Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

adulka5310
25. jún 2010

@halintoa aj mna vcera zacali viac pobolievat ale myslela som si, ze to bude asi z toho ze som dost ubehana (chodim zo svokrou po dochtoroch) no dnes si vylozim nohy a nic nerobim a ozaj aj sa pomali balis ved clovek nikdy nevie ci to aj skôr nepride na nas.

halintoa
25. jún 2010

@adulka5310 ja som už pobalená cca 2 týždne 😅

adulka5310
25. jún 2010

@halintoa tusin sme rovnakej krvnej skupiny aj ja som uz davno pobalena 🙂

frola
25. jún 2010

@halintoa 😀 😀 😀

jankapiknova
25. jún 2010

dievčence jak sa skoro balite 😀 ja som sa balila na prelome 39 a 40 tyždna... 😉
ale pravda je že fakt nevie kedy to človeka chyti... 🙂

danteska
25. jún 2010

@adulka5310 tie nemusis mat vobec..je to len na tebe ci si ich das..ja som si ich dala az asi 3 den po porode (sekcii) ked som sa uz nejak lepsie pohybovala.ale na vizitu som ich nemala-vizita bola rychla-len pozru a idu prec takze je to zbytocne..

adulka5310
26. jún 2010

@danteska aha no to som si aj ja myslela

andzi
26. jún 2010

Baby, nejako skoro sa balíte, nie? Ja som začala 30tt a ešte nemám ani veci do pôrodnice všetky pokúpené. O balení ani nehovorím. Tak skoro hádam neporodíme, nie? Ja sa začnem baliť asi až v tom 36tt, ako sa nastupuje na materskú, nebudem tu tak dlho obchádzať tašku, lebo podľa toho, čo všetko do pôrodnice treba tá taška bude iste veľká.

Robia v TO nemocnici prietoky s odhadom hmotnosti plodu a ak áno, v ktorom tt a či mi to budú robiť normálne v rámci poradne alebo treba o to žiadať špeciálne? Rozmýšľam, že už by som začala chodiť na poradňu do TO, lebo gynekológa mám v inom meste a cestovať je pre mňa čím ďalej horšie. Keď som bola minule v nemocnici na gynekológii, kam ma odoslal môj gynekológ, tak mi lekár povedal, že ak chcem a robí mi problémy dochádzať, tak už môžem začať chodiť do poradne k nim. Ako to tam chodí? Môžem začať chodiť ku ktorémukoľvek gynekológovi? A ktorí lekári vlastne robia poradňu?

andzi
26. jún 2010

A ešte by som chcela vedieť, či do pôrodnice mi treba aj kvapky OPHTHALMO-SEPTONEX lebo na zozname, čo mi dali v tehotke sú uvedené. Dík

halintoa
27. jún 2010

andzi: neviem, ja som ich kúpila, včera ich použila sestra, tak aspoň to neboli vyhodené peniaze, ak to pre malú nepoužijem 😀 . Jediné, čo zo zoznamu mať nebudem sú poštolky. Tie v živote nepoužijem (budem baliť do látkoviek, to je dosť na široko) , tak neviem na kieho alaha by som za to mala dávať peniaze.

divoska
27. jún 2010

inak, na vzdycharni moze byt chlap so mnou? ci az ked sa rodi?

palculka
28. jún 2010

no tak dnes to asi príde, kontrakcie každých desat minút, trvá to už asi dve hodiny, dnes mám poradnu, tak mi držte palce, nech to máme dnes už za sebou.

adulka5310
28. jún 2010

@palculka držim palce a prajem ľahučky a rýchli pôrod.Ada

danteska
28. jún 2010

@palculka drzime palce 😉

jankapiknova
28. jún 2010

@palculka - držime palčeky 😵

frola
28. jún 2010

@divoska normalne by na vzdycharni muzi byt mohli ale... nepustaju ich ked su tam aj ine zeny. ale dalo by sa s ostatnymi dohodnut keby im to nevadilo ze by si aj ony zavolali chlapov dnu, tak potom by vam to snad dovolili. pravo na to mas ak suhlasia ostatne rodicky.

frola
28. jún 2010

@palculka drzim palce!

andzi
28. jún 2010

@frola a koľko báb býva v tej vzdychárni tak priemerne? Sú tam aj nejaké fit lopty alebo čo tam je? Podľa mňa je to nerealizovateľné, aby tam bol chlap. Ja by som napr. nesúhlasila, aby ma tam cudzí chlap očumoval. Súhlasila by som jedine v tom prípade, keby sme tam maximálne dve a tú babu poznám, inak nie. A pochybujem, že by sa tam "stretla taká partia báb", že by všetky súhlasili, lebo nie každá má pri pôrode muža.

andzi
28. jún 2010

A ešte viem, že v Topoľčanoch nie sú samostatné pôrodné izby, len pôrodné boxy oddelené plentou a že keď naraz rodia napríklad dve, tak sa aj počujú a keď napríklad jeden pár ide do sprchy tak tú druhú rodičku tam vidí odhalenú. Toto ma na TO pôrodnici odrádza. Mne by vôbec nevadila prítomnosť inej hoci aj cudzej ženy, ktorá rodí vedľa, ale cudzieho chlapa tam neznesiem.

halintoa
28. jún 2010

@palculka Držím palčeky 😵 😵
@andzi Tak zasa ja nebudem mať problém s partnerom inej ženy, veď na vzdychárni nebudem behať nahá a verím, že bude dostatočne zamestnaný svojou partnerkou, hoci prirodzená zvedavosť ho určite primeje očumnúť aj ostatných. Môj manžel hovorí, že si teraz oveľa viac všíma tehotné ženy, ako keď sa nás to netýkalo. Skôr mi bude vadiť, ak nebudú zavreté dvere vo vyšetrovačkách, alebo na pôrodnej sále a vo dverách sestry a upratovačky, ako písala tuším frola. Mm má za úlohu robiť vtedy vrátnika 😀 .

andzi
28. jún 2010

@halintoa no veď to, hlavne tie zvedavé upratovačky! Ale tie sú možno zvyknuté na kadečo, ale cudzí chlap, hlavne rómskeho pôvodu, nech mi nikto nehovorí, že neočumuje.

frola
28. jún 2010

@andzi uz si nepamatam je tam tusim 5 posteli... ale neviem.
ano porodne boxy su oddelene len plentou a vsetko pocujes. ja som dokonca pocula jednu pani horzne kricat a to som bola v samostanej miestnosti s vanou. a ked ma na chvilu vybrali von z vane sa poprechadzat tak ma upozornili ze je tam nejaky muz aby ma nevidel. pravdupovediac mi to v tyvh bolestiach bolo uplne jedno a to som neni absolutne ziadny exibicionista. ani neviem, mozno ma aj videl...

andzi
28. jún 2010

@frola no tak ja som na toto háklivá, nechápem, prečo takéto pôrodnice umožňujú účasť mužov pri pôrode, keď na to technicky nie sú vybavení?

frola
28. jún 2010

@andzi ale ved muz za plentou ta nevidi. a ja som rozhodne radsej za to aby bol pri mne muz ako rodit bez neho. a su niekde porodnice kde sa rodi v oddelenych miestnostiach?

andzi
28. jún 2010

@frola jasné, napr. TN fakultná

frola
28. jún 2010

@andzi preco teda nejdes rodit radsej tam, ked mas z toho mindrak? pri porode by si mala byt v pohode a nie v strese z cohokolvek. je otazne ci v TN nemocnici dodrziavaju zasady baby friendly hospital. lebo TO porodnica je jedna z mala na SVK v ktorej sa to aspon ciastocne dodrziava

divoska
28. jún 2010

dakujem baby, sak preto sa pytam, ja by som s tym problem nemala aj keby nas tam bolo 10 😀. furt lepsie nez plna bratislava alebo tak. a okrem toho si neviem predstavit byt par hodin bez neho a on chudak co sam kukat do steny na chodbe? ja si myslim ze praveze na zaciatku ho budem potrebovat pri sebe, ked budem tlacit a bude sa mi snazit pomahat ho asi umlatim, ale na zaciatku by som asi mala depresiu ze tam musim sama trcat a furt sa nic nedeje aj ked deje 🙂 ak sa to da chapat co tocim 🙂

andzi
28. jún 2010

@frola to je diskutabilné, všetko má svoje výhody aj nevýhody, ale tie nemocnice nechcem teraz porovnávať, jeden rozhodujúci faktor je aj vzdialenosť

frola
28. jún 2010

@divoska no ja som bola na vzdycharni cez noc a mm na vip izbe. ale mohli sme byt spolu na chodbe kde sme len tak sedeli a kecali. (este som nerodila) rano mi dali vyvolavacku o 7dmej a hned ho zavolali. dosiel expresne aj ked on vsade meska kludne aj dve tri hodiny 😀 a potom uz bol stale so mnou. ja som sa tiez chcela vyhnut porodu vBA

andzi
28. jún 2010

@frola a prečo BA nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre