Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

martinkaa299
16. mar 2011

@zuzufek ja sa nato este popytam... ale podla mna by to mali mat vsetci rovnako nie?? kazdi vravi nieco ine a ty sa v tom potom viznaj...

cica28
16. mar 2011

@martinkaa299 ahoj ku ktorej doktorke chodis?v topolcanoch sa mi zda ze vsetci posielaju posledny mesiac uz do nemocnice na poradnu

martinkaa299
16. mar 2011

@cica28 k prievitzerovej je v poliklinike

maahuliena
16. mar 2011

maminy, kolko Vám časovo trval cisarsky? A koľko ste boli na Jiske? 😕

dada2007
16. mar 2011

ahojky 😉
@maahuliena 12:10 som sa pozerala na hodiny posledný krát....12:15 sa narodil malý....13:00 som už bola na izbe-pri vedomí 😉 a na pooperačnej izbe budeš podľa stavu...väčšinou na druhý deň PO už prekladajú na normál izby. 😉

maahuliena
16. mar 2011

@dada2007 aha, takže si bola v celkovej 🙂 no len ja idem spinalom 🙂 celkom rýchlo... lebo primar hovoril, že tak 30-45minut aj s pripravou 🙂

dada2007
16. mar 2011

@maahuliena áno, v celkovej... a veru-netrvá to dlho 😉

zajo79
23. mar 2011

ahojte.

ked spadam pod porodnicu v nitre, ale rozmyslam nad topolcanmi... treba sa dopredu neako hlasit?

podla najnovsieho, sa chodi svojmu gynekologovi do 40tt alebo teda az do porodu... kvoli poistovni vraj.

katren
23. mar 2011

@zajo79
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73432 tu si daj porodnicu v TO a najdes potrebne infosky....

radlinka
4. apr 2011

Ahooojte, prosim neviete mi poradit, ktori lekari - porodnici v TO su dobri a daju sa zazmluvnit ?

Ake testy sa musia absolvovat pri vybere epiduralky a daju vam v TO epidural aj bez zazmluvnenia lekara, len ked uvediete, ze si o to ziadate ?
Kolko tyzdnov vopred musim prist na testy a pohovor s anesteziologom ?

Treba si do porodnice priniest aj nejake speci veci ako odsavacku a dalsie doplnky, alebo to nemocnica zapozicia ?
Brali ste si aj umele mlieko pre pripad nedostatku materskeho?

dakujem za vsetky info 😉

katren
5. apr 2011

@radlinka porodnika ti neviem poradit, ale ja som rodila u Urbanca a idem k nemu zas....skus si vyzistit viac.....
epidural ti nedaju, pokym nemas u anesteziologa pohovor a nehodis mu tam podpis, ze si bola poucena u neho a ked ti treba nejake testy este, tak je lepsie ist skor....ja som bola uz 2 mesiace pred porodom, lebo som sa zacala otvarat, tak keby daco, aby som epidural dostala a robili mi este test na zrazanlivost krvi...odsavacku si brat nemusis, pozicaju a ked bude treba tak ti aj z domu prinesu neskor, nie? a UM som nebrala, ani som nemala kupene, dokrmuju tam glukozou, nie UM.....

katushka16
5. apr 2011

@radlinka ahoj ja som rodila obidva razy u Kerekovej,mala som ju vybavenú a bola som úplne spokojná,ako napísala katren,dokrmujú glukózou a odsávačku som si zobrala z domu,ale inak ti požičajú keby nemáš

radlinka
5. apr 2011

@katren @katushka16 diky moc holky za vsetky info, a aka bola celkova starostlivost u lekarov a sestier, nikto vas nestresoval, boli vsetci v pohode ? da sa vopred rezervovat aj nadstandard izba a moze manzel zostat s vami na izbe pocas celeho pobytu v nemocke ? 🙂

zuzufek
5. apr 2011

@radlinka ja som rodila pred mesiacom a bola som spokojná,ja som teda nemala tentoraz žiadne problémy,ale sestričky zo 600nedelia boli v pohode,vždy sa boli opýtať či je všetko o.k a či niečo nepotrebujeme,keď si vymieňali služby 😉 a tie z novorodeneckého-dalo sa,ale to asi preto,že som bola druhorodička a veľa som si pamätala 🙂
lekárov som videla iba na vizite,keďže som nemala žiadny problém...
čo sa týka tej izby,vopred sa myslím nedá rezervovať,až keď prídeš a je voľná...už prerobili aj dve izby na oddelení 600nedelia na nadštandardné-vraj je na takej drevený nábytok a plazmový tv-sestričky hovorili 🙂 a môže ísť návšteva v návlekoch až na izbu cez návštevné hodiny-to som sama videla 😉

katren
5. apr 2011

@radlinka lekarov som aj ja videla len pri vizite a sestricky boli v pohode.......nadstandart sa neda dopredu zarezervovat uvidis ci je volny ked prides

katushka16
6. apr 2011

@radlinka ja som bola tiež spokojná pri oboch pôrodoch s prístupom sestričiek,chodili sa pýtať,či niečo nepotrebujem...aj s tými na novorodeneckom som bola spokojná aj keď som bola prvorodička,pýtala som sa a oni mi ochotne poradili...s tými izbami je to tak ako písali katren a zuzufek.

baskaj
6. apr 2011

Chcem sa spýtať - akceptujú v tejto pôrodnici aj pôrodné plány? Alebo ak by som chcela mať miminko pri sebe hneď po pôrode, dať si ho položiť na bruško a neodnášať do inkubátora a pod.? dík

katren
6. apr 2011

@baskaj treba dat vediet na poradni, ze budes mat svoj porodny plan.....da sa presadit v podstate vsetko, ak nie su komplikacie, ale cakaj, ze dr. z novorodeneckeho nebude nadsena, ked ho hned neumyje, neodmeria a tak.....ako uzijes si vrazdiacich pohladov od nej , ale to sa da prezit 😉

radlinka
6. apr 2011

@katushka16 @zuzufek @katren diky moc holky, treba chodit aj priamo na poradnu do TO alebo mozem aj mimo do svojho mesta ? je moznost ze by manzel zostal stale somnou v nadstandardnej izbe pocas celeho pobytu v nemocke ?

katren
6. apr 2011

@radlinka tusim v posledny mesiac je treba chodit...ja tam chodim stale, tak si nie som ista......a ja som bola na nadstandarte a mm bol stale so mnou....ale jest nosili iba mne, mm si bol kupovat svoje...ale tak aj pre mna, lebo ta nemocnicna strava je nic moc, ale spytaj sa, co jest vlastne mozes pri dojceni, nie ze ti pokupi to, co nakoniec jest ani nebudes moct....

baskaj
6. apr 2011

@katren dík za odpoveď. Ja som z NR a TO zvažujem pri treťom dieťati, lebo na NR sa mi nepáčia práve tie veci, čo by som teda v TO chcela. Takže ešte ani neviem, ako to bude s poslednými poradňami, či budem musieť chodiť aj tam k vám do TO alebo či bude stačiť tam prísť iba porodiť...

radlinka
7. apr 2011

@baskaj ahooj, ja tiez prave zvazujem TO a vsetko okolo toho tak ako ty. Tak drzim palceky, ak budem vediet viac, tak dam vediet priamo 😉 Ale zatial podla kočiek a info znamych a stranok maju mensie TO omnoho viacej moznosti ako krajske mesto, co je dost. 😅 😅 😅 😅

divoska
7. apr 2011

@baskaj hoj, treba tam na tie poradne chodit. porodny plan som ja mala ale bol mi houby platny, druhy krat uz by som inak reagovala. co sa tyka porodu super /aj to mas cas diskutovat co chces a nechces/, potom to uz je velmi zaujimave. akonahle maju dieta oni tak clovek nestiha reagovat a robia si s nim co chcu aj to co si nezelame. ale ty si ako skusena matka budes vediet povedat 😉 aj ked otazne je ci to pomoze ze jo 🙂 pripadne duchapritomny tata nech je s vami a dozera /ak nebude prilis vyteseny z porodu ze zabudne/. ale ked tak pocuvam baby co rodili vsade mozne inde, tak su topolcany na tom este hodne dobre.

baskaj
7. apr 2011

@divoska a prečo ti bol PP houby platný?

To, ako prebehne pôrod, mi je v podstate aj jedno (až na dotepanie pupočíka), mne ide hlavne o to, aby mi dieťa nebrali.

A od kedy treba chodiť na poradne tam? Od ktorého tt? Ja budem ďalšie rodiť určite zase až v 42tt, takže som tam nerada chodila na poradne ako na klavír... 😅

divoska
8. apr 2011

@baskaj lebo doktor nemal cas ho so mnou na poradni prejst tolko mal vzdy roboty ze to len litalo, jedine nastrih som povedala ze neexist na co mi povedal ze mi to nemoze zarucit 🙂 /ale nedovolila by som mu/. pri prijme som ho sice odovzdala ale nic sa nedialo. keby som nemala tolko casu hovorit popri celodennom otvarani sa tak ma mozno vezmu do parady tiez. zaroven som primarovi uz davno hovorila aj ze chcem mat dieta od prvej noci so sebou aj keby som mala byt v hocijakom stave, povedal ze ak chcem tak ok, a aj tak si ho tam nechali na pozorovanie a mna trubu nenapadlo tam narobit bordel tym sestram... tak som v depresii celu noc pobehovala po izbe a smskovala, neviem na keru mariu ti tam vsetci tvrdia ze mas oddychovat ked nechces a chces byt s malym. bola som mimo lebo nebolo miesto na vipke aj na tej najsej druhej pseudovip bola predtym asi nejaka protekcna z gynekologie /lebo tam este 2x pocas nasho pobytu vleteli do izby nejake navstevy co isli za nou/ sestry mi tvrdili ze vipka je obsadena do nevedno kedy a primar rano dosiel a narobil poriadky ze ja s partnerom tam ideme a nech to zariadia. takze prvu noc mi chlapa bleskem poslali domov ze sme sa nemali kedy ani rozlucit, dieta mi vzali a ja na nervy lebo to bolo cele zle. no a proste po porode ked si dieta vezmu do parady tam tie z novorodeneckeho, tak clovek ani nestaci usta otvorit a uz je... no a poradna od 36 obavam sa, ja som tiez dufala ze sa to bude dat poriesit, kedze sme vzdy isli z bratislavy, ale nakoniec to bolo tak ze sme sli 2x a na treti uz mi praskla voda cize dieta ma dobry time management po materi ;)

zuzufek
8. apr 2011

@baskaj od toho 36 tt musíš chodiť raz týždenne na poradne do nemocky,kde si sa rozhodla rodiť...tvoj gynekológ by sa ťa mal spýtať,kde chceš rodiť a v tom 36 tt ťa tam sám poslať na poradňu,aspoň v mojom prípade to tak bolo..... 😉

helenkasabinka
12. apr 2011

ahojte baby som z Nitry ale rozhodujem sa medzi Nitrianskou a Topolcianskou porodnicou? bolis te spokojna s porodnicou v Topolcanoch? nie je tam problem s EPIDURALOM? dakujem za odpoved 😉

katren
12. apr 2011

@helenkasabinka treba si precitat par stranok dozadu.....myslim, ze je tu vacsia spokojnost ako v NR.....
ja som spokojna bola a s epiduralom problem nerobia, len treba ist na konzultaciu do nemocky k anesteziologovi, inak ti nepichnu

helenkasabinka
14. apr 2011

@katren juj,ked sa neviem rozhodnut ☹ uvidim v pondelok,co povedia na rizikovej u nas v porodnici 😉

martuska75
14. apr 2011

@helenkasabinka Ja som tiež z NR a rodila som v TO -už 2 krát 🙂 . NInka sa narodila teraz cez vianoce takže sa kludne pýtaj ak ťa niečo zaujíma. Ak to mám ale zhrnúť tak podľa mňa super. Absolútne sa nemôžem na nič sťažovať. Síce VIPka nebola funkčná, lebo boli Vianoce a spájali oddelenia, ale tu to ani vlastne nie je treba, lebo sociálky sú na každej izbe a vlastne dvom maminám na jednej izbe je aj tak veselšie a aj si poradia a trošku pomôžu ak treba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre