Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

martinkaa299
28. feb 2011

@nicky655 ja som nasla na stranke nemocnice cenu 6,6e za prepichnutie usiek

zuzufek
28. feb 2011

@nicky655 ja som sa vrátila v sobotu z pôrodnice a dala som malej prepichnúť ušká tak ako aj pri prvej dcére a stojí to tých 6,6 Eur.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicky655
1. mar 2011

@zuzufek takze gratulujem k malej 🙂 a vsetko ok prebiehalo?

@majdzy666 mam pocit, ze tam budem musiet ist asi s plnou penazenkou penazi 😀 -lebo teoreticky rozmyslam nad epiduralkou,to sa plati,potom manzel pri porode, a aj tie nausnice- takze sranda. 😀 lekara vybaveneho nemam
no,tak tieto tri veci su zatial vsetko-teda aspon dufam 😀

no-6,6€ je asi taky stred. lebo neviem kde inde by som zhanala niekoho na tie nausnice. a aspon clovek vie, ze to teda urobia dobre a sterilne.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzufek
1. mar 2011

@nicky655 ďakujem...no pôrod prebiehal v pohode a hlavne rýchlo 🙂 o jednej v noci som dostala bolesti,o 5.15hod.som prišla do pôrodnice a o 5.40hod. sa narodila maličká....takže som prišla v hodine dvanástej 😀 sestričky sa smiali,že som kľudne mohla porodiť v aute,čo sa našťastie nestalo 😉
a čo sa týka tých náušničiek určite to daj spraviť hneď v pôrodnici,ja som to mala pri prvej aj pri druhej zadara,lebo mi to robila sestrička,čo ma pozná,ale aj tak je to lacnejšie ako u pediatra,teda aspoň u môjho,tam že to stojí okolo 15 Eur,čo keď som počula,nechcela som tomu veriť 😉
inak vidím,že sa ti to kráti.... 🙂

nicky655
1. mar 2011

@zuzufek
veru krati.len si to stale nejako nechcem pripustit, ze budem coskoro rodit 😉
tak to bolo relativne rychle-to si mala super. 🙂 si bola vlastne celu dobu doma od tej jednej, a ked ti odtiekla voda si sla? alebo ako?

lebo mne doktorka na poradni odporucila tak,ze ked budu kontrakcie v 10-minutovych intervaloch tak mam ist. tak neviem,kedze budem mat prve dieta. a rozmyslala som aj nad epiduralkou,tak ci by to uz vtedy nebolo neskoro.

ale tak uvidim,ako to pojde u mna - ak by to slo pomerne rychlo,tak by som si ju nedavala.

marbella
1. mar 2011

@zuzufek tak gratulujem k Nelke. Aké pekné meno ste vybrali 😀
Ako si bola spokojná? A ako sa máte?

zuzufek
1. mar 2011

@nicky655 o jednej prišli kontrakcie najprv v nejakých 10min.intervaloch,tie sa postupne skracovali,ale keďže mi neodtiekla plodová voda nechcela som ísť do pôrodnice....okolo štvrtej-piatej mi však už nebolo všetko jedno,keď som mala silné kontrakcie v 3,4min.intervaloch...tak sme o piatej radšej išli a dobre sme spravili,lebo by som porodila doma,nestihli mi dať ani klystír ani spraviť CTG vyšetrenie,aj dr.si len odskočil niekde na wc a už ho aj hnali naspäť,jednoducho som prišla,manžel mi pomohol preobliecť,dr.ma vyšetril a hneď som šla na pôrodnú sálu
😀plodová voda mi odtiekla až pri pôrode.pri prvej dcére mi odtiekla doma a to som hneď išla do pôrodnice...
@marbella to meno vôbec nebolo v pláne,my sme sa vlastne do poslednej chvíle nevedeli dohodnúť na mene až v aute medzi kontrakciami 😀 spokojná som,nemôžem sa sťažovať....a máme sa vcelku dobre,akurát s dvomi deťmi je už viac roboty,tak sa zabehávame 😉 a hlavne,že malá Maťa prijala sestričku veľmi dobre 🙂

zuzufek
1. mar 2011

@nicky655 inak dnes som bola s malou u pediatričky a nastrelovala náušničky jednej malinkej,tak som sa tej mamičky pýtala,že koľko to stojí a že 8,50 Eur za jedno uško,takže 17 Eur!!!

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicky655
1. mar 2011

@majdzy666 v dnesnej dobe by sme asi moc chceli ,aby to zadarmo robili 🙂 ale tak neviem-ved nepouziju vlastne ziadny material (ci? ),ktory by bolo treba zaplatit a v pohode si zauctuju.ale tak ja uz sa asi nepozastavim nad nicim- proste clovek nema na vyber -platit,platit a platit - vsade a za vsetko.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
1. mar 2011

@zuzufek prepac, ze sa votieram, ale u akeho lekara si rodila????

katren
1. mar 2011

a na margo tych nausniciek...my sme prepichnut nechceli a aj tak to malej akosi automatiky spravili.....ale kedze sme nemali ani nausnicky kupene, tak jej uska pekne naspat zrastli.......no ma tam take jamky, kde jej to prepichli a vyzera to akoby ich prepichnute mala.....

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicky655
1. mar 2011

@katren tak a kedy sa to potom da spravit to prepichnutie? nie je to tak, ze cim mensie dieta,tym lepsie?

katren
1. mar 2011

@nicky655 prepichnutie sa da spravit kedykolvek, ale je to bolestive a dr. sa nemusi trafit s rovnakou vyskou na uskach, tkaze jedno moze mat vyssie a druhu nizsie......my dame nastrelit nausnicky....je to bezbolestne a presne 😉

katren
1. mar 2011

@nicky655 sice to stoji ovela viac, ale radsej takto....nie je pravda, ze male babo to pri prepichovani neciti..... 😒 a pri nastrelovani si mozes vypytat aj umrtvenie kremom.....

nicky655
1. mar 2011

@katren aha, no ja som nad tym vlastne nejak ani neuvazovala 😒 som to brala ako samozrejmost to prepichovanie. sa skusim s niekym poradit,prip.porozmysla nad tym

katren
1. mar 2011

@nicky655 no ja som to prepichovanie videla a pocula pri mladsej sestre, tak som povedala, ze toto teda nehrozi pri mojom mimi 😠
a to nastrelovanie je fakt lepsie, vacsina maminiek odporuca.......teda my este stale aj tak nemame, ale uz ma stve, ze aj ked je mala v ruzovom oblecena, jej povedia aky krasny chlapek...... 😠

nicky655
1. mar 2011

@katren niketorym asi nedochadza -ze ruzova asi dievca 🙂 a to nastrelovanie potom kde robia?

katren
1. mar 2011

@nicky655 v TO neviem, treba sa spytat v zlatnictvach, tam vacsinou vedia.....

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
1. mar 2011

@nicky655 ale este treba pripomenut, ze sa to tusim nastreluje detom az od pol roka......teda aspon v NR v salone to robia tak....

helsinki
1. mar 2011

Ahoojte, rodil niekto s EPI a ako to prebiehalo ? Kolko stoji EPI a zazmluvnenie porodnika ? aspon priblizne ceny ak by ste vedeli...Zmenilo sa nieco na porodnici, myslim nejake novinky na oddeleni a pod., vynovenie priestoru ? vdaka za odpoved.

katren
1. mar 2011

@helsinki ja som rodila s epiduralom, teda myslis ten, ano???? ozancije sa EDA, lebo EPI je epiziotomia.....
a ceny na´jdes na http://www.nsptopolcany.sk/main.php?kID=1&stran... tam klikni na cenniky

katren
1. mar 2011

@helsinki EDA je 99.5 € a zazmluvneny porodnik 165.5 €

helsinki
1. mar 2011

@katren diky moc ano myslela som epidural...mala si to planovane vopred s tvojim porodnikom, alebo stacilo povedat pri nastupe do porodnice ze planujes epidural a pod. Da sa naplanovat v TO aj ako ma porod prebiehat podla tvojich predstav, myslim ze aspon take zakladne veci, co ano/nie, s cim suhlasis alebo nesuhlasis, ako si to predstavujes a tak.

katren
1. mar 2011

@helsinki mala som naplanovane voped, lebo musis ist este najskor na pohovor na anesteziologiu a tam podpisat suhlas.......a ak nemas potrebne odbery, tak dat dorobit...ide o zrazanlivost krvi 😉
a naplanovat porod sa samozrejme da, treba odovzdat porodny plan sestricke pri prijme 😉 alebo povedat co si prajes a co nie.....ale lepsie je napisat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre