Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

audreyd
18. feb 2008

zabka, ja som originál topoľčianka 😀 len momentálne presťahovaná do TN 😉 rodila som tu aj prvýkrát a bola som spokojná... tak načo experimentovať?! 😀

katinka0000
18. feb 2008

audreyd uplne s tebou suhlasim. naco budes spekulovat, ked si tu bola spokojna. koho budes mat pri porode (akeho doktora)?

enajka
18. feb 2008

tak chcem aj ja prispiet osobnou skusenostou sice nie este z porodu, ale vcera sme tam boli s manzelom na navsteve porodnice. A som na 100% presvedcena ze budem rodit tam.Bolo tam uzasne tichucko co v Ba nehrozi a paci sa mi ta mistnost s vanou a samostanym stolom. Sprevadzal nas dr. Abutaima na ktoreho som dostala odporucania a poviem vam ze u inheho lekara rodit ani nechcem.Je to naozaj slniecko celu dobu sa na nas usmieval vsetko nam ochotne poukazoval a odpovedal urcite casto aj na laicke otazky z nasej strany bez najmensieho problemu.Skoda ze nie je takych doktorov viac. som sice z ba a no cesta do Topolcian nam trvala hodinu co nie je take hrozne a to sme dodrziavali predpisy.Takze moju osobnu skusenost si tu precitate niekedy v maji.

katinka0000
18. feb 2008

na dr. abutaima som pocula tiez len same chvaly.

audreyd
18. feb 2008

katinka, enajka, rodiť idem u nidala 😀 je to ten spomínaný dr. abutuaima a je fantastický!!! výborná voľba! enajka, aj ja som tam včera bola, možno sme sa tam míňali 😉 bola som u neho aj na 3D a chodím teraz k nemu posledný mesiac aj do poradne... inak fantastická je aj tá pôrodná asistentka, ktorú si tam včera tiež musela vidieť - pani sedlárová, ona vedie aj kurzy psychoprofylaxie (taká pevnejšia, ale hrozne milá, taká mamina)... inak všetky asistentky sú tam fajn, pochvaľujem aj p. bošanskú, pri nej som rodila synčeka...

katinka0000
18. feb 2008

to je super pocut nieco tak pozitivne o mieste, kde budem rodit.

weroni
18. feb 2008

baby nesmierne ma tesi ze taketo pozitivne reci stale citam 🙂 🙂 🙂

katinka0000
19. feb 2008

😀 😀 😀 😀

zabkatt
19. feb 2008

enajka už sa neviem dočkať kedy nám napíšeš ako to prebiehalo a pod. A ako si sa k tomu doktorovi dostala? To ti dal niekto na neho číslo a ty si mu len zavolala? 😀

katinka0000
19. feb 2008

ja by som ho asi tiez chcela mat pri porode, ked je taky dobry. len ako sa k nemu dostat

enajka
19. feb 2008

babulky nie je ziadnu problem sa k nemu dostat mozem vam dat na neho bud cislo alebo kontakt sam s tym suhlasil. tak ked mate zaujem napiste mi ip a ja vam to tam hodim.
audreyd skoda ze sme sa nestretli okolkej si tam bola? ja okolo jednej

audreyd
19. feb 2008

emajka, bola som tam ráno okolo pol desiatej... a ako sa k nemu dostať? máva službu vždy v stredu a v nedeľu. v stredu býva na ambilancii hore na treťom pri pôrodnici, poobede robí 3D ultrazvuky... ale myslím si, že keď zavoláte priamo do pôrodnice, tak vám kontakt na neho určite dajú. tiež môžete napísať mail priamo primárovi... neviem, či aj on má mail

enajka
19. feb 2008

audreyd a ty si z topolcian? a kedy mas termin? potom daj vediet ci to fakt dopadlo tak ako ocakavame. Inak babam som uz pisala mam na neho kontakt na mail aj telefon

audreyd
19. feb 2008

aj ja mám telefón, ale nerozdávam... ale keď ti dovolil, tak to hádam bude v poho...
ja som originál z topoľčian, no už dva roky bývame inde. teraz som u našich v topoľčanoch a čakám, kedy sa narodíme 😀 v topoľčanoch som rodila aj prvýkrát pred dva a pol rokmi a bola som veľmi spokojná, tak načo experimentovať, no nie?!

audreyd
19. feb 2008

a ešte niečo... počula som, že vraj viac ako kvôli pôrodom do vody teraz budúce maminky cestujú rodiť do TO kvôli epidurálke 😉 aj ja som ju mala pri prvom pôrode a určite ju budem mať aj teraz...

katinka0000
19. feb 2008

audreyd si presne z TO alebo z nejakej dediny?

audreyd
19. feb 2008

z TO, asi 100m od pôrodnice... každý večer hľadím do okien, či sa rodí alebo nie 😀

katinka0000
19. feb 2008

tak to budes ma na skok. to je super. uvidis, vsetko dopadne dobre.

audreyd
19. feb 2008

bodaj by si mala pravdu 🙂 treba myslieť pozitívne 🙂 aj keď nie vždy sa mi to darí...

a ty si priamo z TO?

katinka0000
19. feb 2008

nie, ja som z dediny z krusoviec. hej, mali by sme mysliet pozitivne. aj ja si to stale hovorim, len sa mi to niekedy nedari.

zabkatt
19. feb 2008

katinka0000 tak potom ti dáme všetky vedieť a napíšeme každá svoj názor a ty sa už len prispôsobíš 😀

katinka0000
19. feb 2008

zabka dakujem, verim, ze to budu vsetko pozitivne spravy. aj ty si z TO?

audreyd
19. feb 2008

katinka, odtiaľ mám býv. spolužiaka aj nejaké kamošky 🙂
katinka, chystáš sa aj na 3D? tuším si to tu niekde spomínala... ak hej, najvyšší čas sa objednať! robia len v stredu poobede, cca 3 pacientky! tak aby si sa ešte zmestila 🙂 tam sa potom môžeš dohodnúť aj s tým doktorom 😀

zabka je z tt, kuk do jej pasu 🙂

katinka0000
19. feb 2008

vazne? tak mozno ich poznam. ano, chystam sa aj na 3D do hlohovca. akurat dnes som tam volala a povedali mi, ze optimalny cas je od 20 tt. takze mam este cas. neviem, ci pojdem do TO, pretoze v tom hlohovci robia aj 4D. nie je to od nas daleko, tak asi nakoniec pojdem tam. ty si bola v TO? mas aj fotky aj DVD?

katinka0000
19. feb 2008

takze ako vidim, tak vela bab z inych miest chce ist do TO rodit.

audreyd
19. feb 2008

katinka, pokiaľ viem, tak nie je žiadny rozdiel medzi 4D a 3D ultrazvukom.. ten štvrtý rozmer je akože čas. ja som bola v TO na 3D a robil mi ho akurát môj doky a vtedy sme sa aj dohodli, že potom budem chodiť k nemu a aj na epi... máme aj dvd, fotky nerobili, ale z dvd to nie je problém 🙂

katinka0000
19. feb 2008

myslim, ze rozdiel medzi tym je taky, ze pri 4D je moznost vidiet aj pohyby dietatka. v tom je tusim rozdiel. epi si chcem dat urcite aj ja.

zabkatt
19. feb 2008

Rozdiel medzi 3D a 4D je ako píše audreyd žiadny, len ten čas. A neboj pohyby dieťatka uvidíš aj na 3D. Ja som tiež objednaná do HC a idem až 26.3 takže sa už neviem dočkať 😀

katinka0000
19. feb 2008

Toto maju na stranke 3D/4D Ultrazvuk Hlohovec, takze mate pravdu aj vy aj ja :

3D/4D ultrazvuk

Čo je to 3D ultrazvuk?
Trojrozmerný (3D) ultrazvuk sa objavil už pred 10 rokmi ako nová možnosť ultrazvukového zobrazenia.
Prostredníctvom série dvojrozmerných (2D) obrázkov je vytvára 3D obrázok.

Čo je to 4D ultrazvuk?
4D zobrazenie predstavuje najnovšiu technológiu, pri ktorej rýchlo snímané obrázky umožňujú vyšetrenie plodu, alebo jeho orgánov, v reálnom čase v trojrozmernom zobrazení.
Toto zobrazenie bolo možné vytvoriť až v poslednej dobe, pomocou moderných počítačových technológií. Tieto sa využívajú na spracovanie veľkých objemov dát, okrem iného aj na tzv. 4D zobrazenie.
Špecifický spôsob zobrazenia pridáva k trojrozmernému ešte ďalšiu dimenziu, ktorou je čas, a tým umožňuje sledovať pohyb plodu v reálnom čase.

stankatt
19. feb 2008

jej ja idem na 3D 27/3 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre