Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

palculka
21. jún 2010

andzi plné? to vážne?

gilmorka
21. jún 2010

@andzi tak to sa mam na co tesit, ked je tam taky naval. To budu pustat hadam aj skor domov. A nemaju na 2.posch. babo preto, ze je tam nadstandardna izba? Ja ked som lezala na 2., tiez tam v poslednej izbe mali babo, ale to bolo kvoli tomu,ze hore na 3.boli VIP asi obsadene.

gilmorka
21. jún 2010

@palculka ja mam prijst hned po siedmej, aj dnes sme tak boli. Ja uz som dnes bola v tom, ze rodim. Manzel v cakarni s nabalenou taskou, pripravny ze ide k porodu a ja vyjdem z ordinacie vysmiata a hovorim, ideme domov 😀 Normalne na poradnu som chodila az na 9,00 k Mudr. Kerekovej, ale toto som uz isla ako na prijatie, preto hned rano a nalacno.
Len mam trochu obavy, ak sa ten krcok nepohne do stredy, ci to vyvolanie nebude riadne bolestive, ked to este stale nie je pripravene 😒 Ci tie dva dni spravia nejaky zazrak, uvidim, rada by som, aspon taky mensi 😅

jankapiknova
21. jún 2010

gilmorka akurat čitam že ta poslali domov, to niejak dlho natahuju... kedy si mala termin 15?

gilmorka
21. jún 2010

Ozaj dievcata, co uz ste v TO rodili, ako to je s navstevami po porode? Su nejako obmedzene, ci hocikedy sa da prijst? Ked mi napr. manzel donesie veci, moze hocikedy? A rodina? Ked budem chciet ukazat babo, aky je system, su tam na to nejake vozicky,pultiky ci len v ruke na chvilocku ukazat a ist naspat ci ako?

jankapiknova
21. jún 2010

su aj voziky ale nie vždy volne 😀 deti sa von nesmu brat musia ist pozriet za dvere na tu malu chodbičku a navštevy su dane hodinami ale ked ti niečo prinesu tak si možeš ist zobrat.

gilmorka
21. jún 2010

@jankapiknova ano, 15.6., ale vtedy krcok len mierne skrateny a otvorena na spicku prsta, a asi sa to velmi dnes nezmenilo, pan primar tiez hovoril, ze som neni otvorena, ze by to bolo nasilu, ze on by radsej pockal. Robil aj sono, aj pocuval srdiecko, vsetko ok. Tak pockame, uvidime.

jankapiknova
21. jún 2010

velmi zaleži aj aka sestrička akurat je...ale ja som bola po cisarskom ešte na pooperačnej izbe a mužovi a jeho bratovi ukazali maleho na chodbičke(dal sestričke bombonieru a kavu) 😉

jankapiknova
21. jún 2010

ja som bola na jeden prst otvorena a poslali ma domov a v noci mi odtiekla plodova voda a už som išla 😉

ajka0077
21. jún 2010

ja som rodila v TO cez zimu a ako na potvoru boli celkovo zakázané návštevy (kvoli chrípke) takže absolútne neviem ako to tam funguje....viem, že keď mi manžel chcel niečo podať na hlavných dverách tak sestrička po mne hneď vyhukovala nech už končím

gilmorka
21. jún 2010

@jankapiknova cize len ukazat babo a ziadne dlhe vykecavanie, ze? Ked som bola na 2.posch., tam som s manzelom bola aj dve hodky na chodbe, ale to tu asi nehrozi 😀 Takze budem rada, ked nas aspon kukne a pojde domov zrejme.

jankapiknova
21. jún 2010

no vieš ja som maleho hned pri sebe nemala ked som mala cisarak, čiže maaleho som odniesla spat do izby sestričkam a ja som mohla vykecavat na chodbe a vysedavat ale už ked som ho mala bolo to len na chvilku,lebo som sa ho bala sameho nechat na izbe...

divoska
21. jún 2010

@gilmorka pokial ich spravne chapem tak rozdeluju na manzela a vsetko ostatne, takze s nim by problem nemal byt aj keby dosiel hocikedy, a ostatni len vo vyhradenych casoch ak si spravne pamatam a len cez nejake okienko alebo ako to bolo. ale ja napr toto clekom preferujem takze som sa o to nejak podrobne nezaujimala.

jankapiknova
21. jún 2010

možeš si ist s rodinou aj na chodbu sadnut ale bez babatka 😉

gilmorka
21. jún 2010

@jankapiknova ale na izbe sa ho budem bat nechat same, to asi ne, cize len ukazat a hotovo. Ved tych par dni nie je vela, to utecie rychlo. A o zabavu tam budem mat vdaka malemu postarane, takze to ozaj utecie, ze? Ako to je, na piaty den sa pusta, ak nie su problemy? A co cez vikend, tiez pustaju, ci sa caka na pracovny den?

jankapiknova
21. jún 2010

@gilmorka nie puštaju aj cez vikend a nerobia problemy,jedine ked dieta ma silnu žltačku tak sa stane že zostavaju o den dlhšie ale to fakt len tu silnu 3 stupna... ja som si to odsledovala podla dievčat predomnou kedy išli ,vyratala som si to podla toho a v ten den hned na vizite jak došli dr.tak som sa aj pytala domov 😀 ale oni aj sami od seba posielaju ja len som už tak strašne chcela ist ,že som sa bala aby ma nenechali nahodou o den dlhšie 😀

jankapiknova
21. jún 2010

ja som rodila v utorok a pustili ma v nedelu a to som mala sekciu,keby som normalne tak už v sobotu som doma 😉

gilmorka
21. jún 2010

@jankapiknova 🙂 cize na piaty den? Takze kebyze rodim v tu stredu, tak ma pustia v nedelu alebo pondelok? Ako sa to rata? Porod plus 4 dni alebo porod na stvrty den po nom idem domov?
No ja mam vazne starosti, ja viem 😀 Ale musim si nejak zamestnat mozog 🙂

palculka
21. jún 2010

gilmorka musíš si verit že sa to začne skor a basta. Sa mi to hovorí že? A kolko to máš km do porodky ked ta tak prehánajú hore dole? My to máme okolo hodiny cesty, nejakých sedemdesiat km, všetci sa boja aby som tam stihla príst ked ma to chytí. Ja si myslím že to nebude až taký problém, určite do hodiny neporodím, nie?

jankapiknova
21. jún 2010

ano keby rodiš v stredu normalne tak v nedelu by si mohla ist domov, ale stalo sa že mali plnu plnu porodnicu a pustili ešte o den skor ale to ked bolo fakt preplnene... ale vačšinou to je tak že v stredu rodiš v nedelu ideš domov... jedine že by sa stalo že pojdeš cisarskym, čo dnes je dost časte... 😉

palculka
21. jún 2010

halintoa dakujem , dúfam že už to dlho nepotrvá, bože dnes som nejaká podráždená, asi som vstala hore ritou, tuším si idem lahnút, nech sa môžem ešte raz zobudit. 😀

gilmorka
21. jún 2010

@palculka ja to mam 4 km, cize v pohode. Akurat ze manzel robi v Nitre, takze musi stihnut prijst domov. Cize casovo na tom budeme asi rovnako. Samozrejme ze kebyze je to ozaj vazne, tak sa necham odviest hocikym inym, ale ak sa len zacnu kontrakcie, tak na neho pockam. Doktorka hovorila, ze ako prvorodicka si to mozem odsledovat aj dve hodinky, ze ci sa intervaly skracuju a tak. Napr. kebyze mi tri kat za hodinku stvrdne brucho a potom zas dlho nic, ze to este nie je ono.
Ale mne vlastne brucho netvrdne vobec, jedine citim ked sa maly mrvi, ze sa mi uplne napne brucho a aj a dole tak picha, aj mechur citim dost, ale to je len chvila. Asi ked to tvrdnutie zacne seriozne, spoznam to, ale zatial veru nic.

@jankapiknova a pri cisarskom pustaju o kolko neskor?

jankapiknova
21. jún 2010

@gilmorka o 1 den 😉

gilmorka
21. jún 2010

Tak to zvladnem 😀 Ale snad to nebude cisarsky. Aj ked mi je to uz v podstate jedno, len nech je maly bezpecne vonku a nech je v poriadku.

palculka
21. jún 2010

ja teda neviem ako to rozoznám, lebo v stredu večer som dostala kontrakcie, dost bolestivé , aj dost často boli každých devet, pat minút, trvalo to asi hodinu a pol, každá trvala vyše minúty. No potom som zaspala, asi som to pokašlala tým že som ležala, možno keby som chodila hore dole, tak už mám drobca pri sebe. a odvtedy mám také bolestivé každý den, ale neopakujú sa v takých intervaloch. Ja som z toho jelen, už ☹

jankapiknova
21. jún 2010

@gilmorka ved hej, ja tak isto reku pojdem normalne a nakoniec mi to už bolo uplne jedno po tolkych hodinach 😉

gilmorka
21. jún 2010

@palculka tiez som mala v sobotu nieco take, doobeda sme boli v meste a popichavalo ma stale zospodu, aj trosku slabe krce, mozno to bolo tym, ze maly tlacil hlavickou. Cely den som bola trochu ubolena. Aj vecer, ked som chodila po dome, tak som mala take akoby menstruacne bolesti, aj ked to nebolo celkom ako krce, take zvlastne, ale ako som si lahka, tak este sa to zopakovalo raz po asi 17 minutach a potom som chcela stopovat ci sa to bude opakovat, a zaspala som. Ale kedze nie som stale otvorena, asi to nebolo ono. Tiez som z tych bolesti mimo, ze co ma vlastne zaboli. A v nedelu mi nebolo vobec nic.
Na poradni sa stale pytaju, ci mi tvrdne brucho, a ja veru neviem co to znamena, ako to mam citit, nic take co by sa tomu podobalo nemam. Aj ked mam taky slaby krc, tak nemam pocit ze mi pri tom stvrdne brucho.
Ale kebyze to su kontrakcie, tak sa aj otvaram, a to sa nedeje.

palculka
21. jún 2010

no snád to teda rozpoznáme včas 😉 snád neporodíme doma 😀 mne ked stvrdne brucho, tak to vyzerá tak že mám polovicu brucha vytrčenú viac , ako keby bábo vyšpúlilo ritku, alebo bok. To maternica asi obopne bábetko a ono to potom tak vypadá, si myslím.Vždy je to lavá strana.

gilmorka
21. jún 2010

@palculka verim tomu, ze to rozpozname. Hlavne ked sa bude bolest stupnovata budu sa skracovat intervaly, to sa uz asi nebude dat tak lahko ukludnit tym ze si lahneme, takze to asi spozname. Ale aj tak kazde zabolenie cloveka hned zneisti, ze co sa to deje, ci uz sa nieco zacne 🙂

palculka
21. jún 2010

no veru, ja už si len pripisujem dalšie príznaky porodu 😅 dnes mám stále plný mechúr, nejako mi je na vracanie, som podráždená, ja snád dneska porodím 😀 ked to takto pojde dalej a každý den budem mat príznaky tak mi to už len niekedy vyjst musí nie 😉 Mali by sme si dat nejaké poznávacie znamenie, ako sa spoznáme v porodnici gilmorka? Co ty na to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre