Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
29. jan 2011

@nicky655 ja som mala vsetko, ale aj tak mi malu dali do ich erarnej kosielky a ked som jej dala body, tak mi ju z vizity sestricky nosili rozopatu, ze ju nevedia zapat naspat.....a mala som dve tasky.....jednu taku, co som potrebovala pri porode a druhu velku, co som mala ostatne.....

zuzufek
29. jan 2011

@nicky655 ja pre dieťa beriem iba hygienické potreby,cumlík,dojč.fľašu a tenkú čapičku na hlavičku+rukavičky,obliekajú do erárnych vecičiek, aj zavinovačku dávajú svoju,aj bavlnené plienky dávajú a menia každý deň špinavé za čisté....
vecičky,v ktorých pôjde malá domov mi muž potom donesie,lebo to by som išla teda nabalená 😀
a tiež mám pripravenú jednu cestovnú tašku a jednu menšiu,v ktorej mám veci,ktoré potrebujem pri pôrode....

marbella
30. jan 2011

@myiska1 no v podstate je to tak ako píšu. Ten pohyb je ozaj super, aj skákanie na lopte. Na klystír sa ma nikto nepýtal, len došla sestrička a poďme na to 😀 To mi vlastne ani nevadilo, len mi chýbalo také oboznámenie, čo sa deje. Ako prvorodička som bola sprostá, takže som to hneď vypustila a nesnažila sa to džať 😀 Ale inak sa nesťažujem, sestričky boli fajn.
Ale v tom článku píšu, že tie zákroky ako sú holenie a klystír nemusí žena podstúpiť. Ktovie aká je skutočnosť 🙂
Ja by som sa určite nedala holiť v nemocnici. To spravím doma.
Takže sa rozhoduješ medzi dvomi porodnicami?

myiska1
30. jan 2011

@marbella neviem poriadne, čo je to ten klystír, ale nevadí,možno to čoskoro zistím 😀 holiť sa budem tiež doma, lebo už len predstava, že by som sa pri holení cudzou osobou mykla alebo ba ma porezali... brrrrrr, nikdy nevieš, radšej to urobí manžel doma a v kľude 😅
v podstate už ani nie, hoci na začiatku som nad tým uvažovala, ale neviem, či by som zvládala posledný mesiac pendlovať medzi TO a LV každý týždeň na poradňu 🙂 a Ty ideš zase rodiť sem do TO??? možno už aj dnes?? držím palčeky 😉

nicky655
30. jan 2011

@myiska1

ja som tiez prvorodicka.a ten klystir- neviem,vraj mozte odmietnut,ale ze je lepse ked sa spravi. no a je to v podstate vyplach teplou (tusim mydlovou vodou).dava sa asi tak liter.
ako nahradu odporucaju kupit si mini klystir- YAL - sa vola- ja uz to mam kupene- je to cca.asi tak 70ml. a to si v podstate mozes tiez doma spravit pred odchodom do porodnice - teda ak stihnes.

ja si to normalne zoberiem so sebou -a poviem ze si dam radsej tento svoj kupeny. mrkni aj diskusiu - su tu na modrom konikovi normalne temy o tom 😀

myiska1
30. jan 2011

@nicky655 ja mám kamarátku, ktorá je zdravotná sestrička, takže sa asi ohľadne klystíru obrátim na ňu, v každom prípade vďaka za odpoveď
a Ty si si aj zajednávala niektorého konkrétneho doktora už?a už chodíš na poradne do nemocnice?

nicky655
30. jan 2011

@myiska1

ok.skus sa jej popytat.

na poradne chodim do nemocnice uz od decembra,lebo sa mi skracoval krcok maternice-takze tak.
a zajednaneho nemam ziadneho doktora-osobne ich v podstate nepoznam ziadneho, a referencie maju v podstate vsetci dobre-takze je to asi jedno-neviem. a v nemocnici je vzdy kerekova na poradni.

ty mas niekoho konkretneho?

baby ,ostatne ktore ste uz rodili - najcastejsie spominate- mena kerekova,hribik a caradsky. a aki su tam este dalsi dokkotri? rodili ste aj u inych?ake mate s tymi ostatnymi skusenosti?

myiska1
30. jan 2011

@nicky655 no mám ísť cca za 2 týždne na prietoky a to vraj do nemocnice, takže asi ku Kerekovej, stretla som sa s ňou, keď som ležela na gynde v novembri, bola celkom fajn 😅
Tebe už robili tie prietoky? ako to celé prebieha?
ja nemám nikoho ešte zajednaného, ani neviem, či si budem niekoho zajednávať, ešte som sa nerozhodla... ale tiež som tu čítala príspevky a myslím, že v podstate je to jedno, lebo všetci zatiaľ majú dobré referencie 🙂

nicky655
30. jan 2011

@myiska1
ziadne prietoky mi zatial nerobili ☹
kedy sa to akoze ma robit? uz aj sono mi dlho nerobili.
popocuva srdce malej,vysetri- a ide sa prec. 😒

myiska1
30. jan 2011

@nicky655 no mne povedala sestrička, že tak 34-36 tt sa robia prietoky - merajú pupočnú šnúru, či čo?? a to vraj robia v nemocnici, takže asi dr. Kereková 🙂 niektoré tehuľky to už majú za sebou a majú neskorší TP ako ja, preto sa pýtam,či Ti už tie prietoky robili. Tak možno pri najbližšej poradni 🙂

marbella
30. jan 2011

@myiska1 ešte pred pár dňami som rozmýšlala, že pojdem domov rodiť. Ale už som sa rozhodla že pojdem sem do IL. Je to dlhá cesta-vyše hodiny.Po malom som si dlho nemohla poriadne sadnúť a keď si predstavím trmadzgať sa po takýchto cestách, no ďakujem,neprosím. Aj malá by nemusela byť tak dlho vo vajíčku.

Tie prietoky si nepametám, že by mi robili. Chodila som tiež do rizikovej.
Teraz chodím k inému dr a ten mi to robí na poradni.

maahuliena
30. jan 2011

@myiska1 tie prietoky som už spomínala u nás v aprilovkach... 😉 ja ich mam za sebou v rámci utz v 30tt .. ale štandardne sa robia okolo toho 36tt a podla potreby. je to vlastne sono... kde sa stanovuje aký je prietok cez pupočník.

maahuliena
30. jan 2011

@nicky655 v poradni býva kereková, len v stredu býva primár Čaradsky... 😉

myiska1
30. jan 2011

@marbella súhlasím s Tebou, keď čakáš prvé dieťatko, tak si vlastne môžeš vyberať, lebo nie si obmedzovaná, ale pri druhom už vieš, čo Ťa čaká a k tomu ešte aj keď to máš v blízkosti bydliska, tak môžeš vidieť aj druhé dieťa , takže je to rozumné rozhodnutie 🙂 a držím palce, lebo zajtra máš TP ako pozerám, tak nech to ide všetko v poriadku a aj zotavenie nech je rýchle a aby ste boli obe zdravučké 😵
@maahuliena áno, už si spomínam - zisťujem, že začínam mať sklerózu 😖 , ale v princípe, nie je na škodu si to pripomenúť 😅

marbella
30. jan 2011

@myiska1 ďakujem 😉

katren
31. jan 2011

@marbella ahoj, ja som nemala ani holenie a ani klystir.......o holenie sa ani nezaujimali a len sa spytali, ci som bola rano na wc, to bolo vsetko..... 😉

katren
31. jan 2011

@nicky655 ja som rodila u dr Urbanca.......vysoky, stihly, s okuliarmi......byva na poradni s Kerekovou vacsinou a ja odporucam aj dalej, nemala som ziaden problem 😉

maahuliena
31. jan 2011

maminy, máte skusenosti so spinalom v TO nemocnici? koľko ste museli potom ležať? Stačilo tých 12 hodín? 😕

marbella
1. feb 2011

@katren tak to je super správa 😉

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ralka
5. feb 2011

Ahojte baby chcela by som vediet ako budem citit kontrakcie som prvorodicka a mam stoho taky srach niekedy mam pocit ako keby ma bolelo brusko ako pri menstruaci ale potom to prejde a je to take slabe napiste mi ako sa prejavuju kontrakcie dik

maahuliena
8. feb 2011

ahojte, nikto nemá skusenosť so spinalom? ☹ Ja som sa len nedávno vratila z TO nemocnice... 😅 kadečo som počula... až ma poty oblievali 😖 rodiť idem tiež planovanou sekciou... 😉
@ralka ja som sice kontrakcie nemala.. ale zrejme je to podobne, ako bolestive tvrdnutie bruška- to som mala ja, napriek tomu to neboli kontrakcie, zistia to len na pristroji, na CTG 😉 určite to spoznáš... su pravidelné..

nicky655
8. feb 2011

@maahuliena

pri com ta tie poty oblievali? co take is pocula?myslis ohladne porodnice?

zmh
9. feb 2011

touto cestou by som sa chcela poďakovať hlavnej sestre a dr. Caradskemu aj napriek tomu, ze mali zhon, za prevedenie po porodnici a podrobnemu vykladu a trpezlivosti pri zodpovedaní nasích zvedavých otázok.dňa 7.2.pondelok sme skupinka buducích mamiciek navstivili porodnicu bolo zaujimave a poucne, este raz DAKUJEME

ralka
11. feb 2011

Ahojte babiky chela by som vediet kolko mozem pretahovat mam termin 12.2 a stale nic a primar mi kazal prist pondelok a mam strach ze ci sa malinkej nieco nemoze stat,lebo moja sestra musela porodit presne na termin lebo mala spatnu plodovu vodu a pretoky

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myiska1
23. feb 2011

WAAW, žeby nikto neporodil??? už týždeň žiadny nový príspevok ☹
ak mi niekto odpíše, budem rada, chcela by som vedieť, že čo ste si so sebou brali, ked ste išli rodiť a či Vám dali erárnu košeľu, alebo ste si dali vlastnú a čo všetko ste po príchode na pôrod potrebovali z toho, čo ste si doma zabalili... a tiež pre dieťatko, či ste potrebovali hned všetky veci, alebo len plienku...

katushka16
23. feb 2011

@myiska1 ahoj,ja som síce rodila v 2009 ale myslím,že sa tam nič nezmenilo-zober si pre seba nočnú košelu- v nej budeš rodiť-s krátkym rukávom-lebo sa poriadne zapotíš🙂 a ešte ale 2 košele napotom,osušky 2,papuče,ponožky,hygienické potreby-klasika,župan,podložky prebalovacie na posteľ pre teba-tie si dáš pod seba,aby si nešpinila plachtu ale 3ks,vložky-tie naajobyčajnejšie do pôrod.sály-2 balíky,nie balené ani s krídielkami,sestričky budú nadávať a je to úplne zbytočné,napotom už si zober aké používaš a pre bábätko-plienky aj 2 balíky lebo bude dosť kakať🙂,tampony do ušiek,nošteka,lieh,oblečenie nemusíš dajú ti-oni malé balia do plienky-nožičky a dajú erárnu košielku ale môžeš si dať aj svoju a môžeš si doniesˇpre malé aj ponožky-teplé,kefu na vlásky,vlhčené utierky,olejček alebo tel.mlieko,flašku-pokiaľ sa ti rozbehne mlieko-na glukózu-tú ti potom dajú,pôjdeš si ju vypýtať keď bude malé hladné a nebudeš mať ešte mliečko,no ak chceš tak aj dudlík.dúfam,že som nič nezabudla. 🙂

myiska1
23. feb 2011

@katushka16 dakujem veľmi pekne za odpoved, dosť si mi pomohla 😉

katren
23. feb 2011

@katushka16 ja som potrebovala ´viac tych podloziek pod seba....3 som minula len pri porode 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre