Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

lucia563
6. okt 2010

@evkasto ja mam termin sice 11. dec., ale idem uz tiez planovanou sekciou, takze predpokladam, ze to bude nejak zaciatkom decembra, dufam, ze nie uz koncom novembra...ale samozrejme, zalezi od okolnosti 😉

@ellahop moja dr. ma posielala na poradne co porodnice cca mesiac pred terminom, teraz to bude tak isto...aj ja som pri prvom tehu rozmyslala, ci za niekym ist ci neist, nevedela som sa rozhodnut, lebo myslim vsetci su tam odbornici a zas aj na kazdeho niekto nieco ine povie, tak to bolo tazko....tak som sa rozhodla, ze rodit idem s tym, kto tam momentalne bude 😉

divoska
6. okt 2010

@lucia563 ja nevyznam do cisarskych, ale myslim ze pri dohodnutomcisarskom porodnik nie je az tak podstatny? okrem toho doktori su tam vsetci dobri myslim. pripadali mi profesionalni a ludski vsetci ktorych som videla, a to som tusim za tu dobu videla vsetkych. to len zo sestier som az tak nadsena nebola nech sa nikto nehneva. cize @ellahop, mozes skusit, ja som tiez bola mila, slusna, sak ako vzdy, ale ked clovek vidi tie pohlady slusne povedane a komentare niekedy tak som mala velku chut spravat sa presne opacne, zase slusne povedane 🙂 ale tak clovek sa ovladne. myslim ze sa mozes aj na hlavu postavit a ked vyfasujes dobru smenu tak to mas jedno. niektore su velmi mile a prijemne, vidno ze decka aj robotu maju radi, ale podla mna ich tam je takych zufalo malo. ale zase nie je sa coho bat, je to v norme by som povedala.

lucia563
6. okt 2010

@divoska ja som Ta v tej prvej vete asi nepochopila ...??? 😉 Tiez hovorim, ze su to odbornici vsetci, tak tazko bolo vyberat a teraz uvidim, ku komu sa tam dostanem na poradnu a nakoniec aj s nim bude asi ten dohovor co a kedy 😉
A k tym sestrickam sa pripajam k Tvojmu nazoru, niektore akoby sa minuli povolaniu, ale tak to bolo cca pred 3 rokmi, mozno teraz su tam nove, ine, neviem...

divoska
6. okt 2010

@lucia563 jaaaaaaaaaaaj citam az teraz. ze ty si sa pri prvom rozhodovala. tak nic. ja ze aj teraz, lebo sak pri planovanej sekcii je to podla mna jedno kto ju spravi. urcite to bude niekto kto to vie ze ano. a fakt su tam vsetci doktori v pohode, isla by som tam znovu

lucia563
6. okt 2010

@divoska hej rozhodovala pri prvom, ze ci ist za niekym ci neist, a uz vobec som si z nich nevedela vybrat, tak som to nakoniec nechala na ,,nahodu,, 😉

ellahop
6. okt 2010

dakujem baby, tento tyzden som si zozobierala viac informacii od vas a aj od kamosiek co uz v to rodili a vyslo mi to tak, ze pokial ziadneho dr nepoznam a ani k ziadnemu nechodim tak nemozem posudit ako sa ktory sprava a ako ktory co robi a co nerobi... kazdy odporuca toho svojho a tak sa necham prekvapit kto bude mat sluzbu a hotovo... 😉

luciaalex
7. okt 2010

ahojte,
no a teraz mi povedzte co mam robit - pred 5 rokmi som rodila v TO (do vody, u Dr. Caradskeho) a nejaky mesiac pred tym som chodila na prehliadky aj k svojmu dokimu (v NR) aj do TO.
teraz pred minutkou som dovolala s dr. Hribikom a ten mi povedal, ze vobec nemusim chodit na prehliadky pred, len nech dojdem priamo rodit. a odhovaral ma od vody. viem ze vela bab neriesi konkretneho porodnika (ani ja som to nemala v plane), ale prist len tak uplne bez nicoho, ze dobry den, rodim, a rada by som u vas.....?
a co si mam mysliet o tych medializovanych veciach ohladne nemocnice - baby co ste rodili teraz, ako to vyzera, pohoda? a ten prerobeny nadstandard - spojili s kupelnou dalsiu izbu?
dakujem pekne baby za odpovede

halintoa
9. okt 2010

@luciaalex Ahojček 🙂 , ja som rodila teraz v auguste do vody a vyzerá to tam dobre 🙂 , nadštandard je naozaj spojený sprchou a WC-kom, ale mne to neprekážalo, az celú dobu som susedu nestretla 🙂 . Izba je krásna, ešte by mohli popracovať na tých WC-kach a sprche a bolo by to ako v hoteli 🙂 . Aké mal Hríbik argumenty proti vode? Ja by som videla ako argument hádam iba to, že mám pocit, že ide vždy o vyvolaný pôrod, inak tam nevidím žiadne negatíva.

luciaalex
11. okt 2010

ahoj
dr. hribik argumenty nemal ziadne.
reagoval na moju vetu: ....... no a zatial planujem do vody, ak ma to neprejde ...... a na to povedal .....jaaaaj voda... tak len nech vas to prejde, dobre?
pokial ide o vyvolavanie, ja som pri prvom porode aj tak bola tyzden po termine, babo bolo dost velke (3900), praveze som bola rada, ze viem ze idem na istotu a nebudem stresovat niekde po ceste "na roli" (spojenie s NR je desne, bud cesta cez dediny, kde by clovek mal dodrziavat nejake tie predpisy, alebo cesta popod les - sama zakruta).
zatial ma ta voda teda nepresla...

eftonka
11. okt 2010

ahojte, ja som sa práve zaregistrovala, lebo iba dnes tom túto stránku objavila. Som z Nr a tiež by som chcela rodiť v TO, mám záujem o pôrod do vody, čaká nás to 2.1.2011 🙂 .Takže by ma tiež zaujímalo celkom, aké argumenty mal lekár proti pôrodu do vody. Ja ešte stále chodím ku svojej gynekologičke, v TO som zatiaľ nebola, ale chystám sa tam na nejaké to prvé stretnutie. Dočítala som sa tu dosť vecí a získala dosť informácii z Vašich príspevkov, takže ďakujem babám, čo sem písali a podelili sa so skúsenosťami🙂. Som prvorodička, takže všetky informácie sú pre mňa cenné. Veľmi by mi pomoholo a potešilo by ma, ak by bola nejaké baba z Nr, čo rodila v TO do vody, ak by bola ochtná sa stretnúť osobne a porozprávať. Osobne nikoho nepoznám, čo rodil do vody, všteko čo o tom viem som sa len dočítala. Ahojte

halintoa
13. okt 2010

@eftonka ja nemám problém s osobným stretnutím, len NR je od ruky 😒 . Ale keby si mala niekedy cestu na hrad Červený Kameň - okres Pezinok, tak bývam pri ňom a môžme kedykoľvek pokecať 🙂 . Ak chceš rodiť do vody, bude TI prehliadky robiť pán primár Čaradský, on bude aj pri pôrode 🙂.

@luciaalex Hej, spojenie NR - TO je skutočne vtipné 😀 , veď sme sa tade najazdili na poradne. Ja mám voči tomu vyvolávaniu výhrady iba preto, lebo pri malej som nemala od 32tt ultrazvuk a nevedela som, aká je veľká - nuž a narodil sa mi 2700g drobček, hoci v termíne. Takže pri druhom budem trvať na UTZ a a bude bábo malé, tak ostáva v brušku kým nenarastie, alebo kým sa nerozhodne samé ísť von 🙂 .

divoska
13. okt 2010

@halintoa a nakoniec ti teda vyvolavali? ja ze to na teba predsalen doslo

halintoa
13. okt 2010

@divoska hej, psychicky som to neustála a mrzí ma to kvôli malej, no už to nezmením ☹ , pri druhom budem múdrejšia...

dada2007
13. okt 2010

ahojte...

@luciaalex @halintoa mňa napadlo...že ak sa nemýlim, tak dr.Hríbik a dr. Čaradský sa nemajú moc v láske 🤐 a keďže pôrod do vody robí iba dr.Čaradský, tak je pochopiteľné, prečo dr.Hríbik odhovára od pôrodu do vody....ale to je iba môj názor 😉

...ja som mala prvý pôrod plánovanou sekciou-malá bola hore hlavičkou....sekciu mi robil dr. Čaradský... a teraz mi bolo oznámené, že tiež idem sekciou 2 až 3 tt pred termínom...takže niekedy v decembri...možno sa tam stretneme 😉

divoska
13. okt 2010

@halintoa jo no co uz, ale mate leva ;) @dada2007 to napriklad neviem ci sa maju alebo nemaju, ale hypoteticky moze byt uz len kvoli tomu ze sa striedaju ako primari, a hento ma tiez napadlo 🙂 ja som stale nepocula ani jeden rozumny argument proti porodu do vody. klasika sa robi bububu ako okolo vsetkeho ostatneho.

dada2007
13. okt 2010

@divoska jj.....raz vedie jeden, potom zas druhý 😝

eftonka
15. okt 2010

@halintoa: ďakujem za ochotu, si zlatá, že si zareagovala 🙂. No pre mna nie je žiadny problém zastaviať sa kedykoľkvek na Črvenom Kameni, nakoľko pracujem v BA a denne dochádzam z Nr do BA s manželom autom, teda eašte mesiac a potom som už na materskej🙂. Takže ja by som sa kľudne mohla zastaviť. Mohli by sme si nejako na seba vymeniť aj kontakty, aby sme sa mohli dohodnúť na tom nejakom stretnutí? ďíky

luciaalex
15. okt 2010

@eftonka ahoj, vidim ze nas je "podobne postihnutych" viac. ja tiez denne chodim do BA, a mam tak mesiac pred sebou, potom idem na md (12.11.nastupujem), termin mam 24.12.
mejlovala som si s hlavnou porodnou asistentkou z topolcian (tu som mala aj pri prvom porode), dohodli sme sa ze sa pridem ukazat tak v 36 tt. a uvidime. zatial planujem vodu (hoci nemozem porovnat, mala som porod relativne v pohode a rychlo, ale mozno by som taky mala aj bez vody)
tak sa mozno uvidime

divoska
15. okt 2010

@luciaalex ta hlavna porodna sa pls ako vola a vyzera? taka starsia okuliarnata, do blond kratsie vlasy? ja som az na druhy den od jednej kocky co rodila rovnako zistila ze ta moja uzasna sa volala nejak bocanova, bosanska alebo tak nejak. kamoska mi tam ma rodit tak ju pojdem navstivit a rada by som ich isla kuknut tiez. ale len caradskeho a ju. ja zas viem menovite len jednu, hlavnu sestru. ale tie ostatne som netusila s kym mam docinenia a kam patria. a ked ma prelozili potom na ine poschodie tak uz vobec nie lebo tam bola bezna gynekologia.

luciaalex
16. okt 2010

@divoska
vola sa helena bolekova. ja teda nemam moc dobru pamat na vyzor, ale ano, je taka skor starsia, myslim ze mala aj okuliare ale sa mi zda, ze pred tymi 5 rokmi mala skor hnede vlasy ako blond. ale kratke boli.

divoska
16. okt 2010

@luciaalex bolekovu som myslela hlavnou sestrou, ja ze to je vrchna vsetkych sestier tam alebo co, a to teda len porodnych? ja sa v tych funkciach nevyznam. tu ktoru som opisovala ta dosla s certsvonarodenym malym na prilozenie a tak a potom tusim aj na kupanie neskor. takze ta bola na novorodeneckom.

luciaalex
18. okt 2010

@divoska ahoj, tak ja uz fakt neviem..... ale myslim ze ona je hlavna porodna asistentka. sestry na novorodeneckom si moc nepamatam, bola som na vip-ke, takze chodili ma pozerat lekari 😉
viem len ze jedna bola taka mladsia, velmi mila, a velmi sa mi pacila detska doktorka.
akurat v den odchodu tam bola jedna prevelice dolezita neprijemna blondina - stojim uz oblecena s taskami a babom na chodbe, ze ci by nemohla otvorit - aaale nie,, ona si akurat musi nieco vypisovat a je leniva dvihnut na pol minutky zadok. ale nevadi, takymi si nenecham pokazit dojem.

divoska
18. okt 2010

@luciaalex doktorky sa mi najviac pacili dve mlade. ta druha len "hostujuca". kazdy den som videla totiz inu. tiez som bola na vipke od druheho dna ale za tu dobu som tam videla tolko ludi ze netusim kto bol kto, iba v doktoroch som sa orientovala. a nam sestry chodili aj na izbu. najlepsie bolo ze ledva zaklepali a uz boli dvere otvorene. upratovacky preventivne ani neklopali 😀 by bola celkom sranda keby nam tam chlapi nahati behali po izbe alebo tak. ja som sama som hocikedy behala po izbe len v gatkach a podprsenke ze mi to bolo blbe ked tam tak vpalili ze som akoze neni oblecena.

eftonka
18. okt 2010

@ luciaalex, no ja to takto ťahám už dva roky s tým cestovaním do BA🙂. Ale tiež to bude už iba mesiac, lebo moja materská začína 20.11.2010, takže sme týždeň po sebe, pôrod mám naplálnovaný na 2.1.2011, takže je dosť monžné, že sa v Topoľčanoch stretneme a budeme tam spolu sviatkovať🙂.

luciaalex
18. okt 2010

@eftonka
tak to ja travim cas na dialnici uz 9 rokov (ale mala som 2 a pol pauzu cez prvu matersku a celkom sa zas tesim, ze si oddychnem)
a daj pokoj so sviatkami 😀 dufam, ze budem uz doma, alebo este doma.
aj ked, prveho syna po tyzdni prenasania vyvolavali, ak by sa to zopakovalo aj teraz, a ty pojdes podla planu, tak silvestrujeme v topolcanoch. parada, do tasky balim sampano 😀

andica
27. okt 2010

ahojte,ja mám termín 24.dec., chcela som ísť rodiť do NZ,kedže odtial pochádzam a aj dcérku somtam rodila a hlavne že je tam najlepšia vybavenosť pre novorodencov,ale teraz ked už je malá neni to také jednoduché a je to aj dosť daleko,hlavne ked už bude aj sneh. Tak že budem asi rodiť tu v TO,ale ja tu vôbec nepoznám týchto lekárov,viete mi niekto poradiť ktorý je dobrý,chcela by som si niekoho zajednať.A ešte ak by ste mi mohli niekto napísať čo sem všetko treba brať pre bábo aj pre seba,lebo napr. do NZ netreba pre bábo nič iba veci včom ho berieš domov a akurát plienky a vlhč.utierky, no a pre seba vlastne všetko ale tam ti dajú ich nočné košele a nemusíš špiniť svoje,hocikedy ti to vymenia,ale som počula že tuto to tak nie je. Dakujem.

divoska
27. okt 2010

@andica vsetko co sa pytas sa pisalo na poslednych stranach, urcite najdes

delilah1
28. okt 2010

@andica ja by som zas naopak chcela z NZ ísť do TO 😒

andica
28. okt 2010

@delilah1 prečo?

delilah1
28. okt 2010

no skús si prečítať pár príspevkov v téme pôrodnica nové zámky... je to tam dosť na hlavu postavené ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre