Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

halintoa
21. máj 2010

ďakujem za odpovede kočky, hádam sa to bude dať zariadiť, nech mám na pôrod dobré spomienky, predsa len, chcem detí viac, nemôžem si dovoliť mať traumu z prvého 😀 . Okolo 30tt by som sa rada išla do porodky pozrieť, ako to tam vyzerá, ale aj tak som rozhodnutá rodiť tam 🙂.
katren: aká super náhodička 😀, tri mušketierky.
frola: stôl je polohovateľný?

frola
21. máj 2010

tie stoly v porodnej sale co spominala katren su super siroke aj polohovatelne ale kedze chces rodit vo vani tak to nepotrebujes. ten stol pri vani je stara skola ale to uz ti bude jedno.

halintoa
22. máj 2010

frola: išlo mi o tom, či budem musieť pri rodení placenty ležať a vlastne ju unavená vytláčať "dohora", alebo zo mňa môže viac menej prirodzene vykĺznuť...

frola
22. máj 2010

no neviem co budes musiet ale mna dali na ten stol a tam to prebehlo az po hodnej chvili. zrazu prisli zase kontrakcie a na prve slabe zatlacenie som mala za tym. to uz nebol problem s polohou, uz to ani nebolelo. oproti tomu co bolo predtym je toto uz tresnicka na torte.

halintoa
22. máj 2010

OK, takže ani toho sa netreba báť, super, normálne sa teším na pôrod 😀 , ale pekne až o 3 mesiace 🙂 , nech bambuľka narastie 🙂 😵

frola
22. máj 2010

jojo v brusku je jej najlepsie. 🙂
joj ked sa tu tak s tebou bavim normalne som zatuzila byt zase tehotna. (aj som mala hrozne tehotentsvo, ale druhe by bolo urcite lepsie)
inak dufam ze ma potom budes informovat ako to cele prebehlo. hrozne som zvedava a drzim ti palce, nech ti vsetko vyjde podla tvojich predstav.

halintoa
22. máj 2010

frola: Ako hrozné, rizikové? Ja som min. rok spontánne potratila (praskla mi cysta) v 7tt 😔, takže pre mňa bol prvý trimester tohto tehu peklom, neustále som sa sledovala a strachovala, či je všetko OK, brala som samozrejme duphaston a vysoké dávky kyseliny listovej a bola doma na rizikovom. Druhý trim si zatiaľ užívam a verím, že aj tretí bude fajn. Ďakujem za držanie palčekov 🙂. Inak, malú máš nádhernú, ja som hrozne zvedavá, aká bude naša - ja tmavovláska, hnedé oči, mm blondiak s modrými očkami, no, uvidíme 🙂 .

frola
22. máj 2010

jeeej a to nebudete mat ryšavku nahodou? ja som hrozne tuzila po rysavom dievcatku, ale nedalo... 😀
nie nebola som na rizikovom ale pribrala som viac jak 25kilo, prvy trimester mi byvalo hrozne zle a zaspavala som uplne k uzufaniu v robote (ucitelka tak si to predstav) aj som trocha krvacala... , potom stresy z AFP testov a rozhodnutie ci ist na amniocentezu (bola som pod silnym tlakom okolia) ale nakoniec sme ju nastastie odmietli a posledny trimester som mala ukrutne bolesti. uz som nevedela ani sediet ani lezat ani nic. doktorka mi nic nevedela zistit. ale ja uz som sa hrozne trapila. najhorsie boli noci, hocikedy ma prepadali krce v lytkach ze som kricala od bolesti a mm si myslel ze uz ideme rodit. porod bol pre mna vykupenim...
ale napriek tomu idem do toho znova, niekedy... 🙂

gilmorka
23. máj 2010

Ahojte. Frola, tie krce v lytkach doverne poznam, nastastie za noc mavam vacsinou len jeden a druhu noc zas v druhej nohe. Len mam potom cely den lytko ako z kamena.
Chcem sa vas spytat, ako je to potom po porode, za predpokladu, ze neboli komplikacie, po tych dvoch hodinach po porode ste uz boli na izbe ci ako? A kedy doniesli babo? A co dalej, mavali ste ho pri sebe cely den aj noc, a ako to je s kupanim a tak. Co vsetko robili sestricky a co ste robili vy,co vam len napr. ukazali pred odchodom a co hned, proste taky denny rezim, na co sa mam asi pripravit. A ako je to s jedlom, nosia na izbu ci sa chodi do jedalne a kde su vtedy deti? Neviem si napr. predstavit, ked sme na izbe tusim po dve, a jedno babo v noci spinka a druhe sa zobudi takze zacne plakat aj to prve. To tam je potom asi dobry chaos, nie?
Viem ze pri VIP izbe by som bola sama, ale tisicku za noc mi pride dost vela, takze toho som sa vzdala.

halintoa
23. máj 2010

frola: uf, no pekne si si užila. Mne predpísala doktorka na kŕče a tvrdnutie bruška Magne B6.. To zaspávanie v práci Ti nezávidím, ja som od decembra nezamestnaná, takže akurát to tak pekne vyšlo, že som nemusela nikam vstávať, nikam behať. A teda napriek tomu, že som bola doma náš dom vyzeral hrozne, lebo sa mi nič nechcelo a hneď ma rozbolelo pri upratovaní bruško, tak som to neriskovala... Ja som zatiaľ pribrala malunko, uvidíme, ako sa to rozbehne.
Držím palce pri druhom tehu, nech si ho naozaj len užívaš 🙂 . Kedy by si tak chcela?

pupi007
23. máj 2010

Rodila som 3-krát v Topoľčanoch u pána primára MUDr. Čaradského, bola som maximálne spokojná s lekármi aj s personálom. Reči o tom, že nemocnica nefunguje, je uzavretá a podobne, sú len lacné klebety! Všetko funguje tak ako má v normálnom režime.

frola
24. máj 2010

halintoa: my mame neporiadok stale. Olivka vyzaduje 100% pozornost takze pri nej nic neurobim. no a kedy druhe? mne je jedno ja by som uz do toho aj skocila ale mm zatial nechce. 😒 no ale ako sa hovori muz je sice hlava rodiny ale zena hybe krkom. 😉 ...

frola
24. máj 2010

gilmorka:
ja som mala komplikaciu takze bohuzial som prvu noc s malou nebola, ale ak je vsetko ok daju ti babo hned a staraj sa 🙂
bola som na vip takze tam to bolo trochu inak, ale co viem tak na normal izbu jedlo nenosia, chodis do jedalne. babo je asi v postielke zatial. neviem naisto.
kupanie mi ukazali hned prvy den a potom som si mala kupat sama, ale nebola som si ista este tak som poziadala sestricku nech mi to este raz ukaze.
inak kazde rano mi olivku niekam odniesli a vratili najskor o 2 hodiny. bola som z toho nervozna ale bohuzial neni som ten asertivny typ co by sa vela vypytoval. myslim ze mas narok aj na to sprevadzat babo na vysetrenia, ale neviem ako by sa k tomu postavil personal. no a potom sme boli cele dni same. ale mala stale spala okrem vecera takze az taka starost to nebola. aj ja som stale lezala a nonstop sa sprchovala 🙂
a ano ked ste viacere na izbe a druhe babo place musis sa s tym vyrovnat. inak sa neda.

frola
24. máj 2010

gilmorka: a este jedna vec, ak mas len trocha penazi na vyse, doporucujem zvazit tu vip izbu.

katren
24. máj 2010

Gilmorka, ani ja som malu nemala pri sebe prvu noc, ale kto rodi poobede ich aj tak nema. My sme boli tri a ani jedna sme ju nemali. Boli sme na pozorovani kvoli krvacaniu. Ale potom som bola na nadstandarde a nemozem nic zle povedat. So mnou bol aj mm, cele nas to vyslo 231,90 € , ale mm nemal stravu nemocnicnu, ale svoju. Mne sestricky nosili, ked som povedala, ze sak pridem do jedalne, tak ze nie, ze mam zaplatene.... 😅
Rano brali drobca aj mne na kontroly a vysetrenia, ale mne to az tak nevadilo, ved ked musia kontrolovat nas a robit nam vysetrenia, tak preco nie drobcov...Lepsie byt bez nej 2 hodinky ako by mala byt cely den prec, napr. v inkubatore? A dr. mi vzdy prisla povedat, co jej robili a ake boli vysledky. Mne ju aj hned okupali a prisla vzdy taka vonavucka 😀, lebo na nadstandarde nie je vanicka, ta je iba na VIP. 😒

yokralovnayo
24. máj 2010

baby co je to porodny plan?? 🙂 to si mam akoze pisat sama alebo je na to nejake tlacivo?? 😅 dakujem 😀

danteska
24. máj 2010

@pupi007 tak tie neprijemne sestricky su tam stale..rodila som v januari-najstastnejsi den je narodenie mojho syna a druhy najstastnejsi den je odchod z porodnice........az na jednu sestricku z novorodeneckeho su tam velmi neochotne,neporadia,ked som prisla po radu tak lustili krizovky a tvarili sa ze ich dost otravujem 😖

danteska
24. máj 2010

@katren ked som rodila ja tiez sme tam boli 3 naraz...stvrta by sa uz ani nezmestila 😀 su tam stale polohovatelne stoly oddelene plachtou...takze rodenie o samote sa neda....

danteska
24. máj 2010

este mam dost zlu skusenost na prijme..ako tu uz bolo napisane tak tam bola jedna super perfektna sestricka a jedna atrapa stara,ktora na vsetko frflala,nadavala na co idu rodit do vody zeny,ci si chcu nohy vymocit a tak...dost nechutne..a ta mi skoro zapricinila ze sa mi maly udusil...neviem co by som jej bola urobila..bola som napojena na CTG-na pasy a odrazu nastalo ticho,nic sa nedialo tak som ju zavolala ze sa nic nedeje ze to nic nepise.a ona ze: "co sa bojite,iba to niekto vypol asi,este maly zije".a kopla pristroj dalej pod stol..potom isla okolo ta druha super zlata sestricka,tiez som jej to povedala a ona okamzite volala primara,maly bol bez kyslika,ani neviem ako ma rychlo zacievkovali,pod nos mi strcili papiere na podpis ze suhlasim so sekciou a uz som bola na sale.. primar Hribik je super,zlaty clovek a odbornik..tak ja mam takyto "zazitok"z porodu..na oddeleni su dobre gynekologicke sestricky,ochotne.na novorodeneckom su 2 vynimky,inak nemozem pochvalit...a to som v TO nemocnici robila co kazdy vedel .. 😀

spiruanka
24. máj 2010

ahojte,tak ja som prvy krat rodila pred 6timi rokmi vtedy tudim ani VIP izba nebola,nepamätam sa na take nieco 😕 ale vtedy nam jedlo nosili do izby nechodila som nikde do jedalne iba ak po caj ked som chcela.aj vtedy boli sestricky na novorodeneckom take neochotne mozno na 1-2 vynimky ale prispeli k tomu,ze som velmi rychlo prestala kojit 😠 ked som dostala po dvoch dnoch zapal prsnikov tak mi podali iba paralen proti horucke a dovi dopo 😒 tak som sa sama vsetko musela ucit ale z toho stresu ci to robim dobre a este malinka mala silny reflux som aj prestala kojit 😖 ale teraz sa budem snazit aby som mohla co najdlhsie aj bez inej "nemocnicnej "pomoci aj rok dojcit 😉

danteska
25. máj 2010

@spiruanka dobre ranko,teraz su na chodbe stoly a tam nechavaju jedlo..tiez som nekojila,ale myslim ze to uz bolo tou psychikou..prsia sa mi zapalili,mala som ich tvrde a bolave co len na dotyk..v pondelok som porodila a v piatok dosla jedna zlata novorodenecka sestra a bola zhrozena ze jak je mozne ze mi nikto nepovedala a neukazal kojenie..tak v piatok stravila cely den so mnou,bola naozaj zlata,len to uz bolo asi aj neskoro,mlieko uz neslo ani odsavackou... ☹ v sobotu som isla domov,aj som sa pytala...moc s tym nesuhlasili lebo maly schudol velmi..ale nechcela som tam ostat.no a kojenie sa nerozbehlo uz..nepomohli rozne obklady z vina,slivkovy lekvar,caje,prikladanie-nic.. tak Ti drzim palce aby Ti to tentokrat vyslo 😉 a mala si lepsie spomienky na porod ako prvy krat

gilmorka
25. máj 2010

Dakujem za odpovede. A na normalnych izbach su k dispozicii vanicky na kupanie babatiek, ci kde si ich mamicky kupu? Tu ste tusim vsetky boli len na vip 🙂

danteska
25. máj 2010

@gilmorka ja som nebola na VIP 😅 nooo je tam taka vana alebo ako by som to nazvala..je to z nerezu,dost hlboke..ja som sa bala tam kupat,nastastie mi to vyslo len raz lebo po sekcii daju babatko mamine az na 3 den..dovtedy len nosia na papanie..je tam pultik na prebalenie a vedla ta vana..

gilmorka
25. máj 2010

Trochu sa bojim, ci budem vediet vsetko to okolo babatka robit. Predsa len, je to prve. V zivote som neprebalovala ani nestrazila takeho drobceka 😖

frola
25. máj 2010

gilmorka neboj to budes zvladat v pohode. to su materinske instinkty. ani ja som nic nevedela predtym.

gilmorka
25. máj 2010

A ozaj, este ma napada. Ked mam babo stale pri sebe, do akych veci ho obliekam, do nejakych nemocnicnych alebo do svojich? Myslela som, ze tie moje veci budu len na odchod z porodnice. V pokynoch je pisane aj ze treba aj zavinovacku s flanelovou vlozkou,deku atd. takze to pouzivam uz v porodnici svoje, alebo nie? Akurat sa balim do porodnice, tak aby som vedela, co mam zabalit hned a co mi staci doniest neskor. Aj tak mi pripada, ze budem mat plne tasky, ved plienky, a poporodne vlozky, podlozky pod chorych,to mi zaberie jednu tasku 😖

danteska
25. máj 2010

@gilmorka naozaj Ti stacia pre miminko veci na odchod z porodnice.ak chces tak si ho mozes obliekat do svojho ale dostanes od nemocnice vecicky.kosielky aj plienky,asi aj deku (my sme mali ale to bol januar). pre seba si vezmi podlozky,plienky,zupan,kosele nocne,ponozky,papuce,hygienicke potreby...nic navyse si neber..plienky odovzdas este pred porodom,na ne Ti napisu meno,nadiktujes meno pre deti-teda aj dievcenske aj chlapcenske ..neboj,ani ja som nevedela co s malym,preto som aj bola par krat za sestrickami po radu ale akosi som ich obtazovala.

marbella
25. máj 2010

ahojte,náhodou som našla túto tému 😅
ja som rodila v TO pred trom rokmi,oblečenie pre bábetká mali, ale ja som si malého dávala aj tak radšej do svojich vecičiek 🙂
Už v Topolčanoch nebývam,ale pri druhom bábetku premýšlam ísť znovu tam. Rodila som síce na tom staršom stole čo je pri vani, ale napriek všetkým komplikáciám som bola spokojná. Sestrička odveci tam bola len jedna-sfúkla ma za to, že si listujem mamu a ja-vtedy sme akurát dostali tie balíčky so vzorkami. 😀
Ako to teraz na oddelení vyzerá po tých komplikáciách čo tam v nemocnici boli? dr. Čaradský tam ešte je?

frola
25. máj 2010

ja som obliekala od zaciatku do svojich veci, tie kosielky mi pripadali neprakticke. najlepsie sa mi osvedcili bodycka co sa otvarali po celej dlzke takze som nic nemusela navliekat cez hlavu. ale perinku a deku som nemala, to som mala pozicane.

danteska
25. máj 2010

@marbella Caradsky tam je ale nie je primar.Primar je MUDr Hribik,ten ma rodil,je uplne super..nemocnica funguje ale pod inou samospravou,iny riaditel-chvalabohu-ale bolo to zaujimave...robila som tam,aj ako tehotna a ked nam v oktobri ked boli vonku plus 4 stupne nekurili som bola odhodlana ist PN..voda bola studena 😀 aj po porode som sa chcela osprchovat horucou vodou ze by sa mi mlieko pustilo a bola studena 😀 na gynekologiu mam dobre spomienky az na jednu fuchtlu..tam je to ok..len tie novorodenecke damy..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre