Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

danteska
25. máj 2010

mne maleho obliekali do nemocnicneho..po sekcii som ho mala pri sebe len 2dni,potom sme isli domov..vzdy ho doniesli na papanie okupaneho tak uz som ho neprezliekala..

gilmorka
25. máj 2010

danteska trochu sa to zmenilo, uz je primar Mudr. Caradsky

gilmorka
25. máj 2010

Takze zavinovacku a normalnu deku neberiem. Pribalila som len taku tensiu deku na prikrytie, keby nahodou. Jaaaj, baby, uz aby som to mala za sebou 🙂 Necitim sa dobre, ked idem do novej situacie,ale to asi nikto. Najradsej by som uz mala vsetko natrenovane 😀

danteska
25. máj 2010

Caradsky? hm..neviem..ten bol kedysi,v januari bol Hribik..gilmorka neboj,urcite to dopadne dobre,prajem Ti nech je to rychlo za tebou.. 😉

gilmorka
25. máj 2010

Dakujem 🙂 No bol Mudr. Hribik, a ked som potom bola na poradni, ako to preslo pod VUC, tak sestricka zavolala primara a dosiel do ambulancie Mudr. Caradsky. Tiez som sa divila, ze co to, tak som sa jej este preventivne spytala, ze kto je teda teraz vlastne primar, a uz zas Mudr. Caradsky. Chodim tam na poradnu, takze ho stretam pravidelne.

frola
25. máj 2010

ano aj to tu uz niekto spominal ze je teraz on primar. mna rodil caradsky a bol v pohode. skoro nic nehovoril co mi velmi vyhovovalo. nemala by som naladu na nejake blbe kecy. ale potom ma par krat vysetroval hribik a pripadal mi ako velmi mily clovek.

danteska
25. máj 2010

Caradsky je odbornik,ale pride mi nie velmi mily..rano po cisarskom mi robil vizitu a kedze som nestihla ist na WC koli tomu ze som mala maleho pri sebe a trvalo kym som sa odšuchtala na WC tak zacal sa rozculovat na sestricku ze toto co je,okamzite ju vycievkujte atd..ale ako lekar je dobry-ale kazdemu vyhovuje niekto iny..Hribik a Kerekova su velmi dobri..
tak zmenilo sa vedenie nemocnice a pomenilo sa aj ine 😲

gilmorka
25. máj 2010

tiez si myslim, ze vsetci traja su odbornici,tak nech sa do ruk dostanem hociktoremu z nich, dufam ze vsetko bude ok.

danteska
25. máj 2010

@gilmorka jasne,treba mysliet pozitivne.drzim moc palce 🙂

frola
25. máj 2010

gilmorka nicoho sa neboj vsetky sme si tym presli. ja som mala tiez hrozny strach z nemocnice, z doktorov ako tam budem hola pred vsetkymi a podobne veci, ktore ti potom budu naozaj jedno. porodis svoje dietatko par dni to tam vydrzis a za chvilu si doma. drzim palce

gilmorka
26. máj 2010

Dakujem za podporu 😉

spiruanka
26. máj 2010

@danteska diky moc 😉 budem sa snazit.vidim,ze aj ty si si odtrpela svoje ale hlevne,ze mame zdrave deticky aj ked odchovane na umelom mliecku.
mna rodil dr.Hribik a bola s nim aj celkom sranda hlavne pri zasivani ked som mu tam kecala,ze kolko mu to bude este trvat lebo si chcem uzoddychnut,chudak nechapal zo mna 😀 a aj teraz budem chciet aby ma on odrodil lebo viem,ze je fajn a uz sa pozname 😀 😅

barborato
26. máj 2010

@gilmorka ja som rodila v Topoľčanoch 09.10.2009 doma som dostala kontrakcie a manzel ma o 16.45 zaviezol do nemocnice vysetrili ma spisali papiere a dali ma na pristroj kde pocuvali drobca a kontrakcie. Potom mi dali klistir a ked ma druhy krat vysetroval dr. Caradsky povedal ze mi prepichne vodu bo uz to je len na kusku. Mali mal dva krat omotanu snuru okolo krku preto sem tam slablo jeho srdiecko tam mi dali urychlovacku. vseho vsudy som rodila dve hodiny nehovorim ze je to pohoda ale ja z toho traumu nemam.Narodil sa 21.15 hod mal 2900g a 48 cm. Potom ho zobrali umyli odvazili a dali ho pri man dosiel nas pozriet aj manzel on nebol pri porode sestricka mi dala moj telefon aby som zavolala komu chcem. Po dvoch hodinach nas odviezli na izbu jeho zobrali so sebou. Na druhy den pred nastevami mi ho doniesli okupaneho a uz mi ho aj nechali. sestricky chodili pomoct s kojenim ako ja som s tym mala problem a suseda kojila bez problemov . Budecik je rano o 5 meraju teplotu o 8 je vyzita na vyzitu musis byt osprchovana a nachystana bez nohaviciek. Potom nam doniesli drobcov a jedlo sme si chodli bravat do jedalne na izbu jedna z nas doniesla. Jeden den sme ani vyzitu nemali neviem preco asi mala moc porodov alebo co neviem. potom este brali deti pobede na vysetrenia a este chodila detska dr. na izby a hovorila ako dopadli vysetrenia kolko deti pribrali alebo schudli. Na druhy den prisla sestricka a ukazala nam ako mame kupkat na mojom drobcovi a boli tam vsetky baby z izieb co to chceli vydiet. Co sa mi nepacilo bol posledny den ked sme mali ist domov ani nam nic nepovedali len nam doniesli papiere pre drobcov ze mozu ist domov a ja som papier stale nemala ani mi nikto nepovedal ze sa mam balit ani nic len zrazu prisli prevliekat postele a ked nas tam zbadali tak ze co tam este robime ci sa nam nechce domov. Ja som bola pobalena podla zoznamu z tehotky a potrebovala som aj vecicky na prezlecenie bo mali sa mi v noci precural neviem ci som mu dala zle plienku alebo co tak som ho musela na komlet prezliec a o druhej v noci som nechcela otravovat sestricky sice viem ze su tam na to ale ked som mala svoje veci tak som ich vyuzila. Aj zavinovacku mal mokru tak komplet. ja som isla do porodnice s dvomi cestovnymi taskami a nie malimi. A dost toho som vyuzila ale tie kremiky na hemeroidy a na bradavky a to som nemala ani nepotrebovala. nebrala som si odsavacku na mlieko ale manzel mi ju musel doniest bo som mala moc mlieka a mali nevedel papat z prsnika tak som mu odsavala neskor nam moc pomohli klobuciky. neviem ci som ti pomohla ja by som moc ocenila ked som isla do nemocnece taketo rady drzim palce nech ti to dobre dopadne. neboj to zvladnes

gilmorka
26. máj 2010

@barborato dakujem, jasne ze si pomohla, aspon mam predstavu, ako to tam chodi. Tiez mam dve velke tasky, tak aspon viem, ze tam nebudem jedina taka nabalena 🙂 Samostatne by som si chcela dat veci na porod, a potom ostatne mi donesie manzel hned po porode.
Na porod mi stacia: nocna kosela, zupan, podlozky pod chorych, poporodne vlozky, papuce a plienky pre maleho? Aby som sa hned nedotrepala s velkymi taskami na porod, ak by bol nahodou plany poplach 🙂

katren
26. máj 2010

@gilmorka, este si vezmi uterak, toaletak a hygienicke potreby 🙂

gilmorka
26. máj 2010

ok 🙂

danteska
27. máj 2010

@gilmorka pri prichode sa osprchujes,prezlecies do kosele a -aspon v januari to bolo-ze som odovzdala muzovi vsetky veci co som mala na sebe,v com som prisla-topanky,vetrovku,nohavice atd..tak neviem ci len ked bola zima alebo sa to bezne odovzdava aby tam nic nezostalo..a staci Ti na porod to co si napisala..

gilmorka
27. máj 2010

o sprche pred porodom som nevedela, dakujem

yokralovnayo
27. máj 2010

pri porode do vane v TO treba najskor volat nemocnice?? alebo staci prist rovno ked budem rodit a poviem si ze chcem vanu???diky 🙂

sssimi
27. máj 2010

Gilmorka zober si aj pol litrovu flašu s vodou. Raz za hodinu ti dovolia si dať za glg ak by si tam bola dlho. Ja som išla do sprchy až po klistíre. A veci ti tam už teraz nechajú. Veď neprídeš moc naobliekaná-ja som rodila v máji. Župan mi tiež nebolo treba.

sssimi
27. máj 2010

@yokralovnayo Asi by bolo treba si tam zavolať skôr lebo musíš byť úplne v poriadku ak chceš rodiť do vane. Nesmieš mať žiadne problémy počas tehotenstva-žiadne krvácanie, špinenie ani zápal.... Pre istotu si tam brnkni.

yokralovnayo
27. máj 2010

kupujete si aj hrniec na vyvaranie?? ci budete len prat plienky?

frola
27. máj 2010

@yokralovnayo: ak budes mat dobredu potvrdenie od svojho gynekologa tak to nemusis dopredu hlasit. prides a povies ze chces vanu. aj tak to chvilu trva kym ta tam pustia.

halintoa
27. máj 2010

frola: čo obsahuje to potvrdenie od gynekológa? Jedna kočka z našej témy spomínala, že počas celého tehu nesmiem mať mykózu - to ako fakt? Príde mi normálne, že by mi nedovolili pôrod do vody, keby som ju mala keď rodím, ale prečo počas celého tehu? Lebo teraz mi zistili baktérie v moči a šupli mi na to ATB a do dvoch dní mykóza 😠 . Dokyna o tom nevie, nasadila som si probiotiká a Canesten.

yokralovna: ja budem len prať, žiadne vyváranie, veď pračka mi operie na 90 stupňov, to podľa mňa bohato stačí.

frola
27. máj 2010

neviem presne co obsahuje. zavolaj do TO oni ti povedia. musi to byt vysetrenie z nejakeho 34.tyzdna tusim. ale neviem isto takze myslim ze nemusis mat obavy ak ti to dovtedy prejde. to ti daju iba jeden papierik ze si ok.

halintoa
27. máj 2010

frola: ďakujem 🙂 , upokojila si ma, ešte sa tej hnusoby zbaviť, tie ATB mi bol čert dlžen 😠

frola
27. máj 2010

no to mi je luto. 😔 ATB v tehotenstve nic moc, ale stale lepsie ako mat v tele nejakeho parazita alebo zapal.
tak skore uzdravenie, neboj vsetko bude tak ako ma byt, cize len a len dobre 😉

gilmorka
27. máj 2010

@yokralovnayo ja som si kupila plienky KIKO lux v takej krabici, a na nej bolo vyslovene napisane, ze plienky staci prat na 60 st., ze z hygienickych dovodov to uplne staci a setri sa energia a priroda 😉 Tak neviem, snad to ozaj staci. Ale tych 90st. tiez nie je zlych, pre istotu. Vyvarat nemienim.

katren
27. máj 2010

Kocky, ja som vobec na takej vysokej teplote este nic neprala. aj vecicky so prala len na 40. Ved aj tak to budete zehlit, tak naco taka vysoka teplota pri prani? inak, my mame tiez tie kiko plienky. a vyvarat?????to uz som davno nepocula 😀

frola
27. máj 2010

ja vsetko periem na 40 a nezehlim a nikdy som ani nic malej nezehlila. ale plienky su asi ina vec, neviem pouzivame pampersy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre