Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

pupi007
14. máj 2010

Ahojte babenky!

V TO nemocnici som rodila obidve svoje deti i ked nie som z TO , teraz cakame tretie neplanovane dietatko a chcem sa spytat ak to s nemocnicou vyzera.... Pretoze ked som tam naposledy bola, pracovali tam velmi neochotné novorodenecke sestricky. Chcem sa spytat, ci tam este sú pretoze dokazali velmi znechutit cely pobyt, boli neochotné a všetko si mamicka musela robit sama i ked to nebola vobec jej povinnost
dakujem Vam za odpoved

katren
14. máj 2010

ucet vystavuje vrchna pri odchode z porodnice 🙂

halintoa
14. máj 2010

kat: vďaka 😉

yokralovnayo
14. máj 2010

halintoa noo ja som bola tiez rozhodnuta na 100percent na tu vanu.... hlavne kvoli zasivaniu.... hmmm ale neviem stale... kazdy ma iny nazor a skusenosti 🙂 chces mat pri sebe aj manzela ked budes vo vani??

halintoa
14. máj 2010

yokralovna: určite ho pri sebe chcem a rovnako som proti nástrihu ako Ty, ale ja som zasa nikdy nepomýšľala nad EDA 🙂

katren
15. máj 2010

Mne dali EDA aj na zasivanie, takze som nic necitila 🙂, treba si vyvpytat, ked uz to mas zavedene 😀

frola
15. máj 2010

yo na vsetko su hlavne dva nazory a jeden si musis vybrat a ist tou cestou. moja kamoska mala zle napichnutu EDU a povedala ze uz nikdy nechce rodit ze jej staci jednno dieta. mala take obrovske migreny ze 2 tyzdne malu poriadne ani nevidela co sa nebola schopna starat o nu. tych pripadov je sice malo ale aj to staci aby ma to odradilo. ja som mala 7 hodinove obrovske bolesti ze som chvilami myslela ze to ani nevydrzim ale hned po porode som bola v pohode (iba unavena) a povedala som ze kludne budem rodit aj dalsie deti. tak aj to o niecom vypoveda. priroda to zariadila tak aby to zena zvladla a je neprirodzene do toho zasahovat. ale to je iba moj skromny nazor a neodsudzujem nikoho kto sa pre EDU rozhodne

yokralovnayo
16. máj 2010

a je pravda ze po EDA vam dieta prinesu len na chvilku a potom az na dalsi den??

yokralovnayo
16. máj 2010

viete co uz som za tu vanu 😀 a snad sa to uz nezmeni.... a od kedy to treba zacat riesit?? mam zavolat do TO do nemocnice na nejake vstupne vys.?? prvy term. mam 14.7. 🙂

frola
16. máj 2010

yo, to ako chces rodit im povies az ked k tomu pride. v den D sa mozes este rozhodnut inak 😀

frola
16. máj 2010

odkial si? z TO?

katren
16. máj 2010

myslim, ze do vane este treba nejake vysetrenia a vytery, ja by som to urcite nenechavala na den D. Ano, mozes sa rozhodnut vtedy, ale potom ti kedy spravia tie vysetrenia? ja som mala streptokoka a s tym by ma asi nenechali rodit do vody, ved mi tiekli atb pri porode cez infuzku.
A mne malu doniesli normalne hned na sale, ale ked rodis poobede, tak ti drobca na noc zoberu, lebo si este cez noc na pozorovacke. A potom od rana ju mas pri sebe ked ta daju na normal izbu Ked rodis doobeda, tak nie. Teda aspon v decembri to tak bolo. neviem teda ci to je podla toho ci si mala epidural alebo nie.

yokralovnayo
16. máj 2010

katren dakujem... aj ja som citala ze treba nejake vysetrenia dopredu... tak skusim zavolat alebo napisat mail do nemocnice ze co a ako .. radsej skor ako neskor 🙂

katren
16. máj 2010

no, radsej si zavolaj a budes mat info z prvej ruky 😀

frola
16. máj 2010

aha yo to veru potrebujes nejake vytery. ja som to myslela tak ze nemusis si objednavat porod do vody dopredu.

yokralovnayo
16. máj 2010

frola noo ved jasne 🙂 len aby bola volna vana 😅

halintoa
16. máj 2010

yo: toho sa aj ja bojím, aby nebola obsadená, budem bambuľku presviedčať, aby ešte chvíľku ostala na mieste ak hej 😀

frola
17. máj 2010

no myslim ze mate velku sancu ze bude volna. az tak vela zien tak nechce rodit, skor uprednostnuju EDU. tak drzim palce

gilmorka
17. máj 2010

dievcata, ak chcem mat manzela pri porode, aky je postup? Mam to dopredu niekde nahlasit alebo staci az ked uz dojdeme rodit ci ako?

maruskach
17. máj 2010

ahoj, ja som to nahlasovala, ked som zacala chodit do poradne v nemocnici. Nic, len zaplatits tusim 16, 60 Eur a je to.
Myslim, ze o vanu nie je bitka, ja ked som bola v porodnici, tak nikto nerodil do vane.

yokralovnayo
17. máj 2010

halintoa aj ty si z TO?? 🙂

katren
17. máj 2010

Gilmorka, netreba nic, len ked pridete rodit, tak potom po vsetko zaplatite 16,60€
A ked somja rodila, tiez nikto nebol vo vani 😉

halintoa
17. máj 2010

yokralovna: nie, ja som z Píly (okres Pezinok) 🙂 , tak dúfam, že stihneme prísť načas 😀

monika237
19. máj 2010

pupi007
ahoj ja som rodila minuly rok wo februari a na prijme boli fakt hnusne sestricky...uplne hrozne..ale boli dost stare, tak dufaj ze uz tam nebudu 🙂 a naopak na novorodeneckom boli naozaj welmi prijemne wsetky sestricky, to som mala asi stastie...inak, ked som rodila tak bola pri mne taka mlada doktorka, ani newiem ako sa wolala s mladym doktorom...wyzeralo to ako keby na mne nieco skusaju a napokon aj tak museli na sitie zawolat primara Hribika, ten aj s pani dr. Kerekovou boli uuuplne super...mimochodom niekto sa tu stazowal na upratowacku pri rodeni, mne sa pozeralo medzi nohy asi 5 sestriciek, ktore boli oprete o dwere a cumeli ako keby nikdy take nieco newideli...🙂

halintoa
20. máj 2010

monika: možno tie sestričky také medzi nohami nemajú, preto cítili potrebu sa pozrieť 😝 . Ale je to sila... No, vidím to tak, že si už pomaly začnem písať pôrodný plán, aby som na nič nezabudla a mala čas ho prerábať a nech nemá formát románu 😀 .

frola
20. máj 2010

halintoa: s tym asi nic neurobis. ked som rodila tak sa im to uz zdalo asi pridlho a v zaverecnej faze som zrazu zbadala ako medzi dverami stoji asi 100 nejakych sestriciek (vtedy mi to tak pripadalo) a znudene cakaju kedy uz konecne vytlacim malu aby ju uz mohli zobrat a vazit... no hruza, neprijemne mi to bolo ale to mas vsade. moja sestra mi hovorila ze ked rodila na kramaroch tak sa prizerali este aj upratovacky 😲

halintoa
20. máj 2010

frola: hmm, práve som upozornila manžela, aby taktne upozornil sestry,upratovačky a iný personál čo sa neúčastní pôrodu, aby zavreli dvere a išli si po svojom, prípadne kontrolovali svoje prirodzenie... Toto sa mi zdá fakt ako riadne neslúšné a napriek tomu, že nenadávam ( väčšinou si vystačím s :Bastriguli motyka!) tak by som asi bola veľmi vulgárna...

frola
20. máj 2010

😀 😀 😀
tak drzim palce k riadnej davke asertivity

katren
21. máj 2010

no, halintoa, tak to budes mat co robit....Ked som ja rodila, tak to bola jedna miestnost s troma stolickami na rodenie a boli oddelene len takou zelenou plachtou. Takze neviem, ak by ma riesili, keby som chcela rodit len sama. A este k tomu, rodili sme tri naraz, deti maju medzi sebou len polhodinky 😀 a vsetky tri to boli dievcata 😵

frola
21. máj 2010

@halintoa: ale vana je v oddelenej miestnosti takze tam sa to bude dat lahsie zariadit, aj potom pri rodeni placenty som bola na stole v samostatnej miestnosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre