Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

majkaalubko
23. feb 2010

Rodiť musia ísť do iných miest

Veľmi zlá situácia panovala na gynekologickom oddelení a v pôrodnici. Tehotné ženy, ktoré čakali na vyšetrenia, neverili vlastným očiam a ušiam, keď sa dozvedeli, že v nemocnici ich nevezmú a musia ísť rodiť niekam inam. V čakárnistáli aj manželia z Hrušovan, ktorí čakali na príjem na pôrodnicu. „Manželka má termín na 1. marca, ale gynekológ ju sem poslal skôr," vraví Roman A. z Hrušovan. Keď sa dvojica dozvedela, že rodiť musia ísť inam, nahnevali sa.stáli aj manželia z Hrušovan, ktorí čakali na príjem na pôrodnicu. „Manželka má termín na 1. marca, ale gynekológ ju sem poslal skôr," vraví Roman A. z Hrušovan. Keď sa dvojica dozvedela, že rodiť musia ísť inam, nahnevali sa.prizabijem," dodáva na adresu prevádzkovateľa budúci otec.

Podľa informácií jednej zo sestier z pôrodnice, na oddelení majú aj tri pacientky, ktoré sú čerstvými rodičkami. „Nepustíme ich preč, neprevezieme,toto si my na zodpovednosť nevezmeme," vraví. Vedúci pracovník pôrodnice, ktorý si neželá byť menovaný, povedal, že dúfa, že v pondelok sa už situácia upokojí. „Kraj mal na vyriešenie tohto problému tri mesiace. Som zvedavý, čo bude 1. marca."

katren
23. feb 2010

Tak to teda vazne zle dopadlo.... ☹

dejna3
23. feb 2010

si niekto rieši vlastné záujmy, na úkor nas všetkých, čo pravidelne cvakáme odvody na zdravotné poistenie 😠 😝 🙄

nanulik
5. mar 2010

ahoj neviem či to tu už bolo písané ale nechce sa mi to celé čítať. máte niektorá skúsenosti či môže mať rodička v pôrodnici v TO svojho lekára? myslím toho čo k nemu chodím do poradne a viem že je dobrý a určite by som sa v jeho rukách cítila lepšie. Dakujem za odpoved

zuzka81
5. mar 2010

nanulki- neviem ako to chodí v TO, ale vačšinou ak sa dohodneš so svojim lekarom, že by si ho chcela mat pri pôrode tak to povolia, aspon V NR je to tak.Ale to on by ti vedel asi najlepšie povedat, či chodí aj k pôrodom, lebo nie všetci gyn. to robia.

pasta83
9. mar 2010

Ahojte mamičky, do Topoľčian som sa prisťahovala pred pol rokom a v júni asi zavítam tu do pôrodnice s mojím druhým bábätkom. Švagriná, ktorá tu rodila pred štyrmi rokmi mi hovorila, že vtedy na oddelení mohla vidieť rodina a manžel bábo iba cez nejaké okienko a mohli si ho chytiť iba keď sa sestrička nepozerala 🙂 Chcem sa vás mamičky, ktoré tu nedávno rodili opýtať, že či je to pravda, alebo si zo mňa švagriná robila len srandu. Ďakujem vám.

dejna3
9. mar 2010

rodila istotne pred 4 rokmi? 😀 😀
ale, vážne... normálne za tebou môže dôjsť návšteva na chodbu, len bábätká sa nesmú vynášať a tak si ich návštevy môžu poobzerať a popestovať v takej malinkej chodbičke 🙂 a nemusíš vôbec sledovať, či sa sestričky kukajú 😅

pasta83
9. mar 2010

Diky moc, no ona to asi tým rozprávaním zveličila a ja som ju zle pochopila, to som rada že to tak nieje 🙂

dejna3
9. mar 2010

mohlo to tak byť ešte v starej pôrodnici... ale to tak minimálne 10 rokov dozadu, ak nie viac 😉

veverka84
10. mar 2010

no ja som rodila v juli 2006 a zazila som to co tvoja svagrina...a najvacsia ,,sranda,, bola ze som si zaplatila VIP izbu za 1000 sk na noc a navstevu mi tam pustili za 8 dni raz moju mamcu a raz svokrovcov, muz tam bol so mnou a viac nedovolili.Babetko som mohla ukazat v tej malej chodbicke cez oknicko vyjst som mohla len sama...takze nie 10 rokov dozadu to bolo za ery primara caradskeho.Ste mali videt jedna mamicka pustila svoju mamu do tej chodbicky a drzala to male a nahodou siel caradsky okolo ako jej ten nalozil 😠
odvtedy som si povedala ze keby rodit tak nikdy viac TO.a preto so mv novembri 2009 isla do PE kde su normalny ludia s normalnym pristupom a pochopia ze blizka rodina sa tesi na babetko si ho chytit a pozret nazivo a nie ak onejaku opicu v pavilone cez sklo....
Raz vecer my moja mamina doniesla jedlo lebo ja nemocnicne nejem a so msi to len vysla na chodbu zobrat fakt ze 5 min so msa rozpravala a dr. valasska ma tam sfukla jak male decko...

dejna3
10. mar 2010

aj ja mám kámošky, čo majú 3,5 - 4 - ročné detičky a nespomínali nič také 😕 v decembri 2006 som bola takto pozrieť syna kamáratky, aj som si ho popestovala na rukách 😉 takže fakt už neviem, ako bolo, čo bolo... v každom prípade to tak teraz NIE JE 😉

rodila som v 2008 a návštevy som mala v ľubovoľnú hodinu, manželovi som priniesla malú ukázať na tú chodbičku dokonca o 9-tej večer, samozrejme som sa sestričiek spýtala, ale nikto nemal ani najmenšie námietky...

takže pokiaľ nie sú kvôli nejakej chrípke alebo pod. zakázané návštevy, tak je to tak, ako som písala 😉

katren
10. mar 2010

Urcite to tak nie je. Ja som rodila len teraz nedavno (december 2009) a nic take sa tam nestalo. Ale navstevy neboli povolene kvoli chripke, tak ozaj malinku videli len cez okienko., ale treba trafit sestricky a dovolia ju zobrat aj von a v nocnu hodinu 😉

dejna3
10. mar 2010

ja som ešte chcela opraviť - v decembri 2005 - to malo byť 😉

lucinka4
10. mar 2010

pripajam sa ku skusenosti co ma katren..ja som rodila teraz vo feb a malu si podrzali aj svokrovci aj moja mamina,von som ju nebrala kedze bola zima,prerabali tam vytah takze vsade prach..boli sme v tej predchodbicke...samozrejme len na chvilku..a bolo to aj mimo navstevnych hodin 😉

zuzka81
11. mar 2010

ahojte ja som v TO rodila r.2004 a vtedy sa babatka nemohli brat von z odd, maleho videli len cez to male okienko a navšetva mohla byt len vonku na chodbičke. Viem že v mnohých nemockach je to doteraz napr.v NR kde sa detti ukazuju tiž cez okienko a dokonca tam dvere otvaraju setričky takže sa tam ľubovolne nemože chodit von ani dnu. Sranda.
V maji mam rodit a chcela by som sa spýtat či neviete niekto kto sa považuje v TO za "najlepšieho" pôrodníka nikoho tam nepoznam, ale chcem tam ist rodit do vody.

pasta83
11. mar 2010

Ahojte chcem sa opýtať, máte niektorá z vás termín začiatkom júna tak ako ja a teoreticky sa stretneme v pôrodnici v TO?Ináč Zuzka počula som, že je strašne dobrá Dr. Kereková, tiež by som ju chcela pri pôrode, dúfam že mi to vyjde.

zuzajka4
11. mar 2010

Kerekova je fakt veľmi dobra doktorka.Mila a ochotná.Ak by som náhodou rodila v To tiež by som ju chcela.Lebo ty doktori čo tam sú no des.Ale každá sme iná a vyhovuje nám niečo iné.

katren
11. mar 2010

Ahojte, ja som rodila pri dr. Kerekovej a dr. Urbancovi a nemozem nic zle povedat ..... fakt parada 😉

pavucica3112
11. mar 2010

Mňa odrodil primár a bol fakt super.

Katren ako maličká,rastiete?papate? 🙂

lucinka4
14. mar 2010

ja som rodila u dr. Kerekovej...nemozem povedat jedno krive slovo..ale aj porodne asistentky boli vynikajuce 🙂

dejna3
14. mar 2010

ja mám tiež vynikajúcu skúsenosť s dr. kerekovou 😵 teraz ju chcem opäť 😉

katren, a vy už snažilkujete? 😕 😵 😉 chcete tiež taký malý rozdiel medzi detičkami?

katren
14. mar 2010

Pavucica: Dominika rastie, uz mame vyse 5 kg, ale MM nam dlho nevydrzalo 😢 Uz sme na UM asi 2 tyzdne....Ale co narobim, hlavne ze sme zdravi a prospievame 😉

Dejna: No dala som ze snazilkujeme, ved pri Dominike sme snazilkovali 3 roky, tak som si nie moc ista, ze druhe pride skor :-/. Ale ved clovek mieni, Pan Boh meni, tak uvidime. Ale nebranime sa, ja som asi mesiac po porode hovorial, ze moze byt aj druhe hned 😅

katren
14. mar 2010

a vy ako? (som zabudla napisat)

dejna3
14. mar 2010

katren, druhé pôjde rýchlejšie 😉 , uvidíš 🙂
ja od zajtra chodím na kontroly do nemocky, tieto posledné týždne sú už náročnejšie, hlavne, keď sa musím starať aj o malú, som dosť nemotorná, ale už to dlho nepotrvá 😉

katren
14. mar 2010

No ved sa ti ani necudujem...ale uz sa vam to krati a vseeeeeetko dobre dopadne 😉

danteska
15. mar 2010

ahojte,pridavam sa k teme.tiez som rodila v TO,rodil ma primar Hribik-bol super,doktorka Kerekova je velmi dobra.navstevy boli v januari zakazane koli chripke,ale nebol problem ani ked za mnou prisla navsteva vecer okolo 18tej..ja mam akurat zlu skusenost s novorodeneckymi sestrami-neochotne,neprijemne..ale boli aj 2 vynimky,aby som nehadzala vsetky do jedneho vreca...drzim palce buducim mamickam..

zuzka81
15. mar 2010

danteska. a nevieš mi povedat aka je situacia v nemocnici tera? či prijímaju alebo objednávaju rodičky do TO? Ja som sa tam informovala ale vrchna mi povedala aby som sa skusila objednat začiatkom apríla.

pavucica3112
15. mar 2010

Katren....my uz sme mali pat kil pred tromi tyzdnami🙂 stredu ideme zase som zvedava kolko zase pribral 🙂 no my zatial mliecko mame.musim niekde zaklopat maly je strasny jedos by len jedol.tak dufam budeme mat co nadlhsie.zatial sme nemali problemy ani s bruskom nastastie.ano hlavne je ze ste zdravy.

lienocka15
17. mar 2010

ahojte, ak mozem tak sa k vám pridám.. bývam blízko TO a koncom júna čakáme prírastok do rodiny.. v r 2004 som tam rodila a nestazujem sa.. odrodil ma dokt Caradsky, vtedy primár.. no a teraz chodím ku Kerekovej lebo som na rizikovom a je super, no keby som ju mala pri porode tak paráda 😉

v nemocnici sa uz rodí normálne, švagriná rodila 9.3. a ze je to tam ako by sa ani nic nestalo , takže bez obáv zuzka81 🙂

jery51
17. mar 2010

Aj ja sa pridám, ja som rodila v TO v júli a malého som ukazovala na chodbičke, aj na dve hodky sme raz boli...
a ešte k tým novorodeneckým sestričkám... DES, kvôli nim nepôjdem rodiť druhý krát, sem, teda ak ešte pôjdem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre