Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

lienocka15
12. júl 2010

@divoska ahoj, no ja som rodila takto presne pred 2 týždnami tak info sú dosť aktuálne 🙂 , župan som mala ale bol zavesený celý čas na vešiaku obliekla som si ho len ked mi prisla návšteva aby som tam nestrašila v nočnej košielke...
mala som 2 osušky ale doniesli mi vymeniť , lebo som sa sprchovala často , bolo nenormálne teplo...
nočné košele som mala 3 , ale baby tam nosili aj také 2dielne pyžamo, lenže podla mna pri pripadnej sekcii je dosť nepraktické(moj prípad 😒 )
pre bábetko som nepouzila absolutne nic co je na zozname okrem jednorázoviek, obruskov, kvapiek do očiek, a možno este lieh na pupok... Obyčajné plienky ti budu dávať pravidelne čisté, tiež zavinovačku, ked ti ho budu kupkať tak este aby si mala svoju kozmetiku pre neho... jaj a tie košielky tiež dávajú ich ale mojmu boli hrozne velké a to mal 3450g a 52cm tak som mu dala svoje..
neviem , ale ak este niečo budeš chciet vediet tak sa kludne pýtaj 😉

divoska
12. júl 2010

@lienockia15 jeeeej dakovalaaaaa. a gratulujem k drobcovi. s kozmetikou mi praveze absolutne vyhovuje a inak si ma celkom potesila. takze sa nemusim stresit a maximalne mi donesu este uteraky or tak. personal je tam momentalne aky na novorodeneckom, ci sestonedeli ci ako sa tomu nadava? da sa a nimi dohodnut?

halintoa
13. júl 2010

@lienocka15 Ahoj lienočka, gratulujem k malému 🙂 . Rada by som sa Ťa spýtala, ako reaguje personál na požiadavky rodičky - napr. Ty si určite žiadala po sekcii, aby Ti ho často nosili na prikladanie - boli ústretoví? Alebo to robili automaticky? Pýtali sa Ťa, či môžu a čím dokrmovať? A prosím popíš mi, ako tam prebieha príjem do pôrodnice, ke´d si nájdeš chvíľočku 🙂 . Ďakujem.

gilmorka
13. júl 2010

Dievcata,niektora ste pisali,ze pocas sestonedelia ma gynekologicka vezme prednostne. Je to tak vsade ci ako? Zajtra musim ist a nechcem byt dlho od trojtyzdnoveho drobca

jankapiknova
13. júl 2010

no u Sileša je to tak a hlavne uprednostnuju mamičky čo koja,tak ked vyjde sestrička tak povec že si po porode a kojiš,musia ta zobrat 😉

lienocka15
14. júl 2010

@divoska no mi sme tam boli od pondelka do soboty (ráno nás prepustali dom) a vystriedali sa tam vsetky smeny , ale nemožem sa sťažovať ani na jednu ... boli veľmi ochotné a ústretové, či už to blii z novorodeneckého alebo tie čo mali nastarosti mamičky... čo sa týkalo dojčenia a prikladania, ukázali , vysvetlili a stáli nad tebou kým ti to nešlo. ja som to síce ako druhorodička veľmi nepotrebovala a malý sa vedel dokonale prisat od začiatku ale babe co bola so mnou to ukázali , tak som aj ja sledovala (6 rokov je predsa len dlhá doba 😀 )

divoska
14. júl 2010

super moc dakujem, znie fajn

danteska
14. júl 2010

@halintoa ak mozem odpoviem Ti aj ja...na prikladanie nosia automaticky..sekciu som mala v pondelok doobeda,maleho mi ukazali vecer asi 18:00,na prilozenie doniesli v utorok rano,potom poobede-viac nie,v stredu asi 4x a od stvrtka bol so mnou..deti nedokrmuju pokial neschudnu 10% z porodnej vahy-tak mi to vysvetlila velmi zlata MUDr z novorodeneckeho v TO ...moj maly schudol tak ho prikrmovali ale nerobia to radi lebo ked si babo zvykne na flasu tazsie si navyka na prso..inak davaju detickam len glukozu a musis kojit...aspon sa snazit..

halintoa
15. júl 2010

@danteska ďakujem pekne za odpoveď. Potešila ma hoci si ami zdá, že málo nosia prikladať po tej sekcii, tak sa ťažšie rozbehne laktácia, veď ako si má bábo udržať váhu, keď sa naje 2-4x denne, pričom by malo jesť 10-12x?

andzi
15. júl 2010

Ahojte, ja mám pocit že tých sekcií je v Topoľčanoch nejako veľa, mám sa toho obávať? Ja nechcem rodiť sekciou, ale môj "úžasný" gynekológ stále básni len o nej.

jankapiknova
15. júl 2010

@andzi - veru sekcie su jak na bežiacom pase,ani mna by nenapadlo že pojdem sekciu,ale po 12 hodinach trapenia som o nu prosila... 😒
@halintoa - ano po sekcii chodia malo davat prikladat,teda aspon v mojom pripade strašne malo a preto som aj mala mlieko až na 5 den a to už maly frčal na BEBE 😠

andzi
15. júl 2010

@jankapiknova tak to je iné, ak si sa neotvárala, ale mne gyn. stále hovorí o tom, že pôjdem sekciou u konkrétneho pôrodníka, prečo? Naháňa mu kšefty? Ja nechcem ísť sekciou, iba ak to bude nevyhnutné!

jankapiknova
15. júl 2010

@andzi - a nevyjadril sa ti prečo? ved on by mal aj do papierov napisat že sekcia nutna a prečo,aby ked ta nečakane chyti porod napr. v noci aby vedeli kto bude mat službu čo a ako...

andzi
15. júl 2010

@jankapiknova napíšem ti IP, sú to moc osobné veci

lienocka15
15. júl 2010

@halintoa este k tomu prikladaniu, rodit sekciou je niečo úúplne iné ako rodiť normálne , mám skúsenosti aj s jedným aj s druhým... tentokrát som bola normálne rada ked mi malého len ukázali a zobrali , bola som v takých bolestiach že som ho ani poriadne nevnímala... a s prikladaním je to podla mna v pohode ked ho nosia každé 3-4 hod. pretože nebudete schopné sa ani len pohnuť kvoli rezu (ak to bude sekcia)... vobec som sa nemusela sestričkam doprosovať aby mi ho nosili častejšie.. pretože je podla mna veľmi dôležité aby ste sa aj vy dali po takom náročnom zákroku do poriadku hlavne kvoli malinkému 😵
a s tým ubytkom váhy je to úplne normálne, pretože každé bábetko po narodení schudne v prvých dnoch a či je už kojené hned od začiatku alebo nie... nie je možné kojiť ho 10-12x denne od začiatku, to zistíš aj sama lebo bradavky ti to nevydržia 😒

jankapiknova
15. júl 2010

no stymi bradavkami je to pravda,mne ho nosili dost malo ale bradavky ma boleli strašne 😒
čo sa tyka toho hybania je to tažke po sekcii ale treba sa hybat čo najskor a snažit sa chodit,lebo ked bude človek bez pohybu o to dlhšie sa to bude hojit,najhoršie je vstavanie z postele ale trenovala som o dušu 😀 a už na druhy den som behala po chodbe aj ked som to citila 😉

halintoa
15. júl 2010

@lienocka15 Argumenty beriem, zatiaľ poznám len teóriu 🙂 . Viem, že je normálne, keď deti schudnú tých cca 10% z pôrodnej váhy a tie, čo sa narodili mamičkám, ktorým dali EDU, oxytocín a napr. aj fyziologický roztok, tak aj viac, lebo majú proste v sebe veľa tekutín navyše. Ja pevne dúfam, že sa sekcii vyhnem, aj homeopatiká na prípravu na pôrod mám niektoré nakúpené - niektoré ešte zháňam a maminka nám mala všetkých 4 prirodzene, tak to bude hádam OK.

frola
15. júl 2010

no neviem. ja som veru kojila kazde dve hodiny od narodenia aj pocas noci. tak by sa aj malo ked je problem s tvorbou mlieka... ale chapem ze su hrozne bolesti po sekcii a prave aj preto vela mamin po sekcii nemoze kojit.

@halintoa: ano bradavky bolia hrozne, mne velmi pomohol krem bephanten ktory som si mazala uz pri prvom naznaku zacervenania aby sa mi nespravili trhlinky a vyborne to zaberalo. ked sa vsiakne tak ho ani nemusis pred kojenim zmyvat babatku neskodi. (da a pouzivat aj na zadocek proti zapareninam) ostatne kremy treba umyvat co mi prisla ako dalsia zataz.

halintoa
15. júl 2010

@frola ďakujem za tip, chválili si ho aj na kurze,. Ja mám v taške do pôrodnice zbalený krém na brdavky babylove (celkom sa mi pozdával zložením), ale asi si dokúpim aj ten Bepanthen, lebo je pre mňa dôležité, aby nám kojenie išlo ako má.

lucinika
15. júl 2010

prajem pekny den,chcem sa vas spytat na vas nazor,mam totiz dilemu ci rodit v NR alebo v TO. Kedze v mojom okoli nepoznam mamicky,ktore by tu rodili max rok - dva dozadu,dufam ze mi pomozete,pretoze niektori ludia ma dost od TO odhovaraju - zevraj je v topolcianskej nemocnici nejaka vysoka umrtnost a taktiez po ich problemoch na zaciatku roka,ze uz to tam nie je to co byvalo,ale chcela by som pocut nazor vas,mamiciek,ktore tam skutocne rodili pretoze nechcem dat na reci typu "jedna babka povedala" 😉 dakujem za vase rady

frola
15. júl 2010

@halintoa nie som si celkom ista kozmetikou babylove... 😕

halintoa
15. júl 2010

@frola ja hovorím iba o konkrétnom kréme, nie o celej kozmetickej rade, lebo inak používam takmer výhradne prírodnú kozmetiku...

jankapiknova
15. júl 2010

@lucinika - sto ludi sto chuti, možno zaleži kto aj na akeho porodneho doktora natrafi(ak teda nema vybaveneho) aj jak sa komu lubia sestričky... niekto povie super,niekto otras. Neviem či ti tu pomožeme,myslim že bude viac nazorov 😉
Ja som bola v celku spokojna až na niejake veci,a druhy krat by som išla tiež sem,lebo to mam na skok 😀 😉

lienocka15
15. júl 2010

@halintoa budem ti veeeeľmi držať palce aby si sa tej sekcii vyhla 😉 a ten krém bepanthen na bradavky môžem tiež odporučiť, mala som kúpenú kalciovú masť ale bepanthen je 1000x lepší inak vzorku dostaneš aj v nemocnici v tom kufríku čo ti potom dajú 🙂

frola
15. júl 2010

@halintoa jasne ved ja som myslela ze neviem ci ti pomoze ten krem. ved vyskusaj uvidis sama som zvedava 😉

frola
15. júl 2010

@lucinika jak povedala janka 100 ludi 100 chuti. ja som bola spokojna aj ked jasne ze vela veci by mohli robit inak. ale vzhladom na slovenske porodnice su jedny z najlepsich. tiez to zavisi od toho, co ocakavas

danteska
15. júl 2010

@lienocka15 suhlasim,bola som rada ze som..dost som spala takze si neviem predstavit keby mam maleho castejsie..treba si oddychnut,rana boli..ale my sme uz nekojili ☹ ..mlieko som nemala,odsala som max.10ml za den ☹ tak je maly od narodenia na UM..chodenie po sekcii je dolezite,aj nasilu som behala po izbe aj ked to bolelo..zato o 4 dni som uz ani nevedela ze som rodila,takze to fakt treba poriadne rozchodit..

andzi
16. júl 2010

Kočky, povedzte mi úprimne, koľko, resp. ako dlho tá rana po sekcii bolí? A keď sa zahojí, je ju veľmi vidieť?

jankapiknova
16. júl 2010

@andzi - no myslim že jak som došla domov už bolo v pohode s tou ranou,jedine pri prudkych pohyboch som to citila dost. Odporučam po sekcii sa hybat a hybat,chodit stale,proste neležat cely den,lebo tym dlhšie to budeš citit... 😉
rez je dost nizko,takže aj polovične plavky ktore mam dost 😉 nizke bedrove,ju v pohode zakriju a je to len taka jemna čiarka už teraz,nič vypukle 😉

lienocka15
16. júl 2010

@andzi súhlasím s Jankou, je to fakt velmi nízko a taká tenká len 12cm čiarka... ja to mám ešte dosť čerstvé a toto teplo mi k tomu velmi nepomáha, dosť sa potím a trochu to sem tam zaštípe...
inak na tie prudké pohyby a na zbytočné naťahovanie sa s ťažkými vecami treba dávať pozor.. čo sa mi minule stalo, trochu som sa pozabudla a kíchla som si a tak poriadne , asi 10minut som sa zvíjala v bolestiach čo to tak zabolelo... ale verím že už bude len lepšie 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre