Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

dodika
28. dec 2009

Dejna ďakujem za info 🙂 🙂 🙂 , s tým predčasným pôrodom je to asi fakt lepšie nechať na NR. A koho by si mi odporučila v TO ako pôrodníka? 🙂

dejna3
28. dec 2009

dodika, ja z vlastnej skúsenosti môžem určite doporučiť dr. kerekovú 😉 je super, rodila som u nej malú (síce napokon to musela byť sekcia), ale som maximálne spokojná a chcem ju určite aj teraz 😉
ale inak - odborníci sú tam výborní asi fakt všetci lekári 🙂

katren
28. dec 2009

Dodika, ja by som si asi zavolala, kedy by si sa mala prist ukazat, ked tam chces rodit. Mna rodil dr. Urbanec, s tym som bola dohodnuta od zaciatku tehotenstva (je to bratranec) a asisitovala dr. Kerekova. Nemozem na nich zle slovo povedat 😵
Manzel bol stale pri mne, od zaciatku do konca. Najviac mi pomohol ked som tlacila. Ani nie tak pri prvej dobe (tam ucinkovala epiduralka 😀 ) ale potom pri samotnom porode. Drzala som ho za ruku a pomahal mi tlacit hlavu na prsia, ked som tlacila malinku von. Mne to velmi pomohlo. A epiduralku ja len odporucam a nedaj sa odhovorit sestrickami. Len si pytaj dalsiu davku hned, ako budes citit, ze ti ta predtym uz prestava ucinkovat. Ja som az po porod nic necitila, bola som vyskerena od ucha k uchu, nevsimla som si, ze mi prestava ucinkovat a ked sa mi rozbehol porod, bolo neskoro. Uz by mi davka nestihla zabrat, tak som rodila bez nej. Ale na sitie som si dala pichnut znova, dr. pockal pokym zaberie a potom ma zasival a bolo to v pohode. Epiduralku a vsetky ostatne veci platis, ked ides domov (teda aspon my sme tak platili), to pride za tebou vrchna sestra a vsetko vybavi.

lucinka4
28. dec 2009

dodika,tiez mam termin vo feb,som z Nitry ale idem do TO...len keby sa daco pokazilo a prislo by to skor tak by som rodila tu kvoli malej..kedze v NR maju detsku jisku..v TO som dohodnuta s dr. Kerekovou nakolko ju poznam uz dlhsie a doverujem jej...
co sa tyka epiduralky tak to neviem poradit,ja mam vacsi strach z ihly v chrbtici ako z porodu 😀
v NR co sa tyka partnera tak ho tam mozes mat pokial si na vzdycharni sama..aspon tak sa to prezentuje,aj ked tomu moc neverim a okrem toho je velmi mala pravdepodobnost,ze budes sama pri dnesnom baby boome..a zvlast v NR
co sa tyka TO tak na stranke maju,ze je jedna cast stavebne oddelena pre maximalne sukromie rodiciek a blizkych, ktori to vyzaduju tak myslim,ze by to islo..
ozaj,ja mam tiez dr. v Nr a absolutne odmietol aby som chodila do poradne do TO (dr. Kerekova ma chcela mat pod dohladom) tak sme sa dohodli,ze ak budem nieco potrebovat tak sa ozvem a inak od 36tt ma chce sledovat,hoc aj sucasne s mojim dr v NR

dodika
28. dec 2009

Ahoj Lucinka, tak sme na tom podobne, tiež som z NR a vybrala som si TO. No počula som chvály aj na Partizánske, tak sa skúsim popýtať ešte tu od báb, čo tam rodili. Len tá cesta ☹ Ale ešte som to neoznámila môjmu dokimu, chodím k Obertovi, ten je super aj ako lekár aj človek, tak keby som bola v NR, tak by som určite chcela jeho, ale kombinácia Dr. Obert a epidurálka v NR mi pripadá ako sen. Viem, že ak je daná sekcia, tak určite sa s ním dá dohodnúť, ale k pôrodom nechodí, len keď slúži. A naplánovať si, aby mi pôrod začal keď bude slúžiť môj gynekológ, tak to by som musela byť nejaká čarodejka 😀 Ale určtie by som sa rada zverila jemu do rúk,ale proste sa to nebude dať reálne. Tak skúsim zavolať do TO a priamo sa objednať u Dr. Kerekovej a možno sa spolu aj stretneme v TO. Ja mám termín koncom februára, ale asi to bude aj skôr, lebo už teraz mám nariadný kľudový režim kvôli skrátenému krčku, tak oddychujeme.

katren
28. dec 2009

Lucinka, ta ihla je ta najtensia, tak to ani necitis pichnutie, ale len take slabe stipnutie a potom uz necutus nic. Len mas cez cely chrbat hadicku az na rameno. A vyberanie ihly necitis. 😉

lucinka4
28. dec 2009

katren,moze byt 🙂 ale desi ma viac ta predstava...ani nejde o tu bolest pri samotnom pichnuti...injekcii mam za sebou dost...to ihla v chrbtici 😖 😲

katren
31. dec 2009

Kocky, prajem vam stastny Novy rok, vela zdravia, stastia a zdravia a samozrejme aj vasim miminkam. 🙂
Cakatelkam prajem rychly a co najmenej bolestny porod. 😉
Katren

mi75
31. dec 2009

Zeny, neviete ako to teraz vyzera v porodnici? Su povolene navstevy? Dakujem za info.

kolienko
31. dec 2009

ahojte, prosím Vás vie mi niekto poradit čo treba so sebou do pôrodnice v To?
aspom tie najhlavnejsie veci, ktoré ste potrebovali pre seba a pre mrnuska.

katren
31. dec 2009

Kolienko, par stran dozadu je to rozpisane...... 😉

dejna3
31. dec 2009

ahojte,
aj ja prajem celému personálu gynekol. pôrodníckého oddelenia a tiež Vám všetkým veselý silvester a do nového roku len to najlepšie, hlavne veľa veľa zdravíčka 😉

frola
3. jan 2010

dodika: ak chces mat manzela stale pri sebe, musis im to hned povedat. mna prijali vecer a cez noc som bola na vzdycharni ale boli tam 2 maminy takze manzel cakal na vip izbe, ale to nevadilo lebo som este nemala bolesti takze som trochu spala. a rano hned jak mi napichli vyvolavacku mi dovolili mu zavolat nech pride a bol pri mne celych 7 hodin. ale to uz som nebola na vzdycharni ale na porodnej sale. chudak tiez to nemal lahke, 7 hodin pri mne stal, nemal si kde sadnut. vsak keby ho nechceli pustit na vzdycharen a uz mas bolesti tak sa pytaj na porodnu salu a tam ho uz urcite hned pustia. ja kym som sa otvarala tak pri mne bol dost vela casu len manzel a doktor alebo sestra len obcas nakukli ci je vsetko ok. to bolo fakt super.
alebo sa da este na vzdycharni dohodnut s ostatnymi maminami ze si tam vsetky zavolate manzelov a to by mali dovolit. ale musia s tym vsetky maminy suhlasit.

a este to s tym po porode. nie kazda mamina musi ist na pozorovacku. kamoska po dvoch hodinach po porode si sama odkracala o poschodie nizsie na vipku kde ju uz cakal manzel a potom hned doniesli babo. ja som bohuzial musela byt na pozorovacke cez noc, co bolo pre mna hrozne lebo mi vadilo ze tam nemohla byt mala so mnou. a este dnes mi je zle ked si predstavim ako im tam celu noc plakala a nikto ju ani nepopestoval. 😢

katren
4. jan 2010

Kocky, neviete co je s pavucicou?

levula
5. jan 2010

katren - myslim ze ju chytili mamickovske povinnosti, tiez sa mi este neozvala

frola - ak tou kamoskou myslis mna tak ani pri druhom som nebola na pozorovacke no odkracat samej mi nedovolili, asi to aj zalezi od sluzby, tentokrat to nenarazila na najstastnejsiu zmenu

katren
5. jan 2010

Levula, to viem, len ze ako sa ma a ci vsetko prebehlo v poriadku 🙂
A ak mozes, zmen si v pase udaje, mas tam uz 48tt 😀

pavucica3112
5. jan 2010

Prajem vam stastny novy rok vcera nas konecne pustili domou.No vsetko neprebehlo ako som si predstavovala porod som mala komplikovany maly mal vysoko hlavicku museli ho vytiahnut lebo som nevladala tlacit rodila som bez epiduralky.Moj drahy bol pri mne od zaciatku az do konca po porode este aj pomahal sestrickam menit podomnou podlozky velmi mi pomohlo ze bol pri mne pri kazdej kontrakcii som mu stlacala ruku.Nemyslela som ze to bude az tak boliet 🙂 po tej bolesti som zasivanie ani necitila.Este ked sa mi na brucho zvalili sestricky to som uz ani nedychala 🙂 Pri porode bol primar bol fakt perfektny.Porod mi vyvolal o 10,00 o 15,00 sa narodil maly mal 3300g a 50cm a este do 21,00 som lezala na sale.Gynekologia bola cez sviatky zatvorena tak s vip izbou improvizovali.S drahym sme pockali kym mi odtiekla infuzia na sale a potom nas dali do izby.Maleho mi dali az na druhy den.Ale musim povedat ze personal je tam fakt uzasny.Len sme tam boli dlho lebo maly mal zltacku a tri dni sme ho otacali na modrom svetle chudacika maleho......no uz som vam napisala a teraz bezim prebalovat 🙂

katren
5. jan 2010

No, tak ta vitame 🙂
Som rada, ze vsetko je uz ok a ste domka.
Inak, ja som manzelikovi tiez pri kazdej kontrakcii stalcala ruku, dokonca som som sa bala, ze bude mat modriny, ale nic, zvladol to na 1*. 😀

PS: Zmen si udaje v pase, ved si uz mamina 😉

dejna3
5. jan 2010

pavučica, aj ja gratulujem 😵
hlavne, že je všetko o.k., veľa zdravíčka 😉

pavucica3112
5. jan 2010

Aj moj to perfektne zvladol a cely tyzden sa o mna staral moc moc ho lubim ked som videla ze pre niektore baby do porodnice dosla mama a nie ich muz som si uvedomila koho mam vedla seba ked bol so mnou nielen pri porode ale aj cely tyzden.Pri jednej kontrakciu som nanho zvreskla nech sa na mna nelepi chudatko moje 🙂

kolienko
8. jan 2010

ahojte, neviete, či je este zákaz navštev v pôrodnici??

katren
12. jan 2010

este nie je zruseny, vcera som tam spravila kuk na dvere a este tam visel oznam o zakaze 😒

kolienko
12. jan 2010

tak to si potom s manzelikom neuzijeme denné navštevy.... ☹
dnes som si to odsledovala aj ja....bola som tam

dejna3
12. jan 2010

prečo je zákaz návštev? ako dlho už trvá? 😕

kolienko
13. jan 2010

dejna, kvôli prasacej chrípke....

katren
13. jan 2010

trva od 3.12.2009 do odvolania ☹

dejna3
13. jan 2010

som nevedela 😕 tak ale už by to mohli aj zrušiť 😝
hlavná vec, že všetci majú plné ústa toho, že je mierna a slabšia než bežná chrípka 🙄

katren, tvoja dominika má už vyše mesiaca? 😨 ale to letííííí ...

katren
14. jan 2010

no veru, rychlo to ide 🙂
ja to teraz vidim na dupackach, co jej boli velke, su teraz akurat 😉

kajiq
14. jan 2010

Ahojte baby, a kedˇ je ten zákaz návštev, neviete či môžem mať partnera pri pôrode? A to kto tam má vydržať týždeň bez neho? 😒

katren
14. jan 2010

pri porode ho mozes mat, ved si za to platis.....aj ja som mala a uz platil zakaz 😉 . Ja som ho mala aj ten tyzden pri sebe, mali sme VIP a tam mohol byt 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre