Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

mimakro
23. feb 2007

On je fajn. Za mnou vtedy prisiel aj viackrat,opytat sa,ako sa mam,ci to neboli a tak. To ste sadohodli aj na nejakej financnej odmene? A stym nastrihom to nie je take iste. Niektori lekari to robia pausalne,ci rodis prvykrat,alebo nie. Niektori naopak-nastrihuju,len ked je to naozaj nutne. Ale nastastie,vsetko sa mi bez vacsich problemov zahojilo

melory
autor
23. feb 2007

mimako, pri druhom by sa malo nastrihnut len ked vidi, ze sa ide zena natrhnut.

s tou odmenou je to tak, ze neviem, nic nepovedal, ani neviem ako to tam s nim chodi...porad.

mimakro
24. feb 2007

Ja netusim,ale pokusim sa to zistit od kamosky,jej mama robi na gynekologii sanitarku. Ja by som sa citila trapne,keby mu mam potajomky podsuvat nejaku obalku. To uz by som sa ho narovinu opytala,co som dlzna. V kazdom pripade sa pokusim to vyzistit. Mima 🙂

melory
autor
24. feb 2007

dakujem potom sa ozvi, lebo fakt som nie pripravena riesit tuto otazku.

mimakro
26. feb 2007

Ahoj Melory. Uz mam informacie. Kamoska,ktorej robil cisarsky(mala rodit normalne,ale neotvarala) mu dala 3000Sk a nejaky alkohol. Mal uz po sluzbe (tahaju 36) a cakal iba na nu. Vraj je velmi spokojna,lebo je pekne zasita. Jej kamoska dala doktorke Kerekovej(aj u nej sa da vybavit) 2000Sk. V Nitre vraj davaju aj 10000Sk. Ja som nikomu nic nedala,iba sestrickam na porodnici dezert a kavu. Ale boli mile aj bez toho. A este som asi nespomenula,ze moja svokra bola dlhorocny zamestnanec nemocnice(robila tam 27rokov zdravotnu sestru na roznych odd.,min.rok dala vypoved)a dost vela ludi ju tam pozna,najma sestry. Tak som mala protekciu aj bez vybavovaciek. O mna mi vsak ani neslo. Ale o deti sa mi sestricky velmi dobre postarali. Dokonca ich protekcne uprednostnili aj na fototerapii (obaja mali zltacku,Ondrejko silnu 3 dni,Hanke po jednom dni na foto ustupila). Ale naozaj som nic nevybavovala. Brala som to tak,ze je povinnostou lekara odrodit ako najlepsie vie(aj vybavene sa skomplikovali,dokonca aj velmi vazne) a sestry postarat sa. Teraz uz babatko hned po porode (dve hod.po si na sale s babom,potom ho odnesu a Teba prevezu na izbu). Ked sa vyspis,alebo oddychnes si,pride gyn. sestricka a pomoze Ti do sprchy(sucast izby)a potom donesu babo. Je s Tebou aj prvu noc. Tri roky dozadu prvu noc Ondrejka zobrali,aby som sa vyspala. Prvorodicke ukazu ako balit,kupat o kojeni som uz pisala,ze nic moc. Vizita deti uz prebieha tiez na izbe. Okolo pol osmej prisla doktorka Tarinova a vysetrovala. Cez den deticky priebezne beru na sono a rozne vysetrenia. Nemala som pocit,ze by sa niekto zle o nas staral,ale velmi som sa uz tesila domov. Prvykrat som tam bola sedem dni,druhykrat pat. Ozaj,nemas zaujem o Yal? Mam jeden a uz ho nepotrebujem. Zostali mi aj jednorazove nohavicky. Keby si chcela a nevies,napisem Ti,co budes v porodnici potrebovat. Daj vediet.

melory
autor
26. feb 2007

ahoj mimakro dakujem za infosky, dufam, ze si to tu nik z vedenia neprecita a nebude mat z toho nik zle. do porodnice mam vsetko kupene, lebo ked sme tam boli dostala som papierik s cim mam prist rodit a aj baby mi popisali ci by sa mi este zislo. ja som si do porodnice kupila original koselu na porod a stahovacie nohavicky. inac aj ostatne veci uz mam, len to hodit do kabele.

este raz dakujem za info, no som zvedava ako to dopadne.

anielik
26. feb 2007

Ahoj Mel,
tak to ta nepotesim s tym citanim. Primar cita tieto fora.. 🙂 sam nam to povedal 🙂))
Inak ja som bola v sobotu v TO a idem opat 7/3

melory
autor
26. feb 2007

tak snad primar nepojde po doktoroch, ved aj on nema svatozaru nad hlavou, ved nieco ine je uplatok aby si ta niekdo vsimol a nieco ine je dakovne.

ale to nebude nadseny, lebo baby co tu citam, dost na neho nadavali 😉

nepoznam, neposudzujem. 🙂

len mi bol odporuceny kamaratkou abutaima a sadol mi pri stretnuti tak idem s nim rodit ak sa podary, na primara som osobne pocule, ze je odmerany ale uplny profik.

anielik
26. feb 2007

Nam sa nezdal, a to sme ho v sobotu vytiahli z obedu ☹ nechtiac 🙂)) Aj znami boli s nami a tym sa tiez velmi pacil...
No mozno je to tym, ze sme zvyknuti aj na horsie a on sa nam pozdaval... 🙂
Kedy ides ty do TO? Nie 7dmeno?

melory
autor
26. feb 2007

7-eho idem k svojmu na poradnu a mozno to otocim s muzikom aj do topolcian, ale kedy co a ako este neviem. ale ak by som sla ozvem sa urcite.

vies su baby co potrebuju aby sa na nich stale niekdo usmieval a bol vlezly.

anielik
26. feb 2007

My mame tiez 7dmeno ale rano, tak to sa nestrentme :( Ja som bola u gyn dnes naposledy :(
Mne sa pacili tam aj sestricky aj on. Stale sa nas vsetci pytali na co cakame, ci ho nemaju ist zavolat...
Inak ako je to? ked je moj porodnik a nie je tam tak rodi ten kto ma sluzbu...ale oni nikde neuvadzaju ze sa da zaplatit oficialne aby tam bol "moj" doktor...tak potom nechapem ako to u nich funguje

melory
autor
26. feb 2007

vies co ani ja asi za ochotu je stara znama klasika a poviem ti, ze oni si rodicku zavolaju a odrodia ked maju sluzbu. ja mam z toho tiez bordel v hlave, ale toto viem, ze oni si volaju na termin a odrodia, tak ked ti povie, ze pridite vtedy a vtedy aj s taskou tak vies ze v ten den rodis.

anielik
26. feb 2007

hmmm no uvuidime...ak sa nebudeme ponahlat 🙂))

a chces davat "vsimne" ?

melory
autor
26. feb 2007

ja vobec neviem, chcela som si uplatit aspon sestricky aby bol niekdo pri mne, lebo doktor pride len odrodit na zaver vsetkeho, ale tie bolesti je dobre ked niekdo s tebou je, ale bude muzik tak nic. vsimne? asi nie! ja neviem zalezi aka bude situacia, ale neratam s tym.

anielik
26. feb 2007

ani ja...max kavu bobosku ....alkohol

a sestricky? tiez robia svoju pracu...a mam usta, som si povedala, ze uz sa ozvem a budem sa milion krat pytat....aj ked niektori tak na teba kukaju, ze to nevies...ved mas 3 kuzelne pismenka pred menom...

melory
autor
26. feb 2007

to je ich choroba z povolania... 😉 ked tam budem, mozes sa pytat mna, ja uz viem toho dost, nepytala som sa ani pri prvom, dako to slo same vsetko.

mimakro
26. feb 2007

Mna rodil primar. Necakala som a ani nevyzadovala,aby bol samy usmev. Bol uplne profesionalny,normalny a ja som ani nemala naladu na mile recicky. Len som to chcela mat za sebou. Ked ma sil,dost to bolelo (spravil sa mi hematom na labiu a sitie na takom citlivom mieste nikomu neprajem). Povedal,citujem:Viem,ze to boli,ale viac sa to umrtvit neda,ale este raz Vas pichnem a bude to. Potom mi zablahozelal k narodeniu dcery(co ma milo prekvapilo) a odisiel. A nech si toto aj precita. Ved tu nikoho neurazame. Nemyslim,zeby nevedel o tom,ze sa deje, o com sa tu pise. Vela zien by vsak ocenilo,keby sa poplatky zoficialnili(napr.zeby si mohli vybrat lekara,ktoreho chcu),potom by neboli problemy a rozne trapne situacie.

melory
autor
26. feb 2007

podla zakona ze za poplatok 5000,= to funguje

anielik
26. feb 2007

hej to je pravda, ale vacsina nemocnic to ma napisane ako "mozes si doplatit" tu som to vsak nikde nenasla

anielik
26. feb 2007

toto su poplatky co mi boli napisane mailom...

Poplatky, vyplývajúce z platného cenníka :
- otec pri pôrode 500,-Sk
- pôrod do vody 5000, - Sk
- pôrod v epid. analgézii - podľa dĺžky podania oa 2000 do 4000, - Sk
- prehliadka pôr. sály a šeston. - 100, - Sk
- pobyt na VIP na pôrodnici 1000, - Sk za noc

anielik
26. feb 2007

inak prave som zistila, ze povereny vedenim je nejaky p. Hribik... a kukam ze sa to tam dajako "pomenilo".. :(

mimakro
26. feb 2007

Doktor Hribik je starsi pan a servitku si pred usta nedava. Mna sil po prvom porode,mala som roztrhnuty konecnik a zasil ma tak,ze nemam ziadne problemy. Aj moj gynekolog povedal,ze je to dobre. A doktora si mozes za 5000 korun zaplatit iba vo fakultnych nemocniciach-to som pocula ja.

anielik
26. feb 2007

Mimakro,

ale dok. Hribik nie je dlho primar ci ano? Ja som bola este vnovembri u dok. Caradskeho a vteda tam bol on...

ale ved to je jedno kto je tam primar, hlavne je aby to tam ficalo a vsetko bolo Oki

melory
autor
27. feb 2007

ked som bola ja na prehliadke nemocnice, inak 100,-sk si nik nevypytal, tak caradsky bol uz zabieleny na tabulke. zmena je dobra, zmena je zivot.

mimakro
27. feb 2007

Doktor Hribik uz dakedy primarom bol,teraz sa v nemocnici vela pomenilo. Ja som rodila 23.11.2006 a vtedy bol primar MUDr. Caradsky. Cudujem sa,ze nemocnica este funguje. Je tam velmi malo lekarov.

melory
autor
27. feb 2007

juj babenky, len aby som ja stihla pricestovat do topolcian.

mimakro
27. feb 2007

Zavisi od vzdialenosti. Nemocnicu dovtedy nezavru. A ked,tak zakladne oddelenia teda aj gyn. a porodnica urcite zostanu. Mna budu zaujimat Tvoje dojmy a zazitky.

melory
autor
27. feb 2007

tak ja budem v prvom rade porovnavat... 🙂

bubulik
27. feb 2007

Baby, tak uz tam nie je primar doktor Caradsky ? My sme tam boli 28.1. a este bol primarom. Inak sme tiez neplatili ziadnych 100 sk.

melory
autor
28. feb 2007

mozno to nepytaju alebo to aj s porodom spocitaju.
ja by som tam mala ist na zaciatku mesiaca, este uvidim na aky den mi to vyjde, ale snad to stihnem vsetko v poriadku, lebo mi tvrdne brusko cim dalej tym viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre