Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

kajiq
14. jan 2010

juuj to niekomu bolo dobre 🙂 len dufam že ten moj to zvladne pri mne 😅 fuu som zvedava ako to dopadne..

kajiq
14. jan 2010

je tu nejaka buduca mamička ktora ma termin niekedy teraz a chysta sa do topolčanskej pôrodnice? 🙂

katren
14. jan 2010

ale neboj sa, nebude mat cas na to rozmyslat ci mu je zle alebo nie 😀

kolienko
15. jan 2010

ahojte....kajiq ja sa chystám nasilu dobrovolne 😉 v blízkej dobe rodit, ale ako pozerám, ty si uz 40tt tak neviem ci by sme sa tamstretli.
kto ta bude rodit??

kajiq
15. jan 2010

katren no uvidime..mam z toho všetkeho des 😅 a teba kto odrodil? Inak maš prekraasne babo 🙂

kolienko uvidime kedy lebo zatial sa babo nehlasi 🙂 a ty čakaš tiež prve? Asi to necham na náhodu a kto tam bude..ale najradšej by som asi Dr. Kerekovú. A ty máš niekoho dohodnutého?

kolienko
15. jan 2010

kajiq ja som tiez prvorodicka a mam neskutočný strach, ale fakt neskutočný...
chcela by som rodit s epi a mam vybaveneho dr. Urbanca
chcem tiez aby bol manzel pri pôrode a dúfam, že to aj vyjde a nebode to také strasné.....
no katren ma prekrásne dievčatko...takého malého anjelika 🙂 juj uz aby sme aj my mali také vonavé domka, ze?? 😉

katren
15. jan 2010

kajiq, mna rodil dr. Urbanec, ale bola pri tom aj dr. Kerekova 😀, boli super a velmi pomahali, neboj 😉
a dakujeme za kompliment pre Dominiku 😉 je to nas pokladik 🙂

kajiq
16. jan 2010

kolienko ja mam už zajtra termín 🙂 len sa nemôžme báť lebo vraj vela na pôrod vplýva psychika. Ja sa viac tešim ako bojim a neboj, aj ty budeš v pohode do dvoch týždňov.Ved pôrod je tá úplne najprirodzenejšia vec na svete. Tak neboj 😉 veru ta malička vyzera ako bábika 🙂 ale už o pár dní to čaká aj nás..juuj to bude úlava od toho bruška :-P ale nme to bude aj trošku chýbať 😅

katren to bola teda dobrá kombinácia 🙂 a poznáš aj dr. čaradského? Lebo ja vôbec neviem ktorý to je..a neni zač 🙂

katren
16. jan 2010

kajiq, poznam ho, ale len z videnia. Taky vysoky panko, nosi okuliare. 😎
Aj mne to brusko sem-tam chyba, ale som rada, ze sa mozem konecne vyspat aj na brusku. Sice kvoli prsnikom dlho nevydrzim (ked sa nalievaju, tak tlacia) , ale aspon na chvilu 😉
A porodu sa nebojte, ved vas nenechaju sa moc trapit, neebojte sa 🙂
Drzim vam placeky obom

kajiq
16. jan 2010

No dufam, že to bude nejaky pohoďak..ak sa náhodou pritrafí 😅 katren ty si rodila aj s EDA alebo bez? No nebojim sa, tešim sa keď budem drobca držať 🙂 a tebe závidim že už to máš za sebou 😀

levula
16. jan 2010

Kajiq a Kolienko: baby nebojte sa, ono je uplne jedno ci dr.kerekova alebo dr.urbanec, obaja su fajn ... ja som mala oboch (pri kazdom dietati jedneho) a tazko posudit kto bol lepsi nakolko kazdy porod bol niecim specificky ... hlavne sa nebojte a ono to pojde ... pri prvom je to taky maraton ale v cieli vas caka krasna odmena 🙂 drzim palecky

pavucica3112
16. jan 2010

Katren ale nam to ide este len teraz som sa bala porodu a jak to preslo maly uz bude mat tri tyzdne 🙂 som sa k tomu konecne dostala a dneska som sem dala aj fotky....babam co ich to len caka drzim palce.

katren
17. jan 2010

kajiq, ja som rodila s aj bez 😅
Uz na samotny porod som si neskoro vypytala dalsiu davku, uz by nestihla zabrat, takze som porod mala bez, ale na sitie mi dali a uplne v pohode, dr. pockal kym zaberie 😉
Veru pavucica, uz mame riadnych drobcekov. Velmi rychlo to ide, ked sa stale motas okolo babatka. Aj nasa ma uz vyse mesiaca a pekne vymysla 😠 je velmi prefikana uz 😵

kajiq
17. jan 2010

levula diki za povzbudenie 🙂

katren a trúfla by si si aj bez? 🙂 lebo čo som čitala, že šitie niekdy boli viac ako samotný pôrod..😅 ja sa fakt bojim viac toho šitia 😀

pavucica3112
17. jan 2010

kajiq....ja som rodila bez epiduralky a po tych bolestiach co som mala som sitie ani nevnimala primar ked ma siel sit hovori ze teraz to asi zaboli a mne to bolo uz jedno len take slabe pichnutia som citila.

katren aj moj furt vymysla ale nedala by som ho za nic na svete nasho milacika taky je zlaty ked sa usmieva.a ked chodim okolo neho sa furt obzera a ze male deti nic nevidia no to urcite 🙂
za kolko sa stratia stehy?

levula... ze maraton 🙂 sak to bolo really dakar

katren
17. jan 2010

kajiq, neviem, ci by som si na sitie trufla bez, citila som iba ako dr. taha nitky, nic viac, ziadne stipanie ani nic... 😉
Ale zase ja som nemusela nic predychavat dlho, lebo kontrakcie som ćitila len ako take tlaky, nic viac a samotny porod trval cca pol hodinku, pokym som ju vytlacila, takze to bolo rychle a ked sil, tak som mala drobceka vedla seba a pozerala na nu a zaujimala ma uz iba ona 🙂

pavucica, my sme mali ohromnu zabavu vianocny stromcek, ked blikal, mala len tak cumela a ani okom nepohla 😀 takze vidia a velmi dobre 😵 Mne stehy vypadli v tretom tyzdni a aj to som sa musela manzelika opytat, kolko som ich vlastne mala 😅 . proste, sledoval na porodnej sale vsetko 😕

kolienko
18. jan 2010

ahojte...baby dakujeme za povzbudenie.

Uz sa aj ja velmi tesím na nasho malého drobca, ale aj tak je tam neistota a strach z bolesti...jednoducho je to tak a pochopím to mozno az potom.....no neva, nejako to budeme musiet prezit. ved musíme tých drobcov dostať z toho bruska von.... 😉

Kajiq a ty čo?? uz rodís?? 😵
ja idem zajtra do poradne tak som zvedava, či som spravila nejaký pokrok. stále som otvorena len na spic prsta....

Katren malinka je prekrásna 😉 babika pekna....a pavucica, idem aj to tvoje babo pozriet.... 😀

pavucica3112
18. jan 2010

baby co sa bojite toho sitia ved to nic neni....katren a nas maly sleduje televizor a otaca sa kade chodime takze jasne ze vidia.
kolienko...kludne pozri pre nas je najkrajsi na svete myslim ze pre kazdeho je najkrajsie to jeho babo 🙂

katren
18. jan 2010

Ale kocky, ved sa tolko nebojte...ja by som do toho uz isla este raz 😉 , mozno mi svitori, ale dala by som sa na to nahovorit 🙂

Pavucica, nasa mala nestiha sledovat, lebo stale spi 😅 je to taky riadny spac, to zdedila po nas 😀
A ako mate s papanim? Robia mu potraviny bolenie bruska? Lebo nasa zatial vsetko statocne znasa a nic nas neboli 😉 . Vcera som skusala brokolicu a hrasok a prdkame ako vzdy, kakame tiez, takze ziaden problem.

A veru, pre kazdeho je to jeho babatko najkrajsie 😵

kajiq
18. jan 2010

Pavucica to bolo take strašne? To aby som sa začala báť 😅 no čitala som rôzne názory na to čitie a šak uvidime..a nejak to prežijeme ved to nebudu šiť večne 😀 baby a kolko ste mali stehov?

Kolienko ja pokial som doma tak sa nebojim, tešim sa a vysmiata...ale jak som bola dneska na poradni no nebolo mi všetko jedno keď sa ma sestričky opytali či mam so sebou aj veci 😅 ale nakoniec doktorka povedala že sa malemu nejak nechce isť von a som malo otvorena tak že mam počkať kym mi voda odtečie a ak nie tak mam prisť vo štvrtok rano nalačno a že budu so mnou robiť 😵

Baby neviete čo chcu so mnou robiť? 😀 niekto to tu tiež tak pisal že mal tiež podobne dojsť po termine..ktora ste to bola? Dajte vedeť na čo sa mam pripraviť 😅

katren dufam že to zvladneme aj bez epiduralky 😵 len stále tam je ten zákaz návštev som dneska pozerala..to ma cely týždeň nemôže prísť nikto pozreť?? Veď sa tam zbláznim ☹

katren
18. jan 2010

Kajiq, tak asi ti vyvolaju porod, ved uz je najvyssi cas, aby malinke drobatko vyslo von, nie? A este ked kazali nalacno 😉
Mne to tiez tak povedali, aby som prisla, dostala som injekciu /oxytocin/ hned pri prijme /okolo deviatej/, dali ma na CTG a potom nakoniec praskli vodu. Kontrakcie som mala od desiatej, ale kvoli EDA, som citila len slabsie tlaky a potom o tej tretej, ked sa to rozbehlo som ich citila normalne a do 25 min. bola mala vonku.

katren
18. jan 2010

A tych navstev sa neboj, "otukni" si sestricky, ńiektore pustali navsetvy, ale iba na kratko 😉

kajiq
18. jan 2010

No to by už mohlo aj same od seba a bez injekcie 🙂 no len odhadnuť ktore sestričky..😀

a vizity tam ako prebiehali? Lebo čo som čitala o niektorych nemocnicach..sa mi až žaludok dvíhal 🤐

katren
18. jan 2010

Pre mna celkom v pohode boli vizity. Kazdy den prisla osetrujuca doktorka a tusim v utorok a stvrtok bola aj velka vizita s primarom. Inak len pomagala brucho, ci sa stahuje maternica, spravila vonkajsi kuk na sitie a hotovo. Cele asi pol minuty 😉

kajiq
18. jan 2010

tak potom fajn lebo čo som čitala že tam kopec ludi bolo pri tom 😀 jaj škoda že ta nadštandardka je taka draha 😒

katren
18. jan 2010

Nee, toho sa bat nemusis 😉

pavucica3112
18. jan 2010

kajiq ja som tak bola uz po termine som mala dojst tiez nalacno.doktorka tam nebola este dosiel primar.pozrel ma urobil mi ultrazvuk povedal ze uz je to nacase vyvolat lebo to neni bohvieco.spisali papiere a poslali ma na to porodnicke oddelenie sestricky ti povedia aby si si dala pyzamo a spisu papiere napoja ta na to kde sleduju kontrakcie a pohyby babatka potom urobia klistir a ides na salu tam ta zas napoja najprv pichnu ten hormon na vyvolanie a ked to nepomoze tak prepichnu vodu...a vyvolany porod ze boli viac ako prirodzene keby to islo samo od seba.a po porode ak sa ti nebude chciet na malu potrebu do urcitych hodin tak budu robit cievkovanie.mne sa nechcelo ale jak mi ukazala tu hadicku tak porad sa mi chcelo nastastie 😵

a s tymi navstevami ozaj treba vystihnut dobru sestricku.som bola este na sale ked sa striedala smena a som pocula sestricku co dosla ako krici ze ako je mozne ze sa pustali navstevy ked su zakazane ze jej je jedno aj ked tu je primar ze ona nikoho nepusti.

katren no moj je dost dlho cez den hore len lezi a kuka kade tade ale v noci sa zobudi len raz okolo druhej a potom az rano o piatej alebo o siestej.zatial sme s bruskom problemi nemali musim si niekde zaklopat

frola
18. jan 2010

kajiq: aj mne vyvolavali porod, najprv mi dali tabletku do vnutra ale nic moc sa nedialo, tak mi praskli vodu a dali infuzku s oxitocinom a potom to prislo. ... ja som si cez kontrakcie pripadala ja vystrelena do ineho vesmiru. ale mam z toho pozitivny zazitok a urcite idem do toho znova, ak sa zadari.

no a vizity su v TO super. to co sa deje u nas je fakt hroza,... tu len prve dva dni kukli na stehy a postlacali brucho a druhe dva dni sa ma len spytali ci je vsetko ok, ani ma nekukali. a vzdy bol pri tom len lekar a sestricka.

katren
18. jan 2010

Pavucica, my mame riadneho spaca oproti tvojmu 😅 Nasa spi v noci od jedenastej do rana do siestej, hodinku - max. dve hore a potom taha do 10,30, o jednej zaspi, preberie sa okolo tretej, zas hodinka-dve hore, a budi sa na spravy o siedmej, tie ju preberu ze ju nebavia, alebo chce pocuvat 😨 Kupeme okolo deviatej a mooooooc sa jej lubi vo vode 😎 je to taka pohodacka nasa 😀
Asi s nou pojdem na vysetrenie zeleza, ked tolko spi. Ked je malo zeleza, tak sa stale citis unavena a len by si spala. Ja to poznam, ja sama mam anemiu /nedostatok zeleza/, tak mozno to ma po mne ☹

frola
18. jan 2010

katren: aj moja mala v tomto veku stale spala. este mozno viac nez tvoja a ked mala 3 mesiace, sa zrazu prebrala a odvtedy uz spava cez den len 2 krat po pol hodine 😒 hehe a to som si myslela ze ako bude krasne spavat. no vobec, aj v noci je aspon 6 krat hore. uf.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre