarde je chladnicka pre pacientky, aj kanvica. maju aj mikrovlnku, ale bola pokazena ked som tam bola ja. ta nemocnicna strava je sice hrozna, ale da sa par dni vydrzat.ja som mala po cisaraku hned na druhy den aj vetry aj stolicu, tak som sa pytala mojho dokiho, ci mozem jest normalne, ale povedal mi ze radsej nie, lebo niekedy sa vedia vetry zastavit a sposobi to problemy. ze jednoducho si musia creva zvyknut. takze som nevymyslala a teda jedla som to co nam doniesli, akurat naviac piskoty a marina keksy. A tie dva dni tekutej stravy som prezila. Zober si poharik a pribor, ajked ak nemas daju ti ich a ten potom vratis.
co sa tyka prichodu do nemocky pred planovanym cisarakom, musi to byt den vopred kvoli vysetrenia, ale ja som teraz prisla v utorok rano, ze budem rodit v stredu a nakoniec som odrodila v utorok vecer. bolo to priznam sa troska na psychiku, lebo ked vam o 3 poobede oznamia, ze uz nic nejedz, okolo 7 ides po noz....no som myslela ze ma mrdne! Nakoniec som rodila az o 22, ale aspon som to mala za sebou, nemusela som dalsi den cakat, kym sa dostanem na rad...

A niekto sa pytal na klystir. No ja som bola sklamana, lebo mi ho nechceli urobit, dali mi cipky, a kedze mi mala od zaciatku tlacila na konecnik a mala som 6 mesiacov hrozne hemoroidy, tak som sa vytrapila este aj posledne hodinky pred porodom! A kedze som sa dost nevyprazdnila, tak uz na druhy den po cisaraku som sla na velku, sice som mala mega obavy, ale zvladla som to dobre, ziaden problem, skor ten strach.....
Ale pri prvom som mala klystir a bolo to lepsie, lebo som na velku isla az na 3 den, no bola som viac fit.

petulik29
24. sep 2009

Ahojte, no ja si tiez myslim, ze klystir je lepsi. Tiez som mala potom viac pokoju asi 2. Aj ked to taka tragedia nie je, je to len v hlave taky blby pocit.

badzova
24. sep 2009

simonova815: opat dakujem za odpoved a blahozelam k Petre 🙂 🙂

tilly
24. sep 2009

simonova a plánovaný cisarák ti musel schváliť primár? aký bol dôvod sekcie?

szilvia31
24. sep 2009

tilly chodim k Spankovi do Mostu a teraz do ruzinova do poradne

tilly
24. sep 2009

jaj, hej, už si to písala... to je tá moja tehudemencia...

ozaj, kto je v ružinove primár?

lia
24. sep 2009

co ti tam davali po cisaraku jest simonova??
radsej by som asi mame povedala nech mi take pripravi,ale domace 😝

lia
24. sep 2009

tilly,ty budes prat vecicky v akom prasku??

tilly
24. sep 2009

v lovele, aj pri prvom som prala v lovele...

lia
24. sep 2009

nemozem to prat v ariele alebo persile sensitiv??

bibulienka
24. sep 2009

ja som prala vsetky vecicky v lovele a treba to poriadne vyplachat... minule som na rychlo prala malej veci v persile sensitiv a vsetko OK, ale ten ariel sa mi zda dost parfemovany... to asi drazdi...

lia
24. sep 2009

bibul,ty si prala vsetko v rukach??my ideme teraz do rakuska,tak som chcela,ze kupim tam prasok a zajtra zacnem prat 😒

bibulienka
24. sep 2009

ni prala som v pracke na 40st na rucnom prani... len terz obcas ked sa mala zaspini tak to rychlo preperiem v rukach

byggyt
24. sep 2009

szilvia- si zo Špankom spokojná?

szilvia31
24. sep 2009

byggyt sai aj som spokojna,len si treba na neho zvyknut,on je taky"roztrzity profesor" a niekedy mi pripada lajdacky,no treba s nim komunikovat,cim viac rozpravas tym viac sa dozvies a paci sa mi ze na rovinu ti povie co sa deje a nebali to zbytocne do leskleho papiera. 🙂 na poslednej poradni na mna bez okolkov pocas palpacneho vys.vysolil,ze to bude skor labo sa skracuje a makne krcok,aj sa tak zaxichit,ze je mi luto 😒

tara2
24. sep 2009

tilly - myslim ze primarom je v Ruzinove MUDr. Holly a prednostom prof. Holoman

boncusik
24. sep 2009

dik, bby za odpovede ešte som sa chcela spýtať kolko dní pred plánovaným termínom porodu sa realizuje plánovaný ciarák? a musí byť schválený primárom???

byggyt
24. sep 2009

szilvia to je fajn že si spokojná aj ja mám radšej priame odpovede radšej sa pripraviť na horšie a potom byť príjemne prekvapená ako zrazu prežiť šok keď sa stane niečo čo nečakáš

boncusik- tuším primár schvaluje všetky sekcie ešte sme neni na Slovensku bohužial v takom štádiu že by to bolo výlučne v kompetencii tvojho lekára čo je podla mňa škoda

miluska.h
24. sep 2009

boncusik: planovana sekcia musi byt schvalena prof. Holomanom - prednostom. a co sa tyka terminu, zvycajne tak okolo 10 dni pred oficialnym terminom porodu

simonova815
25. sep 2009

tilly: ja som obe deti rodila cisarakom, lebo som mala operovany konecnik. prvykrat to schvaloval Holoman, teraz to naordinoval moj lekar (ja som rodila u Krizka starsieho) a on je sef operacneho takze to asi len on vybavil na sedeni, Holoman ma nevysetroval. Akurat teda na sedeni rozhodli ze budem rodit este v utorok, nie stredu.
co sa tyka schvalovania, vacsinou ak je fakt indikacia tak radsej neriskuju, akurat ze je nevyhoda, ze sa pri planovanych cisarakoch dlho caka a byt o hlade a smade... ja som teraz dopadla tak, ze mi pocas zakroku doslo z hladu zle od zaludka, hrooozne ma napinalo, no nezelam to ani najhorsiemu nepriatelovi. ale mam to za sebou 😉

tilly
25. sep 2009

takže istota je mať papier od očnej...
no, uvidíme ako dopadnem...

ja to nejedenie pred operáciou nežnášam, hlavne, keď ma vždy naťahujú ako gumu v gatiach... v ružinove sa mi stalo aj, že už som bola dole na operačke (bola to ortopedická operácia), premedikovaná, zrazu došla nejaká sestrička, že dnes sa už neoperuje, odvezte si ju hore 😠 , tak ma operovali na druhý deň...

a rodila si v spinálke alebo v celkovej anestéze? ja chcem celkovú, viem, že spinálka je lepšia, ale minule mi nezabrala a museli ma aj tak uspávať, okrem toho som sa počas kyretu zobudila aj z celkovej 😅 ja som expert...

simonova815
25. sep 2009

hej je lepsie ak budes mat papier od ocnej. Ajked oni vacsinou ked uz bol cisarak, tak sa priklonia ja druhy porod aby bol cisarakom.
No ja som dvakratz rodila v spinale, prvy porod bol absolutne bezproblemovy, rychlovka, kecala som s doktormi, rozpravali si vtipy... fajn skusenost.
Ten druhy bol hrozny, vsetko trvalo nekonecne, aj spinal zaberal pomalsie a trval kratsie, uz ku koncu povoloval, bolo mi zle, trpela som aj ja, aj moj muz a videla som na doktorovi, ze mu tiez nebolo vsetko jedno. no viac by som v spinale asi rodit nechcela....
Takze ja osobne ak budem musiet nahodou este raz rodit, tak urcite uspat do celkovej 😉

byggyt
25. sep 2009

tilly-fúha tak to je velmi nepríjemná skúsenosť zobudiť sa počas zákroku ja by som sa strašne bála spinálu ja obdivujem keď sa ešte niekto počas cisaráku rozpráva s doktorom ako keby boli na káve, ja by som sa bála že mi to prestane účinkovať čo by som sa pri mojom šťastí ani nečudovala a asi by som sa p.....a od strachu 😝 😝 😝

tilly
25. sep 2009

hmmm, tak teraz neviem, či spinál alebo celkovú, zas pri spinále je určite výhodou, že bábo hneď vidíš a nie si dva dni ako nafetovaná...

ale keď som sa počas kyretu zobudila, bohvie ako mi zaberie spinálka

byggyt, no príjemné to nebolo, vraj som im tam niečo hovorila, neviem čo, nechceli mi potom povedať, asi som im nadávala 😅 ja si len pamätám, ako anesteziologička hovorí, pán doktor, pacientka sa nám zobúdza, mám dať ďalšiu dávku? 😀 cítila som len nástroje vo vnútri, bolesť nie, ale bola som hore asi dve sekundy, potom ma asi znova uspali, alebo som zachrápala ja... 😀

boncusik
25. sep 2009

holky, dík za odpovede 😉

zzuzzik
27. sep 2009

kocky tie ktore idete na cisarak pripravte sa na to ze jedlo prve dva dni absolutne nic moc, puding, krupicova kasa a zasa puding, keksiky, sladkeho ma clovek az po usi, odporucam nech vam prinesu dobry kuraci vyvar do porodky, velmi dobre vam to padne, mna z toho sladkeho bolela hlava,

kika25
27. sep 2009

Viete mi poradit kedy je treba ist na prednasku o epi? A kde presne sa treba hlasit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre