Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zuzufek
8. dec 2010

ahojte...niekde ste tu preberali veci do pôrodnice,tak sa chcem uistiť,či stále dávajú svoje erárne vecičky pre bábo a stačí si priniesť hlavne svoje veci,v ktorých pôjde bábo z pôrodnice domov????

divoska
8. dec 2010

@andica nemyslim, kazdopadne si mala asi stastie ze sa ti hned podarilo kojit, pretoze baby ktore rodia sekciou mavaju problemy s kojenim a potom koncia na umelej. a kedze tam nikto proaktivne nevysvetluje co a ako, plus radi dokrmuju ako vsade, radsej ist pripravena

dada2007
12. dec 2010

@zuzufek ahojky...áno, dávajú erárne a teda stačí ti priniesť vecičky len na odchod domov 😉

dada2007
12. dec 2010

@divoska ja som tiež rodila sekciou a aj keď sa mi malá neprisala hneď, aj keď bola spavá a aj teda aj napriek nulovým skúsenostiam sa mi podarilo zabojovať a kojila som rok a pol 😵 😵 😵 😵 pevne verím, že i po tejto sekcii budem môcť kojiť... 😵 😵 😵

divoska
12. dec 2010

@dada2007 sikulka 😉 jasne drzim palce, presne treba sa posnazit

dada2007
12. dec 2010

@divoska díkes...budem sa moooc snažiť...a pozitívne myslieť...a prípadne i bojovať 😵

divoska
12. dec 2010

@dada2007 a tak uz si skusena mama a vies co ta caka tak hlavne byt v poriadku a rychlo doma

dada2007
12. dec 2010

@divoska jasko...to určite...už veľa vecí ma nezaskočí 😉 viacmenej, je to o tých skúsenostiach... 😎

martuska75
12. dec 2010

@dada2007 zdravím dada, vidím že sa možno aj stretneme v pôrodnici 😉 Ja mám termín 6.1 a podľa posledného sona to môže byť aj skôr.

dada2007
12. dec 2010

@martuska75 ahojky...tak nehovorím, možno hej 😉 ...ale ja mám plánovanú sekciu a keďže som druhorodička, tak to bude skôr,ako na termín. Počítam tento alebo budúci týždeň 😵 😵 😵

martuska75
12. dec 2010

@dada2007 už tak skoro? 😲 Ja na to ešte nemyslím, ale už by som sa mala začať aspoň psychicky pripravovať 😉 Začala som už tento týždeň chodiť do porodky do poradne, tak už začínam mať pocit že sa to blíži. 🙂

martuska75
12. dec 2010

Len jedna otázočka k pôrodnici - zavinovačku stále netreba brať ako voľakedy? Teda len až na cestu domov? A jedna na januárové mamičky čakateľky : v čom plánujete prenášať babateno z pôrodnice domov ( vanička/sedačka, fusak/kombinézka/deka....) už si to ale vôbec nepamätám 😒

dada2007
12. dec 2010

@martuska75 hej, už tak skoro 😉
...zavinovačku neberiem...načo si myslela? na odchod domov? malého beriem v autosedačke a klasická zavinka by mi bola na nič. A malého teda plánujeme odniesť v autosedačke-zimný overal a deka...

martuska75
12. dec 2010

@dada2007 no už sa to všetkým blíži 😉 Držím palce.
Presne som myslela na cestu z pôrodnice. Dúfam, že sa nám podarí bábatenka narvať do toho overalu.... ale myslím, že to už bude po porode menší problém. 😖

dada2007
12. dec 2010

@martuska75 tak pokiaľ máš prenosnú vaničku, ktorú môžeš bezpečnostnými pásmi zapnúť do auta, tak ti stačí teda tá zavinovačka...alebo teda autosedačka-vajíčko+zimná zavinovačka určená do nej alebo overal+deka.... keďže ,,musíš" nejako a teda hlavne bezpečne, to dieťatko preniesť...
...veru, blíži...a aj ja tebe držím palčeky 😵

divoska
12. dec 2010

@martuska75 celu dobu bude v ich erarnej zavinovacej perinke cize na pobyt tam netreba

martuska75
12. dec 2010

@divoska vďaka. Volakedy to tak bolo, že mali erárne zavinovačky a tuším aj látkové plienky na výmenu. Ale ja som tu bola už dosť dávno, tak si len overujem od niekoho kto má aktuálnejšie informácie. 😉

dada2007
12. dec 2010

@martuska75 aj plienky látkové nosia každý deň čisté 😉 čiže ich, erárne 😉

zuzufek
12. dec 2010

dada2007 vďaka ti za odpoveď,aspoň viem,že sa to teda nezmenilo....a držím palčeky,keďže sa ti to už blíži 🙂

dada2007
12. dec 2010

@zuzufek 😉

divoska
12. dec 2010

jojo ja keby som vedela tak nevlacim tolko veci, ale mali vsetko v zozname do porodnice tak som priniesla vsetko co chceli, a skoro vsetko som aj niesla nepouzite naspat 😀 v tomto to tam je fajn, staci hocikedy zavolat, donesu co treba. ale inak sa treba pytat, informovat a otravovat, no a snazit sa kojit, lebo s tym sa zas trhat nebudu

martuska75
12. dec 2010

@divoska nejaké oblečky som ale pre istotu predsa len zbalila lebo Rebeka mala na tie vecičky alergiu ( asi na prášok) 😖

divoska
12. dec 2010

@martuska75 tak skoro?? wow. tak jasne, inak ale moc netreba

martuska75
12. dec 2010

@divoska Na druhý deň bola ako lienka bodkovaná 🙂 a ani potom neznášala pracie prášky a aviváže. Doteraz kupujem len tekuté prášky/aviváž s označením senzitiv resp. balsam a dávam polovičné dávkovanie. 🙂

nicky655
19. dec 2010

ahojte
chcela by som sa Vas spytat, ako je to s vyberom doktora na porodnici -pri rodeni?
lebo tento tyzden som bola prvykrat dolu v nemocnici- na rizikovom, a bola tam doktorka kerekova( ale u tej by som nechcela rodit).
ako ste sa vlastne prepracovali k zelanemu doktorovi?lebo sa mi zda zbytocne preberat a vysvetlovat niekomu ako by ste si predstavovali porod,,ked nakoniec budete rodit u niekoho ineho.
alebo staci priamo po prichode na porodnicu povedat nejaku kratku predstavu?( narazam teraz napr. na nastrih,cievkovanie,prip. polohovatelny stol-vyber polohy na nom)
dakujem za odpovede

nicky655
12. jan 2011

ahojte

kde ste vsetci? 🙂 to sa nam v topolcanoch nerodia ziadne babatka? 🙂

frola
12. jan 2011

ahojte ako to teraz vyzera s porodnicou v TO? je uz kriza zazehnana? rodi sa este stale aj do vody?

dada2007
12. jan 2011

@frola rodila som pred 2tt a všetko v pohode 😉

maahuliena
12. jan 2011

bola v To nejaka kriza v porodnici? 😅 😕 No dufam, že je všetko ok 😅

frola
12. jan 2011

@dada2007 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre