Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

martuska75
14. apr 2011

@radlinka Rodila som obidvakrát u doktora Čaradského a môžem ln odporučiť ale chvália si vraj aj ostatných.

brnka
15. apr 2011

@martuska75 , treba ist do TO porodnice dopredu, alebo len prides, ze rodis? Inak tiez zvazujem, ci NR alebo TO.....

martuska75
15. apr 2011

@brnka Predpokladám, že ked prídeš, že rodím tak ťa určite nevyhodia, ale ja som išla radšej dopredu. 😉 Odporúčam aj posledné dni chodiť tam na poradňu. Z NR to nie je ďaleko a okrem toho máš príležitosť sa porozprávať čo si predstavuješ resp. sa popýtať a tak. Pre mňa to bolo lepšie ako vidieť pôrodníka prvý krát pri pôrode. TO sú také komornejšie vpodstate sme tam boli väčšinu času s manželom a pôrodnou asistentkou až do pôrodu sami - čo mne vyhovovalo. V NR si vraj môžeš zavolať manžela až celkom na pôrod (mobilom 😒 ) ked už ho podľa mňa až tak ani netreba. Zato ked tam čakáš x hodín v kontrakciách tak som bola šťastná že je tam pri mne. Okrem toho musím pochváli PA ušetrila mi dobrými radami niekoľko hodín kontrakcií.

brnka
15. apr 2011

@martuska75 , dakujem 🙂

divoska
15. apr 2011

doktori su fajn, PA ktoru som mala bola tiez vyborna, uplny suhlas, boli sme cely den sami, len sa obcas zastavili na prekontrolovanie a pak sa uz len rodilo 🙂 ale novorodenecke a sestonedelie ci ako to je - sa treba pripravit na dojcenie a nespoliehat sa ze vam tam niekto dobre poradi a mat v telefone cislo na laktacnu poradkynu.

radlinka
16. apr 2011

@martuska75 diky moc za info...bol s tebou castejsie, alebo prisiel priamo na porod ? Neviem ci to u nas tak funguje, ale ked si clovek zmluvni porodnika, predstavujem si to asi tak, ze pride na tu rodicku pozriet castejsie a sleduje ju, ako len priamo k porodu ci sa mylim a chcem od porodnika vela ? 😅 😅 😅

radlinka
16. apr 2011

@divoska prosim ta mas nejaky kontakt na laktacnu poradkynu ? podava info len cez telefon alebo je schopna prist aj priamo do nemocky ci domov ak je treba ? diky moc za info 😉

divoska
16. apr 2011

@radlinka ahoj, parada ze sa pytas 😵 mrk sem podla toho ktora ti je najblizsia.
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
osobne poznam len vramci BA. a ja zatial skolena nie som a tak skoro sa tam asi ani nedostanem. aj ked planujem. /a inak tiez som v ba ze jo 🙂/
myslim ze sa da aj po telefone ak sa jedna o nejaku drobnost, ale predpokladam ze aby sa dalo seriozne nieco riesit tak vas budu potrebovat vidiet. a nieco som tu alebo kde zaregistrovala vraj ze ich nechcu v topolcanoch pustat dnu, tak to skus poriesit ako navstevu vramci navstevnych hodin, alebo tam narobit bordel. pretoze to ze oni si nieco vymysleli nestoji za to potom nekojit. keby tam aspon boli fundovane vyskolene, ale kazda smena, kazda sestra, to iny pristup a iny hlod. mozno 2 su tam naozaj take ze vidno ze tu robotu maju radi. a na to ze to ma byt bfh som mala chut tej jednej jednu uvalit ked mi dieta stipala do lica aby sa mi prisalo. to je asi jedine co tam akoze "splnili" z tych bodov o dojceni. ze bol pokus o prilozenie do 2 hodin od porodu. to ale ze sme boli v sialenych polohach a drzala mi ho ona vo vzduchu pri stole namiesto mna cele zle. teraz sa uz nedivim ze sa mi nevedel prisat. nabuduce by so to riesila uplne inak. o tom ze potom budu ponukat glukozu a umelu, a tvarit sa ako treba lebo dieta ma malo mlieka ani nehovorim. bohuzial sa to ale deje v kazdej nemocnici. treba potom zabojovat na izbe v klude, poctivo a neustale.
pripadne si precitaj clanok ktory som napisala a mam ho v profile. len ma tu zas prosim nekamenujte v pripade ze ste prve dieta nekojili. je to mienene ako vystraha pre akukolvek zenu ktorej to moze pomoct.

radlinka
16. apr 2011

@divoska super, diky moc za info a link, hned si to opisem, dobre je mat so sebou kontakt. 😉

martuska75
17. apr 2011

@radlinka neviem celkom ako si to myslela ale pred porodom som chodila do To do poradne a po porode nas pozeral cez vizitu ale vzdy sa zastavil aj len tak ci je vsetko ok.

divoska
17. apr 2011

suhlas, chodil aj pocas porodu aj po. len ma mrzelo ze prepustaciu spravu nam doniesla potom sestra a nemohli sme sa s nim rozlucit /nechcela som ho tam nahanat po celej nemocnici a odvadzat od roboty/. sa tam chcem niekedy stavit.

martuska75
17. apr 2011

@radlinka nie je zle matna niekoho skuseneho kontakt, ale podla mna je to aj na dietati. Ja som mala za sebou 2 kurzy o dojceni a 1+ 1/2 roka praxe a pritejto malej to viac ako 3 mesiace neslo. Asi tak. Okrem toho si myslim zevinit z veci okolo dojcenia porodnice vseobecne (a statne zvlast) je trochu z cesty. Tam je ich ulohou pomoct ti porodit a aby ste odisli zdravi. Ostatne si podla mna treba riesit s laktacnou poradkynou,maminou,sestrou,kamoskou . . .s niekym kto ti poradi a ma na to cas, nie plne oddelenie. Ak by tamm bolo raz tolko personalu tak mozno.

evkasto
17. apr 2011

@helenkasabinka ahoj, ja som rodila v TO začiatkom decembra a tieť s PEDA-epidurálom. problém nebol s ničím ani s podaním, len treba ísť na poučenie a musíš mať predoperačné vyšetrenia (aspoň ja som ich musela mať). inak moja skúsenosť s epidurálom - keĎ budeš na poučení, nech ti pozrú aj chrbticu, nie len podpísať papier, lebo môj problém bol, že mi ho nevedeli dobre pichnúť, nakoľko nevedela dr nahmatať miesto na vpich. nakoniec mi ho síce pichli, ale zabralo ti iba asi na 40% prvá dávka a keĎ mi dali druhá, tá už zabrať nestihla, lebo malý bol za 15 min vonku, takže asi tak. pri pôrode mi bol primár Čaradský - super človek, a skvelá pôrodná asistentka, ale neviem meno. mysím, že ti postačí, keď ti poviem, že som bola prvorodička, malý mal miery 3910 g a 52 cm, rodila som normálne a malý bol za 5 a pol hodiny vonku. takže ja sa sťažovať nemôžem. inak ak by si čokolvek chcela ešte vedieť, kľudne napíš, mám aj tel. čísla aj na pôrodnicu aj na primára, keby si chcela, pošlem ti do IP 😉

helenkasabinka
22. apr 2011

@evkasto dakujeeem si zlata 😉

denya26
26. apr 2011

@melory skvelý výber... ja som mala Abutaimu tiež vybaveného a pôrod bol úžasný, stále bol pri mne, kontroloval ma, rozťahoval svalstvo... síce aj tak s nástrihom, ale hojilo sa to rýchlo... oddelenie a sestričky úžasné... môj synček sa narodil na bielu sobotu, tak v pondelok mu ako polievačovi aj zajačikov doniesli... boli veľmi zlaté... 🙂))

sawanach
26. apr 2011

Ahojte mamičky,ja by som sa Vas chcela opytat,kolko ma vyjde cenovo porod v Topolčanoch,ak nemam
zajednaneho lekara dik za o
dpoved!!

juska
26. apr 2011

@sawanach a prečo by ťa to malo čosi stáť? veď to je štátna nemocnica, nie súkromná, odviesť pôrod je povinnosťou službu konajúceho lekára (keď ho teda nemáš zazmluvneného). jedine, že by si chcela VIP izbu a manžela pri pôrode, platí sa len za to...

radlinka
26. apr 2011

Kočky mam otazku, kedy sa chodi do poradne, myslim den a hodinu na na 3.poschodie ci na druhe ? Je to stanovene podla lekara alebo je to vzdy na urcity den podla toho ako to komu vyhovuje? primar robieva stredu, len neviem hodinu a poschodie. 😅

katren
26. apr 2011

@radlinka na tretie sa chodi.....do poradne sa chodi normalne utorok, stvrtok, piatok a v piatok maju aj operacny den, takze sa tam trosku dlhsie vybavuje, byva tam dr. Kerekova ale ked chces konkretneho dr., sestricky zavolaju....a v stredu pokial viem, tak poradne nemaju....ja som bola dnes
@sawanach tiez som platila iba VIP, epidural a to bolo vsetko....

radlinka
26. apr 2011

@katren dakujem kolko si platila za epidural a kedy ti ho podali ? za VIP to bolo 33 ecok. No mne kazal v stredu, tak uvidime. 😉

katren
26. apr 2011

@radlinka ja som platila 100€, ale treba sa popytat, lebo teraz je tam iny riaditel a tak.. alebo pozri cennik na www.nsptopolcany.sk

radlinka
26. apr 2011

@katren diky moc, pozerala som, malo by to byt nezmenene. Pri epidurale si mala okrem krvnych testov aj ine testy, tiez pohovor s anesteziologom ? No uz je na case, aby som bola pripravena, ked to pride. 😅

katren
27. apr 2011

@radlinka ja som tam bola vcera na pohovor a nemam este to kolagulacne vysetrenie krvi, tak este to mi musia spravit a mam sa zastavit s vysledkami a to je vsetko 😉

radlinka
27. apr 2011

@katren no prave rozmyslam, ci by som si to nemala aj ja dat spravit mimo TO, pokial bude poradna, mozem dojst s vysledkami aj na pohovor, aby to na mna neprislo skor a potom pojdem bez anestezy 😕

katren
27. apr 2011

@radlinka ja tam chodim aj na poradne, tak som to vcera zobrala jednou cestou.....a na poradni vraveli, ze mi nebuduce budu brat odbery, tak im poviem, nech este jednu ampulku vezmu na toto 😉

radlinka
27. apr 2011

@katren no super, ja idem zajtra na krv, tak aby som im dala na vedomie, nech zoberu trosku viac, aby som nemusela 3x chodit, ked uz som tam a robia testy. Inak diky moc za info mojik, vsak uvidime ako to pojde 😉

katren
27. apr 2011

@radlinka nemas zac 😉

sawanach
27. apr 2011

dAKUJEM za odpoved,pytala som sa preto,lebo v Galante sa plati za porod priamo lekarovi

hana23
9. máj 2011

ahojte, chcela by som spýtať, či náhodou niekto nevie, koľko sa platí v Topolčanoch, ak si chcem zazmluvniť pôrodníka?

linda40
9. máj 2011

@hana23 nájdeš na Webe, tuším 165 Eur. Ale pokiaľ viem, dá sa s nimi dohodnúť aj neoficiálne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre